Туроператори Грузії відвідали Львівщину із промоційним туром
Днями завершився чотирьохденний промоційний тур Львівщиною для провідних туристичних операторів Грузії та представників української авіакомпанія YanAir. Тур був ініційований авіакомпанією YanAir у зв’язку з відкриттям 8 червня 2018 року прямого авіасполучення Львів – Батумі.
В межах програми промоційного туру учасники делегації ознайомилися з санаторно-курортними закладами міст Трускавця, Славського, Волосянки, відвідали Державний історико-культурний заповідник «ТуСтань» та ведмежий притулок Домажир. Також під час туру була проведена робоча зустріч з представниками українських туристичних компаній. Сторони представили свій туристичний продукт та обговорили перспективи розвитку співпраці у сфері туризму між Грузією та Львівщиною.
У межах відвідин Львівщини делегація зустрілася з заступником голови облдержадміністрації Оксаною Стоколос-Ворончук, мером міста Трускавець – Андрієм Кульчинським та головою Славської об’єднаної територіальної громади – Володимиром Бегою.
Зі слів грузинських гостей Львівщина вразила своєю чистотою та гостинністю. Ми знали що Львів – це культурна столиця України та туристичне європейське місто, та для нас стали відкриттям багаті туристичні пропозиції регіону, природа, кухня та гостині люди.
Новини за темою
Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні
8 березня 2022
Сьогодні, 8 березня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Грузії в Україні та Постійним Представником Грузії при ОДЕР-ГУАМ Й.В. паном Георгієм Закарашвілі. Зараз він перебуває на Львівщині. Посол наголосив на політичній підтримці України Грузією у всіх міжнародних організаціях, в тому числі ООН, ОБСЄ тощо. Також додав, що Грузія і далі готова гуманітарно підтримувати Україну, зокрема області, які найбільше страждають від війни. Максим Козицький зазначив, що сьогодні Львівщина є гуманітарним коридором між Європою та тими областями, в яких ведуться активні бойові дії. Також, наша область вже надала прихисток понад 100 тисячам українців, які рятуються від звірств окупанта. Відтак, гуманітарна допомога потрібна постійно. Начальник Львівської ОВА подякував Грузії за гуманітарну допомогу, яку надає дружня країна та дружній до України народ.
Представники туристичного бізнесу та авіакомпанії з 4 країн відвідали оздоровчі та медичні центри Львівщини
21 вересня 2021
У межах Форуму медичного та оздоровчого туризму 18-20 вересня відбувся промотур Львівською областю для представників бізнесу гостинності Саудівської Аравії, Туреччини, Узбекистану та Німеччини. На чолі з Тарасом Лозинським, заступником начальника управління туризму та курортів Львівської ОДА, іноземна делегація побувала в кількох громадах регіону. «Оскільки ми позиціюємо Львівщину як територію здорового та безпечного відпочинку, то акцент у промотурі був на медично-оздоровчому складнику й відвідували ми насамперед інфраструктуру гостинності та медичні центри», - поінформував заступник начальника управління. Гості відвідали Трускавецьку, Східницьку, Славську та Бібрську громади, поділилися враженнями про мандрівку Львівською областю. Так, генеральний директор авіакомпанії «Flynas» в Україні та засновник Українсько-арабської компанії (GSA) Джамін Абдулазіз (Саудівська Аравія) був вражений природними властивостями регіону, великою кількістю зелених зон. «Що головне – у межах 2 годин від аеропорту можна дістатись до Карпат чи Трускавця. Туристи із Саудівської Аравії надають перевагу закладам розміщення вищого сегмента і приємно, що я побачив їх на власні очі й можу бути впевненим, що це також сподобається туристам із моєї країни», - висловив переконання пан Абдулазіз. Алі Кючук, директор туристичної компанії «Caretta Voyage Tourism» (Туреччина), бачить у Львівщині цікаву дестинацію (туристичну місцину) для гостей зі своєї країни. «Мене вразила розвинена інфраструктура, цінова політика і головне – природа. Важлива можливість проживання в роздільних садибах – «колибах», – помітив гість із Туреччини. – Це дає можливість почувати себе незалежним від інших та в умовах постковіду значно безпечніше. Наші туристи надають перевагу системі «All inclusive» і якщо Ваші заклади розміщення зможуть запропонувати такі послуги, я готовий попрацювати над розробкою туристичних пакетів мандрівки безпосередньо у Львівську область». Для узбеків Львівщина, говорить Турдубек Тентімішов, директор туристичної компанії «Target Avia», завжди була в пріоритеті у частині оздоровчого туризму. «Приємно здивований матеріально-технічною базою та можливостями прийому туристів. Завдяки сучасним підходам до оздоровлення, реабілітації та широкого профілю медичних послуг клієнти з Ташкенту та Самарканду зможуть вже у найближчому майбутньому відвідувати санаторно-курортні комплекси та клініки. Приємно також було зустріти гостей з моєї країни у Трускавці», - відзначив пан Тентімішов.
Прем’єр-міністри України та Грузії відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки на Львівщині
21 серпня 2021
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль спільно з Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі під час робочої поїздки до Львівської області 21 серпня відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Очільники урядів та голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький оглянули центр та процес планування бойових дій за стандартами НАТО. Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі також ознайомилися з навчально-матеріальною базою МЦМБ і сучасними зразками стрілецької зброї та озброєння. «Яворівський полігон є одним із двох в Україні, де проводяться міжнародні військові навчання. Від початку російської агресії тут активно проводять тренування підрозділи ЗСУ та Національної гвардії. Загалом у центрі за стандартами НАТО підготовлено близько 20 тисяч військовослужбовців. Це вагомий внесок у зміцнення обороноздатності України», — підкреслив Прем’єр-міністр України. Денис Шмигаль додав, що об’єднання зусиль у посиленні безпеки є надзвичайно важливим для спільного євроатлантичного майбутнього України та Грузії. Довідково Міжнародний центр миротворчості та безпеки, більш відомий як «Яворівський військовий полігон» — військовий полігон на заході України, розташований за 30 км на північний захід від Львова в Яворівському районі. Починаючи з 1995 р. на території полігону проходять міжнародні навчання «Щит миру» в межах програми «Партнерство заради миру», котрі проводяться спільно Україною та НАТО. Навчальний центр «Партнерство заради миру» призначений для забезпечення та проведення курсової підготовки національних контингентів та національного персоналу (військових спостерігачів, штабних офіцерів) до участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, а також підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України та інших військових формувань.
У Судовій Вишні відбудеться культурно-дипломатичний захід, присвячений грузинському періоду життя Лесі Українки
15 Червня 2021
19 червня у м. Судова Вишня Яворівського району відбудеться ряд заходів в межах культурно-дипломатичної події «Леся_150. Леся і Грузія – тріумф і трагедія». Ідея події: Показати постать Лесі Українки через призму її Грузинського десятилітнього періоду життя і творчості. Авторки ідеї та кураторки проєкту: Христина Береговська та Емілія Худа. Подія відбувається за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. Як зазначають організатори заходу, про Лесю Українку сьогодні є ряд досліджень біографічного та наукового характеру. Чимало інформації про неї ми «успадкували» від радянських дослідників, які мали «викривлений» фокус на Лесину правду життя. Леся і Грузія – тріумф і трагедія. Кавказький період життя і літератури Лесі залишає за собою багато нерозкритих секретів, неописаних подій та нерозгаданих між рядків її творів. Але відомо що найвищий злет її як драматурга відбувся саме на Кавказі. «Лісова Пісня» – стала символом грізної сили глибоких почуттів любові, довіри й численних зрад, які на собі пережила українка. Початок: о 14:00, 19 червня Місце: вул. Першого Листопада 3, м. Судова Вишня (австрійські конюшні ХІХ ст. – єдині збережені до сьогодні в Україні в автентичному вигляді). Локації та заходи: 1. Конюшні з кіньми – джерело спокою і натхнення. 2. Головний манеж, де буде відбуватися основна частина мистецького перформансу. 3. Будиночок «СОНЯЧНА МАЙСТЕРНЯ»: як діти Сонця, прочитавши поезію Лесі, відтворять почуті образи на полотно. Виставка картин дітей художників-аутсайдерів. Фешн-індустрія Леді ДІ. 4. Оглядова платформа, де буде відбуватися кінне поло. 5. «Мольберт під Кленом» – намалюй портрет коневі, або впіймай фарбою Лесину мрію. 6. Майданчик книжкових презентацій найновіших видань про творчість Лесі Українки. 7. Дитяча зона (воркшопи та майстер-класи, а також презентація інтерактивної гри «Моя непізнавана Леся») 8. Фудкорт – «Грузія у Судовій Вишні» та «Улюблені вина під Зіркою Лесі». Довідково: В Грузії, в Кутаїсі, в 1911 році Леся Українка написала ще одну маловідому поезію «Мрії в бурю». Центральним персонажем у рядка Квітки-Косач є спритний дикий кінь, який уособлює її мрію, кінь-мрія, що несе Лесю-вершницю усупереч трагічним викликам її прописаної долі. Як відомо, Леся Українка любила коней, цю любов до благородних тварин заклали у процесі виховання її аристократичні батьки та добірне оточення. Особливо мала нагоду любуватися скакунами на Кавказі. Сама верхи не їздила, через хворобу, але іпотерапія живила ентузіазм її фантазії. Тому мета заходу - різними художніми засобами підкреслити маловідомі захоплення славної письменниці, відтак - візуалізувати фундаментальні таланти її особистості: музика, театр, малярство, література, фольклор, наука.
Львів - Дрогобич: для одеських журналістів організували промотур
3 Червня 2021
Першим прямим рейсом Одеса - Львів, який відкрила авіакомпанія «SkyUp», прилетіла команда програми «Кругозір», аби відзняти і показати в ефірі цікаві туристичні місця Львівщини. Організацією промотуру займалось управління туризму та курортів облдержадміністрації. У Львові журналісти відвідали оперний театр. А потім – Дрогобич зі своїми унікальними туристичними локаціями, серед яких солеварня – найдавніше діюче підприємство в Україні. І хоч зараз воно перебуває не у найкращому стані, але найважливіше, що видобуває сіль як у давні часи – з природних розсолів. Директор підприємства Олег Петренко говорить, що дрогобицька сіль за якістю не поступається гімалайській. «Ропа розміщена на 50 метрах внизу, тобто на такій глибині не може бути якоїсь концентрації негативних мінералів. Дослідження показують, що у нас все ідеально, - запевняє пан Олег. - Такої технології ні в Україні, ні в Європі немає. Тому є завдання створити на солеварні музей виробництва, бо це якраз та родзинка, яка зберігає цінність цього об’єкту. Вже маємо розроблений проєкт ревіталізації». На екскурсії у солеварні зустріли латвійців. Петеріс Діманс розповів, що три місяці тому був у центральній Південній Америці – у Перу: «Я бачив як там люди упродовж кількох поколінь дістають сіль – такий самий принцип, - каже пан Петеріс. - І я не знав, що в нас десь тут поруч – з Латвії кілька годин літаком, є таке підприємство, яке з глибини дістає хорошу сіль. Тому я б із задоволенням своїм знайомим рекомендував зайти сюди». Він зауважив, що це туристична перлина, але інфраструктура ще повинна створитися. Поруч із солеварнею вже 600 років стоїть автентична церква св. Юри. Всередині всі стіни від самого низу до склепіння, а це майже 14 метрів, вкриті авторським настінним живописом. Художник – Медицький Степан. «Людина, будучи тут, могла очима подорожувати по святих невідомих місцях. Збоку біля сюжетів можна було прочитати підписи до них, - розповідає Леся Летнянчин, завідувачка відділу пам’яток дерев’яної архітектури музею «Дрогобиччина». - Науковці займаються цією церквою більш ніж сто років. І дуже влучно висловився один із науковців Григорій Логвин, що назвав нашу церкву «поемою в дереві». За словами пані Лесі, до пандемії церквою здебільше цікавилися іноземні туристи, а з останніми подіями якраз з’явилося більше українців. Церква св. Юри працює з 9:00 до 18:00, п’ятниця-неділя з 9:00 до 17:00, середа - вихідний. І лише три рази у році, з метою збереження храму, тут є літургія: 6 травня - на храмовий празник, на другий день Великодніх свят і на Трійцю. Гості з Одеси піднялись також на 32-метрову Дрогобицьку ратушу, що та поласували місцевими смаколиками: кавою з дрогобицькою сіллю і соленим тортом.
Львівщина та грузинський регіон Кахетія налагоджують співпрацю в індустрії гостинності
17 березня 2021
Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації за ініціативи Почесного консула Грузії у Львові Ярослава Музичка організувало зустріч бізнесу індустрії гостинності Львівщини з грузинськими колегами із регіону Кахетія. Представникам HoReCa області співпрацю запропонувала виноробня, яка виготовляє класичні грузинські вина, «квеврі» (вино у спеціальних глеках, закопаних у землі), ігристі вина, а також бренді й чачу. Її виробничі потужності розташовані в селі Велісцихе. З 2020 року компанія збудувала новий завод, який буде відкритий для туристів, там проводитимуть винні тури. Нагадаємо, що HoReCa (з англійської «hotel», «restaurant», «catering») – поняття у туристичному бізнесі на означення індустрії гостинності. Так, керівниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака окреслила плідну співпрацю Львівщини з Грузією. «У травні 2018 року Львівщина представляла туристичні пропозиції регіону на міжнародній виставці «Expo Batumi Travel». Грузія є постійним учасником Львівського міжнародного форуму індустрії та гостинності, у 2019-му до Львова приїжджала делегація з Верхньої Сванетії. А цього разу – винороби із Кахетії. Приємно бачити зацікавлення грузинського виробника у співпраці з індустрією гостинності нашого регіону, – зауважила Наталя Табака. – Обидві сторони мають змогу обмінятись досвідом, налагодити партнерство, а також укласти взаємовигідні контракти». Почесний консул Ярослав Музичко відзначив, що цей захід став першим після затяжної паузи, пов’язаної зі світовою пандемією вірусу. «Грузія – це давня виноробна країна, традиції якої сягають 8 000 років і навіть більше. Це підтверджено археологічними знахідками глеків «квеврі». Чим ця традиція відрізняється від європейської? Якраз тим, що замість бочки грузинське вино дозріває і зберігається у тих самих глиняних ємкостях», - додав Ярослав Музичко. Додамо, що партнерами презентаційного заходу у Львові стали кав'ярня «Домініканес» та Львівська свічкова мануфактура.
На Львівщині активізують співпрацю із Грузією
21 Червня 2019
Сьогодні, 21 червня, т.в.о. голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Грузії в Україні Гелою Думбадзе. Участь у зустрічі також взяв перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус. Під час розмови сторони порушили питання розвитку двосторонніх відносин та напрацювання шляхів розвитку бізнес-проектів. «Відновлення консульства, яке ми відкрили учора, сприятиме активній співпраці. Львівщина може запропонувати своїм партнерам чимало напрямів для спільної роботи. Окрім того, спільний ворог, який виявляє агресію до обох держав, зобов’язує нас консолідувати зусилля. На Львівщині ви зажди знайдете друзів та партнерів. Прямі рейси зі Львова особливо сприяють поглибленню туристичних, культурно-мистецьких та бізнесових зв’язків», - зазначив Ростислав Замлинський. Під час розмови також наголосили на важливості пошуку партнерів на регіональному рівні, в тому числі на рівні об’єднаних громад. Надзвичайний і Повноважний Посол наголосив на необхідності поглиблювати двосторонню співпрацю, позаяк нові контакти та обмін досвідом сприятимуть взаємній користі. «У сьогоднішньому турбулентному світі наш діалог і часті зустрічі мають велике значення. Відносини між народами Грузії та України завжди відрізнялися глибокою взаємною повагою та толерантністю, не зважаючи на зміну влади. Ми схожі тим, що ніколи не посягали на чуже і не дозволимо відбирати наше. Тому треба спільно працювати над розвитком наших держав та відносин. Львівщина - одна з найближчих в психологічному плані регіонів. Тому розвиток співпраці мусить бути двостороннім. Головне завдання – знайти точки дотику, в тому числі в бізнесі, і збудувати фундаментально новий пазл співпраці. У Грузії зараз можна зустріти дуже багато туристів з України. Хотілося би також збільшити кількість грузинських туристів в Україні», - зауважив Гела Думбадзе. В ході розмови сторони зійшлись на думці про доцільність організації промотурів для туроператорів та представників бізнесу з ознайомчою метою, а також проведення Днів Грузії на Львівщині.
На Львівщині урочисто відкрили Почесне консульство Грузії
20 Червня 2019
Сьогодні, 20 червня, відбулось урочисте відкриття Почесного консульства Грузії у місті Львові. Консульська установа знаходиться за адресою: вул. Є. Гребінки, 8. Церемонія відкриття розпочалась з виконання гімну України та гімну Грузії. Серед учасників відкриття, які першими ознайомились із роботою установи – Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні пан Гела Думбадзе, т.в.о. голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський. «Сьогодні ми офіційно відкрили ще один місточок дружби між країнами. Приємно що це черговий етап нашої співпраці. Періодично до нас, на Львівщину, з промотурами приїжджають журналісти і туроператори, аби поширювати правду про наш регіон. У нас із Грузією є багато спільного, і ми демократичні цінності відстоюватимемо теж разом. В нас навіть ворог спільний, і дати відсіч ми йому мусимо також разом. Переконаний, що у новому консульстві народжуватимуться креативні ідеї в різних галузях, від туризму до соціальних проектів. Облдержадміністрація підтримуватиме такі ініціативи та впроваджуватиме їх у життя», - зазначив Ростислав Замлинський. Консульський округ охоплює межі Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської і Тернопільської областей. Почесним консулом став Ярослав Музичко. Нововідкрита установа є відновленням діяльності Почесного консульства Грузії у Львові, яке діяло під керівництвом Почесних консулів Богдана Федоришина і Левана Кутджаідзе. Це вже 20-те дипломатичне представництво іноземної держави і 17-те Почесне консульство у Львові. Додамо, що відкриття почесних консульств іноземних держав має на меті сприяти розвитку торгівельних, економічних, культурних, наукових, туристичних та інших зв’язків між державою, що акредитує і Україною, а також захисту на території консульського округу прав та інтересів Грузії, її фізичних і юридичних осіб.
Підприємці з Китаю ознайомились із аграрним потенціалом Львівщини
20 Червня 2019
У середу, 19 червня, управління інвестиційної політики ЛОДА організувало промотур для делегації з Китаю, яка перебуває з офіційним візитом на Львівщині. Згідно з програмою промотуру для іноземців було організовано відвідування підприємства Galicia Greenery, яке розташовано в м. Буськ. Члени делегації, до якої входять представники 14 компаній з Китаю, мали можливість ознайомитись з веденням бізнесу на Львівщині в агропромисловому секторі. Окрім цього, також було продемонстровано землі сільськогосподарського призначення та посівні площі в Буському районі. Іноземна сторона високо оцінила потенціал Львівщини в розвитку галузі агропромисловості. Протягом поїздки зі сторони представників області був присутній керівник управління інвестиційної політики Роман Матис.
На Львівщині триває промоційний тур для представників туристичного бізнесу Естонської Республіки
24 травня 2019
В межах промотуру під час зустрічі з представниками туристичного бізнесу Львівщини з презентацією «Львівщина – ваша наступна дестинація» для іноземної делегації виступив заступник начальника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський. Зокрема, він закцентував увагу присутніх на різновидах туризму Львівської області, що розвиваються та користуються популярністю, цікавих туристичних об’єктах таготельно-туристичних комплексах області. Програмою промотору для іноземної делегації заплановано відвідування туристичного міста Трускавця, що володіє великим природним потенціалом для санаторно-курортного лікування та оздоровлення, рекреаційними територіями та мінеральними водами. Для учасників передбачено також ознайомлення з готельно-туристичними комплексами Львівщини, їх послугами та ціновою політикою, відвідини державного історико-культурного заповідника «ТуСтань», а також із послугами оздоровчого туризму в м. Трускавець та с. Стрілки. «Дуже важливо розширювати туристичні горизонти. Організація промоційного туру для представників Естонської Республіки не тільки сприяє зміцненню двосторонніх відносин між нашими країнами, але дає розуміння туристичного ринку і чітке бачення потреб туристів обох країн», - наголосила начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака. Промотур для представників Естонської Республіки триватиме до кінця цього тижня. Організатором промоційного туру для естонської делегації є управління туризму та курортів Львівської ОДА у партнерстві з авікомпанією AirBaltic, Державним історико-культурним заповідником «ТуСтань», управлінням туризму ЛМР та туристичним бізнесом Львівщини.
Для туроператорів організували промотур Яворівщиною
22 травня 2019
У вівторок, 21 травня, відбувся промотур Яворівщиною для туристичного бізнесу Львівщини. Управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації в партнерстві з ведмежим притулком Домажир та Яворівською райдержадміністрацією провели промотур для туроператорів та гідів. Захід організували з метою подальшого створення екскурсійних програм із відвідуванням зазначених туристичних об'єктів для туристів. Учасники промотуру мали можливість ознайомитися з реабілітацією ведмедів, скуштувати яворівський пиріг, відвідати Новояворівський міський краєзнавчий музей та спробувати свої художні навики у розписі яворівської забавки.
На Львівщині організували промоційний тур для представників туристичного бізнесу Латвійської Республіки
15 квітня 2019
Минулого тижня з метою ознайомлення із туристичними можливостями Львівщини бізнес-делегація Латвійської Республіки відвідала туристичні локації та готельно-санаторні комплекси області. У межах промотуру також презентували топові готельні та курортні комплекси Львівщини сімейного відпочинку та оздоровлення, їх послугами, перевагами та ціновою політикою. Представників Латвійської Республіки вразила українська автентика, місцева кухня та традиції, зацікавила багата історична та культурна спадщина області, а також програми оздоровлення, відновлення й відпочинку, пізнавальні екскурсії малими туристичними містами. Промотур відбувся з нагоди відкриття 2 квітня 2019 року латвійською авіакомпанією AirBaltic прямого авіарейсу Рига-Львів, що надає можливості залученню нових туристичних потоків із країн Балтії у регіон. Зазначимо, що промотур відбувся у партнерстві із управлінням туризму Львівської міської ради, Дрогобицькою міською радою та авіакомпанією AirBaltic, за підтримки курортного спа-готелю EdemResortMedical&SPA, лікувально-реабілітаційного курортного комплексу «Rixos-Prykarpattya», бази відпочинку «Шепільська», ресторану «Сіль».