Президент надав звання Героя України посмертно саперу Віталію Скакуну, який підірвав міст ціною життя

26 лютого 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 74/2022 про присвоєння звання Героя України саперу, матросу Віталію Скакуну (посмертно) за визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, який підірвав разом із собою Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити ворога.

«Я ухвалив рішення про нагородження званням Героя України Скакуна Віталія Володимировича, сапера 35-ї окремої бригади морської піхоти – посмертно. Ціною власного життя він підірвав міст», – зазначив Президент України у своєму відеозверненні

Нагадаємо, Віталій Скакун підірвав разом із собою Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити російські війська. 

25 лютого, коли український народ давав відсіч російським окупантам на усіх напрямках, одним із найважчих місць на мапі став Кримський перешийок, де ворога зустрів окремий батальйон морської піхоти.

Щоб зупинити просування танкової колони, було прийнято рішення про підрив Генічеського автомобільного мосту. Виконати цю задачу взявся інженер окремого батальйону матрос Віталій Скакун. Міст було заміновано, але відійти звідти він не встиг. За словами побратимів Віталій вийшов на зв’язок, та повідомив про те, що підриває міст. Одразу ж пролунав вибух. Наш побратим загинув. Його героїчний вчинок значно уповільнив просування ворога, що дало змогу підрозділу передислокуватись та організувати оборону.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook