Навколо Стебника встановлять додаткове обладнання для моніторингу ситуації
До вивчення та аналізу ситуації навколо Стебницького калійного родовища вирішили залучити ширше коло науковців та встановити більше обладнання, аби контролювати сейсмічну активність поблизу ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».
Таке рішення ухвалили сьогодні, 25 квітня, під час засідання комісії ТЕБ і НС.
У межах засідання також вирішили доручити Фонду держмайна провести негайний аудит підприємства із залученням відповідних органів та зобов’язати ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» виконувати рішення комісії ТЕБ і НС щодо закачування в пустоти рудника №2 розсолів науково-обгрунтованого рівня концентрації.
Окрім того, науковців хочуть залучати до контролю за рівнем концентрації таких розсолів та формування періодичних звітів щодо кількості та якості закачуваної у порожнини рудника рідини.
Новини за темою
У Стебницькій міській лікарні відремонтували інфекційне відділення
18 лютого 2022
Сьогодні у Стебницькій міській лікарні, де лікують хворих на Covid-19, відкрили оновлене інфекційне відділення, яке капітально відремонтували. Тут обладнали окремі боксові палати із санвузлом та роздатковим вікном. Усі палати, які розташовані на першому поверсі, мають окремий вхід на вулицю. До кожного ліжка підвели централізований кисень. Загалом в інфекційному відділенні розгорнули 42 ліжка. Участь у відкритті інфекційного відділення після капітального ремонту взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Такі проєкти – це можливість об’єднатися заради корисної суспільної мети – надання мешканцям якісної медичної допомоги та забезпеченням медичним працівникам можливості працювати в хороших умовах і рятувати життя. Залучення коштів з різних бюджетів для втілення цього проєкту є ознакою єдності влади різного рівня. Величезна подяка міському голові Дрогобича за активну працю! Дякую всім за те, що робимо спільні добрі справи для людей і їхнього здоров’я», - зазначив Максим Козицький. Вартість ремонту склала майже 29,4 млн грн, з яких 11,6 млн грн – кошти місцевого бюджету, 10,8 млн грн – кошти від Національної служби здоров’я, 4,5 млн грн – з державного бюджету, 2,5 млн грн - спонсорська допомога від ДП «УКРГАЗВИДОБУВАННЯ». Ремонт також включав встановлення обладнання для безперебійного постачання кисню (киснегенеруюча станція та кріогенна ємкість), капітальний ремонт системи безперебійного енергопостачання та закупівлю дизель-генератора, заміну вікон на енергозберігаючі, заміну електропроводки, встановлення сучасних електричних щитків, сантехнічної системи, придбання ліфта тощо. «Розвиток медицини на Дрогобиччині вкрай важливий, бо тут є всі для цього умови та матеріально технічна база, і, найголовніше – розуміння влади в галузі розвитку медичної галузі», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Комунальний некомерційний заклад «Стебницька міська лікарня» Дрогобицької міської ради є другою за величиною і потужністю ліжкового фонду (110 ліжок) установою Дрогобицького регіону, у якій надають амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу. У зв’язку з епідемію ковіду всі ліжкомісця лікарні можуть бути використані для ковідних хворих. У пік захворюваності лікарня прийняти до 150 осіб. Лікарня обслуговує як жителів м. Стебника (близько 20 тис. осіб), так і населення Дрогобицького району (близько 200 тис. осіб) та включає кілька відділень: оториноларингологічне, психоневрологічне, інфекційне та пульмонологічне відділення, а також хірургічне відділення, відділення інтенсивної терапії, відділення ЗПСМ, загально-поліклінічне. Нагадаємо, сьогодні Червоноградська міська лікарня отримала ангіограф, який дозволить надавати невідкладну медичну допомогу пацієнтам з інфарктом. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Німецькі експерти планують напрацювати систему моніторингу Стебниківського родовища
29 листопада 2021
Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко зустрівся з представниками Німецької експертної місії ТАІЕХ, яка є інструментом технічної допомоги та обміну інформацією Європейської комісії. Зустріч відбулася з метою отримання досвіду з розробки системи моніторингу наповнення хвостосховища Приватного акціонерного товариства “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал”. Провідні науковці експертної місії ТАІЕХ також планують провести сейсмічне дослідження чинної інфраструктури та навколишнього середовища Фінансувати дослідження попередньо готова Європейська комісія. В межах зустрічі Юрій Бучко наголосив, що з боку ЛОДА буде співпраця з іноземними фахівцями і представники профільного департаменту усю необхідну інформацію. Також він повідомив, що скерували звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності погодження дозованого тимчасового скидання надлишків зворотних вод (розсолів) із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» відповідно до розробленого індивідуального регламенту. Окрім того, на ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» покладається обов’язок - розробити проєкт по знешкодженню, утилізації або рекультивації земель, зайнятих під хвостосховищем Стебницького родовища калійних солей, та забезпечити його реалізацію. Водночас надалі є необхідність осушення однієї водойми, розробка проєкту рекультивації та подальше його втілення.
ЛОДА звернеться до Уряду щодо ситуації на хвостосховищі Стебницького родовища калійних солей
25 жовтня 2021
На сьогодні рівень розсолів в секції №2 хвостосховища Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» досягає гранично допустимого. Про це йшлося під час засідання чергової обласної комісії ТЕБ і НС під головуванням заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка. У межах комісії, з метою запобігання виникненню аварійної та надзвичайної ситуації, департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації доручили підготувати та скерувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності погодження дозованого тимчасового скидання надлишків зворотних вод (розсолів) із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» відповідно до розробленого індивідуального регламенту. Окрім того, підприємство повинне забезпечити постійний моніторинг рівнів солей у хвостосховищі та оперативно інформувати всі причетні аварійно-рятувальні служби та органи управління цивільним захистом про можливість виникнення (виникнення) прориву дамби хвостосховища. «Також на ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» покладається обов’язок - розробити проєкт по знешкодженню, утилізації або рекультивації земель, зайнятих під хвостосховищем Стебницького родовища калійних солей, та забезпечити його реалізацію», - зазначив Юрій Бучко. Окрім того, директор Департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник наголосив, що у регламенті прописано окремим пунктом – необхідність осушення однієї водойми, розробка проєкту рекультивації та подальше його втілення.
«Cпостерігаємо негативну тенденцію і зростання смертності», - директорка Стебницької міської лікарні
22 жовтня 2021
У Стебницькій міській лікарні перебувають на лікуванні 149 пацієнтів з ковідом (15 в реанімації, 1 - на ШВЛ). Динаміка поширення коронавірусної інфекції за два місяці є вкрай негативною, пацієнти поступають у дуже важкому стані, швидко середній стан пацієнтів змінюється на важкий (від кількох годин до однієї-двох діб). Про це розповіла директорка лікарні Наталія Стецик. «За вересень в лікарні пролікувалося 259 пацієнтів, 141-го виписали, 19 померло. За цей період жовтня пролікувалися 293 пацієнти, з яких 193-х виписали, 49 померло. Тобто, ми можемо спостерігати негативну тенденцію і зростання смертності. З 10 вересня по 21 жовтня на лікуванні перебували 6 вакцинованих пацієнтів, захворювання у них проходило легко. Не було пневмоній, були бронхіти, гарячка один-два дні та низький рівень сатурації», - зазначила Наталія Стецик. «Щодо постковідного синдрому під час цієї хвилі захворюваності, то такі пацієнти тривалий час ще є кисневозалежними. Тобто, при нормалізації всіх клінічних і лабораторних показників, вони ще близько 1-1,5 місяця потребують кисневої терапії кисневими концентраторами. Довго спостерігається загальна слабкість, мінімальні фізичні навантаження призводять до швидкої втоми, погіршується сон і апетит, довго відновлюються смак і нюх. Багато пацієнтів мають депресивні розлади», - додала Наталія Стецик. Зазначимо, у Стебницькій міській лікарні розгорнуто 150 ліжок для хворих на ковід.
Виділити кошти для знешкодження небезпечних відходів та підготуватись до можливих надзвичайних ситуації,- рішення комісії ТЕБ і НС
9 вересня 2021
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на черговому засіданні 9 вересня розглянула низку важливих питань щодо поводження з небезпечними відходами та готовності до надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної інфраструктури та під час опалювального сезону. Засідання провели за доручення Прем’єр-міністра. Учасниками стали представники міністерств та облдержадміністрацій. Від Львівської ОДА участь взяв директор департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігор Туз, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Під час засідання обговорили низку питань щодо поводження з небезпечними відходами, у тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин. У підсумку ухвалили рішення доручити обласним держадміністраціям забезпечити з місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища фінансування заходів зі збирання та знешкодження непридатних до використання та заборонених пестицидів, що зберігаються на територіях областей. Йшла мова на засіданні і про готовність центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із забезпеченням теплопостачання споживачам, під час проведення опалювального сезону 2021/2022 року. Як зазначили на засіданні, це питання є на порядку денному міністерств, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також органів місцевого самоврядування. За результатами заслуханих доповідей, зокрема, доручили: вжити дієвих заходів до вчасного проведення робіт спеціалізованими організаціями та надання актів про перевірку та прочищення димових та вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових та громадських будинків; забезпечити проведення заходів з пропаганди правил безпечного користування газом у побуті; уточнити мінімально необхідні потреби електроенергії для забезпечення роботи котелень від пересувних автономних електростанцій на випадок їх знеструмлення; розробити (уточнити) схеми підключення автономних електростанцій; створити резервні джерела електроживлення (дизель-генератори, відомчі електростанції) котелень та забезпечити оперативне їх залучення у випадку відключення електропостачання; для попередження переохолоджень людей визначити наявні існуючі будівлі та приміщення у них для використання під стаціонарні пункти обігріву, передбачати у першу чергу наявні стаціонарні приміщення, що забезпечені теплом тощо.
До уваги: за рішенням комісії з питань ТЕБ І НС вакцинація студентів носить лише рекомендаційний характер
12 серпня 2021
Одне із питань, які розглянула на черговому засіданні комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій стосувалось вакцинації студентів перед початком навчального року. Зокрема, через поширення коронавірусу штаму «Дельта» на засіданні обговорили заходи, які необхідно вжити, щоб збільшити кількість вакцинованих осіб на території області. Так, члени комісії вирішили рекомендувати керівникам навчальних закладів проводити заселення студентів у відомчі гуртожитки тільки після проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. «Це рішення має рекомендаційний характер. Жодних обмежень та перешкод перед студентами ми не ставимо. Ми дбаємо про їх здоров’я та безпеку. Водночас коли більшість населення ще не щеплені, ми не можемо покладатися лише на вакцини. А зважаючи на те, що молодь дуже активна та комунікабельна, також необхідно доповнювати вакцинацію певними заходами, такими як носіння масок та соціальна дистанція. Дотримуючись всіх цих заходів, можна досягти максимального захисту для себе та свого оточення. Також не варто розслаблятись, потрібно збільшувати кількість щеплень, аби зупинити поширення вірусу», - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Нагадаємо, що раніше Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України, зазначив, що у разі переходу області до жовтого, помаранчевого чи червоного карантинного рівня епідемічної безпеки, для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Тільки так вдасться запобігти поширенню пандемії та можна буде повернутись до звичного життя і навчання. Станом на 11 серпня 2021 року у Львівській області провакциновано 438 059 осіб, з них 9777 за попередню добу. Також в області працюють 26 центрів вакцинації населення та 172 пункти щеплень.
Львівщина протидіє виникненню пожеж в лісових масивах: підсумки обласної комісії ТЕБ і НС
5 серпня 2021
Під очільництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного сьогодні, 5 серпня, провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Члени Комісії основну увагу зосередили на питанні протидії масових пожеж лісів, торфовищ та сільгоспугідь на період загрози виникнення високої пожежонебезпечної ситуації в області. «Протидія пожеж в екосистемах це справа не лише державних органів влади, обласних та районних адміністрацій, територіальних громад, це також активна участь громадян. Адже збитки, які може завдати бодай одна пожежа вимірюється сотнями тисяч гривень, призводить до нищення екосистеми, та й зрештою має негативний вплив на здоров’я людей. Саме тому до цієї проблеми прикута значна увага як державної Комісії ТЕБ і НС, так і відповідно регіональної. Ключове наше завдання на сьогодні визначити перелік об’єктів для здійснення водозабору, а це: відкриті джерела, спеціальні протипожежні водойми, гідранти, колодязі з відповідним рівнем води. А далі забезпечимо доступ до інформації про ці джерела керівників територіальних громад, райдержадміністрацій, установ, організацій, підприємств, які залучені до ліквідації пожеж в екосистемі», - зазначив Віталій Загайний. Окремо на розгляд Комісії винесли питання виникнення пожеж на територіях сміттєзвалищ Львівської області. Як приклад, неналежне утримання Бродівського сміттєзвалища, призвело до виникнення пожеж на території смітника наприкінці квітня цьогоріч. Для ефективної протидії пожеж Львівська адміністрація спільно з Держекоінспекцією проводить рекрутинг та навчання громадських екологічних інспекторів. Це допоможе зупиняти пожежі на самому початку її виникнення. За інформацією начальника Держекоінспекції у Львівській області Романа Дасюка, станом на зараз сім громад Львівщини вже мають громадських інспекторів. До їхніх обов’язків входить контроль за браконьєрством та спалюванням сухої рослинності. Громадський інспектор на рівні з державним стежить за випадками порушення законодавства, складає протоколи на порушників, яких можуть притягнути до відповідальності. До слова, за одиничний підпал сухої трави загрожує мінімальний штраф у розмірі 3060 гривень. Загалом по Львівській області кількість громадських екоінспекторів складає майже 50 людей, а це найвищий показник в Україні. Ілона Орнат
Органам місцевого самоврядування доручили вжити низку заходів, щоб уникнути пожежі в лісах у літній період
28 липня 2021
Наближається пік пожежної небезпеки. Висока температура повітря та нечасті дощі спричиняють пожежі в лісових масивах та поблизу них. Також ризик пожеж збільшується з випадками одноосібного спалювання сухої трави. З огляду на це, сьогодні, 28 липня, відбулось засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання відбулось в режимі відеоконференції. Очолив засідання Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Серед присутніх: члени Державної комісії, голови Київської міської та обласних держадміністрацій, регіональних комісій з питань ТЕБ і НС. Львівську ОДА представив Віталій Загайний, заступник голови адміністрації. Отже, під час засідання обговорили заходи щодо запобігання та протидії масових пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року. За результатом онлайн-зустрічі Державна комісія делегувала обласним держадміністраціям провести ряд заходів упродовж пожежно-небезпечного періоду. Зокрема: гарантувати готовність протипожежних сил та засобів до гасіння пожеж в екосистемах, щоб уникнути загрози для населення та населених пунктів; зробити цілодобовий моніторинг та патрулювання місць з високим ризиком виникнення пожеж при надзвичайно високому класі пожежної небезпеки за умовами погоди; посилити профілактичні заходи з попередження пожеж в екосистемах та проінформувати сільськогосподарські підприємства, фермерів та орендарів земельних ділянок щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та заборони випалювання рослинності; організувати спільне проведення патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, об’єктів природно-заповідного фонду та сільськогосподарських угідь із залученням підрозділів ДСНС, Нацполіції, Адміністрації Держприкордонслужби, державної лісової охорони та лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів; встановити тимчасові обмеження на відвідування, проведення масових заходів та певних видів робіт в лісах на період високої та надзвичайної пожежної небезпеки, забезпечити проведення відповідної роз’яснювальної (профілактичної) роботи з населенням тощо.
Відбулось позачергове засідання обласної комісії ТЕБ і НС
13 липня 2021
Під головуванням заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. В межах засідання розглянули ситуацію, яка склалася внаслідок масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування 4 липня у смт. Куликів Львівського району, а також ситуацію із виникненням карстового провалля в селі Піски Щирецької селищної ради. Так, щодо першого питання доповіли представники Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України», департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Як зазначили присутні упродовж 6-8 липня до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували понад 20 людей, з них 8 дітей з діагнозом «гостра кишкова інфекція». Всі вони 4 липня харчувались під час святкування в ресторані «Панський Книш», що у смт. Куликів Львівського району по вул. Шевченка, 12. При поступленні стан пацієнтів був середньої важкості. Заклад отримав припис на усунення недоліків. Якщо ж вони не будуть усунені Держпродспоживслужба звернеться до суду для продовження обмеження щодо роботи закладу. Вже 10 людей виписані з медзакладу, інших планують виписати сьогодні. Відтак, за рішенням комісії ситуацію, яка призвела до масового захворювання на гостру кишкову інфекцію учасників святкування, визначили як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня. Та щоб не допустити такої ситуації в майбутньому керівникам районів, міських, селищних, сільських територіальних громад доручили рекомендувати керівникам підприємств громадського харчування, продовольчої торгівлі обмежити приготування та реалізацію в теплий період року небезпечних в епідемічному відношенні страв, в т.ч. салатів заправлених сметаною, майонезом, кондитерських виробів із заварним кремом; реалізацію кулінарних виробів, що особливо швидко псуються, в т.ч. на літніх майданчиках, без дотримання відповідних температурних умов зберігання; наявності відповідних умов для дотримання працівниками та відвідувачами правил особистої гігієни; створення на підприємствах необхідного запасу миючих та дезінфікуючих засобів, антисептиків; забезпечення підприємств водопровідною водою гарантованої якості. Також проведуть спільну нараду за участю представників ресторанного бізнесу, органів місцевого самоврядування, РДА. Розглянули і ситуацію, яка виникла 20 квітня внаслідок утворення карстового провалля в с.Піски Щирецької селищної ради Львівського району Львівської області. В межах засідання наголосили, що у разі невжиття заходів з її ліквідації це може призвести до виникнення надзвичайної ситуації природного характеру через небезпеку руйнування житлового будинку біля провалля та автомобільної дороги Щирець – Тернопілля. Відтак, з метою запобігання виникненню цієї ситуації Щирецькій селищній раді планують виділити з резервного фонду обласного бюджету кошти в сумі понад 500 тисяч гривень для вжиття необхідних заходів.
Комісія ТЕБ і НС класифікувала обвал моста як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня
5 травня 2021
Сьогодні, під час чергового засідання, комісія ТЕБ і НС класифікувала обвал моста на автомобільній дорозі “Львів – Луцьк” як надзвичайну ситуацію об’єктового рівня. “До комісії надійшли звернення Служби автомобільних доріг у Львівській області та Кам’янка-Бузької громади щодо погіршення життєзабезпечення людей через припинення руху автомобільного транспорту внаслідок руйнування моста у селі Гайок. Розглянувши їх, приймаємо рішення, ситуацію, яка виникла 3 травня, визначити як надзвичайну об’єктового рівня, яка в подальшому за набутими критеріями може визначатися надзвичайною ситуацією місцевого чи регіонального рівня”, - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. Під час комісії він надав доручення представникам департаменту дорожнього господарства спільно з Службою автомобільних доріг упродовж трьох місяців позачергово обстежити усі мости, які мають ознаки аварійності. Окрім того, сьогодні Служба автомобільних доріг у Львівській області має надати Патрульній поліції на затвердження кінцеву схему об'їзду аварійної ділянки. Для великогабаритного транспорту - дорога Радехів - Червоноград - Великі Мости - Гайок, а також Радехів - Лопатин - Буськ - Львів. Для легкових автомобілів, "швидких", маршрутних транспортних засобів, шкільних автобусів - напрямок Долини - Сілець - Старий Добротвір - Гайок. Також Андрій Годик доручив Службі автомобільних доріг приступити до початку аварійно-відновлювальних робіт на мостовому переході, а також встановити дорожні знаки об’їзду ділянки, де трапився обвал відповідно до затвердженої схеми. Працівникам Патрульної поліції спільно з Нацполіцією доручили забезпечити цілодобове чергування на під’їзді до зруйнованого моста.
Учні молодших класів повернуться до очного навчання, - рішення обласної комісії ТЕБ та НС
23 квітня 2021
Учні 1-4 класів, дошкілля, позашкілля та студенти закладів профтехосвіти навчатимуться у звичайному режимі. Враховуючи низхідну динаміку поширення коронавірусної інфекції, відповідне рішення ухвалили сьогодні, 23 квітня, під час позачергового засідання обласної комісії ТЕБ і НС. «З наступного тижня учні молодших класів зможуть повернутись за парти. Звичайно, ми будемо щоденно моніторити ситуацію із захворюваністю. Якщо вона змінюватиметься – прийматимемо відповідні рішення», - наголосив Віталій Загайний¸ заступник голови Львівської ОДА. «Для учнів молодших класів дистанційне навчання малоефективне», - пояснив директор департаменту освіти і науки Олег Паска. За його словами, на сьогодні 6100 працівників освіти вже пройшли процедуру вакцинації. У разі збереження позитивної динаміки, область можуть віднести до «жовтої» зони епіднебезпеки. «Станом на сьогодні ситуація із поширенням коронавірусу дещо стабілізувалась. За останній тиждень спостерігається зниження на 26,8% кількість випадків захворювання. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування на сьогодні складає 20,3-20,1 при рекомендованому менше 20. Раніше цей показник коливався від 27 до 28. Завантаженість ліжок з киснем – 69,2%, за останню добу – 63,7% при рекомендованій нормі менше 65%. Якщо надалі спостерігатиметься така ж тенденція і за 5 днів ми не вийдемо за межі рекомендованих норм – маємо шанси вийти із "червоної" зони епіднебезпеки», - пояснює директор обласного лабораторного центру Наталія Іванченко. Проте, показники можуть погіршитись внаслідок порушення норм карантину. «Тенденції позитивні, проте ми стоїмо перед ризиками, які можуть бути пов’язаними із святковим періодом», - наголосив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис. Відтак, обласна комісія ТЕБ та НС рекомендуватиме настоятелям храмів проводити релігійні заходи при заповненян не більше 50% місць, дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра та за умови дотримання усіх карантинних обмежень. Нагадаємо, на території Львівщини з 25 березня діє червоний рівень епідемічної небезпеки.
Питання запобігання надзвичайній ситуації у Стебнику розглянули в межах комісії ТЕБ і НС
1 березня 2021
У Львівській ОДА провели засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Центральним питанням стало запобігання виникненню надзвичайної ситуації через критичні рівні наповнення хвостосховища Приватного акціонерного товариства «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Відтак, за підсумками засідання комісії ТзОВ «Зорема Вест», ПрАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» доручили забезпечити постійний моніторинг рівнів солей у хвостосховищі та стану дамби, а також оперативно інформувати усі причетні аварійно-рятувальні служби та органи цивільного захисту про можливість виникнення прориву дамби хвостосховища. Окрім цього - розробити індивідуальний регламент дозованого скиду розсолів із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей в річку Солониця. Цей індивідуальний регламент з рекомендаціями усіх дотичних структур розглянуть на наступному засіданні комісії ТЕБ і НС. Також басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Державна екологічна інспекція, Головне управління Держпродспоживслужби, Львівський обласний лабораторний центр мають провести відбір проб води з хвостосховища та річки Солониця та вимірювання фізико-хімічних показників. Окрім цього, басейнове управління та департамент екології звернеться до Держводагентства щодо встановлення пункту моніторингу на р. Солониця для спостережень за впливом хвостосховища Стебницького родовища калійних солей на якість поверхневих вод.