Обсяг сільськогосподарського виробництва у Львівській області у 2021 році збільшився на 5,6%

21 січня 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

За попередніми  даними Головного управління статистики у Львівській області сільськогосподарське виробництво регіону за 2021 рік збільшилось на 5,6%. Основне зростання на рівні 10,1%  зафіксовано у  комерційному сегменті, у  господарствах населення обсяг виробленої продукції збільшився лише на 1,2%.

«Збільшення виробництва в комерційному сегменті є однією з основних ознак  розвитку аграрного сектору регіону.  Існуючі  підприємства нарощують виробничі потужності, крім того,  відбувається розвиток  особистих селянських господарств та їх трансформація у сімейні ферми.   Все це дозволяє Львівщині  мінімізувати ризики дефіциту основних продуктів харчування та зберігати продовольчу безпеку», - каже  директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації  Тетяна Гетьман.

У 2021 році в порівнянні з попереднім роком  виробництво продукції рослинництва збільшилось на 6,0%, продукції тваринництва – на 4,6%.  У сегменті тваринництва   збільшення обсягів виробництва відбулось внаслідок зростання виробництва м’яса, в живій масі  сільськогосподарських тварин, реалізованих на забій, цей показник збільшився на 10,4%. Також на 3,3% збільшилось виробництво яєць, одержаних від птиці свійської. Натомість на 8,3% скоротився валовий надій  молока.

 У господарствах усіх категорій у порівнянні з попереднім роком  збільшилась кількість свиней на 18,6%, птиці свійської – на 10,9%,  але зменшилась кількість великої рогатої худоби на 12,3%. Кількість великої рогатої худоби на 1 січня 2022 року становила 126,6 тис голів (у тому числі корів – 76,0 тис голів), свиней – 430,0 тис голів, птиці свійської – 11,4 млн голів.

«Розвиток аграрного сектору регіону є наслідком правильно обраної стратегії розвитку галузі на рівні держави та області. Напрями фінансової підтримки постійно удосконалюються з урахуванням потреб суб'єктів господарювання. Акцент робиться на підтримці дрібного фермерства, що стимулює населення створювати власний бізнес на селі. У перспективі це  дозволить уповільнити тренд зменшення ВРХ у комерційному сегменті та відновити виробництво молока до рівня, відповідного до потреб молокопереробної галузі регіону.  У 2021 році на підтримку аграріїв Львівщини з державного та обласного бюджету було залучено понад 278 млн. грн, з яких майже 43 млн грн  було спрямовано на дотації та часткове відшкодування витрат, пов’язаних з придбанням та утриманням ВРХ у господарствах Львівщини»,- зазначає Тетяна Гетьман.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook