Сьогодні презентували нові УЗД-апарати для трьох львівських обласних медичних закладів
29 травня у Львівському обласному клінічному діагностичному центрі відбувся брифінг з нагоди презентації нових УЗД-апаратів. Їх отримали три обласні медичні заклади: Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, Львівська обласна клінічна лікарня та Львівський обласний клінічний діагностичний центр.
За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, подія є успіхом, адже не так часто нам вдається отримувати дороговартісне обладнання для медичних закладів. А діагностичний центр – це та установа, яка концентрує в собі більшість висотехнологічного обладнання для діагностики дорослого населення.
«Ми завершуємо проект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області». Завдяки цьому проекту область змогла отримати обладнання, навчання медперсоналу, відкиття скринінгових центрів, оснащення онкоцентру та інших ЗОЗ на суму 10 млн.грн. Закупівлі проводились за міжнародними правилами, і завдяки певній економії, нам вдалося придбати додаткове обладнання для трьох обласних закладів охорони здоров’я та семи центральних районних лікарень», - зазначила директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.
«Це апарат експертного класу, який дозволяє прицільно візуалізувати орган та досконало проводити обстеження на найвищому рівні», - наголосила Наталія Ференц, експерт департаменту охорони здоров’я з УЗД-діагностики.
Сертифікати вручили Михайлу Гичці – генеральному директору Львівської обласної клінічної лікарні, Андрію Синюті -– директору Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру та Роману Пукаляку– директору Львівського обласного клінічного діагностичного центру.
Зазначимо, що вартість обладнання склала 4,5 млн грн.
Новини за темою
Одна з обласних лікарень отримала медичне обладнання та медикаменти від італійського гуманітарного фонду «Hope Onlus»
5 травня 2022
Центр з прийому та розподілу гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ, підрозділів територіальної оборони, громадян та інших осіб, що потребують допомоги, при Львівському медичному інституті (Центр) отримав допомогу – нове медичне обладнання та медикаменти від італійського гуманітарного фонду «Hope Onlus». Сьогодні, 5 травня, усю допомогу передали із обласних лікарень. Лікарня отримала реанімаційну систему для немовлят, ультразвукові апарати, ліжка, монітори для відділення інтенсивної терапії, двофазні дефібрилятори та інше. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував благодійникам та зазначив, що Італія була однією з перших країн, які виступили зі словами підтримки України, коли росія пішла на нас великою війною, а також однією з перших країн, які слова підтримки підкріпили діями. «Дякуємо за надважливе та дороговартісне обладнання, яке допоможе рятувати життя українських дітей, за людяність та небайдужість. Ми дякуємо уряду Італії за гуманітарну допомогу, військове спорядження та дипломатичні зусилля, дякуємо всім громадянам Італії, які надавали волонтерську підтримку, збирали кошти та приймали наших вимушених переселенців, зокрема дітей. Окремо хочу подякувати італійському гуманітарному Фонду «Hope Onlus», який організував збір та передачу обладнання.. Організація сьогоднішньої передачі була непростою, однак завдяки спільним зусиллям всі перешкоди подолали. Не маю сумнівів, що в недалекій перспективі нам вдасться продовжити нашу тісну співпрацю, а та дружба, яка у нас виникла – буде розділена в радості мирних днів. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто протягнув нам руку допомоги. Слава Україні!», – сказав Максим Козицький. Як розповів гендиректор Львівського медичного інституту – медичного коледжу «МОНАДА» Ігор Гайдучок, раніше італійський фонд передав Центру близько 20 тонн харчових продуктів, які волонтери Центру відправили в Ірпінь, Чернігів, Краматорськ, Київ, Харків та інші міста. «Фонд також займається проблемами дітей, тож ми звернулися до його волонтерів з проханням допомогти з наданням обладнання для відділень інтенсивної терапії. Фонд відгукнувся, ми зробили базу по всіх лікарнях Львівської області, яка є потреба саме в інтенсивній терапії. І фонд почав формувати допомогу конкретно під потреби лікарень. Ще один мікроавтобус допомоги передадуть іншій обласній лікарні – там переважно медикаменти», – зазначив Ігор Гайдучок. Довідково: «Hope Onlus» – це італійська незалежна неприбуткова організація, яка допомагає дітям та громадам, що потребують допомоги в Італії та на Близькому Сході, реалізовуючи гуманітарні проєкти та проєкти сталого розвитку для захисту здоров’я та освіти. Організація діє з 2006 року.
Рекомендації МОЗ як зробити в умовах воєнного стану УЗД безоплатно
8 квітня 2022
Попри війну важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря. Якщо ви в безпеці, піклуйтеся про себе та не відкладайте лікування на потім. Медичні заклади продовжують надавати допомогу усім, хто цього потребує. МОЗ інформує, як зробити ультразвукову діагностику (УЗД) безоплатно в умовах воєнного стану. Необхідність проведення УЗД визначає сімейний або ваш лікуючий лікар. За потреби він створить електронне або, у разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, паперове направлення на обстеження. Якщо ви змінили місце проживання, можете звернутися до лікаря первинної медичної допомоги у лікарні за вашим теперішнім місцем проживання і отримати допомогу та, за потреби, — направлення на УЗД. З направленням УЗД можна зробити безоплатно у будь-якому закладі, який має договір з Національною службою здоров'я України за пакетом «Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)», а також відповідне обладнання та фахівця. Дізнатися адресу та контакти найближчого закладу можна у лікаря, який виписує направлення, або за номером телефону контакт-центру НСЗУ 16-77. Перед тим, як відвідати медзаклад, варто зателефонувати та уточнити, чи є УЗД-апарат та лікар, який проводить таку діагностику. Якщо так — потрібно записатися і прийти у визначений час. Якщо людина перебуває у невідкладному стані, то в лікарні УЗД роблять безоплатно і без направлення. При лікуванні в стаціонарі призначене лікарем ультразвукове дослідження безоплатне. Як і решта необхідних обстежень, ультразвукове дослідження входить до відповідного пакету послуг. Тож зробити обстеження можна відразу в тій самій лікарні, де лікується пацієнт.
Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини
8 квітня 2022
Учора відзначали Всесвітній день здоров’я. З цієї нагоди Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав заклади охорони здоров’я Львівщини та зустрівся з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ доктором Гансом Анрі П. Клюге. Сторони наголосили на важливості безперебійного надання медичних послуг громадянам України та обговорили спільні зусилля для його забезпечення. Віктор Ляшко та доктор Клюге також відвідали медичні заклади – дитячу лікарню та лікарню швидкої допомоги. Нагадаємо, що від початку повномасштабних воєнних дій пошкоджено 291 лікарню, з яких 18 – знищено повністю. Внаслідок постійних ворожих обстрілів пошкоджено 73 «швидких», ще 105 – захоплено окупантами. 22 медиків було важко поранено та 7 – вбито. Станом на 6 квітня підтверджено 91 атаку на медпрацівників і медзаклади, в результаті яких загинуло 73 людини та 46 було поранено.
Офіс Президента: «Держава підтримає заклади охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні платити підвищені зарплати медпрацівникам»
11 лютого 2022
Держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. «Дякую всім лікарям та медичним працівникам, які повідомили про проблеми із виплатою підвищеної заробітної плати. З’ясовуємо ситуацію по кожному зверненню. У 2022 році бюджет Програми медичних гарантій збільшився на 34 млрд грн і складає понад 157 млрд грн. Це означає, що медичні заклади отримають суми більші ніж у 2021 році. Логічне запитання, якщо все так добре, чому скаржаться люди, а лікарні не спроможні виплатити нову заробітну плату»,- зазначив він. За словами Кирила Тимошенка, держава надасть підтримку закладам охорони здоров'я, які з об’єктивних причин неспроможні реалізувати ініціативу Президента про підвищення заробітної плати медпрацівникам з коштів Програми медичних гарантій. «Ці медзаклади отримають фінансування за окремим пакетом від Національної служби здоров’я. Таке фінансування видаватиметься спочатку на півроку, кошти для цього вже закладені до програми медичних гарантій. Цей час має піти на вирішення операційних проблем та оптимізації процесів управління в лікарні. Наголошую, менеджмент процесів в медзакладі, а не звільнення чи переведення людей на неповний робочий день. Для кожного керівника медичної установи забезпечення гідної заробітної плати лікарям та медсестрам є пріоритетом»,- підкреслив заступник керівника Офісу Президента. Медзаклад, який декларує потребу в державній допомозі, буде верифікуватись МОЗ. «Щоб було чітке розуміння, куди були витрачені кошти і чому їх не вистачило на забезпечення гідної заробітної плати. Є різні приклади «господарювання» і відповідальності керівників закладів. Тому Держаудитслужба перевірятиме кожну медичну установу, яка у своїх звітах демонструватиме неспроможність виплатити нову заробітну плату», - пояснив Кирило Тимошенко. Вже розпочались і триватимуть перевірки за фактами примусового переведення медиків на неповну ставку. Щодо керівників, які вирішать таким чином «зекономити» бюджет лікарні, будемо ініціювати кадрові рішення. «Питання оплати праці медсестер в школах зараз аналізується, впродовж місяця буде рішення, яким чином її збільшити. Зрозуміло, що їх навантаження менше ніж в лікарнях, але це важлива і відповідальна робота, яка має гідно оплачуватись»,- підсумував заступник керівника Офісу Президента.
Департамент охорони здоров’я прозвітував про виконану роботу за 2021 рік
28 грудня 2021
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА прозвітував про виконану роботу за 2021 рік. Зокрема, директор департаменту Орест Чемерис розповів про реалізацію в області президентської програми «Велике будівництво», розвиток служби екстреної медичної допомоги, розвиток материнства та виконання у 2021 році інших завдань департаменту в межах обласної програми розвитку охорони здоров’я на Львівщині. Так, у межах президентської програми «Велике будівництво» за кошти державного, обласного та місцевого бюджетів відремонтували 8 приймальних відділень, встановили 9 ультразвукових систем, 6 рентгенівських діагностичних систем, 6 комп’ютерних томографів. Окрім того, у межах Програми забезпечення доступності первинної медичної допомоги, яку реалізували департамент охорони здоров’я та управління капітального будівництва, за рахунок субвенції з державного бюджету у поточному році ввели в експлуатацію 12 амбулаторій сімейної медицини. Також придбали 269 службових автомобілів для медпрацівників у сільській місцевості (з них 43 – для нових амбулаторій, 226 – для існуючих). Оновлено автопарк і Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Так, упродовж 2020-2021 закупили 140 нових автомобілів швидкої медичної допомоги (90 авто – за кошти з державного бюджету у межах Програми медичних гарантій, 50 авто – МОЗ України за кошти державного бюджету). Також стартувала аеромедична евакуація (АЕМ). Станом на сьогодні виконано 27 АЕМ, що дозволило оперативно доставити пацієнтів (в тому числі, дітей) з віддалених районів області до відповідних закладів охорони здоров’я для надання необхідної медичної допомоги. Запровадження АЕМ стало можливим завдяки співпраці з ДСНС та Нацполіцією. Цього року активно розвивали службу материнства і дитинства. Зокрема, у 2021 році у Львівському клінічному перинатальному центрі відкрили: новий корпус Б-3 зі спеціалізованою жіночою консультацією, розширеним відділенням патології вагітності на 74 ліжка та гінекологічним стаціонаром на 80 ліжок; Школу грудного вигодовування; відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених. Щодо заходів боротьби з коронавірусом, то на кінець 2021 року мережа закладів охорони здоров’я, які визначені госпітальними базами для госпіталізації пацієнтів з Covid-19, включає в себе 24 заклади, де розгорнуто 5166 ліжок. Для проведення вакцинації в області функціонують 189 пунктів щеплення, 32 центри вакцинації та 103 мобільних бригади. Також на початку грудня госпітальна рада Львівщина затвердила план розвитку госпітального округу, розроблений департаментом охорони здоров’я спільно з «USAID». «Основні завдання, які були поставлені перед департаментом у 2021 році, виконані. Це такі як створення плану розвитку госпітального округу, розвиток мережі експертної медичної допомоги, боротьба з коронавірусом, реалізація національного плану з питань вакцинації та ін. У 2022 році основним завданням департаментів всіх областей є робота з громадами над спроможною мережею закладів охорони здоров’я. Також ми розуміємо, що у 2022 році пандемія коронавірусу ще не відступить і робота департаменту під час чергових хвиль коронавірусної хвороби саме в такі періоди буде пріоритетною. Окрім того, керуючись досвідом організації боротьби з ковідом у попередні роки, розуміємо, що маємо продовжувати якісне надання допомоги ковідним пацієнтам, не обмежуючи у цьому пацієнтів з іншими захворюваннями», - зазначив Орест Чемерис. «У такий складний період департамент охорони здоров’я зумів вжити всіх можливих заходів для боротьби із коронавірусом. Під час спалаху чергових хвиль захворюваності сформована мережа закладів охорони здоров’я, які госпіталізували хворих на ковід, змогла витримати навантаження. Звичайно, Львівська облдержадміністрація максимально сприяла розвитку екстреної медичної допомоги, бо щодня до мешканців здійснюється близько 700 виїздів «екстренки», з яких більше 200 – до хворих на ковід або з підозрою на ковід. Оновлення автопарку було необхідним і давно на часі. Окрім того, реалізація спроможної мережі медичних закладів відповідно до ухваленого плану розвитку госпітального округу області дозволить ще більш якісно та оперативно надавати медичну допомогу. Нагадаємо, що з 2022 року зросте заробітна плата медичних працівників. Це стало можливим завдяки підписанню Президентом у червні цього року відповідного Указу. Українська влада поступово збільшує заробітні плати медикам, але водночас шукає нові механізми та ресурси, допоки розмір зарплати медиків не стане справедливим. Дякую департаменту за продуктивну роботу! Ми вдячні Міністерству охорони здоров’я та Львівській облраді за підтримку та ефективну співпрацю! Наші пріоритети у наступному році незмінні – це орієнтованість на пацієнта та його комфорт», - прокоментував профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
На підтримку галузі охорони здоров’я з обласного бюджету скерують понад 670 млн грн
23 грудня 2021
Сьогодні рішенням сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021 – 2025 роки. Відтак, затвердили фінансовий ресурс на наступний рік. Загальна сума фінансування про Програмі – 670 млн 93 тис грн. Серед завдань Програми на які скерують кошти: - надання медичної допомоги дорослому населенню - 32 млн 648 тис грн; - забезпечення дітей-інвалідів та дітей з важкими інтоксикаціями медичними препаратами; виробами медичного призначення та дезінтоксикаційною терапією – 36 млн грн 510 тис грн; - покращення медичної допомоги хворим з онкологічними захворюваннями – 13 млн 347 тис грн; - оснащення закладів охорони здоров’я (капітальні видатки на придбання обладнання) – 50 млн грн; - впровадження електронних систем галузі охорони здоров’я - 5 млн грн; - заходи з підтримки закладів охорони здоров'я, в тому числі закладів, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19 – 532 млн 586 тис грн. Як розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, серед нових напрямків Програми: надання медичної допомоги хворим на акромегалію, профілактика виникнення та корекція йододефіцитних станів у вагітних жінок, забезпечення дітей хворих на орфанні захворювання продуктами лікувального харчування в амбулаторних умовах, придбання устаткування для забезпечення трансплантації кісткового мозку у дітей, проведення аудиту закладів охорони здоров’я та забезпечення медичного огляду та обстеження громадян для прийняття на військову службу за контрактом, службу у військовому резерві ЗСУ, військово-зобов’язаних та кандидатів на навчання у вищих військово-навчальних закладах МОУ.
Галузь охорони здоров’я області додатково отримає майже 51 млн грн
7 грудня 2021
Сьогодні, 7 грудня, рішенням сесії Львівської обласної ради внесли зміни до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021 – 2025 роки. Як розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис видатки Програми загалом збільшаться на 50 838,8 тис грн.З них: 10 млн грн - кошти обласного бюджету, понад 40 млн грн - кошти державної субвенції. Так, 2 млн 100 тис грн спрямували на виплату заробітної плати з нарахуваннями за роботу в умовах простою до завершення поточного року та виплату коштів розрахункових виплат для працівників дитячого протитуберкульозного санаторію «Журавно». У зв’язку з підвищенням з 1 липня розміру пенсій, 1707,1 тис грн виділили на виплату пільгових пенсій працівникам закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування у IV кварталі поточного року. На оплату поточних видатків КНП ЛОР «Лікарня відновного лікування №2 «Центр реабілітації ветеранів ОУН-УПА «Говерла» установі виділили 1120 тис грн, а 770 тис грн скерували для КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна інфекційна лікарня» для придбання медикаментів, засобів індивідуального захисту та предметів догляду за хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Окрім цього, 1 млн 294 тис грн скерували на витратні матеріали та виготовлення тромбоконцентрату для Львівського обласного центру служби крові. Збільшили видатки і для придбання медичного обладнання, за рахунок видатків бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету, для Львівської обласної клінічної лікарні, зокрема, - наркозної станції – 1 млн грн - дизель-генераторної установки – 400 тис грн - аналізатора – 130 тис грн - вертикалізатора - 320 тис грн - 2-х електрокардіографів – 48 тис грн. Окрім цього, фінансовий ресурс у сумі 1,5 млн грн скерували на придбання апарату для низькопотокової гемодіафільтрації з метою забезпечення роботи підрозділу нирковозамісної терапії відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр». Також передбачено використання коштів субвенцій з Державного бюджету скерованих обласному бюджету в загальному обсязі 40449,7 тис грн. - Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для забезпечення ценралізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 , спричиненою коронавірусом в обсязі 29500,0 тис грн. - Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для закупівлі експрес-тестів для визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 та наборів для відбору біологічного матеріалу методом полімеразної ланцюгової реакції в обсязі 9900,4 тис грн. - Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для забезпечення оплати поточних видатків спеціальних закладів з надання психіатричної допомоги в сумі 1049,3 тис грн.
Представники міжнародної компанії «РОШ» представили в області нову модель співпраці у сфері охорони здоров’я
1 грудня 2021
Очільник Львівщини Максим Козицький зустрівся з керівництвом компанії «РОШ», щоб обговорити потенційні напрямки співпраці в галузі охорони здоров’я. Компанія «Рош» одна з провідних компаній світу у сфері фармацевтики та діагностики, є одним з найбільших виробників біотехнологічних лікарських препаратів для лікування онкологічних, офтальмологічних і аутоімунних захворювань, важких вірусних інфекцій і порушень центральної нервової системи. Під час зустрічі з керівництвом області, представники компанії запропонували сучасну модель співпраці, за якою найважливішого значення набуває саме результат від лікування пацієнтів. Метод полягає в тому, щоб на першому етапі оцінити стан пацієнта, вивчити його історію хвороби, щоб надалі мати змогу правильно призначити лікування. У випадку правильного діагностування і в результаті повного одужання людини, держава повністю виплачує компанії кошти, вкладені у процес лікування. Якщо ж методи частково позитивно вплинули на стан здоров’я пацієнта, то лише половину. Коли лікування не дало жодного бажаного ефекту, компанія не отримує жодних коштів. Цей доволі сучасний підхід до співробітництва запропонували сьогодні запровадити на Львівщині. За словами, генерального директора ТОВ «Рош Україна» Мартіна Вершлана, Львівщина дуже перспективний район для співпраці, адже тут реалізують багато корисних проєктів та ініціатив, які згодом поширюються на всю країну. Він також запевнив про наявність готових напрацювань компанії щодо того, як може діяти ця модель співпраці в області. Наступного тижня планують створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники компанії «РОШ» разом з департаментом охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації. Її мета – визначити напрямки майбутньої співпраці, обговорити механізми можливого фінансування з боку держави запропонованого підходу лікування пацієнтів. Довідково: Компанія «Рош» є лідером в області діагностики «in vitro» й гістологічної діагностики онкологічних захворювань, а також піонером в області самоконтролю цукрового діабету. Об'єднання фармацевтичного і діагностичного підрозділів дозволяє «Рош» бути лідером в області персоналізованої медицини - стратегії, спрямованої на розробку ефективних медичних рішень для пацієнтів, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного. Компанія виробляє сучасні діагностичні засоби та інноваційні лікарські препарати для профілактики, діагностики та лікування серйозних захворювань, роблячи значний внесок у розвиток світової охорони здоров'я. Тридцять препаратів «Рош», в тому числі життєво важливі антибіотики, протималярійні та протипухлинні препарати, включені до переліку основних лікарських засобів ВОЗ. Ілона Орнат
«Подолання пандемії – це командна робота, в якій важлива роль кожного громадянина та органів влади», - Віктор Ляшко
3 листопада 2021
Зараз з ковідом госпіталізують більшу кількість пацієнтів, ніж у попередні хвилі захворюваності і на разі система охорони здоров’я України справляється з цим навантаженням. Проте, медичним працівникам, які щодня рятують життя невакцинованих пацієнтів, вкрай важко. Про це у прямому ефірі спецпроєкту чотирьох львівських каналів «Червона зона» розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. «Подолання пандемії – це командна робота, в якій важлива роль кожного громадянина та органів влади. Всі повинні працювати, як єдине ціле і тоді буде успіх. Головним завданням зараз є збільшити показник осіб, охоплених щепленням, від 33% хоча би до 75%. Це дозволить, щоб наступна хвиля захворюваності пройшла без надзусиль для системи охорони здоров’я України. Успішні приклади такого розвитку подій ми бачимо у Німеччині, Великій Британії, скандинавських країнах», - зазначив Віктор Ляшко. Міністр охорони здоров’я наголосив на необхідності вакцинуватися, адже хоч ресурси системи охорони здоров’я постійно збільшують, вона не безмежна, і потенційно може не справитися з великою кількістю хворих на ковід. «У кожного є право вибору і хотілося би, щоб цей вибір був свідомий і на користь життя. Я - за щеплення! Я - вакцинований і закликаю усіх зробити щеплення! Ціле літо ми постійно виходили на комунікацію щодо необхідності вакцинації. З середини липня Міністерство розпочало поставку вакцин для масової вакцинації населення, оскільки було чітко спрогнозовано, що в осінньо-зимовий період нас чекатиме нова хвиля. Є вибір вакцин, і медична система готова робити щеплення, не зважаючи на той ажіотаж, який почався зараз з вакцинацією. Переадресувати всіх медиків на боротьбу з коронавірусом неприпустимо, оскільки надання якісної медичної допомоги потребують і люди з іншими захворюваннями», - наголосив Міністр охорони здоров’я України. Він також розповів, що у Міністерстві розробили стратегію організації вакцинації в сільській місцевості, яку передали в регіони. Стратегія передбачає роботу з мешканцями для того, щоб організувати їх у колективи і визначити час приїзду мобільної бригади для вакцинації у їхню місцевість або організувати відкриття пункту щеплення. Успішний приклад такої роботи продемонструвала Полтавська область. Окрім того, Міністр зазначив, що зупинка роботи двох великих виробників медичного кисню була плановою та прогнозованою. Потреби у кисні були перекриті, проте слід врахувати, що споживання кисню на одного пацієнта інтенсивної терапії зросло у 5-6 разів. «Зараз держава нарощує потужності у виробництві кисню і запускає нові заводи. Окрім того, уряд виділив вже близько 2 млрд 200 млн грн на забезпечення пацієнтам належної кисневої терапії – на кисневі станції, кріоциліндри, кисневі бочки, кисневі концентратори тощо», - зазначив Віктор Ляшко. Щодо різних думок медичних експертів про вакцинацію, зокрема, Міністр зазначив, що заяви, які не базуються на постулатах доказової медицини, повинна оцінювати медична фахова спільнота. «Очікуємо позиції Української федерації професійних медичних об’єднань. В подальшому обговорюємо формування федерацією групи, яка буде давати свою позицію по будь-яких публічних заявах, в тому числі, і медичних працівників, щодо адекватності даних заяв до ситуацій. Також на сайті Міністерства вже з’явилися дашборди, які показують кількість декларацій, укладених сімейним лікарем з громадянами України, та скільки громадян є вакцинованими. Це дозволить нам працювати з сімейними лікарями, у яких найнижчі відсотки вакцинації декларантів, щоб розуміти, що відбувається в даній конкретній ситуації», - додав Віктор Ляшко.
Для потреб медичних закладів обласного підпорядкування планують додати 89,7 млн грн: депутатська комісія підтримала пропозицію
21 жовтня 2021
Сьогодні в межах засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та материнства ЛОР заслухали інформацію щодо внесення змін до показників обласного бюджету Львівської області на 2021 рік та проекту рішення «Про внесення змін до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 роки» за 9 місяців 2021 року. «Ми маємо перевиконання загального фонду обласного бюджету на 6,1%, а це є підставою спрямування понадпланових надходжень на додаткові видатки»,- зазначив керівник департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків. Найбільшу суму додаткових коштів, а це 89,7 млн грн, пропонують виділити галузі охорони здоров’я. Зокрема, майже 11 млн грн скерують на оплату праці з нарахуваннями медичним працівникам, ще 2,7 млн грн на виплату пільгових пенсій працівникам закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування у зв’язку з підвищенням розміру пенсій. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв (у зв’язку зі значним ростом цін і тарифів) для закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування пропонують збільшити видатки на понад 37 млн грн, для оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладами фахової передвищої освіти в галузі охорони здоров’я – понад 10 млн гривень. Разом з цим передбачили видатки на оплату вартості зубопротезування пільговим категоріям громадян, що проводиться стоматологічним медичним центром ЛНМУ ім. Д.Галицького, в сумі 150 тис грн, забезпечення витратними матеріалами процесу забору крові та виготовлення тромбоконцентрату – 1000 тис грн, оплату кисню медичного та медикаментів для лікування хворих на СОVID -19 в обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Ю.Липи - 3920,9 тис. грн та обласній інфекційній клінічній лікарні – 2050 тис грн, проведення медичних оглядів водіїв на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння – 300 тис гривень. На оплату поточного ремонту приміщень прийому операційного та біопсійного матеріалу обласного патологоанатомічного бюро, які перебувають в аварійному стані, планують спрямувати 350 тис грн, а також для придбання бойлерів та витратних матеріалів на їх встановлення для подачі гарячої води в обласній лікарні відновного лікування № 3 – 72 тис гривень. Також пропонують збільшити видатки для придбання медичного обладнання та інвентаря на 14485 тис гривень. За рахунок коштів іншої субвенції, наданої обласному бюджету з бюджету Львівської ТГ на придбання лінійного прискорювача для онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, пропонують виділити 6000 тис грн та з бюджету Великолюбінської ТГ на зміцнення матеріально-технічної бази обласної клінічної лікарні – 1000 тис гривень. Окрім того, на ремонтні роботи та виготовлення проектно-кошторисної документації для забезпечення киснепостачання в обласному госпіталі ветеранів війни та репресованих ім. Ю.Липи 2500 тис грн та обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАДИТ» – 2500 тис гривень. У рамках програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення пропонують збільшити видатки спеціального фонду на 1120 тис гривень. «Такі пропозиції є консолідованим рішенням, яке дозволить забезпечити потреби наших медзакладів, зокрема першочергові видатки – заробітні плати та енергоносії. Окрім цього, медичне обладнання та інвентар необхідний для нормальної роботи медзакладів», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Комісія з питань охорони здоров’я облради заслухала звіти фінансово-господарської діяльності медичних закладів у сфері надання психіатричної допомоги
30 Червня 2021
На черговому засіданні постійної комісії Львівської обласної ради з питань охорони здоров’я та материнства розглянули звіти фінансово-господарської діяльності трьох медзакладів Львівщини, які надають психіатричну допомогу. Зокрема, директор Львівської обласної психіатричної лікарні Богдан Чечотка розповів, що фінансування надання медичної допомоги залежить від того, з якої саме територіальної громади пацієнт поступив на лікування. Так, більше третини пацієнтів – з Львівської ТГ, 35-40% - з інших спроможних територіальних громад, тому проблем з фінансуванням не прогнозують. Також в лікарні розширюють спектр надання платних неспеціалізованих послуг – таких як рентген та ультразвукова діагностика, - що також дозволить забезпечити надходження коштів. Окрім того, Богдан Чечотка зазначив, що в результаті об’єднання психіатричної лікарні міста Заклад з обласною психіатричною лікарнею, 174 працівники із лікарні Закладу, які обслуговували близько 600 пацієнтів на рік, будуть переведені на роботу в обласну психіатричну лікарню. Мирослава Кабанчик, директор Львівського обласного центру превенції та терапії узалежнень, розповіла, що у центрі на обліку перебуває 300 пацієнтів. Центр спеціалізується на лікуванні алко- та наркозалежностей. За минулий рік у стаціонарі пролікували близько 8 тис. пацієнтів. Окрім наркологів, пацієнти можуть отримати консультацію і в інших спеціалістів – психіатра, інфекціоніста та ін. Щодо Львівського психоневрологічного диспансеру, то керівниця Тереза Торопова доповіла, що два стаціонари диспансеру розраховані на 123 пацієнти. Тут приймають переважно з легшими формами психіатричних захворювань. Пацієнтів з особливо гострими випадками направляють до обласної психіатричної лікарні. Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, з обласного бюджету виділяються кошти на оплату комунальних послуг закладів охорони здоров’я та частково на медичне обладнання. Проте, враховуючи політику Національної служби здоров’я України, важливим є виважено та скрупульозно приймати рішення саме щодо реорганізації окремих закладів охорони здоров’я. «З наступного тижня «USAID» представить свою аналітику щодо основних напрямків розвитку охорони здоров’я Львівщини. Окрім того, надважливим є врахування позиції власника, Львівської обласної ради (зокрема, управління майном). Тому дякую за підтримку моєї ініціативи про заслуховування звітів фінансово-господарської діяльності медичних закладів за підсумками першого півріччя цього року, оскільки ці дані стануть основою для прийняття в наступні два-три місяці важливих управлінських рішень облдержадміністрацією та облрадою. Наголошую, що кожне таке рішення має бути націлене виключно на отримання пацієнтом якісної медичної послуги. Наша кінцева позиція повинна бути виважена та прорахована, а також вивчена госпітальною радою. Після цього вона може бути представлена на розгляд комісії облради з питань охорони здоров’я», - наголосив Іван Собко.
Військовий госпіталь Нацгвардії на Львівщині отримав медичне обладнання на суму понад 15 мільйонів гривень
24 Червня 2021
У межах «Ініціативи безпекової допомоги Україні» від Міноборони США минулими вихідними госпіталь Нацгвардії, що дислокується в місті Золочів, отримав медичне устаткування на суму близько 15 мільйонів гривень. Серед обладнання польовий мобільний медичний пункт, пересувний рентгенологічний кабінет та діагностичне обладнання, завдяки якому медики госпіталю зможуть діагностувати та надавати фахову невідкладну медичну допомогу в польових умовах та під час виконання завдань за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил. Торік Національна гвардія України в межах ініціативи з безпекової допомоги США для України отримала медичного обладнання на суму майже 75 млн гривень.Також під час робочого візиту командувач Нацгвардії генерал-полковник Микола Балан вручив керівництву госпіталю сертифікат, завдяки якому медичний заклад отримає обладнання на суму близько 600 тисяч гривень. А саме: Високоточний авторефрактометр Smart RK-1, що використовують для аналізу оптичних властивостей органу зору людини, щоб виявити різного спектру патологій. Монітор показників життєдіяльності Propag M, який розробили для суворих умов експлуатації. Монітор пацієнта призначений для постійного контролю параметрів життєдіяльності оперованих і тяжкохворих пацієнтів. Мобільна цифрова рентгенівська система SOLTUS 100, яка використовується в польових умовах, мобільними або амбулаторними підрозділами та у складі хірургічних комплексів при надзвичайних випадках та екстремальних ситуаціях. УЗД апарат Simens P500 – портативний ультразвуковий сканер, який використовується для досліджень органів черевної порожнини, нирок, поверхневих органів і структур, серця і судин. Довідково: Військовий госпіталь Національної гвардії України – це єдиний лікувальний заклад у Нацгвардії. Тут надають кваліфіковану медичну і консультативну допомогу військовослужбовцям, а також членам їхніх сімей, здійснюють госпітальну та гарнізонну військово-лікарську експертизу і проводять медичний огляд військовослужбовців.