Керівникам громад та територій області роз’яснили умови надання компенсації на ЖКГ за прихисток переселенців

8 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА, Департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства

Сьогодні рішеннями держави комунальні заклади, що фінансуються з державного та міських бюджетів, а також громадяни, які на безоплатній основі розміщують в умовах воєнного стану тимчасово переміщених осіб, можуть отримати компенсації на оплату комунальних послуг.

Ці компенсації передбачені Постановою № 261 від 11 березня, змінами до неї від 29 березня №388 та Постановою №333 від 19 березня.

Так, сьогодні громадам Львівщини в межах наради наголосили на такій можливості та розповіли умови отримання компенсацій з точки зору останніх законодавчих змін.

«Перш за все, щиро вдячний усім і органам місцевого самоврядування, які організували роботу в частині розміщення внутрішньо-переміщених осіб, а також кожному хто долучився до організації цього процесу. Тепер мусимо правильно організаційно і оперативно спрацювати, щоб, або місцеві бюджети або конкретні фізичні особи, які прихистили наших співвітчизників, отримали передбачену  допомогу»,-  зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик.

Так, компенсацію можуть отримати фізичні особи-громадяни України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками приміщень витрат, пов'язаних з таким розміщенням.

Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію необхідно:

- подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт prykhystok.gov.ua про готовність прийняти у себе переселенців;
- при поселенні переселенців подати відповідну заяву до органу місцевого самоврядування (ОМС);
до 5-го числа кожного місяця інформувати ОМС про кількість днів та кількість переселенців, що у них проживали;
отримати компенсацію до 20-го числа.

Власники житла, які допоможуть безкоштовно українцям з проживанням, зможуть отримати компенсацію від держави в розмірі приблизно 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку.

Натомість для отримання компенсації заклади, у яких розміщені тимчасово переміщені особи на безоплатній основі, до 20-го числа місяця, наступного за звітним, у якому були отримані комунальні послуги, забезпечують оплату комунальних послуг та подають інформацію, що в обов’язковому порядку містить найменування звітного місяця, повне найменування закладу, код згідно з ЄДРПОУ, а також відповідні підтвердні документи щодо фактичної оплати комунальних послуг за звітний місяць, а саме:

- заклади комунальної форми власності — до відповідного органу місцевого самоврядування;
- заклади освіти державної форми власності, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, — до відповідного органу місцевого самоврядування (місцевого органу виконавчої влади), до сфери управління якого належать такі заклади;
- заклади спільної власності територіальних громад області, що перебувають в управлінні обласних рад, — до відповідної обласної військової адміністрації;
- заклади державної форми власності — до відповідного центрального органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий заклад;
- заклади освіти приватної форми власності — до МОН;

Надалі органи місцевого самоврядування не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним, подають до відповідної обласної військової адміністрації заяву на отримання компенсації та підтвердні документи щодо фактичної оплати комунальних послуг за попередній звітний місяць.

Обласні військові адміністрації, центральні органи виконавчої влади після отримання заяв від органів місцевого самоврядування, закладів спільної власності територіальних громад області, що перебувають в управлінні обласних рад (закладів державної форми власності, а МОН від закладів освіти приватної форми власності), подають узагальнену інформацію Мінрегіону до 28-го числа місяця, наступного за звітним.

Мінрегіон узагальнює інформацію, подану обласними військовими адміністраціями, центральними органами виконавчої влади та готує проект рішення Кабінету Міністрів України про виділення коштів із резервного фонду державного бюджету.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook