Допомога біженцям та гуманітарні вантажі: як угорська благодійна організація підтримує Україну
16 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Угорщина передасть Україні близько однієї тисячі тонн гуманітарної допомоги. Вантаж розподілять в межах п’яти областей: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької.
Про це йшлося під час зустрічі начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького з представниками Угорської екуменічної організації допомоги в Україні.
Це одна з найбільших, міжнародно визнаних благодійних організацій в Угорщині. Вона активно працює в Україні з 2014 року.
«Після вторгнення росії в Україну на захід пішла величезна хвиля біженців із понад півтора мільйона людей. Багато хто залишився в межах кордону, але ще більше перебралося до Польщі та Угорщини. Ми організували допомогу усім, хто цього потребує: даємо житло, засоби першої необхідності, забезпечуємо харчуванням», - керівник Угорської екуменічної служби Ласло Легель.
Водночас під час зустрічі обговорили механізми та шляхи поставок гуманітарної допомоги з Угорщини. В тамтешніх транспортних компаніях працюють чимало водіїв українців. Усі призовного віку. Саме тому постає питання, як їм безперешкодного перетнути кордон та мати змогу повернутись.
«Зараз запровадили спрощену систему перевезення гуманітарної допомоги з-за кордону в Україну. Якщо ви хочете перевезти ці предмети саме через кордон на Львівщині, то потрібно отримати моє рішення як голови Львівської ОВА, що конкретні товари є гуманітарною допомогою. Разом з цим потрібно подати списки водіїв, котрі будуть перетинати кордон, аби в прикордонників не виникало до них запитань», - начальник Львівської ОВА.
Важливо знати: Максим Козицький нагадав як перевозити гуманітарну допомогу з-за кордону в Україну.
Завдяки організації, у кількох містах Угорщини розгорнули гуманітарні центри, які допомагають біженцям з України. Наприклад в місті Лемберг за допомогою місцевих волонтерів людей забезпечують їжею, водою, підгузками та іншими предметами гігієни.
Разом з цим, створили пункт допомоги на українській стороні прикордонного переходу «Берегсурань», де допомагають біженцям, які довго чекають, їжею, чаєм, ковдрами, речами для догляду за немовлятами. За потреби також інформують про те, як знайти тимчасове житло в Угорщині.
Угорська екуменічна організація запустила комплексну програму допомоги для підтримки тих, хто потребує допомоги через наслідки війни. Вони оголосили загальнонаціональний збір коштів на підтримку українців.
Новини за темою
В області була загроза ракетного удару: Максим Козицький про головне на Львівщині за добу
5 травня 2022
За минулу добу на Львівщині сирена тричі сповіщала про повітряну тривогу. Про це поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У двох випадках була загроза ракетного удару з акваторії Чорного моря, у третьому – зі стратегічної авіації рф з південного сходу. Окрім цього, в області за добу прийняли та розселили ще 212 людей з інших областей, які вимушено покинули домівки. Від 24 лютого надали прихисток, лише за офіційними даними, 339 тисячам осіб. Як внутрішньо переміщені особи в ЄІБД зареєструвалась 231 тисяча переселенців. З низ 73 тисячі – діти. Через переходи у Львівській області за добу вибули майже 19 тисяч осіб. Станом на 9 годину ранку на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів» –легкові автомобілі по обидві сторони кордону, автобуси на виїзд; «Рава-Руська» – вантажівки на виїзд; «Грушів» і «Смільниця» – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» – легкові автомобілі на в’їзд, вантажівки в обох напрямках; «Шегині» – легкові автівки та вантажівки на виїзд та в’їзд, автобус на в’їзд. Поліція Львівщини опрацювала 1448 звернень щодо підозрілих людей та об’єктів.
Чехія допомагає українським біженцям отримати працевлаштування та соціально-медичні послуги
29 квітня 2022
Сьогодні, 29 квітня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із Генеральним консулом Республіки Чехія у Львові Давидом Нови. Під час зустрічі очільник області подякував Генконсулу за підтримку, яку Чехія надає Україні від початку війни, яку розгорнула рф. Також обговорили поточні потреби у допомозі. Чехія – одна з перших країн, які від початку повномасштабної війни почали усіляко підтримувати Україну, засуджувати агресію росії на теренах нашої країни. Чехія також одна з тих країн, куди найбільше евакуйовуються українці в пошуках безпеки. «Протягом останніх місяців Чехія активно допомагає Україні у мілітарному та гуманітарному планах, долучилась до роботи з біженцями. Станом на зараз до нас переїхали близько пів мільйона українців. Ми раді, що можемо допомогти людям, адже розуміємо, що їм довелось пережити. Для усіх, хто приїхав, ми оформляємо спеціальні візи. Тут біженці з України можуть тимчасово працювати, вчитися, вони отримують соціально-медичні послуги на рівні з чехами. Однак зараз ми спостерігаємо, що багато українців повертаються додому. Ми бачимо, як українці згуртувались самі та об’єднали навколо себе весь цивілізований світ. Тому сподіваємось, що війна в Україні завершиться вашою перемогою», – зазначив під час зустрічі Давид Нови. Він також додав, що Чехія й надалі допомагатиме Україні усім необхідним, і охоче приєднається до нових та чинних проєктів для наближення нашої перемоги. Разом з тим, чеська сторона висловила пропозицію передачі кількох вантажівок на Львівську ОДА, які надалі розподілять на потреби армії. Генеральний консул також поцікавився, як Львівщина працює з переселенцями, адже, якщо говорити про області України, саме наш регіон найчастіше обирають громадяни для евакуації. Зараз в області проживають близько 286 тисяч ВПО, це лише ті, хто офіційно задекларував потребу у житлі. Ще приблизно стільки ж людей поселилися у приватному секторі самостійно. «Настав час, коли допомога Україні стала світовим трендом. Чехія належить до тих країн, які зі самого початку на нашому боці, і які допомагають нам від щирого серця. Ми часто чуємо від українців, які переїхали у Чехію, як злагоджено працюють місцеві люди та допомагають нашим землякам. Ми вдячні за це. Щодо Львівської області, то зараз ми розселяємо людей у школах, спортивних залах, гуртожитках. До 1 вересня плануємо розвантажити ці об’єкти, щоб новий навчальний рік розпочався вчасно та офлайн. Ми підшуковуємо об’єкти незавершеного будівництва, які у короткі терміни можна адаптувати під житло. Напрацьовуємо варіанти будівництва нового житла для людей», – поділився Максим Козицький. Нагадаємо, що Генеральне консульство Чеської Республіки відновило свою роботу у Львові.
На Львівщині за минулу добу повітряна тривога тривала понад дві години: Максим Козицький
29 квітня 2022
Напередодні сирени один раз сповіщали про повітряну тривогу у Львівській області. Небезпека тривала майже 2,5 години. Це було пов‘язано зі загрозою повітряно-ракетного удару. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Разом з тим, в області розселили ще 250 людей, яких прогнали з дому російські окупаційні дії. Від 24 лютого, за офіційними даними, ми надали прихисток 335 тисячам осіб. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі самостійно. В Єдиній інформаційній базі даних як внутрішньо переміщені особи від початку великої війни зареєструвались 203 тисячі людей. З них 66 тисяч – діти. Також, як повідомив очільник області, за добу через західний кордон за добу вибули 39 тисяч людей. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули майже 18 тисяч людей. Повернулися в Україну через західний кордон 26 тисяч наших громадян.
Аграрії області отримали третю партію гуманітарної допомоги від насіннєвої компанії Австрії
28 квітня 2022
Сьогодні одна з найбільших організацій фермерів із селекції та насінництва Австрії передала аграріям Львівщини гуманітарний вантаж на підтримку галузі у час війни та розпалу посівної кампанії. Йдеться про насіння сільськогосподарських культур (озима пшениця, соя, кукурудза, соняшник) та суміші трав від австрійської насіннєвої компанії SAATBAU LINZ. Як зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, цього року сільгоспвиробники Львівщини мають максимально засівати поля та вирощувати урожай, щоб частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на територіях, де тривають бойові дії. Поставка та розподіл насіння відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації та ГО «Львівська аграрна палата». Загалом аграріям Львівщини передали понад 80 тонн насіння. «Аграрії області в цьому році проводять посівну в доволі жорстких умовах. Головним викликом є брак ресурсів. Тому ми дуже раді будь-якій пропозиції від наших зовнішніх партнерів, які допомагають нам провести посівну і забезпечити продовольчу безпеку регіону та країни в цілому. Високорепродукційне насіння не просто дозволить збільшити посівні площі. Воно також дає шанс нашим аграріям отримати максимальну врожайність та, відповідно, збільшити ефективність виробництва», - зауважила директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман. Гуманітарну допомогу розподілили між дрібними та середніми аграріями регіону, зокрема, понад 200 фермерів отримали насіння, яке дасть змогу засіяти пшеницею близько 180 га, кукурудзою – 820 га, соняшником – 1700 га, соєю – 120 га, з них 49 сімейних фермерських господарств отримали суміш трав на площу 160 га. Нагадаємо, що це вже третя гуманітарна поставка вантажу сільгоспвиробникам області від міжнародних компаній. Перший вантаж отримали від Франції у вигляді елітної насіннєвої картоплі. Другий - насіння кукурудзи від корпорації Bayer.
На Великдень до України повернулось більше ніж 15 тисяч українців
25 квітня 2022
З України минулої доби, 24 квітня, вибули 16 тисяч осіб. З них 10 тисяч людей перетнули кордон з Польщею, решта поїхали до Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. До України напередодні прибули більше ніж 17 тисяч осіб, з них понад 15 тисяч – українці. Оформлено близько 120 вантажівок з гуманітарною допомогою. Водночас за вчора західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 33 тисячі осіб та 9 тисяч транспортних засобів, що майже у 2 рази менше за середньодобові показники упродовж двох тижнів. Нагадуємо, що відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) можна на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Звертаємо увагу, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. Важливо! Зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено. Інформація за посиланням.
Аграрії Львівщини отримали гуманітарну партію насіння кукурудзи від корпорації Bayer
22 квітня 2022
Сьогодні Львівщина вдруге отримала гуманітарний вантаж, призначений для аграріїв області. Цього разу сільгоспвиробники регіону отримали 2300 насіннєвих одиниць кукурудзи від корпорації Bayer. Поставка відбулась за підтримки Міністерства аграрної політики України та департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації. Розподіл насіння допомогла організувати ГО «Львівська аграрна палата». Гуманітарну допомогу розподілили між малими аграріями регіону: насіння отримали близько 100 виробників, які обробляють до 500 га землі. За попередніми оцінками отриманим насінням аграрії зможуть засіяти понад 2,3 тис. га, з площ яких прогнозується отримати 21- 22 тис. тонн врожаю. «Це вже друга гуманітарна партія насіння, яку отримали аграрні підприємства області у квітні цього року. Перша поставка 95 тонн насіння картоплі з Франції ми розподілили між 20-ма дрібними аграріями регіону. Гуманітарна партія насіння кукурудзи є дуже на часі, посівна кампанія в регіоні тільки розпочалась і триватиме до кінця травня самому розпалі і триватиме ще мінімум до кінця травня», - коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР Львівської обласної військової адміністрації. Читайте також: Підтримка аграрної галузі: Львівщина отримала першу партію насіннєвої картоплі з Франції. Прогнозована площа посіву кукурудзи у 2022 році у господарствах усіх категорій становить 84,6 тис.га, збільшена на 1,3 тис. га до минулого року. Площа посіву кукурудзи у сільськогосподарських підприємствах збільшиться на 2,4 тис.га, і становитимуть 78,2 тис.га.
Для українських дітей-біженців у Великобританії можна передати дитячі книги
20 квітня 2022
Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА збирає дитячі книги для дітей різного віку, які сьогодні вимушено покинули Україну і зараз мешкають у Великобританії. Книги мають бути у хорошому стані. Їх можна приносити до департаменту (вул. Винниченка,14, м. Львів, 2-й поверх). «Завдяки вашій допомозі українські діточки за кордоном зможуть читати рідною мовою! А наша мова - це наша зброя!», - зазначили у департаменті.
Як можна перетнути кордон: для чоловіків призовного віку в Міністерстві підготували довідник
19 квітня 2022
Міністерство соціальної політики опублікувало довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб. Цей довідник допоможе уникнути непорозумінь на кордоні. У довіднику вказані документи, які необхідно пред'явити під час перетину кордону. Він стане у пригоді: 1. Чоловікам, які супроводжують дітей: чоловік, на утриманні якого перебувають троє і більше дітей, віком до 18 років; чоловік, який самостійно виховує дитину (дітей), віком до 18 років; усиновитель, опікун, піклувальник, прийомний батько чи батько-вихователь, на утриманні якого перебуває дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, віком до 18 років; батько, опікун, піклувальник, прийомний батько, батько-вихователь, який виховує дитину з інвалідністю віком до 18 років; батько (усиновитель), опікун, піклувальник, прийомний батько, батько-вихователь, який виховує дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, але якій не встановлено інвалідність; чоловік, на утриманні якого перебуває повнолітня дитина з інвалідністю I чи II групи. 2. Чоловікам, які доглядають за членами родини, іншими особами: чоловік, зайнятий постійним доглядом за хворою дружиною, дитиною, своїми батьками або батьками дружини, які за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного стороннього догляду; чоловік, який має дружину з-поміж осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та/або одного із своїх батьків або батьків дружини з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи; опікун особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; член сім'ї особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною (у разі коли опікуна такій особі не призначено); чоловік, зайнятий постійним доглядом за особою з інвалідністю I чи II групи, або іншою особою, яка потребує постійного стороннього догляду; працівники закладів, що здійснюють постійний догляд (будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів надання соціальних послуг). 3. Чоловікам, які мають інвалідність Звертаємо Вашу увагу на те, що виїзд за межі України осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування. Для самостійного виїзду осіб з інвалідністю за межі України обмежень не встановлено. Документ розробили за участі Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Державної прикордонної служби України та експертами проєкту міжнародної технічної допомоги SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance. Детальніше з Довідником можна ознайомитися за посиланням.
Підтримка аграрної галузі: Львівщина отримала першу партію насіннєвої картоплі з Франції
14 квітня 2022
Сьогодні Львівщина отримала першу гуманітарну партію насіннєвої картоплі з Франції. Йдеться про 95 тонн картоплі репродукції еліта, призначену для 20-ти дрібних сільгоспвиробників області. Відтак, Львівщина стала першим регіоном України, куди відправили вантаж посадкової картоплі на підтримку аграрного сектору. Картопля призначена для висадки виключно в дрібних комерційних господарствах регіону, площа яких складає максимум 3 га. «Це перша поставка посадкової картоплі від французьких виробників, яку отримала Україна. Вантаж розподілять між фермерськими господарствами Львівської області, список яких підготували та передали французькій стороні. Ми зосередились на картоплі, оскільки її посадка тільки но починається на Львівщині. Упродовж наступних кількох тижнів будуть також інші поставки картоплі в інші регіони. Ми лише на початку цього процесу. Війна в Україні має жахливі наслідки і для сільськогосподарського сектору, і для продовольчої безпеки. Україна та Франція є двома великими виробниками сільськогосподарської продукції в світі, тому важливо, щоб процес виробництва цієї продукції не зупинявся», - наголосив Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. До слова, ця поставка відбулась під замовлення Львівської ОВА за підтримки Посольства Франції в Україні, Міністерства сільського господарства та продовольства Франції та Міністерства аграрної політики України. «Цьогоріч у Львівській області робимо особливий акцент на підтримці тих напрямків в сільському господарстві, які потребують максимального залучення робочих рук. Йдеться про ягідництво, садівництво та картоплярство. Сьогоднішня поставка насіннєвої картоплі дає змогу для малих та середніх сільгоспвиробників підвищити якість своєї продукції. Через 2 роки цей насіннєвий матеріал може перетворитись на тисячі гектарів посаджених площ картоплі. Це передумова для виходу на новий рівень ведення господарства. Маємо підтримувати людей, які забезпечують продовольством нашу країну. З боку адміністрації ми адаптували до умов воєнного стану Програму розвитку сільського господарства, виділили напрямки, які будуть першочергово профінансовані. Так само свою солідарність та підтримку показують наші іноземні партнери, зокрема ми дякуємо Уряду Франції за гуманітарну допомогу нашої аграрної галузі», - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Департамент АПР проводив відбір за пропозицією, яку оперативно надали РДА області. Також сформували перелік виробників. Організувати процес відвантаження картоплі до господарств допомагала Львівська Аграрна палата. «Загальна площа посадки французької насіннєвої картоплі становитиме понад 40 га. Господарства вже підготували землю, щоб почати висаджувати отриману картоплю. Слід зазначити, що наданий насіннєвий матеріал належить до однієї з найвищих репродукцій – еліта. Тобто сільгоспвиробники будуть її вирощувати, щоб отримати насіння першої репродукції з метою збільшення площ і збільшення врожаю в наступні роки. Збиратимуть врожай продовольчої картоплі у 2023 році, тоді ж і можна буде її скуштувати», - запевнила директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман. Більшість сільгоспвиробників вперше будуть висаджувати цей сорт картоплі. Як зізнався фермер Михайло, ця допомога має велике значення як для населення, так і для наших військових. Адже уся картопля, яку вирощують господарства йде саме на потреби в харчуванні, в тому числі української армії. До слова, за обсягами виробництва Львівщина залишається в трійці лідерів серед регіонів, які забезпечують картоплею цілу Україну. Напрацьований алгоритм поставок картоплі з Франції вже наступного тижня почнуть використовувати інші регіони України.
Як перетнути кордон з дитиною із інвалідністю? Роз’яснення
12 квітня 2022
В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України. Алгоритм дій опублікували у телеграм-каналі першої леді України Олени Зеленської. Щоб скористатися цією можливістю, разом з документом, що посвідчує особу дитини, потрібно мати з собою: Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено категорію «дитина з інвалідністю». Або ж довідку про отримання державної соціальної допомоги дитині з інвалідністю. Або індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу. Чи медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років. Супроводжувати дитину з інвалідністю для виїзду за кордон може мати та/або батько, опікун, піклувальник, один або обоє прийомних батьків, батьки-вихователі. Якщо супровід здійснюють батьки, то потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки. Якщо дитина виїжджає з опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями – документи, що підтверджують відповідні повноваження особи. Супроводжувати дітей з інвалідністю також можуть бабуся, дідусь, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим, якщо вони звільнені від військової служби і мобілізації та мають з собою відповідні підтвердні документи і документи, що підтверджують родинні зв’язки. Більше інформації читайте у Довіднику безбар‘єрності. https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas/
На західному кордоні оформили понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами
11 квітня 2022
До України за минулу добу прибули понад 31 тисяча осіб, 27 тисяч з яких – українці. Крім того, оформлено понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Разом з тим, з України минулої доби вибули майже 39 тисяч осіб. Понад 27 тисяч з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта поїхали до інших країн-членів ЄС та Молдови. За 10 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 70 тисяч осіб та понад 15 тисяч транспортних засобів. Ці показники, у порівнянні з попередньою добою, вказують на помірне зменшення пасажиропотоку. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Нагадуємо, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. При цьому, у виключних випадках, прикордонники можуть приймати окремі рішення щодо пропуску осіб, які їдуть за кордон з гуманітарною метою в пошуках захисту від російської агресії. Що більше документів, виданих державними органами України, така особа зможе пред’явити під час паспортного контролю, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина. Зазначимо, що у випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни крім паспортних документів повинні мати також інші підтверджувальні документи.
В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян, які виїхали за кордон через війну
11 квітня 2022
У суботу на засіданні Уряду схвалили постанову про утворення робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи. Співголовами робочої групи визначили Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та Міністра соціальної політики Марину Лазебну. «Разом з Європейською Комісією працюємо над тим, щоб у нас була спільна політика щодо підтримки та захисту українських переселенців. Чимало з них були змушені рятуватись від війни, не маючи речей першої необхідності і джерел до існування. Вони потребують консульської та гуманітарної підтримки, забезпечення житлом, вирішення всього комплексу питань, пов'язаних із соціальним захистом, доступом до медицини, освіти, а також можливості працевлаштування. Важливо, щоб наші громадяни відчували, що Україна з ними і дбає про них», – зазначила Ольга Стефанішина. Серед завдань робочої групи: використання застосунку «Дія» у процесі здійснення соціальних, компенсаційних та інших виплат; скасування плати за роумінг при використанні мобільного зв'язку за кордоном; забезпечення цифрового консульського обліку громадян під час перебування за кордоном; надання освітніх послуг українською мовою; посилення механізмів захисту від торгівлі людьми; створення можливостей, щоб громадяни за межами України могли отримати або підтвердити всю необхідну документацію; налагодження співпраці між правоохоронцями, органами соціального захисту та міграції України з відповідними органами у державах-членах ЄС; сприяння швидкому визнанню професійних кваліфікацій та вирішення інших питань. «З перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну ми вирішували невідкладні питання: спростили виїзд українців за кордон у безпечні місця, забезпечили, щоб в країнах, куди вони перемістились, їхні права були захищені та надавалась максимальна допомога. Особливу увагу приділили захисту прав дітей з вразливих категорій, людей з інвалідністю. Тепер настав час для довгострокової транскордонної політики з ЄС щодо захисту прав українців у державах-членах та програми репатріації до України після стабілізації ситуації», – сказала Марина Лазебна.