Допомога біженцям та гуманітарні вантажі: як угорська благодійна організація підтримує Україну

16 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Угорщина передасть Україні близько однієї тисячі тонн гуманітарної допомоги. Вантаж розподілять в межах п’яти областей: Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької.

Про це йшлося під час зустрічі начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького з представниками Угорської екуменічної організації допомоги в Україні.

Це одна з найбільших, міжнародно визнаних благодійних організацій в Угорщині. Вона активно працює в Україні з 2014 року.

«Після вторгнення росії в Україну на захід пішла величезна хвиля біженців із понад півтора мільйона людей. Багато хто залишився в межах кордону, але ще більше перебралося до Польщі та Угорщини. Ми організували допомогу усім, хто цього потребує: даємо житло, засоби першої необхідності, забезпечуємо харчуванням», - керівник Угорської екуменічної служби Ласло Легель.

Водночас під час зустрічі обговорили механізми та шляхи поставок гуманітарної допомоги з Угорщини. В тамтешніх транспортних компаніях працюють чимало водіїв українців. Усі призовного віку. Саме тому постає питання, як їм безперешкодного перетнути кордон та мати змогу повернутись.

«Зараз запровадили спрощену систему перевезення гуманітарної допомоги з-за кордону в Україну. Якщо ви хочете перевезти ці предмети саме через кордон на Львівщині, то потрібно отримати моє рішення як голови Львівської ОВА, що конкретні товари є гуманітарною допомогою. Разом з цим потрібно подати списки водіїв, котрі будуть перетинати кордон, аби в прикордонників не виникало до них запитань», - начальник Львівської ОВА.

Важливо знати: Максим Козицький нагадав як перевозити гуманітарну допомогу з-за кордону в Україну.

Завдяки організації, у кількох містах Угорщини розгорнули гуманітарні центри, які допомагають біженцям з України. Наприклад в місті Лемберг за допомогою місцевих волонтерів людей забезпечують їжею, водою, підгузками та іншими предметами гігієни.

Разом з цим, створили пункт допомоги на українській стороні прикордонного переходу «Берегсурань», де допомагають біженцям, які довго чекають, їжею, чаєм, ковдрами, речами для догляду за немовлятами. За потреби також інформують про те, як знайти тимчасове житло в Угорщині. 

Угорська екуменічна організація запустила комплексну програму допомоги для підтримки тих, хто потребує допомоги через наслідки війни. Вони оголосили загальнонаціональний збір коштів на підтримку українців.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook