Львівська ОВА ініціювала проєкт народної дипломатії у тих країнах, які вагаються щодо своєї позиції в російсько-українській війні

21 квітня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Народні дипломати зі Львівщини уже відвідали зі своєю місією Мілан і розповіли про результати роботи.

Надто довго багато рішень на світовій арені ухвалювали без позиції України. Це не в останню чергу вплинуло і на те, що сьогодні ми боремось за наш спокій і мирне життя у незалежній та суверенній державі. Саме тому Львівська ОВА ініціювала проєкт народної дипломатії з України у тих країнах, які вагаються щодо своєї позиції в російсько-українській війні. Розпочали проєкт з поїздки на арт-ярмарок Unfair у Мілані, який тривав упродовж 7-10 квітня.

Народний художник України Володимир Козюк та скульптор Віктор Проданчук подарували свої роботи для продажу на цьому ярмарку, а за виручені кошти придбали медикаменти для військових та людей з інвалідністю. Їх уже доправили на Львівщину та невдовзі адресно розподілять.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький розповів детальніше про цей проєкт. 

"З 24 лютого президент України у щоденному відеозверненні на весь світ говорить правду про російсько-українську війну. Це також роблять інші наші високопосадовці. Коли кожен українець на своєму рівні та у своїй сфері буде мати чітку позицію щодо війни, яку розгорнула росія і говоритиме про це за кордоном, нас точно почують. Саме тому з ініціативи Львівської ОВА народився проєкт народної дипломатії", – пояснив Максим Козицький.

Як зазначив громадський діяч Юрій Котик, щоб донести правду про війну, яку росія розгорнула в Україні, спілкуючись з італійцями, народні дипломати проводили паралелі з тими подіями, які довелося пережити італійському народові.

''Особливістю цього проєкту є пояснення іноземцям подій в Україні через призму подібних історичних подій у їхніх країнах. В Італії в 1943-45 роках на півострові Істрія провели етнічні чистки та вбили багато мирних жителів. Ці злочини вчинили послідовники комунізму, які під приводом знищення фашизму вбивали мирне населення: дітей, жінок та старших людей. Через такі історичні події італійці пам'ятають подібні злочини та усвідомлюють, що подібні вбивства сталися в містах, які пережили російську окупацію. Саме тому вони розуміють та співчувають усьому українському народу, який зараз незламно протистоїть багатотисячній армії окупанта'', – сказав Юрій Котик.

Протягом трьох днів ярмарку усі охочі могли написати українцям побажання на національному прапорі. Цей прапор Юрій Котик передав у Львівську ОВА.

''Тут можна прочитати, що люди бажають миру, перемоги та закінчення війни. Але Окремо хочу виділити ті побажання, які найбільше вразили мене. Це побажання не здаватися, усім серцем любити Україну, а також висловлення віри в наш народ. Найбільше мене вразив напис: ''Вперед, сильний народе''. Прикметний "сильний" надзвичайно часто зустрічається в Італії в контексті України та її народу. Я передаю цей прапор особисто начальнику Львівської ОВА, хочу, щоб він нагадував про підтримку від італійського народу у ці складні часи, а також про силу нашого народу”, – додав Юрій Котик.

Далі народні дипломати зі Львівщини вирушать у Ватикан, Німеччину та Угорщину – туди, де люди ще остаточно не визначились, на чиїй вони стороні у цьому протистоянні правди та тероризму.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook