Молодь Львівщини запрошують долучитись до проєкту “Бранці Кремля”

3 березня 2020р, Новини. Департамент освіти і науки, Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

Упродовж 3-5 березня молодь Львівщини та усіх охочих запрошують долучитись до проєкту Бранці Кремля й зустрітись із Героєм України, учасником  спротиву російській агресії на Донбасі Володимирем Жемчуговим.

Перша зустріч із студентами Львівщини відбудеться сьогодні о 14:15 у НУ “Львівська політехніка”. 4 березня о 15:30 год  -  презентація проєкту курсантам у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 5 березня об 11:00 год – зустріч з учнями закладу професійної освіти, а також о 15:30 – зустріч із студентами та курсантами Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

“В межах проєкту ми демонструємо  ролик “Бранці Кремля”, знятий у лютому 2018 року до четвертої річниці спротиву кримчан російській агресії Криму. Цей фільм – це нагадування усім про патріотів, які є в тюрмах Росії, про те, які катування та тортури вони випробовують на собі, як вони продовжують відстоювати незалежність нашої країни. Цей фільм також про російську пропаганду”, - розповіла координатор освітнього проєкту «Бранці Кремля» Олена Жемчугова.

Володимир Жемчугов - учасник спротиву російській агресії. З травня 2014 року - організатор та активний учасник руху опору проти російської окупації на Луганщині. З 29 вересня 2015 року по 17 вересня 2016 року знаходився у полоні бойовиків так званої «ЛНР». У полон потрапив з важким пораненням внаслідок підриву на розтяжці.

“Сьомий рік триває війна, і молодь, яка сьогодні навчається університетах, була ще дуже юною. Думаю, ці молоді люди ще не розуміли, що тоді трапилось у Криму та Донбасі. Я теж народився на Донбасі і знаю, що більшості молоді, яка там мешкає інформація надходить з радянських підручників історії та радянських художніх фільмів про війну, комуністичну партію, тому дехто з них зробив помилку і став на сторону Росії. Я побував у Кавказі, побачив який жах робила  Росія в Грузії, Чечні, Азербайджані, Афганістані, Осетії і коли у 2014 році російські солдати прийшли до мене у Красний Луч, я вирішив піти захищати матір, сестер, друзів, які були слабші і не могли себе захисти. Для мене захист Вітчизни розпочався не з патріотизму, геройства, все розпочалось із захисту своїх  рідних. Усе розпочинається з  особистого, і коли я спілкуюсь з молоддю, я закликаю її цікавитись політикою, кандидатами, яких ми обираємо, партіями,  бо інакше політика зацікавиться нами і заволодіє нашою свободою. Коли ми говоримо пафосні слова, молодь цього не розуміє, лише приклади про те, як більше 50 українців в Криму засудили на два роки за лайк в соціальних мережах або як хлопців кидають в тюрми за висловлювання або що запізнилися у комендантський час. Ці слова до молодих людей доходять найшвидше”, - розповів Володимир Жемчугов.

Із  вересня 2018 по червень 2019 відбулось 62 зустрічі в рамках освітнього проекту «Бранці Кремля».

“Національно-патріотичне виховання – складова розвитку нашої держави і ми маємо розуміти, що діти наші дивляться на розвиток країни своїми очима і аналізують як дорослі себе поводять. Розвиток держави – це основне, що має бути важливим для кожного. Але держава не розвиватиметься, якщо національно-патріотичне виховання не буде у пріоритеті. Україна зазнавала багато нападів, війн, але завжди давала відсіч, так буде і цього разу. На обласному рівні, зокрема в межах співпраці  “Схід та Захід разом”  та інших конкурсів вживаємо усіх заходів, щоб молодь гуртувалась, розвивалась, здобувала знання, знала що захист Вітчизни – це покликання кожного юнака, а ворогом є Російська Федерація”,  - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

У межах проєкту  учасники також зможуть ознайомитись та отримати історичні книги про російсько-українську боротьбу.

“Дуже дякуємо, що впродовж трьох днів ви спілкуватиметесь з молоддю та на власному прикладі розкажете про війну.  Ми повинні втримати українські кордони, дякуємо за вашу працю, і я впевнений, що свідома молодь вас почує, бо саме активні молоді люди будують нашу державу”, - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.

Ключові слова:

Герой Українипроєкт

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook