Усіх охочих запрошують піднятись на найвищу вершину українських Карпат
Управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА спільно з обласною федерацією спортивного туризму та туристсько-альпіністським центром «Скеля» запрошують усіх охочих взяти участь у традиційному масовому сходженні на гору Говерла «ГОВЕРЛЯНА-2018».
Цьогоріч сходження відбудеться 24 березня. Такі традиційні сходження відбуваються вже понад 50 років.
Похід та сходження, зокрема, буде здійснюватися зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище «Заросляк».
Учасниками можуть бути усі фізично здорові та активні особи віком від 14 років, які є прихильниками здорового способу життя, спорту та туризму, бажано з навичками участі у зимових походах вихідного дня (діти молодші 14 років – тільки у супроводі дорослих).
Очолює сходження та прокладає маршрут на вершину, здійснюючи контроль за безпеку руху, штурмова група, яка складається з досвідчених інструкторів-альпіністів.
Учасники піднімаються на вершину кожен у своєму загоні. Загальний час (підйом і спуск) близько 8 годин.
Учасникам сходження потрібно мати: теплий вітронепроникний костюм, куртку, шапку, рукавиці, сонцезахисні окуляри, теплі шкарпетки, черевики на зразок «вібрам» з бахілами, змінний одяг, взуття, харчі для споживання у вагоні потяга та в польових умовах, термос з гарячим чаєм, сухофрукти, яблука, лимон, солодощі тощо. У випадку відсутності необхідного спорядження учасник до сходження допускатися не буде.
Збір та реєстрація учасників передбачається у п’ятницю, 23 березня о 21 годині в центральному залі головного залізничного вокзалу станції Львів. Учасників «Говерляни-2018» організовано розсаджують у вагони спеціального поїзда, який відправлятиметься зі Львова о 22 годині і прибуде на станцію Ворохта Івано-Франківської області о 5.00 годині ранку 24 березня.
Далі туристів автобусами організовано підвезуть зі станції Ворохта до верхів’я ущелини, звідки почнеться пішохідна частина сходження.
Після завершення сходження та спуску з вершини учасників «Говерляни» автобусами організовано підвезуть до потягу на станції Ворохта (спеціальний поїзд увесь час стоїть в очікуванні на станції у Ворохті). Відправлення спеціального поїзду зі станції Ворохта з учасниками «Говерляни» - 24 березня о 22.00 годині.
До Львова спеціальний поїзд прибуде 25 березня о 4-5.00 годині ранку (орієнтовно).
Участь у сходженні є добровільною та фінансується за кошти учасників або організацій. Організаційний внесок від учасника сходження – 650 грн.
Попередні групові заявки від туристських клубів, осередків фізичної культури та спорту, підприємств, навчальних закладів та інших організацій для резервування місць у спеціальному поїзді подавати до Львівської обласної організації спортивного туризму (м. Львів, вул. Залізнична, 16) до голови оргкомітету Михайла Сідорова за номерами 096-608-90-54, 093-624-16-62, 261-31-95.
Новини за темою
Понад 200 мешканців Львівщини взяли участь у сходженні на гору Пікуй до Дня захисників та захисниць України
19 жовтня 2021
Цими днями, в межах відзначення Дня захисників та захисниць України та з метою вшанування воїнів, які загинули під час бойових дій у зоні АТО/ООС, представники громадської організації «Ідея» за участі мешканців Львівщини піднялась на Гору Пікуй. Найвища точка Львівської області розташована на межі Львівської та Закарпатської областей та має висоту 1408,3 м. На вершині гори учасники одноденного сходження розгорнули синьо-жовтий стяг та виконали державний гімн України. «Одна людина може зробити багато! Коли ти бачиш скільки людей згуртувалися навколо однієї Ідеї, розумієш - ми можемо все! Наша спільна мета - це виховання молодих, патріотично-свідомих людей, прикладом для яких є захисники України», - зазначив організатор сходження, голова громадської організації «Ідея» Володимир Драбчук. Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА підняття на гору Пікуй відбулось у межах реалізації проєкту «Незалежність. Мотивуй і досягай!», що став одним із переможців у конкурсі з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.
Говерляна-2021: на вихідних відбудеться традиційне сходження на найвищу вершину України
31 березня 2021
3 квітня відбудеться традиційне сходження на Говерлу. Зазвичай цей захід збирає сотні прихильників альпінізму з різних куточків України, однак у зв’язку з пандемією цьогоріч на найвищу вершину України підніматиметься лише обмежена група - близько 60 осіб. «Традиція масового сходження на Говерлу має дуже давнє коріння. Ветерани альпінізму знаходять у приватних архівах фотографії сходження ще з 70-х років минулого століття. Цей похід знаменує відкриття літнього туристичного сезону на Львівщині та присвячується пам’яті друзів-альпіністів та туристів. Оскільки діють карантинні обмеження, цього року ми не можемо запросити до участі усіх охочих, але аби зберегти традицію, сходження відбудеться в обмеженій групі - йтимуть ті, хто не уявляє своєї весни без “Говерляни”», – зауважує керівник Управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Сходження буде здійснюватися з боку селища Ворохта Івано-Франківської області по ущелині річки Прут через турбазу Заросляк. Організовує похід Львівський туристично-альпіністський центр «Скеля» спільно з обласною федерацією спортивного туризму за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА.
Молодь відзначила День Прапора сходженням на гору Парашку
24 серпня 2020
У неділю, 23 серпня 2020 року, з нагоди Дня Державного Прапора України, активна молодь здійснила сходження на гору Парашку, де на самій вершині однієї з найвищих точок Львівщини розгорнули великий синьо-жовтий стяг та виконали Державний Гімн України. Учасники подолали маршрут протяжністю у 10 кілометрів за 5 годин. Підіймаючись на гору молодь підіймала бойовий дух патріотичними піснями, отримавши незабутні враження, спогади та світлини. Гора Парашка, висота якої 1268,5 м над рівнем моря - найвища вершина однойменного хребта (Парашка) в Сколівських Бескидах, а також найвища вершина Українських Карпат, яка повністю знаходиться на території Львівської області. Саме тому, дуже символічним стало те, що саме цю гору вирішила підкорити молодь Львівщини, щоб відзначити одне з найбільших державних свят. Організатором сходження є департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації та за сприяння Національного природного парку «Сколівські Бескиди».
Інклюзивний туризм в дії: в межах сходження на гору Пікуй презентували українську «джульєтку»
6 липня 2020
У суботу, 4 липня, відбулось сходження на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй. В межах сходження презентували та протестували першу «джульєтку» українського виробництва - візок, завдяки якому люди з інвалідністю долають гірські вершини. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА. У 2018 році управління туризму та курортів підтримало акцію ГО «On 3 wheels - Фонд здійснення мрій» задля збору коштів на нову «джульєтку». В результаті було зібрано 160 тис грн та виготовлено нову вдосконалену LaJoelette Made in Ukraine. «Два роки тому ми організували спільне масове сходження з ГО «On3Wheels» з метою популяризації інклюзивного туризму. Згодом виникла ідея організувати тандем сходження для осіб з інвалідністю і ми вирішили втілити її та організували флешмоб збору коштів. Необхідну суму зібрали за 4 місяці. І сьогодні знаковий день – адже ми її не просто презентували, а ще й піднялись з нею та Іваном Маслюком на найвищу вершину Львівщини. Сьогодні вкрай важливо привертати увагу такими проєктами та підтримувати їх. Приємно відзначити, що успішні проєкти інклюзивного туризму створюють та реалізовують Товариство «Зелений хрест», Львівська асоціація розвитку туризму, ГО «On3Wheels»та «Veterans GO». Тому впевнено можу сказати, що інклюзивний туризм на Львівщині – в дії», - розповів учасник сходження, заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський. На гору Пікуй також зійшли натхненник проєкту On3Wheels Іван Маслюк та ветеран АТО Олексій Скриба в супроводі волонтерів. Таким чином відбулось перше в Україні тандем-сходження мандрівників на «джульєтках». «Сьогодні сталася історична подія, адже вперше на горі було дві «джульєтки. До того ж одна з них виготовлена в Україні. Враження від походу неймовірні, погода теж не підвела. Від краєвидів, що нам відкрила найвища точка Львівщини, перехоплює подих. Щасливий день – це коли твій день робить щасливою іншу людину», - поділився враженнями Іван Маслюк. Зазначимо, що у зв’язку з епідситуацією упродовж поїздки в автобусі та безпосередньо під час сходження було дотримано усіх карантинних обмежень та санітарних норм. Під час сходження на гору учасників розподіляли на групи до 10 осіб із збереженням соціальної дистанції не менше 1,5 метра. Безпеку в поході забезпечувала Гірська оперативно-рятувальна служба.
Завдяки візку «джульєтка» підкорила вершину ще одна особа з інвалідністю
2 жовтня 2019
У суботу, 28 вересня, в межах відзначення Всесвітнього дня туризму відбулось сходження особи з інвалідністю на г. Погар у смт Славсько. Уже вкотре управління туризму та курортів разом з командою проекту On3Wheels реалізували ще одну мрію особи з інвалідністю. Цього разу вперше у своєму житті піднятися на г. Погар вдалося 25-річній студентці Ані Шот, яка завдяки візку «джульєтка» підкорила вершину. До мандрівки долучилися і волонтери, загалом захід зібрав майже 300 активних мешканців Львівщини. «Мандрувати можуть усі, незалежно від фізичних можливостей. Ми дуже радіємо нашій співпраці з активною командою On3Wheels, разом з якою вже вдалося здійснити 6 сходжень в гори Львівщини для осіб з інвалідністю. Задоволення в очах цих щасливих людей по-особливому надихають. Прагнемо реалізувати ще більше мрій. І я вірю – ми це зробимо разом», - додає начальник управління туризму та курортів Наталя Табака. Організація сходження має на меті показати, що мандрівки доступні для всіх і кожного, об’єднати людей заради спільної цілі та формувати правильне ставлення до осіб з інвалідністю.
До Дня захисту дітей організували сходження на Пікуй
3 Червня 2019
У суботу, 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, відбулося благодійне сходження на Пікуй. На найвищу точку Львівської області за допомогою спеціального візка «джульєтки» вдалося піднятися дев’ятикласнику з міопатією Максиму Мачевському. Хлопець навчається у 82-й львівській школі з інклюзивним навчанням, і вперше в своєму житті підкорив гірську вершину. Організація сходження має на меті показати, що мандрівки доступні для всіх і кожного, об’єднати дітей заради спільної цілі та виховати правильне ставлення у молодого покоління до людей з інвалідністю. У сходженні взяли участь понад пів сотні осіб: волонтери, активісти та учасники спортивного клубу дзюдо «Богатир». Зазначимо, що благодійний похід відбувається в межах соціального проекту On 3 wheels з організації мандрівок в гори для людей з інвалідністю спільно з управлінням туризму та курортів облдержадміністрації, а також гірською оперативно-рятувальною службою (ГОРС).
"Фонд здійснення мрій": відбулось благодійне сходження на гору Пікуй
13 травня 2019
У неділю, 12 травня, відбулось благодійне сходження на найвищу вершину Львівської області – г. Пікуй «Фонд здійснення мрій». Цього разу втілилась в реальність мрія Романа Панченка – учасника Ігор Нескорених, якому вдалося здійснити сходження на першу в своєму житті гору завдяки візку «джульєтка». «Навіть після повернення додому мене переповнювали емоції. Я зміг піднятись на гору, і це було круто, мені дуже сподобалось. Хочеться повторити ще, а в майбутньому мрію підкорити Еверест», - розповів Роман Панченко . Метою сходження є допомога учасникам бойових дій в ООС, які отримали травму опорно-рухового апарату вести активний спосіб життя, психологічна реабілітація воїнів, проведення цікавого та корисного дозвілля. Окрім цього, під час мандрівки проходив благодійний збір коштів проекту VeteransGo для організації наступних походів у гори ветеранів бойових дій різних груп інвалідності. До участі в підкоренні гори приєднались 100 людей, серед яких учасники бойових дій в ООС та члени їх сімей, внутрішньо переміщені особи та активні мешканці Львівщини. Зазначимо, що благодійна акція відбувається в межах проекту VeteransGo спільно з альпклубом Freetour, Фондом здійснення мрій On 3 wheels, гірською оперативно-рятувальною службою, а також управлінням туризму та курортів облдержадміністрації, за підтримки Турківської райдержадміністрації. З 2018 року це вже третє сходження на гору для осіб з інвалідністю, що організовується в партнерстві з управлінням.
На Львівщині відбудеться традиційне масове сходження на гору Говерлу «ГОВЕРЛЯНА-2019»
20 березня 2019
23 березня відбудеться традиційне масове сходження на гору Говерлу «ГОВЕРЛЯНА-2019». Про це повідомили сьогодні під час брифінгу. “Історія сходжень є тривалою, перше сходження відбулось 1964 року. Це багаторічна традиція і в різні роки учать у заході брали від 300 учасників до 2400. Цьогоріч збір та реєстрація учасників сходження передбачається у п’ятницю, 22 березня о 15:00 год біля головного залізничного вокзалу станції Львів. Кількість людей і місця в автобусах вже сформовані, охочі можуть долучитись власним транспортом”, - зазначив президент Львівської обласної федерації спортивного туризму Тарас Пахолюк. Учасників організовано розсадять в автобуси, які відправляються зі Львова і прибувають на навчально-спортивну базу «УКРАЇНА» розташовану в смт. Ворохта Івано-Франківської області для ночівлі. 23 березня о 07:00 год. автобусами організовано підвезуть до верхів’я ущелини, звідки почнеться пішохідна частина сходження. “Ми сподіваємось, на Говерлі буде хороша погода. Однак, усі учасники повинні бути готові до капризної погоди. Сходження відбувається організовано колонами, які очолює керівник. На більш складних підйомах рятувальна служба організує мотузки та страхування. Важливо, щоб учасники не відлучались від групи. Щодо одягу та взуття, обов’язково повинні мати вітрозахисний костюм з капішоном, шапка та рукавиці і водонепроникне взуття”, – наголосив керівник Львівської обласної контрольно-рятувальної служби Михайло Яворівський. Похід та сходження, зокрема, буде здійснюватися зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище «Заросляк», учасники піднімаються на вершину кожен у своєму загоні. Загальний час сходження (підйом і спуск) близько 8 годин. “Говерла – це не проста гора і я вважаю, що не варто до сходження відноситись легковажно. Необхідно пам’ятати про власну безпеку”,- наголосив перший львів’янин, що підкорив Еверест Роман Городечний. Загалом організатори очікують, що до сходження долучаться близько 150 учасників. Зокрема наймолодшому – 6 років. Ініціатором виступили: управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, спільно з обласною федерацією спортивного туризму та туристсько-альпіністським центром «Скеля». “Важливо залучати молодих людей до активного способу життя, фізичної культури та підкорення нових вершин. Механізм цього сходження є максимально організованим. Наступного року ми хочемо, щоб захід став міжнародним” ,– наголосив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Міжнародний день туризму на Львівщині відзначили сходженням на гору Парашка
1 жовтня 2018
Вчора, 30 вересня, в межах відзначення Міжнародного дня туризму відбулось сходження на гору Парашка. В одноденному пішому поході на підкорення найвищої вершини Сколівських Бескидів, що організувало управління туризму та курортів Львівської ОДА, взяли участь 120 осіб - активні мешканці Львівщини та Волині. Туристичний супровід забезпечував професійний гід, учасник команди ”KarpatyTravel” - Тарас Бандрівський. Вже традиційно забезпечення безпеки учасникам здійснювала “Гірська оперативно-рятувальна служба”. А після повернення з гори Парашка смачним частуванням учасників пригощали Національний природний парк "Сколівські Бескиди" та Сколівська райдержадміністрація. У поході також взяла участь команда сильних і відважних “On 3 wheels - Фонд здійснення мрій”, яка реалізувала, здавалось, нереальну мрію хворого на ДЦП Володимира Кулика, якому вдалося здійснити сходження на гору завдяки візку-“джульєтка”. “Такими акціями ми хочемо ще більше популяризувати активний та здоровий відпочинок на природних територіях Львівщини, а також привернути увагу до можливості активних подорожей осіб з інвалідністю”, - зазначила Наталя Табака, начальник Управління туризму та курортів Львівської ОДА. Про наступні заходи та ініціативи Управління туризму та курортів Львівської ОДА ви можете дізнатися на офіційній сторінці у соцмережі Facebook. Окрім того, збір коштів на придбання візка-джульєтки триває. Просимо долучатися: Найменування організації - ГО ОН3ВIЛС ГО Код отримувача: 41523023 Код банку (МФО): 325321 Назва банку: ЗАХIДНЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК" Рахунок отримувача: 26007053713319 Або переказати на картку Приватбанк: 5169 3305 1184 0628 (Картка ключ підвязана до рахунку ГО ОН3ВIЛС) Призначення платежу: на джульєтку
«Мандруй на Пікуй» - на Львівщині розпочалось благодійне сходження на найвищу вершину області
12 серпня 2018
Сьогодні, 12 серпня, мандрівники з різних куточків області, представники Львівської ОДА, команда проекту «On 3 wheels» розпочали сходження на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй. Понад три сотні учасників спробують свої сили під час сходження задля благодійної мети - придбання спеціального візка «жульєтки» із електропідсилювачем, за допомогою якого люди з церебральним паралічем матимуть змогу подорожувати горами. Наймолодшому учаснику сходженню, який разом із батьками підкорюватиме вершину, 9 місяців. Серед мандрівників – Ірина Трач, яка цьогоріч вперше піднімається на гірську вершину із допомогою «жульєтки», яка наразі є єдиною в Україні. Завдяки сьогоднішньому сходженню організатори сподіваються придбати ще одну, щоб дати можливість більшій кількості людей з інвалідністю реалізувати свої мрії. Для усіх ж, хто не мав змоги здійснити сходження, але готовий допомогти здійснити мрію осіб з інвалідністю, організатори наголошують, що збір коштів на придбання «джульєтки» триває. Детальніше тут. Мандрівка стартувала від села Верхнє Гусне та триватиме увесь день. Захід відбувається у межах відзначення Міжнародного дня альпінізму на Львівщині. Організатори заходу - управління туризму та курортів спільно з управлінням фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації за підтримки проекту «On 3 wheels» («На трьох колесах»). Додамо, що торік проект «On 3 wheels» організував 12 походів в гори для людей з інвалідністю, з них – 5 за допомогою «жульєтки».
У неділю відбудеться благодійне сходження на гору Пікуй
8 серпня 2018
У неділю, 12 серпня, у межах відзначення Міжнародного дня альпінізму на Львівщині відбудеться благодійне сходження «Гори доступні для всіх! Мандруй на Пікуй». «Я хотіла б привітати усіх, хто дотичний до альпінізму та досягає своїх вершин і цілей, з таким чудовим святом. Ви своїми вчинками заряджаєте до нових звершень людей, які за вами спостерігають і, насправді, вселяєте віру в те, що немає нічого неможливого. Управління туризму та курортів спільно з управлінням фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації задумало таку нестандарту для відзначення професійних свят подію – мандрівку на гору Пікуй. Найвищу вершину Львівської області – 1405 метрів», - розповіла під час брифінгу начальник управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталія Табака. Зазначимо, що ціль сходження – благодійна і має за мету зібрати кошти на «джульєтку» із електропідсилювачем для проекту «On 3 wheels» («На трьох колесах»). За допомогою цього спеціального одноколісного візка люди з церебральним паралічем матимуть змогу подорожувати горами. «Ми хочемо допомогти людям, мужнім по своїй силі духу, які абсолютно нічим не поступаються перед тими, які піднімаються на Монблан, Ельбрус та інші тисячники нашої планети. Закликаю максимально долучитися до цього проекту, який має на меті придбання такого потрібного обладнання для осіб з обмеженими можливостями. Ми сподіваємося, що не лише красу гір та Карпат зможуть побачити багато людей, які в силу різних обставин без такої «джульєтки» цього зробити не можуть. Сподіваємося, що цей проект, який ми реалізовуємо вперше, матиме продовження», - наголосив начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Роман Хім’як. Позаяк, для того, аби стати учасником події небхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням. «Ми з друзями організовуємо походи в гори для людей з інвалідністю. Минулоріч таких походів було 12. У цьому році ми плануємо організувати стільки ж. За допомогою цього візка ми організували уже 5 походів. До нас дуже часто звертаються прості активні українці, що хочуть організувати походи для друзів – осіб з інвалідністю. Тому дуже часто ми надаємо цю джульєтку їм у безкоштовне користування. Такий пристрій з електропідсилювачем дозволить економити час і сили під час сходження на вершину», - розповів співзасновник проекту «On 3 wheels» та організатор подорожей для осіб з інвалідністю Олександр Луцик. Ті, хто не матиме змоги здійснити сходження, але готові допомогти здійснити мрію осіб з інвалідністю, зможуть перерахувати кошти на придбання «джульєтки» - реквізити. «Я заповнила заявку на участь 5 червня, а учора мені зателефонували і спитали, чи готова я здійснити мандрівку у гори. Я дуже рада і сподіваюся, що моя мандрівка буде першою, але не останньою», - мандрівниця, яка вперше піднімиться на гірську вершину із допомогою «джульєтки» Ірина Трач.
Звершилося традиційне масове зимове сходження «Говерляна-2018»
26 березня 2018
Майже 500 учасників здійснили цієї суботи масовий зимовий похід-сходження на найвищу вершину Український Карпат і найвищу точку України г. Говерлу, висота якої понад 2 тис. метрів. Усі учасники "Говерляни-2018", серед яких була й чисельна група представників спортивного туризму з Польщі, успішно завершили сходження, маршрут якого проліг зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище "Заросляк". Цьогорічне сходження було присвячене 100-річчю ЗУНР, 100-річчю від дня створення Товариства Червоного Хреста України та на вшанування пам’яті альпініста – Героя України Юрія Вербицького, відомого львівського туриста Ореста Копійчука. Організаторами цього походу на г. Говерлу – справжній символ України – були Львівський туристично-альпіністський центр «Скеля» (Михайло Сидоров), Львівська обласна федерація спортивного туризму (Тарас Пахолюк) за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, гірської рятувальної служби Львівщини, обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. Після завершення походу на заключному шикуванні організатори відзначили активних учасників сходження. Зокрема, грамоти й подяки за активну й масову участь отримали спортивні туристичні осередки Львівського ТАЦ «Скеля», Жовківського району (Лука Павлюк), м. Трускавця (Ольга Мотика) та м. Соснівки Червоноградської міської ради (Павло Савчук), а також гості з Польщі на чолі з Міхалом Рачинськи та ветерани спортивного туризму зі столиці України. Особливі оплески пролунали для наймолодших та найстарших за віком учасників сходження, серед яких виявилися: Олександра Шатинська (6 років), Кирило Дунін (7 років); Юрій Маслов (81 рік, Київ), Анастасія Дольнікова (78 років, Миргород), Василь Абрамчук (77 років, Львів). При цьому усі учасники сходження отримали іменні свідоцтва від оргкомітету зимового сходження «Говерляна-2018».