Викуп та будівництво житла для переселенців: як відбувається процес на Львівщині

2 травня 2022р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

В Уряді затвердили Постанову №495, яка визначає механізм викупу та будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб.

Викуп чи будівництво житла здійснюватимуть за субвенцію, яку надаватиме держбюджет місцевим бюджетам. Розпорядником субвенції є Міністерство розвитку громад і територій України.

Як зазначив начальнк Львівської ОВА, військові адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування формують перелік житла і подають його Мінрегіон. Міністерство розгляне пропозиції та передасть на затвердження Кабінет Міністрів України.

Далі Держмолодьжитло, сільські, селищні, міські ради чи уповноважені ними органи купуватимуть житло у відчужувачів.

«Першочергово забезпечуватимуть житлом багатодітні сім’ї, сім’ї з дітьми, вагітних жінок, людей, які втратили працездатність, осіб пенсійного віку, житло яких зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок воєнних дій рф. Щоб отримати житло переселенці мають подати заяву уповноваженому органу у межах території, де вона перебуває на обліку в ЄІБД про внутрішньо переміщених осіб. Під час розподілення субвенцій будуть враховувати кількість ВПО в області», - повідомив очільник ОВА.

За кількістю переселенців Львівщина випереджає інші області. Останні дані свідчать, що в Єдиній інформаційній базі внутрішньо переміщених осіб зареєстровані понад 221 тисяча людей.

Львівська ОВА спільно з територіальними громадами та забудовниками уже напрацювала базу житлового фонду під викуп. Зараз є 85 житлових будинків (як багатоквартирні, так і котеджного типу). Є можливість викупу 1669 квартир. З них уже 220 ввели в експлуатацію.

Для придбання житла є такі вимоги:

  1. житло має бути прийняте в експлуатацію та придатне для постійного проживання
  2. вартість будівництва 1 м2 загальної площі житла не повинна перевищувати граничну вартість житла (вона визначена Мінрегіоном і для Львівської області становить станом на 17 лютого 2022 року 15916 грн).

Ця вартість може бути більшою (для міст з населенням понад 300 тисяч, для населених пунктів, прилеглих до меж обласних центрів чи інших населених пунктів)

З усіма питаннями щодо реалізації постанови звертайтеся у Департамент економічної політики Львівської ОДА та регіональне управління Держмолодьжитла.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook