Зміни у наданні фінансової допомоги на проживання від держави для внутрішньо переміщених осіб

21 квітня 2022р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Набули чинності зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

Від 19 квітня, допомога надається щомісячно з місяця звернення до квітня 2022 р. включно на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних. При цьому допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням.

Починаючи з травня допомога надається переселенцям, які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). А також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік таких громад затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Варто нагадати, що право на отримання зазначеної допомоги мають особи, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, а також з території, на якій проводяться бойові дії та зазначені у розпорядженні КМУ від 06.03.2022 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка».

Допомога надається у розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень на місяць;
  • для інших осіб — 2000 гривень на місяць.

Для призначення допомоги подається заява про надання допомоги за встановленою формою на підставі довідки внутрішньо переміщеної особи, документів, що підтверджують особу та ІПН. За умови подання документів до 30 квітня 2022 року – допомога буде виплачена з березня місяця 2022 року.

Заяви приймаються за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб:

  1. Управліннями/відділами соціального захисту населення;
  2. уповноваженими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

 

Також з 20 квітня з’явилась можливість подання заяви засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Дія.

Виплата допомоги буде проводитися на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.

Тому першочергово перед зверненням для подачі заяв та документів щодо виплати допомоги необхідно мати номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка».

У разі відсутності рахунку — необхідно звернутися до банківської установи для відкриття банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги, що містить 29 символів та літер UA.

Слід зазначити, що станом на 21 квітня 2022 року в області загальна кількість осіб, які зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб становить понад 160 тисяч.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook