Комісія з питань екології Львівської обласної ради підтримала створення парку - пам’ятки «Кульпарків» у Львові

24 січня 2022р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Сьогодні депутати спільно з науковцями НУ «Львівська Політехніка» та представниками галузі оглянули територію проєктованого парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» у м.Львів.

Участь у роботі постійної комісії взяв директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник, який зазначив, що це унікальний парк в межах  Львова, до формування якого свого часу долучилися знані міські садівники ХІХ ст Карл Бауер та Арнольд Рерінг, який, беззаперечно, повинен отримати статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Депутатський корпус спільним рішенням підтримав внесення на розгляд сесії питання щодо створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» площею 16,22 га.

Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів, територія проєктованого до заповідання об’єкту є єдиним прикладом медичного закладу в Україні, який побудовано відповідно до ідеї «міста-саду» Е.Говарда, принципом якої є закладення комфортних дільниць поза межами інтенсивно забудованого, індустріального міста, найчастіше у формі вулиць із вілловою забудовою, саме таке планування отримало поважну підтримку у колах медиків, які вбачали у містобудівній ідеї високі терапевтичні якості новоствореного середовища.

Нагадаємо, що створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» вже підтримали депутати Львівської міської ради, які ухвалою від 25.03.2021 № 366 надали згоду на створення об’єкта природно-заповідного фонду.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook