Максим Козицький оглянув стан готовності наявних на території Львівщини укриттів (фото)

18 лютого 2022р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

У Львівській області триває перевірка захисних споруд. Сьогодні в межах візиту до Меденицької громади представники департаменту цивільного захисту ОДА оглянули наявні протирадіаційні укриття. Для оглядин обрали три об’єкти: державної, комунальної та приватної форм власності.

Першою локацією став Меденицький професійний ліцей. Це приміщення перебуває в державній власності Міністерства освіти і науки. На території навчального закладу є чинне укриття, призначене виключно для учнів та педагогічного складу.

«Раніше тут функціонував тир, а зараз приміщення існує у вигляді протирадіаційного укриття. Ми намагаємось підтримувати його у належному стані. Одночасно тут перебувати можуть 408 людей. Це доволі велика кількість осіб, тому ми забезпечені запасами води, яких, за нашими підрахунками, вистачить на 12 годин. Свердловина у нас своя. Тут також облаштовані санітарні приміщення, є окремі душові кабіни. У разі відсутності електроенергії, в укритті є свічки та акумуляторні лампи. Крім цього, приміщення має вогнегасники та елементарний запас медикаментів першої необхідності. Усередині є мобільний зв’язок», - розповів директор ліцею Василь Лужецький.

Як мінімум двічі на рік тут організовують навчання, під час яких учням та персоналу ліцею пояснюють алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Зважаючи на ймовірну зовнішню загрозу, кількість таких навчань збільшили. Разом з тим, у населених пунктах Меденицької громади встановлені системи оповіщення. Одні працюють в автономному режимі, інші – за сигналом від Львівської ОДА.

Читайте також: Мурованська громада – одна з перших в області запровадила оновлену систему оповіщення: як вона працює.

Наступним об’єктом став Пустомитівський ліцей №2. Тут наявне укриття подвійного значення. У мирний час його використовують, як спортзал, а у разі виникнення загрози, він слугуватиме укриттям. Оглянув приміщення також голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Ми продовжуємо інспектувати стан утримання найпростіших укриттів для населення Львівської області. Сьогодні ми завітали в ліцей №2 Пустомитівської міської територіальної громади. Тут навчається 760 учнів, а також працюють 55 вчителів, тому особливо важливо забезпечити місце для їх безпечного перебування у разі небезпеки. Саме приміщення в належному стані, оскільки тут є все необхідне для дітей. В укритті функціонують вбиральні, створені необхідні запаси води, медикаментів тощо. А в повсякденному житті тут функціонує спортивний клуб «Нокаут»», - зазначив очільник Львівщини Максим Козицький.

Як розповів директор ліцею Ігор Мадай, площа укриття складає понад 400 м2. Буквально три роки тому приміщення слугувало лише як склад. Однак згодом, зусиллями громадської організації та місцевої влади, тут запрацював спортивний зал. Він облаштований знаряддям для занять: бігова доріжка, велотренажер, гантелі, боксерський ринг, душові та роздягальні.

Третьою локацією стало одне з приватних підприємств Пустомитівської громади.

«На території нашого підприємства діє укриття. Його ми повністю реконструювали і тепер воно готове для укриття робочої зміни в складі 20 осіб. За потреби, тут можуть перебувати 60 людей. Об’єкт щорічно перевіряють, так само регулярно проводять навчання для працівників», - начальник відділу пожежної безпеки Андрій Ренкас.

Нагадаємо, що у Львівській області наявні 937 захисних споруд, з яких понад 600 – це протирадіаційні укриття. Як розповів директор департаменту цивільного захисту Ігор Туз, найбільше в регіоні найпростіших укриттів – майже 170 тисяч. До них відносять підвали житлових будинків та паркінги.

Усі наявні укриття можна знайти за допомогою інтерактивної карти.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook