Укрпошта після понад двадцятирічної перерви відновлює доставку відправлень залізницею

9 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА, Управління транспорту та зв'язку

Укрпошта після двадцяти одного року перерви відновлює доставку відправлень залізницею. З 9 квітня поштові вагони доставлятимуть пошту зі Львова, Одеси, Харкова, Дніпра до Києва та у зворотному напрямку. Загалом планують ввести в експлуатацію 14 залізничних поштових вагонів.

Перевезення залізницею – ще один спосіб доставки відправлень, щоб оптимізувати та посилити логістичну мережу Укрпошти. Один залізничний вагон може перевезти близько 40 контейнерів, а це орієнтовно 2,4 тис посилок. За тиждень, враховуючи всі маршрути, залізничними вагонами можна буде перевезти додатково близько 140 тисяч посилок.

Незважаючи на те, що відправлення здійснюється з 5 міст, адресувати посилку можна до будь-якого населеного пункту, де є працююче відділення Укрпошти. Укрпошта буде здійснювати доставку вантажів, які надійдуть залізницею, до пункту доставки магістральними автомобілями.

«Попри те, що Укрпошта досить швидко налагодила логістику в умовах війни, через велику кількість блокпостів та через воєнні дії і їх наслідки у вигляді замінованих доріг та пошкоджених мостів доставка відправлень автошляхами затягується. Разом з тим, у нас збільшується кількість задач – крім посилок, ми розвозимо гуманітарну допомогу, допомагаємо з релокацією підприємств, і щоб робити це все, ми шукаємо варіанти посилити нашу логістичну мережу. Тому доставка залізницею – це наразі потрібне і вчасне рішення, щоб ми мали додаткові способи доставляти поштові відправлення, насамперед гуманітарні, в яких є велика потреба. Тому ми повертаємося до цього виду доставки і я вдячний колегам з Укрзалізниці, які змогли швидко підготувати поштові вагони і організувати доставку відправлень», - прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

«Ми всі зіткнулися з новими викликами, які принесла війна. І подолати їх ми зможемо лише спільно, в партнерстві. І те, що ми бачимо зараз, це партнерство двох інфраструктурних компаній – Укрзалізниці та Укрпошти, – які продовжують працювати в найскладніших регіонах. В мирний час Укрзалізниця і Укрпошта забезпечували розвиток економіки, а у воєнний час – ще й безпеку. Це спільне завдання, яке ставить перед нами та іншими компаніями Міністерство інфраструктури, а отже і вирішувати його ми маємо спільно», - прокоментував Олександр Камишин, голова правління Укрзалізниці

Також у поштових вагонах перевозитимуть гуманітарні вантажі, які відправляють волонтери. Прийом саме гуманітарних вантажів не проводиться у всіх відділеннях Укрпошти, а тільки у тих, що розміщені поруч із центральними залізничними вокзалами. З 9 квітня гуманітарний вантаж можна оформити до відправлення у відділенні міста Львів №79023 за адресою пл. Двірцева, 1. На наступному тижні відправити гуманітарні вантажі можна буде з Києва (відділення 02505), Дніпра (відділення 49501), Одеси (відділення 65501) та Харкова (відділення 61501). Оформити відправлення можна буде також в особистому кабінеті.

«Через напад росії, багато інституцій України внесли зміни у свою діяльність, щоб цивільні були забезпечені їжею, ліками, одягом та житлом, а наші воїни мали все необхідне, аби дати гідну відсіч окупанту. Львівська ОВА створила та організувала роботу гуманітарного хабу, куди прямує допомога зі всього світу. Ми її збираємо, сортуємо і передаємо тим, хто втратив домівки або вимушений залишатися в епіцентрах бойових дій. Ми також координуємо транспортування та поселення людей, яких евакуювали. Активно комунікуємо з Житомирською, Чернігівською, Київською, Херсонською та іншими ОВА. Радію, що і «Укрпошта» та «Укрзалізниця», дві великі інфраструктурні компанії, об‘єдналися для того, щоб економіка України працювала, а люди вчасно отримували відправлення, на які дуже чекають. Добре робити свою роботу – найкращий вклад у перемогу України», - зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Для волонтерів діятиме спеціальний тариф. Вартість одного відправлення вагою до 30 кг та найдовшою стороною до 70 см – всього 25 грн. Сплата за рахунок отримувача неможлива. Це мінімальна вартість, яка йтиме на підготовку та обслуговування поштового вагону. Проте, якщо у волонтерів наразі немає можливості сплатити за вартість посилок, вони все одно будуть прийматися до відправлення. Про безкоштовне відправлення потрібно повідомити оператору – його вартість буде покриватися за рахунок залучення коштів благодійних фондів.

Термін зберігання посилки у місті призначення – до 14 днів. Після цього, у разі якщо отримувач не забрав посилки, Укрпошта буде передавати їх волонтерським організаціям та фондам. Звертаємо увагу, Укрпошта залишає право на догляд посилки і у разі, якщо у посилках буде міститься не благодійний а комерційний вантаж, такі посилки також будуть передаватися волонтерським організаціям з якими співпрацює Укрпошта.

Нагадаємо, тестовий запуск доставки пошти залізницею відбувся 1 квітня - тоді Укрпошта спільно з Укрзалізницею запустили перший поштовий вагон за маршрутом Львів-Київ. 

Ключові слова:

Укрпошта

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook