Комендантська година на Львівщині: жителів області просять не покидати свої домівки
Через воєнний стан та вторгнення російських окупаційних військ, майже в усіх регіонах України діє комендантська година. Зокрема, на Львівщині з 22:00 вечора до 06:00 ранку.
Що таке комендантська година та які обмеження вона передбачає? Про це роз’яснили у Національній поліції України.
Під комендантською годиною слід розуміти заборону перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи. Варто залишатися вдома, а якщо пролунають сирени – спуститися в укриття.
Громадський транспорт у цей час не працюватиме. Громадянам заборонено перебувати на вулицях населених пунктів під час комендантської години.
«Для пересування населеним пунктам громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу, адже поліція його перевірятиме. Просимо з розумінням ставитись до такого роду заходів. Пам’ятаймо, в країні йде війна, збільшується кількість підозрілих осіб, які можуть бути диверсантами», - зазначили в Нацполіції Львівської області.
На в'їздах/виїздах з населених пунктів встановлені контрольно-пропускні пункти. Поліцейські перевіряють документи осіб, зупиняють транспортні засоби, перевіряють речі та автомобілі.
Важливо! Міста, в яких встановлена комендантська година, закриті на в’їзд, але працюють на виїзд.
Комендантська година є необхідним заходом в контексті активної військової фази агресії РФ проти України. Вона має посилити порядок та безпеку людей. Закликаємо всіх суворо дотримуватись чинних обмежень.
Водночас нагадуємо, що до екстреної евакуації потрібно бути готовими у будь-який час. Коли вимкнеться сирена, негайно вирушайте в місця притулку.
Як зазначив очільник області Максим Козицький, людям, які зайняті в критичній інфраструктурі, видаватимуть перепустки, які дозволять пересуватися вулицями під час комендантської години. Окрім того, перепустки видають працівникам Львівської ОДА, на базі якої під час воєнного стану, згідно з указом Президента України, створено військову адміністрацію.
Новини за темою
На вихідні тривалість комендантської години в області залишається без змін
6 травня 2022
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький поінформував, що упродовж 7-9 травня масових подій на Львівщині не буде, час комендантської години залишається незмінним та закликав мешканців не панікувати, разом з тим бути обачними щодо підозрілих об’єктів та предметів. «Не бачу причин робити інформаційний ажіотаж довкола прийдешніх вихідних. Якщо хтось раптом забув, уже упродовж 72 днів ми не можемо бути впевнені, що будь-якої миті у будь-який населений пункт нашої країни не прилетить російська ракета. Тому протягом цих вихідних, як і щодня, будьте обачними», - зазначив Максим Козицький. Мешканців області закликають не брати у руки підозрілих предметів, повідомляти про підозрілих людей та автівки у поліцію та СБУ. Якщо бачите, що летить щось підозріле, не фотографуйте, не знімайте на відео, а повідомте про цей об’єкт у чат-бот «Шось летить» у телеграмі: @rusrocketfly_bot «Масових подій на Львівщині упродовж 7-9 травня ми не плануємо. День пам’яті та примирення будемо відзначати без великого скупчення людей»,- додав Максим Козицький. Служби працюватимуть у посиленому режимі. Комендантська година на території Львівщини, як тривала, так і триватиме: з 23:00 до 05:00.
У Трускавці правоохоронці перевірили понад 90 порушників комендантської години
3 травня 2022
У Трускавці продовжують проводити щоденне патрулювання вулиць з дотримання комендантської години. За останні два тижні перевірили 92 порушників, які у заборонений час перебували на вулиці та у публічних місцях. З цієї кількості 12 осіб перебували у стані алкогольного сп’яніння, серед них, як тимчасово переміщені особи, так і жителі Трускавця. Чотирьох водіїв доставили у відділ поліції з підозрою на алкогольне або наркотичне сп’яніння. Сімом особам призовного віку, службовці Дрогобицького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомат), які входять до складу патрулів, вручили військові повістки. Відтак незабаром вони поповнять лави Збройних сил України. Серед порушників комендантської години зафіксували також неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років. Нагадаємо, на час дії воєнного стану на території Львівської області впроваджено комендантську годину. На вулиці та у публічних місцях заборонено перебувати з 23:00 год до 05:00 год. Також у водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, вилучають автівки на потреби армії. Фото: умовне
Важливо! У Великодню ніч відновили комендантську годину та змінили її тривалість
23 квітня 2022
У відповідності до нових розвідданих, а також інформації про можливу діяльність диверсійних груп на території області, ухвалено рішення про відновлення комендантської години у Великодню ніч, з 23:00 23 квітня до 05:00 24 квітня. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Надалі щодня комендантська година триватиме з 23:00 до 05:00. Церковне керівництво області солідарне з цим рішенням. В усіх храмах Львівщини нічні Богослужіння переносять на вранішні години. На жаль, у ворога нема такого поняття, як велике релігійне свято. Він озвірів настільки, що не розуміє, що таке Великдень. Тому у ці світлі дні є велика загроза провокацій», - зазначив Максим Козицький. Також нагадуємо, у випадку, якщо бачите підозрілі літаючі об‘єкти, повідомляйте про них через чат-бота у телеграмі «Шось летить» – @rusrocketfly_bot Помітили інші підозрілі об‘єкти або людей – телефонуйте у поліцію за номером 102. «Час такий, що краще святкувати у вузькому сімейному колі. У гості – після перемоги. Будьмо пильними. Віримо у наші ЗСУ», - додав очільник Львівщини.
Усі мешканці Львівщини матимуть можливість піти до храму на Великдень – Іван Собко
22 квітня 2022
Згідно з наказом начальника Львівської ОВА Максима Козицького №68/22 від 22.04.2022 року комендантська година на Львівщині не діятиме у Великодню ніч - з 23 години 00 хвилин 23 квітня 2022 року до 06 години 00 хвилин 24 квітня 2022 року. Відтак, у храмах Львівщини зможуть відбутися традиційні нічні богослужіння. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. «Перш за все ми хочемо, щоб навіть в умовах війни у кожній родині було свято. Щоби ми все рівно відсвяткували Великдень. Тому що навіть у час війни народжувалися діти, люди продовжували жити. Світло завжди перемагає темряву і треба бути сильними, треба вірити в себе, в наші Збройні Сили. Тоді ми точно переможемо. І так і буде», - зазначив Іван Собко. Таке рішення в ОВА прийняли для того, щоб дати можливість усім парафіянам прийти до церкви на Великдень так, як це було раніше, у визначені години. «Ми розуміємо, що є церкви у маленьких громадах, селах, де один священнослужитель має по три-чотири парафії і відповідно має належно відправити службу, освятити великодні кошики. Я впевнений, що на Львівщині люди свідомі і розуміють, що таке повітряна тривога і як потрібно діяти, коли вона оголошується. І якщо б ми не прийняли таке рішення (про скасування КГ у Великодню ніч – ред.), священники могли б в той чи інший спосіб проводити службу, і це було б не зовсім правильно. Тому навіть в час війни всі богослужіння мають відбутися. Відповідний наказ ми скерували сьогодні у всі секретаріати єпархії», - додав Іван Собко. За його словами, Нацполіція, тероборона і місцева влада мають подбати про те, щоб богослужіння відбувалися з дотриманням вимог безпеки. «Нагадую, що у кожній територіальній громаді Львівщини працює система оповіщення. І у Великдень дії людей в разі тривоги мають бути такими ж як і завжди - вони мають спускатися в укриття, щоб вберегти свої життя», - наголосив заступник начальника Львівської ОВА.
У храмах Львівщини зможуть провести Великодні нічні богослужіння
22 квітня 2022
У Великодню ніч на Львівщині не діятиме комендантська година. Такий наказ сьогодні підписав начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Це рішення дозволяє провести традиційні великодні нічні богослужіння. Як розповів в межах брифінгу ігумен монастиря св. Іоана Золотоустого Отець Кипріян графіки богослужінь, в тому числі пасхальні, сформували ще до Вербної неділі. Згідно з рішенням Ради єпископів Львова їх змінювати не будуть. «Але наказ Львівської ОВА буде сприйнятий як дозвіл, тому ті храми, які ще мають можливість звершувати богослужіння вночі, можуть їх звершувати»,- зазначив Отець Кипріян. Разом з тим, отець закликав приходити на Богослужіння у денний час. Та наголосив, що у випадку повітряної тривоги у храмах, або ж біля них є укриття, де парафіяни можуть сховатися. Окрім цього, долучитися до Богослужінь кожен охочий може онлайн. Більшість храмів забезпечують трансляцію. Черг чи скупчень людей на Великдень духовенство не очікує, кожен зможе освятити паску та розділити радість Христового Воскресіння.
У Великодню ніч на Львівщині не діятиме комендантська година
22 квітня 2022
Згідно з наказом начальника ОВА Максима Козицького комендантська година у період з 23 години 00 хвилин 23 квітня 2022 року до 06 години 00 хвилин 24 квітня 2022 року на Львівщині не діятиме. Про це йдеться у наказі “Про внесення змін до наказу начальника обласної військової адміністрації від 25.02.2022 No 1/22” №68/22 від 22/04 2022. Відтак, у храмах Львівщини зможуть відбутися традиційні нічні богослужіння. Попри скасування комендантської години у Пасхальну ніч, при пересуванні населеними пунктами громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу. «Святкування Великодня на Львівщині завжди було особливою і довгоочікуваною подією. Сьогодні воно відбуватиметься у нових реаліях війни, які для багатьох стали випробуванням. Задля збереження багатовікової традиції нічних пасхальних богослужінь та для збереження духовної стійкості усіх вірян було прийняте рішення про скасування комендантської години у пасхальну ніч. Водночас я наполегливо прошу усіх відповідально поставитись до прийнятого рішення, бути обачними та скористатися можливістю пересуватися у цю великодню ніч лише задля участі у богослужіннях. Також ще раз наголошую на заходах безпеки: якщо ви перебуваєте в храмі на богослужінні і залунала сирена тривоги, – ви повинні подбати про свою безпеку. Виявляючи любов та турботу, влада та священнослужителі й надалі закликатимуть людей до відповідальності у воєнний час. Щиро дякую кожному, хто докладає максимум зусиль на усіх фронтах для перемоги над злом, яке намагається покрити своїм мороком нашу світлу землю”, - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
На Львівщині скоротили тривалість комендантської години
13 квітня 2022
Відповідно до наказу начальника Львівської ОВА Максима Козицького № 61/22 від 12 квітня комендантську годину на Львівщині запроваджують з 23:00 год до 06:00 год. Також у цей встановлюють спеціальний режим світломаскування. Нагадаємо, що до цього комендантська година на Львівщині починалася о 22:00 год. Під час комендантської години заборонено перебувати на вулиці без спеціальної перепустки та документа, що посвідчує особу. Як отримати перепустку: 1. Перепустки видають за письмовим поданням керівника підприємства, установи, редакції, організації критичної інфраструктури (зразок листа за посиланням https://cutt.ly/kAsZwTP) до комендатури Львівської області з обґрунтуванням необхідності перебування зазначених осіб на території Львівської області під час комендантської години. 2. Додатком до подання необхідно долучити інформацію про зазначених осіб методом заповнення Excel таблиці, форма якої розміщена за посиланням https://cutt.ly/FApnbYX 3. Електронна адреса для надсилання подання з додатком: komendant@loda.gov.ua 4. Перепустки виготовляються за рішенням коменданта впродовж трьох днів з часу отримання подання. Контактні телефони комендатури: 1. Щодо скерування подання для виготовлення перепусток: 096-232-78-99 2. Щодо видачі виготовлених комендатурою перепусток: 095-592-14-37 3. Для вирішення інших питань: 112 Просимо з розумінням ставитися до вдосконалення захисту документів під час війни. А також - відповідально використовувати перепустки. Довідково: режим світломаскування - приховування від спостереження повітряним і наземним противником світлових демаскувальних ознак діяльності військ, військових об’єктів, а також населених пунктів, об’єктів економіки та державного управління. Населенню рекомендується у встановлений час вимикати світло у помешканнях.
Як захистити свій телеграм від зловмисників: рекомендації Національної поліції України
21 березня 2022
З початку війни Telegram став однією з найбільших платформ для поширення новин і спілкування. Тому варто подбати про безпеку його використання. У Національній поліції України радять налаштувати конфіденційність облікового запису. Отож, заходьте в розділ «Приватність і безпека» або «Конфіденційність» та змінюй налаштування, як вказано нижче: - Номер телефону → Хто може бачити номер телефону – Ніхто - Номер телефону → Хто може знайти за номером – Мої контакти - Остання активність → Хто може бачити час моєї останньої активності – Ніхто - Фотографії профілю → Хто може бачити фото та відео мого профілю – Мої контакти - Дзвінки → Хто може мені телефонувати – Мої контакти (або Ніхто, якщо хочете). - Дзвінки → Peer-to-peer – Мої контакти (або Ніхто, якщо ви волієте не повідомляти свою IP-адресу абонентам, що викликають). - Пересилання повідомлень → Хто може додавати посилання на мій обліковий запис під час надсилання моїх повідомлень – Мої контакти. Налаштуйте захист облікового запису. Встановіть пароль для розблокування входу в Telegram. Увімкніть Автоблокування Телеграм на одну чи 5 хвилин. Увімкніть двофакторну автентифікацію для свого облікового запису. Для безпеки IP-адреси використовуй сервіси VPN.
За минулі 3 тижні понад 200 вибухонебезпечних предметів перевірили вибухотехніки поліції Львівщини
16 березня 2022
Від початку війни на Львівщині вибухотехніки національної поліції перевірили понад 200 потенційно небезпечних предметів Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області. Правоохоронці вдячні усім небайдужим громадянам за співпрацю у забезпеченні законності та правопорядку у Львові та на території області. «Наші громадяни надзвичайно відповідальні та пильні, тож щодня ми отримуємо повідомлення про виявлені підозрілі або небезпечні предмети. У воєнний час це – неоціненна допомога правоохоронцям. Люди повідомляють про залишені без нагляду сумки, згортки біля смітників, дитячі іграшки і таке інше. Далі алгоритм такий – за вказаною адресою виїжджають поліцейські, які патрулюють цей район, переконуються, що виявлений предмет дійсно може становити небезпеку, і тоді виїжджаємо ми – обстежуємо, а в разі необхідності знешкоджуємо», - повідомив начальник Управління вибухотехнічної служби поліції Львівщини полковник поліції Любомир Сопільник. Загалом, від початку війни співробітники Управління вибухотехнічної служби поліції Львівщини здійснили понад 200 службових виїздів. У роботі правоохоронцям допомагають службові собаки, спеціально навчені на пошук зброї та вибухівки – Лілу, Ватсон та Джессі. Усі вони не перший рік на службі в поліції і неодноразово проявили свою професійність. Окрім того, вибухотехніки проводять навчання для поліцейських та бійців тероборони. «Наші спеціалісти дають їм базову теоретичну та практичну підготовки – вчать, за якими ознаками можна встановити, чи предмет дійсно становить небезпеку, як необхідно діяти при їх виявленні і таке інше», - повідомив Любомир Сопільник. Поліцейські нагадали, що у разі виявлення підозрілих чи небезпечних предметів потрібно повідомити про це на оперативну лінію 102. Не можна самостійно знешкоджувати чи переміщувати їх – натомість, потрібно попередити про це перехожих та дотримуватись усіх заходів безпеки.
Комендантська година: мешканцям Львівщини нагадують про основні обмеження
15 березня 2022
На Львівщині з 22:00 до 06:00 год продовжує діяти комендантська година. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький нагадав про основні обмеження в цей час. Що таке комендантська година? Це заборона перебувати на вулицях та в громадських місцях мешканцям певного населеного пункту чи регіону. Вона вводиться військовим комендантом території, де встановлено воєнний стан. За дотриманням комендантської години слідкують спеціально виділені для цієї мети, озброєні вогнепальною зброєю і спеціальними засобами комендантські патрулі. Вони складаються з числа військовослужбовців чи співробітників правоохоронних органів. Хто може пересуватися містом під час дії комендантської години? Пересуватися населеним пунктом чи перебувати у громадських місцях - заборонено. Пересування можуть здійснювати лише ті, в кого є спеціальні перепустки, видані військовим комендантом. Це працівники критичної інфраструктури, правоохоронних органів та військових адміністрацій. Чи можуть працювати магазини? Робота торгівельних точок під час дії комендантської години заборонена, як і продаж товарів, в тому числі й алкоголю. Станом на сьогодні рішення про заборону продажу алкоголю Львівська обласна військова адміністрація ще не приймала. Ми закликаємо увесь бізнес відновлювати функціонування, оскільки це не тільки задоволення потреб держави та громадян в товарах чи послугах, це заробітна плата та наповнення бюджетів всіх рівнів у вигляді сплати податків та зборів. З приводу доцільності заборони алкоголю, то в даному випадку пропоную подивитись з другого боку, а саме функціонування економіки, яка так потрібна в умовах війни. Для прикладу, в середньому один працівник пивоварні сприяє створенню 16 робочих місць у суміжних галузях (сільське господарство, логістика, торгівля, сфера послуг тощо). За минулий рік лише пивовари України сплатили до бюджету понад 26 млрд. гривень у вигляді податків. Тому відповідь очевидна, бізнес повинен працювати, але під чітким контролем держави, як того вимагає час. Чи можуть журналісти здійснювати свою професійну діяльність на вулицях населених пунктів чи в громадських місцях під час дії комендантської години? Так, але за умови видачі спеціальної перепустки військовим комендантом або акредитації від Збройних сил України. У всіх інших випадках - заборонено. Якщо відповідними органами буде виявлено факт порушення комендантської години з боку певної особи - вона може бути затримана і доставлена до відповідного пункту перевірки. Можуть накласти штраф або ж навіть арештувати. В разі потреби, комендантський патруль наділений правом проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень тощо. При опорі патрулю, може бути застосована фізична сила чи вогнепальна зброя. Просимо неухильно дотримуватись правил комендантської години, на Львівщині вона діє з 22:00 по 6:00. Слава Україні!
Важливо! Комендантська година на Львівщині без змін: з 22:00 вечора по 06:00 ранку
1 березня 2022
Сьогодні в мережі з’явилась інформація про запровадження нового часу комендантської години у Львівській області. Але ці повідомлення не відповідають дійсності. Просимо взяти до уваги, що час комендантської години на Львівщині залишається з 22:00 до 06:00 год. Під комендантською годиною слід розуміти заборону перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи. Варто залишатися вдома, а якщо пролунають сирени – спуститися в укриття. Комендантська година є необхідним заходом в контексті активної військової фази агресії РФ проти України. Вона має посилити порядок та безпеку людей. Закликаємо всіх суворо дотримуватись чинних обмежень.
Львівська військова адміністрація інформує про порядок пересування по території області в нічний час
28 лютого 2022
На Львівщині з 22:00 вечора до 06:00 ранку запровадили комендантську годину. Це передбачає заборону перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи. «Для пересування населеним пунктам громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу, адже поліція його перевірятиме. Просимо з розумінням ставитись до такого роду заходів. Громадський транспорт у цей час доби не працюватиме. Пам’ятаймо, в країні йде війна, збільшується кількість підозрілих осіб, які можуть бути диверсантами», - зазначили в Нацполіції Львівської області. Перепустки видаються обмеженій кількості осіб, щоб забезпечити функціонування критичної інфраструктури. Львівська обласна військова адміністрація звертається до керівників служб, установ та підприємств, організувати роботу з урахуванням дії комендантської години. Подбаємо разом про безпеку працівників, зменшивши кількість їх нічних пересувань! Також, зменшивши навантаження на блокпости, поліції та патрульних, ми дозволимо їм виконувати якісно роботу з виявлення диверсійних груп та правопорушників.