Звершилося традиційне масове зимове сходження «Говерляна-2018»
Майже 500 учасників здійснили цієї суботи масовий зимовий похід-сходження на найвищу вершину Український Карпат і найвищу точку України г. Говерлу, висота якої понад 2 тис. метрів. Усі учасники "Говерляни-2018", серед яких була й чисельна група представників спортивного туризму з Польщі, успішно завершили сходження, маршрут якого проліг зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище "Заросляк".
Цьогорічне сходження було присвячене 100-річчю ЗУНР, 100-річчю від дня створення Товариства Червоного Хреста України та на вшанування пам’яті альпініста – Героя України Юрія Вербицького, відомого львівського туриста Ореста Копійчука.
Організаторами цього походу на г. Говерлу – справжній символ України – були Львівський туристично-альпіністський центр «Скеля» (Михайло Сидоров), Львівська обласна федерація спортивного туризму (Тарас Пахолюк) за сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, гірської рятувальної служби Львівщини, обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.
Після завершення походу на заключному шикуванні організатори відзначили активних учасників сходження. Зокрема, грамоти й подяки за активну й масову участь отримали спортивні туристичні осередки Львівського ТАЦ «Скеля», Жовківського району (Лука Павлюк), м. Трускавця (Ольга Мотика) та м. Соснівки Червоноградської міської ради (Павло Савчук), а також гості з Польщі на чолі з Міхалом Рачинськи та ветерани спортивного туризму зі столиці України.
Особливі оплески пролунали для наймолодших та найстарших за віком учасників сходження, серед яких виявилися: Олександра Шатинська (6 років), Кирило Дунін (7 років); Юрій Маслов (81 рік, Київ), Анастасія Дольнікова (78 років, Миргород), Василь Абрамчук (77 років, Львів).
При цьому усі учасники сходження отримали іменні свідоцтва від оргкомітету зимового сходження «Говерляна-2018».
Новини за темою
''Лише розбудовуючи сильні громади на місцях, ми зможемо побудувати сильну державу'', - Максим Козицький
21 січня 2022
Сьогодні відбулося обговорення законодавчих основ місцевого економічного розвитку на спільному заході Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Асоціації міст України. Майже пів сотні учасників, серед яких народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, експерти АМУ та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» долучилися до заходу. Обговорювали законодавчі новації у сфері державної регіональної політики та місцевого економічного розвитку, тенденції і наслідки відповідних законодавчих ініціатив, зокрема проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» (№ 5323). Також обговорили написання стратегій громад та подальшу реалізацію цих стратегій. До однієї з панельних дискусій долучився також голова Львівської ОДА Максим Козицький. ''Стратегування є дуже важливою річчю. Третина громад Львівщини вже написали власні стратегії розвитку, інша третина громад перебуває в процесі написання, тому я маю велику надію, що до кінця року усі громади Львівщини напишуть власні стратегії розвитку. Окрім того, зусиллями департаменту економічної політики 7 громад напряму супроводжують у розробці цих стратегій. З однієї сторони подібні стратегії є вимогою Європейського союзу, а з іншого також можливістю громад для кращого залучення інвестицій. Саме написання таких документів відображає бачення мешканців громади у їх векторі руху та розвитку. Лише розбудовуючи сильні громади на місцях, ми зможемо побудувати сильну державу'', - сказав Максим Козицький. Нагадаємо, проєкт USAID «ГОВЕРЛА» сприяє Уряду України у просуванні та здійсненні реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які мають стати більш заможними, підзвітними перед громадянами та здатними ефективно надавати послуги. Загалом підтримка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» охопить 7 областей і понад 50 громад Волинської, Львівської та Полтавської областей.
14-17 грудня - зустріч громадських активістів з громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»
22 листопада 2021
Представників громадських організацій, ініціативних груп та громадських рад з громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» запрошують на зустріч з Проєктом. Організатори зустрічі чекають на тих, хто готовий активно працювати для розвитку своїх громад та залучати до цього інших. ЗбіГОвисько - так називається зустріч громадських активістів з громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Саме в такій простій і неформальній формі організатори заходу планують обговорити потреби громадського сектору маленьких громад та можливості співпраці в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Зустрічі відбудуться за графіком: - Луцьк - 14 грудня, - Львів - 15 грудня, - Полтава - 17 грудня. Орієнтовний час вокршопів з 10:00 до 17:00 год. Детальна програма та інформація про місце проведення буде надіслана зареєстрованим учасникам. Для участі необхідно зареєструватись за формою до кінця дня 2 грудня. Нагадаємо, що 4 листопада, у Львові відбулося регіональне відкриття Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). Під час заходу голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам та голови десяти громад-партнерів Проєкту в області підписали Угоди про наміри. У Львівській області партнерами Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» стали Бродівська, Добротвірська, Оброшинська, Жидачівська, Жовківська, Рава-Руська, Городоцька, Сокільницька, Козівська, Золочівська громади. Так, у межах реалізації Проєкту кожна громада-партнер отримає підтримку для підвищення інституційної спроможності органу місцевого самоврядування. За результатами аналізу спроможності та ІТ-аудиту громади сформують індивідуальний план підтримки кожної громади. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надаватиме громадам консультативну та методологічну допомогу, в тому числі шляхом проведення навчань, організації заходів щодо обміну досвідом та поширення кращих практик, впровадження е-рішень. Також для органів місцевого самоврядування буде доступний інструмент фінансової підтримки, а для організацій громадянського суспільства – інструмент грантів. Детальніше за посиланням.
Понад 200 мешканців Львівщини взяли участь у сходженні на гору Пікуй до Дня захисників та захисниць України
19 жовтня 2021
Цими днями, в межах відзначення Дня захисників та захисниць України та з метою вшанування воїнів, які загинули під час бойових дій у зоні АТО/ООС, представники громадської організації «Ідея» за участі мешканців Львівщини піднялась на Гору Пікуй. Найвища точка Львівської області розташована на межі Львівської та Закарпатської областей та має висоту 1408,3 м. На вершині гори учасники одноденного сходження розгорнули синьо-жовтий стяг та виконали державний гімн України. «Одна людина може зробити багато! Коли ти бачиш скільки людей згуртувалися навколо однієї Ідеї, розумієш - ми можемо все! Наша спільна мета - це виховання молодих, патріотично-свідомих людей, прикладом для яких є захисники України», - зазначив організатор сходження, голова громадської організації «Ідея» Володимир Драбчук. Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА підняття на гору Пікуй відбулось у межах реалізації проєкту «Незалежність. Мотивуй і досягай!», що став одним із переможців у конкурсі з визначення проєктів (заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.
Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, - Денис Шмигаль на відкритті проекту «ГОВЕРЛА»
28 вересня 2021
Реалізація проектів з міжнародної підтримки сприятиме успішному впровадженню реформи децентралізації як на національному, так і на місцевому рівнях. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на офіційному відкритті проекту «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування (ГОВЕРЛА)». Участь у заході також взяли тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та керівник проекту Габріель Абрагам. «Наша мета — створити комфортні умови життя для людей в громадах, підвищити якість і доступність соціальних і державних послуг. Вдячний Уряду США за вагому підтримку в досягненні цієї цілі», — зазначив Денис Шмигаль. За словами Прем’єр-міністра, для участі в проекті вже відібрано пілотні регіони: Волинська, Львівська та Полтавська області. Велика кількість громад виявили зацікавленість щодо співпраці, тож Глава Уряду наголосив на необхідності розширення географії проекту. Проект «ГОВЕРЛА» з бюджетом майже 74 млн доларів США розрахований на 5 років та спрямований на підтримку реформи децентралізації в Україні.
“Проєкт “Говерла” є точкою дотику і спрямований на розвиток громад", - Максим Козицький
27 вересня 2021
Львівщина – одна з пілотних областей, яка стала партнером Проєкту USAID “Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування” ( ГОВЕРЛА). 10 громад області пройшли перший відбір Проєкту. Сьогодні у Києві участь у презентації проекту взяв голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький. Проєкт планує працювати у 7 областях та підтримувати понад 50 громад, але діяльність не буде обмежена підтримкою лише цих громад-партнерів. «ГОВЕРЛА» працюватиме на національному та місцевому рівнях заради розвитку всіх громад. У співпраці з органами державної влади та асоціаціями органів місцевого самоврядування Проєкт планує розробляти модельні інструменти та механізми, якими зможуть скористатися територіальні громади всієї країни. “Децентралізація дозволяє сьогодні українцям вирішувати більшість злободенних питань на рівні місцевого самоврядування. Для цього Президент та Уряд послідовно впроваджують політику, яка орієнтована на підтримку громад. Завдяки фінансовій та земельній децентралізації на рівні громад було передано значні ресурси. Крім того Уряд впроваджує низку Програм підтримки громад, таких як “Велике будівництво”, субвенції на розбудову мережі інтернет та ЦНАПів тощо. Це вимагає від управлінців на місцях мудрого використання цих можливостей та ресурсів. Тому голова громади, депутати селищної ради, старости, бізнес та мешканці, які об’єдналися в територіальну громаду мають усвідомлювати як свої можливості, так і свою відповідальність за розвиток громади у майбутньому”, - зазначив очільник області. Також він акцентував увагу на проєктах для підвищення спроможності громад, які реалізовують в області. “Ми фокусуємося не лише на управлінцях, а й на інших цільових групах в громадах. Це, зокрема, промисловці, аграрії, представники малого бізнесу, освітяни, медики та активні мешканці. Практично щотижня область живе активними дискусіями і не лише в обласному центрі. Я твердо переконаний, що робота всіх гілок влади сьогодні має сприяти формуванню “активу” системи місцевого самоврядування – критичної маси лідерів органів місцевого самоврядування , які розуміють суть і перспективи реформ, готові запроваджувати реформи/зміни на місцях готові та вміють поширювати набуті знання, мислять стратегічно та ефективно впроваджують місцеві стратегії розвитку на основі співпраці “влада-громада-бізнес””, - додав Максим Козицький. Голова Львівської ОДА наголосив, що “Говерла” є точкою дотику і спрямований на розвиток громад . “Проекти, які стосуються освіти громадян і представників ОМС на місцях, які стосуються зміни мислення і активного використання всіх сучасних сервісів, необхідно реалізовувати спільно”, - зазначив Максим Козицький. Пріоритетні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»: Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну. Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість. Покращена якість послуг. Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади: області, району та територіальних громад. Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку. Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів. Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах. Проєкт «ГОВЕРЛА» працюватиме у тісній координації з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад та територій України і Верховною Радою України. Крім того, проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме з іншими проєктами, які фінансуються USAID, та іншими донорами задля надання відповідної та своєчасної технічної допомоги.
Говерляна-2021: на вихідних відбудеться традиційне сходження на найвищу вершину України
31 березня 2021
3 квітня відбудеться традиційне сходження на Говерлу. Зазвичай цей захід збирає сотні прихильників альпінізму з різних куточків України, однак у зв’язку з пандемією цьогоріч на найвищу вершину України підніматиметься лише обмежена група - близько 60 осіб. «Традиція масового сходження на Говерлу має дуже давнє коріння. Ветерани альпінізму знаходять у приватних архівах фотографії сходження ще з 70-х років минулого століття. Цей похід знаменує відкриття літнього туристичного сезону на Львівщині та присвячується пам’яті друзів-альпіністів та туристів. Оскільки діють карантинні обмеження, цього року ми не можемо запросити до участі усіх охочих, але аби зберегти традицію, сходження відбудеться в обмеженій групі - йтимуть ті, хто не уявляє своєї весни без “Говерляни”», – зауважує керівник Управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Сходження буде здійснюватися з боку селища Ворохта Івано-Франківської області по ущелині річки Прут через турбазу Заросляк. Організовує похід Львівський туристично-альпіністський центр «Скеля» спільно з обласною федерацією спортивного туризму за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА.
Молодь відзначила День Прапора сходженням на гору Парашку
24 серпня 2020
У неділю, 23 серпня 2020 року, з нагоди Дня Державного Прапора України, активна молодь здійснила сходження на гору Парашку, де на самій вершині однієї з найвищих точок Львівщини розгорнули великий синьо-жовтий стяг та виконали Державний Гімн України. Учасники подолали маршрут протяжністю у 10 кілометрів за 5 годин. Підіймаючись на гору молодь підіймала бойовий дух патріотичними піснями, отримавши незабутні враження, спогади та світлини. Гора Парашка, висота якої 1268,5 м над рівнем моря - найвища вершина однойменного хребта (Парашка) в Сколівських Бескидах, а також найвища вершина Українських Карпат, яка повністю знаходиться на території Львівської області. Саме тому, дуже символічним стало те, що саме цю гору вирішила підкорити молодь Львівщини, щоб відзначити одне з найбільших державних свят. Організатором сходження є департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації та за сприяння Національного природного парку «Сколівські Бескиди».
Інклюзивний туризм в дії: в межах сходження на гору Пікуй презентували українську «джульєтку»
6 липня 2020
У суботу, 4 липня, відбулось сходження на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй. В межах сходження презентували та протестували першу «джульєтку» українського виробництва - візок, завдяки якому люди з інвалідністю долають гірські вершини. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА. У 2018 році управління туризму та курортів підтримало акцію ГО «On 3 wheels - Фонд здійснення мрій» задля збору коштів на нову «джульєтку». В результаті було зібрано 160 тис грн та виготовлено нову вдосконалену LaJoelette Made in Ukraine. «Два роки тому ми організували спільне масове сходження з ГО «On3Wheels» з метою популяризації інклюзивного туризму. Згодом виникла ідея організувати тандем сходження для осіб з інвалідністю і ми вирішили втілити її та організували флешмоб збору коштів. Необхідну суму зібрали за 4 місяці. І сьогодні знаковий день – адже ми її не просто презентували, а ще й піднялись з нею та Іваном Маслюком на найвищу вершину Львівщини. Сьогодні вкрай важливо привертати увагу такими проєктами та підтримувати їх. Приємно відзначити, що успішні проєкти інклюзивного туризму створюють та реалізовують Товариство «Зелений хрест», Львівська асоціація розвитку туризму, ГО «On3Wheels»та «Veterans GO». Тому впевнено можу сказати, що інклюзивний туризм на Львівщині – в дії», - розповів учасник сходження, заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський. На гору Пікуй також зійшли натхненник проєкту On3Wheels Іван Маслюк та ветеран АТО Олексій Скриба в супроводі волонтерів. Таким чином відбулось перше в Україні тандем-сходження мандрівників на «джульєтках». «Сьогодні сталася історична подія, адже вперше на горі було дві «джульєтки. До того ж одна з них виготовлена в Україні. Враження від походу неймовірні, погода теж не підвела. Від краєвидів, що нам відкрила найвища точка Львівщини, перехоплює подих. Щасливий день – це коли твій день робить щасливою іншу людину», - поділився враженнями Іван Маслюк. Зазначимо, що у зв’язку з епідситуацією упродовж поїздки в автобусі та безпосередньо під час сходження було дотримано усіх карантинних обмежень та санітарних норм. Під час сходження на гору учасників розподіляли на групи до 10 осіб із збереженням соціальної дистанції не менше 1,5 метра. Безпеку в поході забезпечувала Гірська оперативно-рятувальна служба.
Завдяки візку «джульєтка» підкорила вершину ще одна особа з інвалідністю
2 жовтня 2019
У суботу, 28 вересня, в межах відзначення Всесвітнього дня туризму відбулось сходження особи з інвалідністю на г. Погар у смт Славсько. Уже вкотре управління туризму та курортів разом з командою проекту On3Wheels реалізували ще одну мрію особи з інвалідністю. Цього разу вперше у своєму житті піднятися на г. Погар вдалося 25-річній студентці Ані Шот, яка завдяки візку «джульєтка» підкорила вершину. До мандрівки долучилися і волонтери, загалом захід зібрав майже 300 активних мешканців Львівщини. «Мандрувати можуть усі, незалежно від фізичних можливостей. Ми дуже радіємо нашій співпраці з активною командою On3Wheels, разом з якою вже вдалося здійснити 6 сходжень в гори Львівщини для осіб з інвалідністю. Задоволення в очах цих щасливих людей по-особливому надихають. Прагнемо реалізувати ще більше мрій. І я вірю – ми це зробимо разом», - додає начальник управління туризму та курортів Наталя Табака. Організація сходження має на меті показати, що мандрівки доступні для всіх і кожного, об’єднати людей заради спільної цілі та формувати правильне ставлення до осіб з інвалідністю.
До Дня захисту дітей організували сходження на Пікуй
3 Червня 2019
У суботу, 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, відбулося благодійне сходження на Пікуй. На найвищу точку Львівської області за допомогою спеціального візка «джульєтки» вдалося піднятися дев’ятикласнику з міопатією Максиму Мачевському. Хлопець навчається у 82-й львівській школі з інклюзивним навчанням, і вперше в своєму житті підкорив гірську вершину. Організація сходження має на меті показати, що мандрівки доступні для всіх і кожного, об’єднати дітей заради спільної цілі та виховати правильне ставлення у молодого покоління до людей з інвалідністю. У сходженні взяли участь понад пів сотні осіб: волонтери, активісти та учасники спортивного клубу дзюдо «Богатир». Зазначимо, що благодійний похід відбувається в межах соціального проекту On 3 wheels з організації мандрівок в гори для людей з інвалідністю спільно з управлінням туризму та курортів облдержадміністрації, а також гірською оперативно-рятувальною службою (ГОРС).
"Фонд здійснення мрій": відбулось благодійне сходження на гору Пікуй
13 травня 2019
У неділю, 12 травня, відбулось благодійне сходження на найвищу вершину Львівської області – г. Пікуй «Фонд здійснення мрій». Цього разу втілилась в реальність мрія Романа Панченка – учасника Ігор Нескорених, якому вдалося здійснити сходження на першу в своєму житті гору завдяки візку «джульєтка». «Навіть після повернення додому мене переповнювали емоції. Я зміг піднятись на гору, і це було круто, мені дуже сподобалось. Хочеться повторити ще, а в майбутньому мрію підкорити Еверест», - розповів Роман Панченко . Метою сходження є допомога учасникам бойових дій в ООС, які отримали травму опорно-рухового апарату вести активний спосіб життя, психологічна реабілітація воїнів, проведення цікавого та корисного дозвілля. Окрім цього, під час мандрівки проходив благодійний збір коштів проекту VeteransGo для організації наступних походів у гори ветеранів бойових дій різних груп інвалідності. До участі в підкоренні гори приєднались 100 людей, серед яких учасники бойових дій в ООС та члени їх сімей, внутрішньо переміщені особи та активні мешканці Львівщини. Зазначимо, що благодійна акція відбувається в межах проекту VeteransGo спільно з альпклубом Freetour, Фондом здійснення мрій On 3 wheels, гірською оперативно-рятувальною службою, а також управлінням туризму та курортів облдержадміністрації, за підтримки Турківської райдержадміністрації. З 2018 року це вже третє сходження на гору для осіб з інвалідністю, що організовується в партнерстві з управлінням.
На Львівщині відбудеться традиційне масове сходження на гору Говерлу «ГОВЕРЛЯНА-2019»
20 березня 2019
23 березня відбудеться традиційне масове сходження на гору Говерлу «ГОВЕРЛЯНА-2019». Про це повідомили сьогодні під час брифінгу. “Історія сходжень є тривалою, перше сходження відбулось 1964 року. Це багаторічна традиція і в різні роки учать у заході брали від 300 учасників до 2400. Цьогоріч збір та реєстрація учасників сходження передбачається у п’ятницю, 22 березня о 15:00 год біля головного залізничного вокзалу станції Львів. Кількість людей і місця в автобусах вже сформовані, охочі можуть долучитись власним транспортом”, - зазначив президент Львівської обласної федерації спортивного туризму Тарас Пахолюк. Учасників організовано розсадять в автобуси, які відправляються зі Львова і прибувають на навчально-спортивну базу «УКРАЇНА» розташовану в смт. Ворохта Івано-Франківської області для ночівлі. 23 березня о 07:00 год. автобусами організовано підвезуть до верхів’я ущелини, звідки почнеться пішохідна частина сходження. “Ми сподіваємось, на Говерлі буде хороша погода. Однак, усі учасники повинні бути готові до капризної погоди. Сходження відбувається організовано колонами, які очолює керівник. На більш складних підйомах рятувальна служба організує мотузки та страхування. Важливо, щоб учасники не відлучались від групи. Щодо одягу та взуття, обов’язково повинні мати вітрозахисний костюм з капішоном, шапка та рукавиці і водонепроникне взуття”, – наголосив керівник Львівської обласної контрольно-рятувальної служби Михайло Яворівський. Похід та сходження, зокрема, буде здійснюватися зі сторони селища Ворохта Івано-Франківської області ущелиною річки Прут – через Карпатський національний природний парк та урочище «Заросляк», учасники піднімаються на вершину кожен у своєму загоні. Загальний час сходження (підйом і спуск) близько 8 годин. “Говерла – це не проста гора і я вважаю, що не варто до сходження відноситись легковажно. Необхідно пам’ятати про власну безпеку”,- наголосив перший львів’янин, що підкорив Еверест Роман Городечний. Загалом організатори очікують, що до сходження долучаться близько 150 учасників. Зокрема наймолодшому – 6 років. Ініціатором виступили: управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, спільно з обласною федерацією спортивного туризму та туристсько-альпіністським центром «Скеля». “Важливо залучати молодих людей до активного способу життя, фізичної культури та підкорення нових вершин. Механізм цього сходження є максимально організованим. Наступного року ми хочемо, щоб захід став міжнародним” ,– наголосив начальник управління фізичної культури та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.