"Наше спільне завдання - активізувати вакцинальну кампанію і захистити мешканців області", - Іван Собко

18 січня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Відбулась селекторна нарада під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Івана Собка з головами райдержадміністрацій та територіальних громад щодо проведення вакцинальної кампанії на території області. 

Від початку 2022 року у Львівській області трохи більше ніж 995 тисяч людей отримали щеплення проти коронавірусної інфекції. Показники свідчать, що у період різдвяних свят обсяги охоплення населення вакцинацією знизилися. 

«Станом на зараз по Львівській області спостерігаємо збільшення кількості випадків захворювання на коронавірус. У зв’язку з цим, питання активізації вакцинальної кампанії набуло ще більшого значення. Звичайно, що усі охочі вакцинуватись вже давно це зробили. Йдеться про освітян, бюджетну сферу. Однак, за цей місяць вакцинованих осіб не так багато, тому зараз маємо посилити роботу з населенням. Зокрема, це стосується маломобільних груп/ Наше спільне завдання - активізувати вакцинальну кампанію і захистити мешканців області», - зауважив Іван Собко

Під час наради головам РДА та ОТГ наголосили на важливості організувати на місцях виїзд вакцинальних бригад, аби дати змогу вакцинуватись усім, хто з тих чи інших причин не може самостійно прибути до найближчого центру вакцинації чи пункту щеплення. 

«Показники вакцинації, з якими ми почали цей рік, залишають бажати кращого. Пріоритетними для країни категоріями залишається сільське населення, а також люди віком «60+». Перш за все, треба активізувати роз’яснювальну роботу у всіх населених пунктах, а особливо в тих, де є низькі показники вакцинації. Потрібно взяти до уваги кількість людей, які хочуть вакцинуватись, й організувати виїзд вакцинальних бригад на місця. Якщо ж охочих не багато, то варто було б організувати для них транспорт до найближчого місця отримання вакцинації», - зауважив регіональний координатор з питань вакцинації проти коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут.

До речі, загальна кількість вакцинованих осіб категорії «60+» по Львівській області становить 34%. 

За дорученням МОЗ, необхідно активізувати роботу з сільським населенням, адже саме ця категорія найменш охоплена вакцинацією. За підсумками наради, голови ОТГ отримали доручення скласти графіки виїздів мобільних бригад та проінформували про це населення. 

У межах наради звернули увагу також на рівень вакцинації населення бустерною дозою. 

«Офіційно в Україні дозволена бустерна доза вакцинації. Наше завдання зараз – максимально поширити необхідну інформацію та донести до населення чому її варто робити. Бустерну дозу можна робити після 6 місяців щеплення другою дозою вакцини. На території області бустерної дози є достатньо аби зробити повторне щеплення. Йдеться про Pfizer або Moderna. Вона здатна захистити від важкого перебігу захворювання на ковід, викликаного, в тому числі, новим штамом «Омікрон» », - розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис

Як зазначив Іван Собко, не менш важливим залишається процес здачі в експлуатацію чотирьох приймальних відділень та медичного обладнання (КТ, рентгени) на Львівщині. Відповідно до цього, голови ОТГ отримали доручення до кінця тижня врегулювати це питання. 

Нагадаємо, що загалом у Львівській області щеплення від коронавірусу отримали 995562 людини, з них другу дозу – 937376, 104 – додаткову та 4828 – бустерну.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook