Основні вимоги при здійсненні оплати рахунків інвестиційних проєктів: що потрібно врахувати

14 лютого 2022р, Новини. Департамент фінансів, Прес-служба ОДА

Сьогодні під час брифінгу у Львівській ОДА розповіли про зміни у фінансуванні інвестиційних проєктів з місцевих бюджетів у 2022 році. Разом з тим, як повідомив начальник Головного управління Державного казначейства України у Львівській області Петро Могиляк, окремі недоліки при поданні проєктів слід усувати ще на стадії їх планування.

Проєктно-кошторисна документація та експертиза:

Будь-який проєкт, який має включатися в інвестиційну програму, яка буде фінансуватися з державного чи з місцевих бюджетів, потребує виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД). Окрім цього, згідно з постановою Кабміну №560, проєкти вартістю понад 300 тис грн підлягають експертизі, в результаті якої видають експертний висновок.

«І тут при плануванні важливо, щоб назва, вказана у ПКД, експертному висновку, була передбачена в переліку об’єктів. Дуже часто розпорядники, замовники, не зважають на це – роблять некоректні скорочення в назвах об’єктів, або прописують різні назви», - наголошує Петро Могиляк.

Перелік документів, які подаються до органів Держказначейства:

Цей перелік визначає постанова Кабміну №1764. Це ПКД, титул будови, експертний висновок, договір підряду, який є типовим і має певні вимоги згідно з постановою, та інші документи, які необхідні відповідно до інших нормативно-правових актів.

Коди бюджетної класифікації:

«Звертаю увагу на планування видатків залежно від характеру робіт. Зокрема, щодо реставрації пам’яток архітектури, культури і мистецтва. В бюджетній класифікації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів №333, є чітко розділено – капітальний ремонт, капітальне будівництво, реконструкція та реставрація, і просто реставрація. Що стосується пам’яток, то як правило експертиза вимагає саме проведення реставрації – це є інший код бюджетної класифікації – 3143. Разом з тим дуже часто передбачається код 3142 або капбудівництво чи капремонт – 3130, і це в процесі здійснення видатків потребує змін до їх планування.

Крім цього треба, щоб розпорядники коштів звертали увагу на обладнання, коли мова йде будівництво або інвестиційний проєкт. Якщо обладнання вмонтоване, то видатки здійснюються за кодом, за яким здійснювалися основні платежі, і невмонтоване - тоді треба передбачати код «придбання обладнання» 3110 або 2110 – залежно від облікової політики даного замовника коштів» - зазначає керівник ГУ Держказначейства у Львівській області.

Окрім того, слід звернути увагу, що у проєктах секторальної підтримки чи будівництва туристичних маршрутів, велодоріжок, ПКД передбачено розроблення програмного продукту. Якщо програмний продукт залишається у власності замовника, то він повинен здійснюватися за тим кодом, за яким здійснюється основне будівництво. Якщо він залишається у власника-розробника, то це є поточні видатки за кодом 3240 і вони не можуть здійснюватися за рахунок капітального будівництва. Тому на стадії планування бюджету важливо правильно спланувати бюджет, щоб потім в кінці року чи при проведенні процедур закупівлі не виникало проблем.

Здійснення попередньої оплати:

Згідно з постановою Кабміну №1070 попередня оплата може здійснюватися лише на рахунки, відкриті підрядними організаціями в органах казначейства, а не в банках.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook