Німецькі експерти планують напрацювати систему моніторингу Стебниківського родовища

29 листопада 2021р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Сьогодні заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко зустрівся з представниками Німецької експертної місії ТАІЕХ, яка є інструментом технічної допомоги та обміну інформацією Європейської комісії.

Зустріч відбулася з метою отримання досвіду з розробки системи моніторингу наповнення хвостосховища Приватного акціонерного товариства “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал”.

Провідні науковці експертної місії ТАІЕХ також планують провести сейсмічне дослідження чинної інфраструктури та навколишнього середовища

Фінансувати дослідження попередньо готова Європейська комісія.

В межах зустрічі Юрій Бучко наголосив, що з боку ЛОДА  буде співпраця з іноземними фахівцями і представники профільного департаменту  усю необхідну інформацію.

Також він повідомив, що скерували звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності погодження дозованого тимчасового скидання надлишків зворотних вод (розсолів) із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» відповідно до розробленого індивідуального регламенту.

Окрім того, на ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» покладається обов’язок - розробити проєкт по знешкодженню, утилізації або рекультивації земель, зайнятих під хвостосховищем Стебницького родовища калійних солей, та забезпечити його реалізацію.

Водночас надалі є необхідність осушення однієї водойми, розробка проєкту рекультивації та подальше його втілення.

Ключові слова:

зустрічСтебник

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook