Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України 15 військовим, серед яких є з Львівщини
Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України п'ятнадцяти українським військовим, з них 9 – посмертно. Отримав звання Героя також захисник родом з Сокільників, що на Львівщині Віталій Сапило.
Про це він повідомив у сьогоднішньому нічному зверненні.
''Сьогодні я підписав указ про присвоєння звання Героя України п'ятнадцяти нашим захисникам. Всі 40 мільйонів – як ці п'ятнадцять героїв! Слава Україні!'', - сказав президент.
Так, звання Героїв України присвоєні:
- Старшому лейтенанту Білоконю Максиму Віталійовичу. Посмертно. Брав участь у відбитті атаки ворога під час оборони Чернігова, знищив ДРГ ворога та два танки противника.
- Підполковнику Капічуну Олександру Валерійовичу. Посмертно. Завдяки його героїчним діям зупинили колону ворога, знищили техніку та ворожих солдатів.
- Солдату Лук'яновичу Олександру Володимировичу. Посмертно. Під час бою знешкодив до трьох десятків одиниць техніки противника. Внаслідок авіаційного удару отримав смертельне поранення.
- Молодшому сержанту Несольоному Михайлу Михайловичу. Посмертно. Загинув у ближньому бою із силами противника, коли евакуював людей.
- Солдату Нікончуку Андрію Валерійовичу. Посмертно. Захищав Київську ГЕС від нальотів російської авіації та ракетних ударів.
- Лейтенанту Сапилу Віталію Романовичу. Посмертно. Командир танкового взводу. Знешкодив три десятки одиниць техніки ворога. Загинув під час авіаудару.
- Головному сержанту Сенюку Олексію Олександровичу. Посмертно. Обороняв Чернігів, знищив два ворожих БПМ та захопив танк Т-72. Загинув від авіаудару.
- Лейтенанту Українцю Владиславу Петровичу. Посмертно. Прикрив відхід своїх при наступі ворога.
- Майору Чобану Степану Івановичу. Посмертно. Пілот Су-27, відволік на себе ворожу авіацію над Кропивницьким.
- Майору Михальчуку Ігорю Васильовичу. Керівник підрозділу танкового батальйону. Знищив численні бронемашини ворога.
- Полковнику Мусієнку Сергію Миколайовичу. Керівник підрозділу ракетних військ та артилерії. Завдав нищівних ударів противнику на Харківському напрямку.
- Лейтенанту Пальченку Євгену Михайловичу. Керівник взводу танків. Прикрив вихід бригади з оточення.
- Майору Прокопенку Владиславу Юрійовичу. Керівник танкового батальйону. Вивів особовий склад і техніку з оточення без втрат.
- Підполковнику Федосенку Павлу Юрійовичу. Керівник підрозділу 92-ї бригади. За ефективну оборону Харкова.
- Старшому лейтенанту Чавалаху Дмитру Петровичу. За героїчну участь в обороні Херсонської області.
Новини за темою
Президент надав звання Героя України посмертно саперу Віталію Скакуну, який підірвав міст ціною життя
26 лютого 2022
Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 74/2022 про присвоєння звання Героя України саперу, матросу Віталію Скакуну (посмертно) за визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, який підірвав разом із собою Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити ворога. «Я ухвалив рішення про нагородження званням Героя України Скакуна Віталія Володимировича, сапера 35-ї окремої бригади морської піхоти – посмертно. Ціною власного життя він підірвав міст», – зазначив Президент України у своєму відеозверненні. Нагадаємо, Віталій Скакун підірвав разом із собою Генічеський автомобільний міст, щоб зупинити російські війська. 25 лютого, коли український народ давав відсіч російським окупантам на усіх напрямках, одним із найважчих місць на мапі став Кримський перешийок, де ворога зустрів окремий батальйон морської піхоти. Щоб зупинити просування танкової колони, було прийнято рішення про підрив Генічеського автомобільного мосту. Виконати цю задачу взявся інженер окремого батальйону матрос Віталій Скакун. Міст було заміновано, але відійти звідти він не встиг. За словами побратимів Віталій вийшов на зв’язок, та повідомив про те, що підриває міст. Одразу ж пролунав вибух. Наш побратим загинув. Його героїчний вчинок значно уповільнив просування ворога, що дало змогу підрозділу передислокуватись та організувати оборону.
Каратистці з Львівщини Галині Мельник присвоїли звання Заслуженого майстра спорту
12 січня 2022
Відповідний наказ міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт підписав у понеділок, 10 січня. Підставою для присвоєння звання стало третє місце на чемпіонаті світу з карате у розділі куміте серед жінок до 68 кг. За здобуту в ОАЕ бронзу Галину разом з Катериною Кривою визнали найкращими спортсменками Львівщини у листопаді минулого року. Торік Галина також стала чемпіонкою України та бронзовою призеркою міжнародного рейтингового турніру Karate 1 Premier League. Тренує спортсменку Антон Нікулін, перший тренер Тетяна Ушакова.
Сьогодні – сьома річниця загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького
29 травня 2021
Сьогодні минає 7-ма річниця трагічної загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького та 11-ти нацгвардійців. «Ті, хто мав за честь особисто знати генерала Кульчицького, згадують його як зразкового військовослужбовця, бойового товариша, розуміючого командира та доброго друга і порадника. Спогад про цю Велику Людину завжди житиме у наших серцях!» - каже голова Львівської ОДА Максим Козицький. Сергій Кульчицький став першим українським генералом, який загинув, захищаючи рідні кордони на сході України. Під його керівництвом, із добровольців Євромайдану створювався перший резервний батальйон Національної гвардії України. Сьогодні батальйон носить його почесне ім'я та здобув військову славу у багатьох складних бойових зіткненнях із ворогом. Світла пам’ять та шана Герою!
На Львівщині попрощались із Героєм України Тарасом Матвіївим
15 липня 2020
Сьогодні у Жидачеві провели в останню путь Героя України Тараса Матвіїва. Попрощатись із Героєм прийшли рідні, близькі, друзі, представники влади та небайдужі. «Триває війна, яка забирає найкращих синів і дочок України. У нашій пам’яті, наших серцях назавжди залишиться Тарас – як воїн, як волонтер, журналіст, патріот, а найголовніше – світла людина. Він став для нас взірцем справжнього патріотизму, відваги, самопожертви заради України. Низький уклін та щирі співчуття батькам, ми усі зібрались тут розділити біль втрати єдиного сина. Вічная пам’ять Герою. Герої не вмирають!» - звернувся до присутніх перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. 31-річний захисник України з Жидачева Тарас Матвіїв загинув 10 липня під час обстрілу українських позицій російськими найманцями. Життя молодшого лейтенанта 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила обірвалося під Троїцьким, що на Луганщині. Учора з військовослужбовцем прощалися на Майдані Незалежності, у Києві, опісля – у Гарнізонному храмі святих Петра і Павла у місті Львові віддати шану військовослужбовцю. Поховали Тараса Матвіїва у Жидачеві. Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський присвоїв Тарасу Матвіїву звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Нагороду посмертно батькові Тараса вручив Міністр оборони України Андрій Таран. Львівська облдержадміністрація висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати.
Президент присвоїв почесні звання семи мешканцям Львівщини
18 Червня 2020
Президент України Володимир Зеленський відзначив сімох діячів зі Львівщини державними нагородами. Урочисті нагороди вручили голова Львівської ОДА Максим Козицький та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Так, за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю почесні звання присвоєно: «Народний артист України» - Богдану Мочураду, головному диригентові ДП « Національний академічний драматичний театр ім. Марії Заньковецької» та Олені Баші, провідному майстрові сцени Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва. «Заслужений артист України» - Любові Смірновій, артистці КЗ ЛОР «Львівський академічний обласний музичний драматичний театр імені Ю. Дрогобича». «Заслужений діяч науки і техніки України» - Флорію Бацевичу, завідувачеві кафедри загального мовознавства ЛНУ імені Івана Франка. «Заслужений працівник промисловості України» - Ніні Головановій, начальникові випробувальної лабораторії та відділу контролю якості ТзОВ «Дюна-Вест». «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України» - Тамарі Левчичовій, членові Асоціації ветеранів спорту. «Заслужений лісівник України» - Володимиру Вовчку, лісничому Стрілківського лісництва державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство».
На Яворівщині віддали шану Герою Небесної Сотні Віталію Коцюбі
7 Червня 2020
Герою Небесної Сотні Віталію Коцюбі сьогодні могло б виповнитися 38 років. Пам‘ять героя вшанували в родинному селі Воробляничі, що на Яворівщині. ««Сьогодні вшановуємо пам‘ять Героя, що віддав життя за свою Батьківщину. Героя, ім’я якого не маємо права забути. Бо разом з іншими Героями Небесної Сотні, він поклав своє життя за країну, яку любив віддано і безмежно. Добрий сім’янин і палкий патріот своєї держави. Таким був Віталій Коцюба»» - зазначив заступник голови ОДА Іван Собко. Довідково: Віталій Миколайович Коцюба - 07.06.1982 - 20.02.2014 Народився в Вороблячині Яворівського району. Проживав у місті Новояворівську. Їздив на заробітки за кордон. Як згадують друзі, був добрим, спокійним, врівноваженим, співчутливим та безмежно щедрим. Поїхав на Майдан, бо, за словами рідних, не міг терпіти знущання тодішньої влади, хотів кращої долі для своїх дітей, щоб жили у процвітаючій країні і мали де працювати. Загинув 20 лютого 2014 року від рук снайпера на вулиці Інститутській. Активісти під обстрілом пішли за Віталієм, але живим витягти його звідти їм не вдалось. Похований у селі Вороблячин на Яворівщині. Указом Президента за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Віталію Миколайовичу Коцюбі посмертно надатно звання Герой України з вшануванням ордена "Золота зірка". Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).
Молодь Львівщини запрошують долучитись до проєкту “Бранці Кремля”
3 березня 2020
Упродовж 3-5 березня молодь Львівщини та усіх охочих запрошують долучитись до проєкту “Бранці Кремля” й зустрітись із Героєм України, учасником спротиву російській агресії на Донбасі Володимирем Жемчуговим. Перша зустріч із студентами Львівщини відбудеться сьогодні о 14:15 у НУ “Львівська політехніка”. 4 березня о 15:30 год - презентація проєкту курсантам у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 5 березня об 11:00 год – зустріч з учнями закладу професійної освіти, а також о 15:30 – зустріч із студентами та курсантами Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. “В межах проєкту ми демонструємо ролик “Бранці Кремля”, знятий у лютому 2018 року до четвертої річниці спротиву кримчан російській агресії Криму. Цей фільм – це нагадування усім про патріотів, які є в тюрмах Росії, про те, які катування та тортури вони випробовують на собі, як вони продовжують відстоювати незалежність нашої країни. Цей фільм також про російську пропаганду”, - розповіла координатор освітнього проєкту «Бранці Кремля» Олена Жемчугова. Володимир Жемчугов - учасник спротиву російській агресії. З травня 2014 року - організатор та активний учасник руху опору проти російської окупації на Луганщині. З 29 вересня 2015 року по 17 вересня 2016 року знаходився у полоні бойовиків так званої «ЛНР». У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці. “Сьомий рік триває війна, і молодь, яка сьогодні навчається університетах, була ще дуже юною. Думаю, ці молоді люди ще не розуміли, що тоді трапилось у Криму та Донбасі. Я теж народився на Донбасі і знаю, що більшості молоді, яка там мешкає інформація надходить з радянських підручників історії та радянських художніх фільмів про війну, комуністичну партію, тому дехто з них зробив помилку і став на сторону Росії. Я побував у Кавказі, побачив який жах робила Росія в Грузії, Чечні, Азербайджані, Афганістані, Осетії і коли у 2014 році російські солдати прийшли до мене у Красний Луч, я вирішив піти захищати матір, сестер, друзів, які були слабші і не могли себе захисти. Для мене захист Вітчизни розпочався не з патріотизму, геройства, все розпочалось із захисту своїх рідних. Усе розпочинається з особистого, і коли я спілкуюсь з молоддю, я закликаю її цікавитись політикою, кандидатами, яких ми обираємо, партіями, бо інакше політика зацікавиться нами і заволодіє нашою свободою. Коли ми говоримо пафосні слова, молодь цього не розуміє, лише приклади про те, як більше 50 українців в Криму засудили на два роки за лайк в соціальних мережах або як хлопців кидають в тюрми за висловлювання або що запізнилися у комендантський час. Ці слова до молодих людей доходять найшвидше”, - розповів Володимир Жемчугов. Із вересня 2018 по червень 2019 відбулось 62 зустрічі в рамках освітнього проекту «Бранці Кремля». “Національно-патріотичне виховання – складова розвитку нашої держави і ми маємо розуміти, що діти наші дивляться на розвиток країни своїми очима і аналізують як дорослі себе поводять. Розвиток держави – це основне, що має бути важливим для кожного. Але держава не розвиватиметься, якщо національно-патріотичне виховання не буде у пріоритеті. Україна зазнавала багато нападів, війн, але завжди давала відсіч, так буде і цього разу. На обласному рівні, зокрема в межах співпраці “Схід та Захід разом” та інших конкурсів вживаємо усіх заходів, щоб молодь гуртувалась, розвивалась, здобувала знання, знала що захист Вітчизни – це покликання кожного юнака, а ворогом є Російська Федерація”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. У межах проєкту учасники також зможуть ознайомитись та отримати історичні книги про російсько-українську боротьбу. “Дуже дякуємо, що впродовж трьох днів ви спілкуватиметесь з молоддю та на власному прикладі розкажете про війну. Ми повинні втримати українські кордони, дякуємо за вашу працю, і я впевнений, що свідома молодь вас почує, бо саме активні молоді люди будують нашу державу”, - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.
Президент присвоїв почесні звання двом артистам театру «Воскресіння»
13 травня 2019
Указом Президента України за значний особистий внесок у державне будівництво, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю звання «Заслужений артист України» присвоєно провідним майстрам сцени Львівського академічного духовного театру «Воскресіння» Володимиру Губанову та Петру Микитюку. Нагрудні знаки артистам вручив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка після вистави «Весела корчма». «Приємно сьогодні нести таку місія – вручати нагороди людям, які на це справді заслуговують. Театр «Воскресіння» – це візитівка Львова, Львівщини. Ми пишаємось вами», - наголосив Олег Синютка.
Медикам із Львівщини присвоїли звання «Заслужений лікар України»
27 грудня 2018
Сьогодні, 28 грудня, під час засідання Госпітальної ради Львівського госпітального округу медикам Львівщини вручили державні нагороди. Відзнаки від імені Президента України вручив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. «За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм», йдеться в Указі Президента. Відтак, почесне звання «Заслужений лікар України» отримали лікар відділення Пустомитівської центральної районної лікарні Ірина Черемісна, головний лікар комунального закладу Старосамбірської районної ради «Старосамбірська центральна районна лікарня» Юрій Войтів, завідувач відділення Пустомитівської центральної районної лікарні Наталія Максим, завідувач кафедри онкології і радіології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Тарас Фецич.
Олег Синютка привітав діячів культури із професійним святом
9 листопада 2018
Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. З нагоди свята у Львівському будинку вчених відбулися урочистості та нагородження. «Я впевнений, що ми переможемо у цій страшній, великій, ненависній для всіх війні. І я переконаний, що над Луганськом, Донецьком, Сімферополем і Севастополем буде майоріти наш синьо-жовтий прапор, але я так само переконаний, що ми переможемо не тільки силою нашої зброї, ми обов’язково переможемо нашим мистецтвом», - привітав діячів культури голова Львівської ОДА Олег Синютка. Також Олег Синютка зачитав привітання Президента України Петра Порошенка працівникам культури та майстрам народного мистецтва. Відтак, указом Президента України Петра Порошенка за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури та мистецтва, значні творчі здобутки та високу професійну майстерність почесне звання «Заслужений артист України» присвоїли провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса Андрію Козаку. Звання "Заслужений діяч мистецтв України" присвоїли викладачеві Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С. Крушельницької Людмилі Закопець та методистові Яворівської районної державної адміністрації Івану Пазину. Звання «Заслужений працівник культури України» присвоїли викладачеві-хореографу Львівської державної хореографічної школи Аллі Сердцевій та керівникові народного чоловічого хору Народного дому с.Переможне Городоцького району Степану Хмілю. Окрім того, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток галузі культури і з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва десятьом діячам культури оголосили Подяку голови облдержадміністрації.
Видатним мешканцям Львівщини вручили державні нагороди
25 квітня 2018
Державні нагороди сьогодні, 25 квітня, отримали представники медичної, спортивної та лісогосподарської галузі. Відзнаки від імені Президента України вручив голова Львівської ОДА Олег Синютка. Відтак, за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагородили члена громадської організації «Українська спілка інвалідів Афганістану» Ігоря Головацького, звання «Заслужений лікар України» отримали Іван Лабай, Олександр Черепанина, Леонід Іванчук та Орест Абрагамович. Окрім того, «Заслуженим лісівником України» став Святослав Приболотний, завання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» присвоїли старшому тренерові штатної збірної команди України з фехтування на рапірах Сергію Гаравському, а звання «Заслужений працівник сільського господарства України» отримав Агроном Зеновій Мельник.
У театрі імені Марії Заньковецької вшанували Героїв України
21 квітня 2018
Сьогодні, 21 квітня, у театрі імені Марії Заньковецької відбувся «Вечір пам’яті Героїв України». Розпочали захід хвилиною мовчання і спільною молитвою за полеглих та за здоров’я учасників війни. До присутніх звернувся голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. «Ми сьогодні віддаємо шану тим, хто встав на захист нашої держави, не побоявшись війни, смерті. Сьогодні у цьому залі ті, для кого патріотизм – не просто слова, а переконання, які доводилось відстоювати кров'ю і стражданнями. Хочу, щоб у цьому залі сьогодні не було сліз. Бо, як написано до нас «Плач не дав свободи ще нікому, а хто борець, той здобуває світ». Лише вірою, переконаннями, твердістю, плечем до плеча, серцем до серця ми обов’язково переможемо, адже за нами ті хлопці, які дивляться на нас із небес», - зазначив Олег Синютка. Очільник Львівщини нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) Василя Пашка, нагороду отримала мати Тетяна Пашко. Олег Синютка також вручив відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» та подяки голови Львівської ОДА. Опісля розпочали творчу частину заходу. У програмі – виступ хору Народного дому с. Лани, гурту «Мальдіви», танцювальної студії «Едельвейс», народного вокального ансамблю «Лілея», Заслуженого артиста України Олега Стадника, Олександра Рожка, Софії Федини та інших. Організатори заходу - «Спілка матері миру» на чолі із головою Вірою Швед.