Львівська ОДА оголошує початок подачі запитів на отримання співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги
3 січня 2018р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада оголосили про початок прийому заявок на отримання співфінансування з обласного бюджету для проектів та програм міжнародної технічної допомоги (МТД) у Львівській області у I кварталі 2018 року.
Подавати заявки можуть органи місцевого самоврядування усіх рівнів; місцеві органи виконавчої влади; організації (підприємства), які уповноважені органами місцевого самоврядування (місцевими органами виконавчої влади), діють від їхнього імені та є виконавцями (співвиконавцями) проекту.
Заявники подають пакет документів на адресу департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської обласної державної адміністрації: вул. Винниченка, 18, каб. 113, м. Львів, 79000; телефон: (032) 261-30-78; електронні адреси: ums.loda@gmail.com, ic-ita@loda.gov.ua.
Усі документи обов’язково підписує керівник організації-заявника. Документи подаються в електронній та паперовій формах.
Реєстрація запитів на отримання співфінансування проектів/програм міжнародної технічної допомоги у Львівській області у I кварталі 2018 року відбуватиметься до 31 березня 2018 р., щоденно з 10:00 до 16:00 год, крім суботи та неділі.
Зазначимо, подача заявок на отримання співфінансування проектів та програм міжнародної технічної допомоги у Львівській області в I кварталі 2018 року передбачена рішенням обласної ради від 5 грудня 2017 №561 «Про затвердження Регіональної програмиз міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2018 – 2020 роки».
Із Порядком співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги з обласного бюджету можна ознайомитися тут.
Новини за темою
Цьогоріч в області реалізують понад три десятки проектів за кошти МТД
3 лютого 2022
Сьогодні на території Львівщини реалізовують 31 проект міжнародної технічної допомоги (МТД), де бенефіціаром є Львівська облдержадміністрація. Загальна кошторисна вартість цих проектів приблизно 55 млн євро. Інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Так, у межах Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2021-2025 роки у 2022 році на співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги передбачили 14 млн 750 тис грн. Зокрема, основну частину коштів, а саме 13 млн грн, спрямують на проєкт LIP «Створення системи швидкого реагування на злочини та події Львові». Він передбачає завершення будівництва нової адміністративної будівлі львівської поліції на вул. Стрийській, у якій буде розташований центр оперативного реагування на злочини, а також ремонт відділів поліції та закупівлю техніки. За країнами походження на території області цьогоріч реалізовують такі проєкти МТД: - Канада – 2 проєкти. Це - «Розвиток молочного бізнесу» та «Супровід урядових реформ в Україні (SURGe)»; - Європейський Союз – 23 проєкти. Зокрема, 20 проєктів в межах Програми транскордонного співробітництва «PL-BY-UA 2014-2020» Європейського інструменту сусідства, а також проекти: - EU-WATERRES: Європейська інтегрована система управління транскордонними підземними водними ресурсами та антропогенними небезпеками SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа - Класична та сучасна європейська література в Україні. Продовження. Ще 6 проектів львівських комунальних підприємств, що діють на підтримку кредитних програм ЄБРР, реалізують разом з Європейським банком реконструкції та розвитку. Окрім цього, діє проєкт Посольства Японії в Україні - Програма Кусаноне «Вдосконалення світлового обладнання в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької у Львові», де не є бенефеціаром ЛОДА, проте торік скеровувалось співфінансування з обласного бюджету у сумі 469 тис грн. «Проєкти міжнародно-технічної допомоги – це не лише вияв довіри до нас від закордонних партнерів, ще один метод зміцнення зв’язків між країни, а й гарна можливість для громад залучити ресурси, які надаються донорами на безоплатній основі для розвитку інфраструктури території, реалізації програм соціально-економічного розвитку, громадянського суспільства, підвищення безпеки тощо»,- зазначив керівник департаменту Роман Шепеляк. Додамо, що упродовж 2021 року на території Львівської області реалізовувалось 55 проектів МТД, де бенефеціаром виступала Львівська обласна державна адміністрація на загальну суму приблизно 68 млн євро. У 2021 році з обласного бюджету Львівської області профінансували 19 проектів МТД на суму приблизно 24 млн грн.
«Разом попри кордони»: на Львівщині відбулася веломандрівка до Верещиці
1 листопада 2021
30 жовтня від Асоціації Єврорегіон «Карпати-Україна» Bike Sport Active і управління туризму та курортів Львівської ОДА відбулася велоподорож до Верещиці. Її реалізовано в межах проекту «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони». Загалом участь в проекті взяли 30 учасників. До ведмежого притулку «Домажир» їх довезли автобусом, а вже від нього до Верещиці учасники добиралися велосипедами. Чимало людей зі Львова добиралися на двоколісних. «Львівщина перебуває у червоній зоні. Темпи поширення «ковіду» може зупинити вакцинація. Тішить той факт, що учасники велопробігу сумлінно віднеслися до прохання організаторів і всі були вакциновані. Важливе значення для зміцнення здоров’я має також спосіб життя людини. Відомо, що їзда на велосипеді загартовує наш організм», –зазначає заступник керівника управління туризму та курортів облдержадміністрації Тарас Лозинський. Дослідження показують, що у велосипедистів, які проїжджають 30 кілометрів на тиждень, ризик розвитку серцевих захворювань знижується наполовину. Поїздки на велосипедах зупиняють варикоз, тренують зір, покращують роботу легень, зміцнюють імунітет та сон, знижують вагу і стрес, збагачують людину ендорфінами – гормонами щастя та задоволення. Усі учасники мали сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, а також зберігали відповідну дистанцію. Колону велосипедистів супроводжувала патрульна поліція області. «Супермегапозитивний день видався! В ньому було чудове все – і тепла погода, і барвисті краєвиди, і організація події, завдяки якій ми провідали ведмедиків та скуштували фірмового яворівського пирога у ведмежому притулку, а після переїзду роверами на Верещицю нас ще й чекав смачний обід. Дякуємо веселому товариству роверистів, які вже стали нам родиною! З нетерпінням чекаємо наступних велоподій», – поділилася враженнями Лідія Садига, учасниця веломандрівки. Нагадаємо, що проект «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» реалізується у партнерстві з Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна», департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Яворівським НПП, Любельським воєводством, Розточанським національним парком за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020.
Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, - Денис Шмигаль на відкритті проекту «ГОВЕРЛА»
28 вересня 2021
Реалізація проектів з міжнародної підтримки сприятиме успішному впровадженню реформи децентралізації як на національному, так і на місцевому рівнях. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на офіційному відкритті проекту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)». Участь у заході також взяли тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та керівник проекту Габріель Абрагам. «Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, підвищити якість і доступність соціальних і державних послуг. Вдячний Уряду США за вагому підтримку в досягненні цієї цілі», — зазначив Денис Шмигаль. За словами Прем’єр-міністра, для участі в проекті вже відібрано пілотні регіони: Волинська, Львівська та Полтавська області. Велика кількість громад виявили зацікавленість щодо співпраці, тож Глава Уряду наголосив на необхідності розширення географії проекту. Проект «ГОВЕРЛА» з бюджетом майже 74 млн доларів США розрахований на 5 років та спрямований на підтримку реформи децентралізації в Україні.
Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні
17 вересня 2021
Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Йеннесом де Молом. Очільник області подякував за підтримку у збереженні суверенітету та територіальної цілісності України. “Нам важливо поглиблювати економічну співпрацю, Львівщина – це регіон величезних можливостей і тут можна і потрібно реалізовувати хороші проекти”, - зазначив очільник області. У межах зустрічі сторони обговорили можливі напрями співпраці у галузях агропромислового виробництва, освіти та взаємної промоції культурного потенціалу. “Україна, зокрема Львівщина, багата талантами, має хороший кадровий потенціал, люди живуть освічені та розумні. Також не забуваємо про масштаби самої країни. Якщо говорити про сільське господарство, для нас дуже важливу роль відіграє ефективність ведення господарства та застосування нових технологій. І ми можемо співпрацювати не лише у секторі сільського господарства, але й у розвитку ІТ-технологій. У вашій країні розвинений ІТ-кластер, ми знаємо про ці три міста - Львів, Харків та Київ і, звичайно, українці мають усі підстави пишатись цим, оскільки є багато талановитих людей, які працюють у цій галузі. Ми спілкувались із студентами УКУ, дуже розумна молодь, також знаємо, що у Харкові добре готують фізиків та математиків і вони є двигуном розвитку цієї сфери. Близько 400 голландських компаній користуються послугами українських спеціалістів”, - наголосив Йеннес де Молом. Також він підкреслив, що успішно Почесне консульство Королівства Нідерландів працює у Львові упродовж 25 років і це дуже знаково для регіону. “Мені дуже приємно перебувати у вашій області, це другий рік моєї каденції в Україні і мені тут подобається жити і працювати. Тут є багато голландських компаній, оскільки це є для нас ворота в Європу. Сьогодні у Золочеві відкриваєте нове підприємство, це приємна подія, бо дуже важливо залучати інвестиції в регіон і створювати нові робочі місця”, - наголосив Надзвичайний Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні. Також сторони поспілкувались про розвиток дорожньої інфраструктури на Львівщині, очільник області розповів про ключові проекти у розбудові доріг, над якими область зараз працює. Окремо зосередили увагу і на проблемі відтоку кадрів та необхідності створення належних умов, щоб молоді люди після закінчення навчальних закладів, зокрема професійно-технічних залишались в Україні.
Завершується реалізація проєкту міжнародно-технічної допомоги «Ковбойки – український дикий захід»
16 Червня 2021
Цьогоріч проєкт «Ковбойки – український дикий захід» отримав співфінансування з обласного бюджету, а саме з Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на суму 1,5 млн гривень. Інформують у департаменті міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА. Цей грантовий проєкт впроваджується у межах Програми Європейського Союзу «Угода мерів – за економічне зростання». Бюджет проєкту 1 130 227,31 євро з яких грант ЄС – 900 000,00 євро. Проєкт «Ковбойки – український дикий захід» спрямований на: - стимулювання сталого місцевого економічного розвитку на території c. Нового міста Добромильської міської територіальної громади шляхом розробки та просування місцевої туристичної інфраструктури під брендом «COWBOYky»; - створення Школи місцевого економічного розвитку, яка буде проводити навчання та надаватиме консультаційні послуги для розвитку власної справи; - формування майданчика для залучення інвесторів в туристичну сферу громади. Як зазначив директор департаменту Роман Шепеляк сьогодні проєкт «Ковбойки – український дикий захід» перебуває на завершальному етапі реалізації. «За кошти обласного бюджету завершили виконання ремонтно-реставраційних робіт пам’ятки архітектури місцевого значення – Ратуші (народний дім) в с. Нове місто Самбірського району Львівської області. Перед Добромильською міською територіальною громадою залишається завдання належним чином прозвітувати та підтвердити репутацію надійного реципієнта міжнародної технічної допомоги», - зазначив керівник департаменту. Нагадаємо, що торік в смт. Нижанковичі завершився проєкт міжнародної технічної «ПАНТЕРА – транспорт у районі Перемишля та Нижанковичі за спадщину співпраці», а безпосередньо в м. Добромиль реалізовується інфраструктурний проєкт МТД «Природа без кордонів – збереження спільної природної спадщини у громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)». Обидва проєкти для їх успішного впровадження отримали співфінансування з обласного бюджету: «ПАНТЕРА – транспорт у районі Перемишля та Нижанковичі за спадщину співпраці» - понад 19 млн грн, «Природа без кордонів – збереження спільної природної спадщини у громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)» - приблизно 10,8 млн грн.
“Громади мають забезпечити співфінансування будівництва амбулаторій”, - Юрій Бучко
4 Червня 2021
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко зустрівся із головами територіальних громад щодо дофінансування з місцевих бюджетів вартості будівництва(капремонту) шести амбулаторій. Йдеться про медичні заклади у Луках Самбірського району, Бірках Яворівського району, Вільхівцях та Дубравці Жидачівського району, а також у Соколівці Буського району та Великих Грибовичах Жовківського району. “Відповідно до чинного законодавства, проекти, які реалізуються за рахунок державної субвенції обов’язково повинні мати співфінансування з бюджетів громад не менше 10 % від вартості. З боку ЛОДА фінансові зобов’язання держбюджету ми виконали у повному обсязі. Щоб завершити об’єкти і здати в експлуатацію, громади мають упродовж двох місяців забезпечити спів фінансування”, - зазначив Юрій Бучко. Також він наголосив, що медичні амбулаторії – це першочергово доступ мешканців сіл до якісних медичних послуг. Тому керівники громад мають відповідально підійти до цього питання і вишукати кошти для завершення амбулаторій.
«Наше спільне завдання – розвиток Львівщини», – Андрій Годик
25 травня 2021
Сьогодні, 25 травня, у Львівській ОДА розпочався круглий стіл «Додаткові можливості для розвитку громад». Захід відбувається за сприяння департаменту міжнародної технічної допомоги (МТД) та міжнародного співробітництва відповідно до завдань Регіональної програми з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції на 2021-2025 роки. Привітав присутніх перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. «Сьогодні ви розглядатимете інструменти залучення коштів для ваших громад. Це і міжнародно-технічна допомога, ДФРР, секторальна підтримка. Фактично ми говоримо про перспективу 2022 року. Ми розуміємо, що від того, наскільки якісно ми підготуємось до подання проєктів, настільки ефективно ми зможемо залучити кошти на розвиток громад та територій. Окрім навчання, сьогодні також буде діалог та комунікація між представниками влади та громад. І тут важливо спільними зусиллями пропрацювати ті кроки, які надалі робитимемо у напрямку залучення коштів. Ми зі своєї сторони завжди готові до постійної комунікації та практичної реалізації проєктів. Адже у нас спільне завдання – розвиток Львівщини», – зазначив він. Метою круглого столу є підвищення спроможності громад щодо залучення міжнародної технічної допомоги та коштів бюджетних програм, що діють на конкурсній основі. Серед тем круглого столу – міжнародна технічна допомога як інструмент соціально-економічного розвитку громад. Тут розглянуть базові умови та інструменти для успішного залучення МТД та ключові аспекти управління проєктом МТД. Окрім цього, бюджетні програми цільової підтримки, що надаються на конкурсній основі, а також можливості та перспективи для громад Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна».
ТОП-10 постійно діючих міжнародних грантових програм
26 квітня 2021
Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва зібрав актуальну інформацію щодо програм грантів, які не мають обмежених термінів подання заявок на фінансування, адже проекти розглядаються за фактом їх надходження. В даній брошурі ви можете знайти актуальну інформацію, web-cайти та контакти таких програм як: • USAID: Агенство США з міжнародного розвитку; • Програма уряду Японії «Кусаноне»; • Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна; • Фонд сприяння демократії (Посольство США); • Міжнародний фонд «Відродження»; • Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ); • Глобальний інноваційний фонд; • Європейський Фонд за Демократію; • Глобальний екологічний фонд; • Програма розвитку ООН (ПРООН в Україні). Також ви можете знайти корисні посилання для пошуку грантів і конкурсів або ж перейти за запропонованими QR-кодами і прочитати нову та актуальну інформацію.
Як успішно написати грантову заявку та де знайти актуальні гранти: в інформації департаменту МТД
15 квітня 2021
Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА підготував брошуру, в якій окреслив корисні поради грантрайдера. Це автор грантових заявок для грантових проєктів. Відтак, брошура містить корисну інформацію про те, як успішно написати грантову заявку та де знайти актуальні гранти та конкурси. «Ми зібрали всі найактуальніші питання і випустили актуальну брошуру лайфхаків для того, щоб було легко і доступно зрозуміти найважливіші поняття в даній сфері. Зокрема, дізнатися, який проєкт заслуговує на фінансування, вивчити алгоритм написання грантової заявки, у відсотковому співвідношенні дізнатися наскільки важливі деталі під час написання гранту та знайти корисні посилання для пошуку актуальних грантів і конкурсів»,- зазначили у департаменті. А також окреслили головні секрети грантової заявки. Серед них: - Не бійтеся відмови! - Якісна іноземна мова – не вирішальний фактор. - Сила – у партнерстві. - Пишіть партнерам своєї мрії. - Уважно читайте умови конкурсу. - Демонструйте ідею та її цінність. - Враховуйте всі найменші дрібнички. - Звертатися до консультантів. - Робіть огляд актуального ринку. Більше корисної інформації у брошурі за посиланням.
В області стартує пілотний проект щодо профорієнтації молоді
9 квітня 2021
Незабаром у навчальних закладах розпочнеться вступна кампанія. Аби допомогти майбутнім фахівцям обрати професію, на Львівщині розпочинається проект з професійної орієнтації та кар’єрного консультування «Успішна кар’єра». Школярам та їхнім батькам буде простіше обрати заклад для подальшого навчання, якщо вони розумітимуть, яких фахівців навчають у їхньому районі та які спеціальності професійно-технічної освіти є в області. «Ми щодня працюємо над тим, щоб професійна освіта стала привабливою для випускників шкіл. В цьому контексті питання профорієнтації має вагоме значення. Середня освіта теж має бути активно залучена до цього процесу. Важливо спрямовувати та прищеплювати інтерес у дітей до професійної освіти. Тому, ми хочемо більше розповісти дітям та їх батькам про можливості нашої професійно-технічної можливості та її перспективи», - розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус. Вже у червні заклади професійної освіти розпочнуть прийом заяв від вступників. Як інформує Міністерство освіти і науки України, же у червні-липні Уряд має затвердити обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів. Ці дані дозволять зрозуміти, якою буде кількість місць для навчання на бюджеті за професіями загальнодержавного значення. Водночас до початку червня місцева влада затверджує обсяги регіонального замовлення для закладів профтехосвіти. Вони складають більшість бюджетних місць у профтехах.
Чинні навчальні програми планують адаптувати під дистанційне навчання
30 березня 2021
Навчальні програми, за якими діти навчаються очно у школах, планують пристосувати до змішаного та віддаленого навчання, аби досягти найбільшого ефекту засвоєння. Відповідний проект «Дидактичне забезпечення змішаного та дистанційного навчання» прописано у Програмі розвитку освіти Львівської області на 2021–2025 роки. Проект реалізовуватимуть у формі Обласного конкурсу навчальних матеріалів до змістових модулів чинних загальноосвітніх навчальних програм. «Йдеться, перш за все, про ті програми, які уже функціонують або уже запрацюють найближчим часом. Дуже багато вчителів зараз обмежуються проведенням уроків просто з допомогою ZOOM чи іншої платформи. Однак те, що дає результат у класі, не працює у форматі онлайн. Через відсутність контакту з дітьми, нема серйозного ефекту. Змішане і дистанційне навчання треба будувати по-іншому. Треба мати відповідні завдання, пропонувати дітям відповідні практичні роботи, на основі цієї самостійної роботи оцінювати учнів», - розповів директор департаменту освіти і науки Олег Паска. Проведенням обласного конкурсу прагнуть стимулювати педагогів напрацьовувати контент для дистанційного і змішаного навчання. «Наша молодь звикла до динамічної картинки, це формує зовсім інше світосприймання. Сучасні школярі - це інший світ, і цю рису треба використовувати. Треба створити умови для використання відеоматеріалів, адже монотонна лекція – давно неефективна. Я підтримую використання відео, на яких можна будувати уроки. Вони викликатимуть зацікавлення у дітей. До нового покоління треба шукати нові підходи», - акцентував провідний науковий співробітник державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього Національної академії наук України» Степан Давимука. У Програмі розвитку освіти передбачено ще один проект, що має на меті підвищити ефективність освітнього процесу через впровадження сучасних технологій та засобів навчання. «Ательє візуальних проектів та дидактичне забезпечення змішаного та дистанційного навчання пов’язані між собою. В межах роботи цього ательє, вчителям допомагатимуть робити те, що вони самі не можуть зробити: створювати відеоролики, аудіо доріжки, інфографіку тощо. У цій роботі педагогам сприятимуть фахівці Інституту післядипломної педагогічної освіти», - зазначив заступник директора департаменту освіти і науки Роман Пастушенко. Положення про Обласний конкурс навчальних матеріалів до змістових модулів чинних загальноосвітніх навчальних програм уже невдовзі доопрацюють та оприлюднять. Цьогоріч на реалізацію цього проекту з обласного бюджету скерують 300 тисяч гривень.
“Державна програма розвитку транскордонного співробітництва сприяє підвищенню рівня життя населення”, - Андрій Годик
29 березня 2021
Сьогодні Урядовий комітет з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва, культури, молоді, спорту та інформаційної політики погодив проект постанови “Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021 - 2027 роки” із пропозиціями МЗС та Мінкультури України. Участь у засіданні комітету онлайн взяв перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик. Відповідно до проекту Постанови, представники органів виконавчої влади повинні забезпечити у шестимісячний строк приведення регіональних програм розвитку транскордонного співробітництва у відповідність з Державною програмою. “Львівcька обласна державна адміністрація погоджує проект Постанови “Про затвердження Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2021 - 2027 роки у тій редакції, яку озвучили. Державна програма розвитку транскордонного співробітництва сприятиме створенню вигідних умов для ефективної та взаємовигідної співпраці суб’єктів та учасників транскордонного співробітництва, підвищенню соціально-економічному розвитку регіонів та рівня життя населення, зокрема й гірських прикордонних територій Карпат, забезпеченню розбудови дорожньої прикордонної інфраструктури, будівництву під’їзних шляхів до пунктів пропуску через держкордон”, - зазначив перший заступник. Також Андрій Годик зазначив, що в області діє Регіональна програма з міжнародного і транскордонного співробітництва, європейської інтеграції. Обсяг фінансування на цей рік – 25 млн гривень, з яких понад 20 млн гривень - на співфінансування проектів міжнародної технічної допомоги. “Станом нас сьогодні ми напрацьовуємо перелік проектів транскордонного співробітництва, яким може надаватись державна фінансова підтримка”, - додав Андрій Годик. Також він наголосив, впродовж дії попередньої програми 2016-2020 років Львівщина отримала понад 8 млн гривень для проектів міжнародної технічної допомоги. Оксана Буй