«Перемоги нам і миру», - вітання Максима Козицького з Великоднем (відео)
Христос Воскрес!
Вітаю з найсвітлішим християнським святом, святом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над темрявою.
Вірте в Бога, вірте в Україну, вірте в українське військо і вірте у власні сили.
Перемоги нам і миру.
Дякую українському війську, дякую українському народу.
Все буде Україна! З Великоднем нас!
Новини за темою
Внаслідок вчорашніх ракетних ударів на Львівщині двоє осіб отримали поранення: Максим Козицький
4 травня 2022
Учора внаслідок ворожого ракетного обстрілу три ракети влучили в електричні підстанції у Львівській області. Загиблих немає, проте поранення отримали двоє людей. У більшості домогосподарств, де від ударів зникло електропостачання, його вже відновили, проте роботи з відновлення ще тривають. Про це під час брифінгу повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Вчора приблизно півдев’ята вечора був завданий удар по Львівській області з сторони Каспію, з стратегічних бомбардувальників. Якщо брати Львівську область, то зі шести крилатих ракет наші сили ППО збили над Львівщиною дві. Три влучили в електричні підстанції залізної дороги. Одна з них пролетіла Львівську область і влучила у Закарпатській області також у підстанцію залізної дороги. Це був цілеспрямований удар по ланцюжках постачання, в тому числі і гуманітарної допомоги. На даний момент двоє людей постраждали – легкого ступеня важкості (отримали поранення – ред.)», - розповів Максим Козицький. Додамо, що двоє осіб, які постраждали, перебували неподалік від місць вибухів. Їм надають усю необхідну медичну допомогу. В 58-річного постраждалого тупа травма грудної клітки. Чоловік із Закарпатської області, працює водієм. У 24-річного хлопця мінно-вибухові уламкові поранення лівого стегна та лівої руки. Провели операцію та видалили осколки. Потрібна ще як мінімум одна операція, щоб видалити осколки на інших ділянках.
Максим Козицький зустрівся з мером Брюсселя та режисером ролика «Париж під бомбами»
2 травня 2022
Напередодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегацією із Брюсселя, зокрема з мером міста Брюссель Філіпом Клозом та з режисером резонансного ролика «Париж під бомбами» Оліасом Барко. Мер міста запевнив, що підтримував і надалі буде підтримувати Україну, а найближчим часом очікують передачу допомоги у вигляді медикаментів. Також Максим Козицький познайомився з Оліасом Барко, режисером ролика «Париж під бомбами», який сколихнув весь інтернет. Відеоролик починається з того, що дівчина позує на фоні Ейфелевої вежі, і у цей момент бомбардувальники починають скидати бомби на найвідоміші туристичні місця Парижу. Усе це зробили за допомогою комп‘ютерної графіки. «Просто уявіть собі, що це відбувається в іншій європейській столиці». – Йдеться у ролику. Завершується відео цитатою Президента України Володимира Зеленського: «Ми боротимемося до кінця. Дайте нам шанс жити. Закрийте небо над Україною або дайте нам літаки. Якщо ми впадемо, впадете і ви». Режисер Оліас Барко розповів, що його відео не пропаганда, а попередження для усього світу. ''Я дякую кожному, хто на своєму фронті говорить правду про війну росії проти України. Я дякую кожному, хто підтримує нас у цій боротьбі. З нами весь цивілізований світ. Переможемо!'', - наголосив Максим Козицький.
У Львові відкрили виставку вцілілих великодніх писанок, які привезли зі столиці (фото)
1 травня 2022
Сьогодні у Львові відкрили виставку великодніх писанок, які розфарбовували автори з цілої України. Ці експонати приїхали з Київщини. З 2016 року ці писанки експонували на Софіївській площі в Києві та в Добропарку. На Львівщину їх вперше привезли у 2017 році. Про це повідомляє голова Львівської РДА Христина Замула. Війна та окупанти знищили Добропарк, адже донедавна там тривали активні бойові дії. З усіх 585 писанок дивом вціліли лише 140. На писанках зображені багато різних символів: ікони, церкви, воїни, козаки, українські хатини, аніме, тваринки. Є також писанки з рядками вірша Тараса Шевченка. Побачити врятовану виставку великодніх писанок можна біля Собору Св. Юра. Триватиме вона до п’ятниці, 6 травня. Далі її експонуватимуть у громадах Львівщини.
«Від початку війни через склади Львівської ОВА транспортували близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги», - Максим Козицький
27 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація разом з партнерами в перші тижні війни розробила систему обліку гуманітарної допомоги, яка покрила всі стратегічні склади обласного підпорядкування. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу у Медіа Центрі Україна. «Від самого початку війни через склади, якими оперує Львівська ОВА пройшло близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Наше завдання було швидко і якісно розсортувати гуманітарну допомогу, яка надходить, і швидко її передати в ті регіони, де вона найбільш потрібна. Потребу з інших областей ми визначаємо чи відповідно до запитів ОВА з тих областей, чи голів обласних центрів. Імплементація на першому (найбільшому) складі почалась вже 4 березня. Коли окремі міністерства почали пропонувати свої рішення, які ще не були протестовані в реальних умовах, ми вже вели повноцінний облік на складах Львівської ОВА. Цю систему використовують у понад двадцяти адміністраціях і саме наша адміністрація першою розробила та впровадила в роботу», - розповів очільник області. Ця система дає змогу: а) бачити що і від кого ми отримуємо; б) бачити що ми маємо на залишках на складах; в) вести облік що і кому ми відправили; г) давати доступ до цієї інформації всім зацікавленим особам. Максим Козицький зокрема повідомив, що згідно з даними Львівської митниці в Україну завезли дорожнім транспортом майже 135 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них на територію Львівщини (відповідно до декларацій перевізників) – 43 тисячі тонн. «Кінцевими отримувачами були організації, які розташовані на території Львівської області. Львівська ОВА була вказана кінцевим отримувачем лише у 10% випадків. Кожен другий товар був призначений для благодійних фондів, релігійних організацій та місій і громадських організацій. Все решта спрямовувалося для громад Львівщини, комунальних закладів, військових частин, лікарень, прикордонників та співробітників ДСНС. Громадські організації, які завозили найбільше гуманітарної допомоги на Львівщину, це Карітас, Народна самооборона Львівщини, Вільні та небайдужі – вони завезли приблизно 5% всіх товарів, які надходили на Львівщину», - зазначив начальник адміністрації. Найбільше отримали гуманітарної допомоги такі області: м. Київ та Київська область, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська з якої також розповсюджувалися вантажі на інші області. Також Максим Козицький додав, що за час війни 71 карету швидкої медичної допомоги відправили з Львівської області в інші області як частину гуманітарної допомоги.
«В області є понад 1200 квартир, які можна викупити для потреб переселенців», – Максим Козицький
27 квітня 2022
У Львівській обласній військовій адміністрації промоніторили житловий ринок Львівщини і надали уряду варіанти щодо викупу для ВПО понад 1200 квартир певної цінової категорії. Про це повідомив очільник Львівської ОВА Максим Козицький в інтерв‘ю агентству «Укрінформ». «Сподіваюся, надалі будуть законопроєкти Кабміну, відповідно до яких визначиться максимальна вартість житла для того, щоб можна було викупити більше квартир. Після цього ми вже будемо звертатися до забудовників щодо можливого такого викупу із верхньою межею ціни», – зазначив очільник Львівщини. Максим Козицький також додав, що усі 1200 квартир зараз є вільними, але відберуть на продаж не усі. «Це не означає, що викупимо всі 1200. Ми будемо відштовхуватися від вартості квадратного метра від забудовників. Це вже питання компромісу і виходу на якусь ціну», – пояснив начальник Львівської ОВА. Максим Козицький також розповів про інші варіанти забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. «Перепрофілювати під житло заклади соціальної сфери державної та комунальної форми власності – гуртожитки та інтернати. Ми вже взялися за цю справу: для реконструкції таких об’єктів затвердили нову обласну програму на загальну суму 50 мільйонів гривень. І, звичайно, розглядаємо як можливість будівництво нового житла. Зокрема, маємо пропозиції щодо 95 ділянок, з яких 20 уже мають необхідні комунікації. Розглядаємо варіанти котеджних містечок. Ми сьогодні готові залучити представників бізнесу та міжнародні фонди до комплексного розв’язання питання житла для ВПО. У Львові живе понад 200 тисяч переселенців, якщо ми не розвантажимо наш обласний центр, вивільняючи садки, школи, театри, бібліотеки, то не можна буде повернутися до більш-менш нормального життя», – сказав очільник області.
Усі мешканці Львівщини матимуть можливість піти до храму на Великдень – Іван Собко
22 квітня 2022
Згідно з наказом начальника Львівської ОВА Максима Козицького №68/22 від 22.04.2022 року комендантська година на Львівщині не діятиме у Великодню ніч - з 23 години 00 хвилин 23 квітня 2022 року до 06 години 00 хвилин 24 квітня 2022 року. Відтак, у храмах Львівщини зможуть відбутися традиційні нічні богослужіння. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. «Перш за все ми хочемо, щоб навіть в умовах війни у кожній родині було свято. Щоби ми все рівно відсвяткували Великдень. Тому що навіть у час війни народжувалися діти, люди продовжували жити. Світло завжди перемагає темряву і треба бути сильними, треба вірити в себе, в наші Збройні Сили. Тоді ми точно переможемо. І так і буде», - зазначив Іван Собко. Таке рішення в ОВА прийняли для того, щоб дати можливість усім парафіянам прийти до церкви на Великдень так, як це було раніше, у визначені години. «Ми розуміємо, що є церкви у маленьких громадах, селах, де один священнослужитель має по три-чотири парафії і відповідно має належно відправити службу, освятити великодні кошики. Я впевнений, що на Львівщині люди свідомі і розуміють, що таке повітряна тривога і як потрібно діяти, коли вона оголошується. І якщо б ми не прийняли таке рішення (про скасування КГ у Великодню ніч – ред.), священники могли б в той чи інший спосіб проводити службу, і це було б не зовсім правильно. Тому навіть в час війни всі богослужіння мають відбутися. Відповідний наказ ми скерували сьогодні у всі секретаріати єпархії», - додав Іван Собко. За його словами, Нацполіція, тероборона і місцева влада мають подбати про те, щоб богослужіння відбувалися з дотриманням вимог безпеки. «Нагадую, що у кожній територіальній громаді Львівщини працює система оповіщення. І у Великдень дії людей в разі тривоги мають бути такими ж як і завжди - вони мають спускатися в укриття, щоб вберегти свої життя», - наголосив заступник начальника Львівської ОВА.
У храмах Львівщини зможуть провести Великодні нічні богослужіння
22 квітня 2022
У Великодню ніч на Львівщині не діятиме комендантська година. Такий наказ сьогодні підписав начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Це рішення дозволяє провести традиційні великодні нічні богослужіння. Як розповів в межах брифінгу ігумен монастиря св. Іоана Золотоустого Отець Кипріян графіки богослужінь, в тому числі пасхальні, сформували ще до Вербної неділі. Згідно з рішенням Ради єпископів Львова їх змінювати не будуть. «Але наказ Львівської ОВА буде сприйнятий як дозвіл, тому ті храми, які ще мають можливість звершувати богослужіння вночі, можуть їх звершувати»,- зазначив Отець Кипріян. Разом з тим, отець закликав приходити на Богослужіння у денний час. Та наголосив, що у випадку повітряної тривоги у храмах, або ж біля них є укриття, де парафіяни можуть сховатися. Окрім цього, долучитися до Богослужінь кожен охочий може онлайн. Більшість храмів забезпечують трансляцію. Черг чи скупчень людей на Великдень духовенство не очікує, кожен зможе освятити паску та розділити радість Христового Воскресіння.
Великодній дарунок: Львівська ОВА відправила близько 4 тисяч пасок для переселенців та Збройних Сил України
22 квітня 2022
Працівники Львівської ОВА спакували та відправили 4000 пасок на понад 40 адрес. Духмяну випічку здебільшого отримають тимчасово переселені люди із закладів інституційного догляду та виховання, що тепер перебувають на Львівщині, а також Збройні Сили України. «На Великдень кожен має скуштувати паску. Вона дарує нам відчуття домашнього затишку і є символом світлого свята, яке вкотре нагадує про перемогу добра над злом. Ми вдячні усім, хто долучився до доброї справи», - зазначає заступник начальника ЛОВА Віталій Загайний. Долучились до благодійної Великодньої ініціативи хлібопекарські підприємства Львівщини: «Галицька здоба», «Ксенія», «Галицький пекар». Частину борошна для випікання пасок надали в Львівському комбінаті хлібопродуктів. На території області знайшли прихисток дитячі будинки, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, санаторно-оздоровчі центри соціальної реабілітації, спеціальні та школи-інтернати, ліцеї та інші заклади з Київської, Миколаївської, Запорізької, Харківської, Луганської та Донецької областей. Пасок вистачило на всіх. Також здоба буде на пасхальному столі у комунальних закладах Львівської обласної ради. Зокрема, у Буківському дитячому будинку-інтернаті, Грушківському, Лешківському, Поповицькому, Судовишнянському, Созанському психоневрологічних інтернатах, Львівському та Підбузькому геріатричних пансіонатах, Центрах матері і дитини та соціально психологічної допомоги у Львівській області. Поїхали паски і до кількох львівських лікарень. Організацією смачної великодньої ініціативи займалися управління туризму та курортів Львівської ОВА у співпраці із департаментом соціального захисту населення та службою у справах дітей Львівської ОВА.
У Великодню ніч на Львівщині не діятиме комендантська година
22 квітня 2022
Згідно з наказом начальника ОВА Максима Козицького комендантська година у період з 23 години 00 хвилин 23 квітня 2022 року до 06 години 00 хвилин 24 квітня 2022 року на Львівщині не діятиме. Про це йдеться у наказі “Про внесення змін до наказу начальника обласної військової адміністрації від 25.02.2022 No 1/22” №68/22 від 22/04 2022. Відтак, у храмах Львівщини зможуть відбутися традиційні нічні богослужіння. Попри скасування комендантської години у Пасхальну ніч, при пересуванні населеними пунктами громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу. «Святкування Великодня на Львівщині завжди було особливою і довгоочікуваною подією. Сьогодні воно відбуватиметься у нових реаліях війни, які для багатьох стали випробуванням. Задля збереження багатовікової традиції нічних пасхальних богослужінь та для збереження духовної стійкості усіх вірян було прийняте рішення про скасування комендантської години у пасхальну ніч. Водночас я наполегливо прошу усіх відповідально поставитись до прийнятого рішення, бути обачними та скористатися можливістю пересуватися у цю великодню ніч лише задля участі у богослужіннях. Також ще раз наголошую на заходах безпеки: якщо ви перебуваєте в храмі на богослужінні і залунала сирена тривоги, – ви повинні подбати про свою безпеку. Виявляючи любов та турботу, влада та священнослужителі й надалі закликатимуть людей до відповідальності у воєнний час. Щиро дякую кожному, хто докладає максимум зусиль на усіх фронтах для перемоги над злом, яке намагається покрити своїм мороком нашу світлу землю”, - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
В Італійському дворику відкрили фотовиставку про українські національні традиції Вербної неділі та Великодня
21 квітня 2022
В Італійському дворику Львівського історичного музею відкрили фотовиставку «Великдень», на якій представили близько 30 робіт фотохудожників Львівського відділення Національної спілки фотохудожників України. Куратором виставки виступив Роман Геринович – львівський фотохудожник, працівник Львівського історичного музею. Тематика робіт – великодня. Роботи представляють українські національні традиції від Вербної неділі до Великодня: освячення лози та великодніх кошиків, гаївки, церковні служби тощо. У відкритті виставки взяли участь заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор. «У цій виставці відображені наші звичаї і традиції, частинка нашої самобутності, за яку ми зараз платимо велику ціну. Але я впевнений, що цей похід москалів на нашу землю буде останнім. Наші воїни світла і добра зараз знищують все зле і недобре, ми ж маємо молитися за них, за перемогу. Війна – це дуже страшно. Але треба хотіти жити! Ми маємо мати бажання хотіти жити і надалі втілювати у життя цікаві мистецькі і культурні проєкти!», - зазначив Іван Собко. Виставка розташована на балконі другого поверху італійського дворику і доступна для огляду упродовж місяця. Як розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, виставка відображає те, що нас чекає – перемогу, Воскресіння Христове, наше відтворення. «Цією виставкою ми хотіли також засигналізувати, що ми вертаємося до своєї експозиційної діяльності. Ми відкрили перший поверх у Чорній кам’яниці, оновлені діораму, археологічну експозицію, яку оновили завдяки департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної адміністрації, а також виставку про нашу державність, яку ми відкрили завдяки підтримці Українського культурного фонду», - додав Роман Чмелик.
Consequences of rocket fire in Lviv region: 7 dead and 11 injured
18 квітня 2022
This morning, at about 08:30, Lviv was attacked by missiles from the russian occupiers. Four rockets have struck the city. Unfortunately, there are casualties. This was announced at a briefing by the Head of the Lviv Regional Military Administration, Maksym Kozytsky. "As of 12:30, it is known of 7 dead people as a result of the bombing. These are the first victims of bombings in Lviv. 11 injured persons are also known. Among them - one child. Three of those victims are in critical condition. The child has minor injuries. Data on the dead and injured may still change", stated the Head of the Lviv Regional Military Administration. It is known that these were air-based cruise missiles. According to preliminary information, they were launched from the Caspian region. Three missiles hit warehouses, which are currently not used by the military. Fourth one has struck a service station, as a result of which 40 cars were destroyed. Rocket attacks have caused fires across the bombed locations. They have already been completely extinguished at both sites. SES units are dismantling the blockages. Both objects are completely destroyed. Civilian objects were damaged around the places of impact: damaged windows in houses and vehicles. We urge our citizens! When you hear sirens, head over to the shelter immediately. It can save lives!
Наслідки ракетного обстрілу Львівщини: 7 загиблих та 11 постраждалих
18 квітня 2022
Сьогодні зранку, близько 8:30 год, Львів був атакований ракетами російських окупантів. По місту влучили чотири ракети. На жаль, є загиблі. Про це на брифінгу розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Станом на 12:30 год відомо про 7 загиблих. Це перші загиблі внаслідок влучання по Львову. Також наразі відомо про 11 постраждалих. Серед них – одна дитина. Троє постраждалих у важкому стані. У дитини незначні ушкодження. Дані щодо загиблих та постраждалих ще можуть змінюватися», – розповів очільник області. Відомо, що це були крилаті ракети повітряного базування. За попередньою інформацією, їх випустили з Каспійського регіону. Три ракети вдарили по складських приміщеннях, які зараз не використовувались військовими. Один – по станції технічного обслуговування, внаслідок чого 40 автомобілів зруйновані. Внаслідок влучань сталися пожежі. На обидвох об‘єктах їх уже повністю загасили. Підрозділи ДСНС розбирають завали. Обидва об‘єкти зруйновані повністю. Навколо місць влучання постраждали цивільні об’єкти: пошкоджені вікна у будинках та транспортні засоби. Закликаємо! Коли чуєте сигнали сирен, негайно йдіть в укриття. Це може врятувати життя!