В області удвічі зменшилась кількість безробітних: перелік професій, які мають попит серед роботодавців

4 травня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

У січні-квітні цього року, у порівнянні з аналогічним періодом торік, ринок праці Львівщини зазнав суттєвих змін. Інформують у Львівському обласному центрі зайнятості. Так, майже удвічі зменшилася чисельність безробітних (із 45,6 тис до 23 тис осіб), на 30% (з 4,6 тис до 3,3 тис) зменшилося число працедавців, які заявили про потребу в кадрах, на 36,4% скоротилася кількість заявлених вільних робочих місць і вакантних посад (з 18,5 тис до 11,7 тис вакансій).

«Станом на 1 травня за сприяння обласної служби зайнятості роботу шукали 11,8 тис безробітних для яких у базі вакансій налічувалося 3,3 тис вакансій. Тобто на одне вільне місце праці в середньому конкурували 4 особи. На початку травня торік конкуренція була значно гострішою: диспропорція між попитом і пропозицією робочої сили сягала позначки один до семи», – розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

Він також зазначив, що за видами економічної діяльності, про найбільшу потребу в кадрах заявили підприємства переробної промисловості (32,6%), торговельні заклади (13,3%), установи сфери постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (9,4%), державного управління, оборони, обов’язкового соціального страхування (9%), транспорту (7,1%), охорони здоров’я (5,7%).

До переліку професій, за якими найлегше працевлаштуватися, увійшли швачки, оператори верстатів та установок, водії автотранспортних засобів, касири торговельного закладу, двірники, електромонтери, продавці продовольчих товарів, кухарі, монтери кабельного виробництва, охоронники.

Загалом упродовж чотирьох місяців поточного року служба зайнятості забезпечила роботою 4,3 тис осіб, у тому числі 3,7 тис безробітних. Більш як тисячу безробітних охопили професійним навчанням, майже сто – громадськими та іншими роботами тимчасового характеру.

Станом на сьогодні прийняли рішення про надання 37 фірмам і компаніям компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 67 вимушено переміщених осіб. Загальна сума перерахованих працедавцям коштів становить 156 тис грн.

Варто зазначити, що урядова програма стартувала наприкінці квітня й активно набирає темпи. Нею можуть скористатися суб’єкти господарської діяльності, які забезпечують роботою переселенців, перебувають на обліку як платники єдиного страхового внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подали податкову звітність за IУ квартал 2021 року або річну звітність за минулий рік. Компенсація надається у розмірі 6500 гривень упродовж двох місяців з дати працевлаштування ВПО. Деталі – за посиланням. 

Також додамо, що Львівська обласна служба зайнятості на базі Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (м. Львів, вул. Княгині Ольги,122) у травні-червні поточного року організовує професійне навчання для безробітних.

З графіком навчання можна ознайомитися за посиланням.

Як зазначають у службі зайнятості, вишкіл проходить за змішаною формою: теоретичний курс слухачі здобуватимуть дистанційно, а виробниче навчання та практику – безпосередньо на виробництві.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook