Підтримка аграрної галузі: Львівщина отримала першу партію насіннєвої картоплі з Франції

14 квітня 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Сьогодні Львівщина отримала першу гуманітарну партію насіннєвої картоплі з Франції. Йдеться про 95 тонн картоплі репродукції еліта, призначену для 20-ти дрібних сільгоспвиробників області. Відтак, Львівщина стала першим регіоном України, куди відправили вантаж посадкової картоплі на підтримку аграрного сектору.

Картопля призначена для висадки виключно в дрібних комерційних господарствах регіону, площа яких складає максимум 3 га.

«Це перша поставка посадкової картоплі від французьких виробників, яку отримала Україна. Вантаж розподілять між фермерськими господарствами Львівської області, список яких підготували та передали французькій стороні. Ми зосередились на картоплі, оскільки її посадка тільки но починається на Львівщині. Упродовж наступних кількох тижнів будуть також інші поставки картоплі в інші регіони. Ми лише на початку цього процесу. Війна в Україні має жахливі наслідки і для сільськогосподарського сектору, і для продовольчої безпеки. Україна та Франція є двома великими виробниками сільськогосподарської продукції в світі, тому важливо, щоб процес виробництва цієї продукції не зупинявся», - наголосив Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

До слова, ця поставка відбулась під замовлення Львівської ОВА за підтримки Посольства Франції в Україні, Міністерства сільського господарства та продовольства Франції та Міністерства аграрної політики України.

«Цьогоріч у Львівській області робимо особливий акцент на підтримці тих напрямків в сільському господарстві, які потребують максимального залучення робочих рук. Йдеться про ягідництво, садівництво та картоплярство. Сьогоднішня поставка насіннєвої картоплі дає змогу для малих та середніх сільгоспвиробників підвищити якість своєї продукції. Через 2 роки цей насіннєвий матеріал може перетворитись на тисячі гектарів посаджених площ картоплі. Це передумова для виходу на новий рівень ведення господарства. Маємо підтримувати людей, які забезпечують продовольством нашу країну. З боку адміністрації ми адаптували до умов воєнного стану Програму розвитку сільського господарства, виділили напрямки, які будуть першочергово профінансовані. Так само свою солідарність та підтримку показують наші іноземні партнери, зокрема ми дякуємо Уряду Франції за гуманітарну допомогу нашої аграрної галузі», - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Департамент АПР проводив відбір за пропозицією, яку оперативно надали РДА області. Також сформували перелік виробників. Організувати процес відвантаження картоплі до господарств допомагала Львівська Аграрна палата.

«Загальна площа посадки французької насіннєвої картоплі становитиме понад 40 га. Господарства вже підготували землю, щоб почати висаджувати отриману картоплю. Слід зазначити, що наданий насіннєвий матеріал належить до однієї з найвищих репродукцій – еліта. Тобто сільгоспвиробники будуть її вирощувати, щоб отримати насіння першої репродукції з метою збільшення площ і збільшення врожаю в наступні роки. Збиратимуть врожай продовольчої картоплі у 2023 році, тоді ж і можна буде її скуштувати», - запевнила директорка департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.

Більшість сільгоспвиробників вперше будуть висаджувати цей сорт картоплі. Як зізнався фермер Михайло, ця допомога має велике значення як для населення, так і для наших військових. Адже уся картопля, яку вирощують господарства йде саме на потреби в харчуванні, в тому числі української армії.

До слова, за обсягами виробництва Львівщина залишається в трійці лідерів серед регіонів, які забезпечують картоплею цілу Україну. Напрацьований алгоритм поставок картоплі з Франції вже наступного тижня почнуть використовувати інші регіони України.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook