Комісія з питань охорони здоров’я облради заслухала звіти фінансово-господарської діяльності медичних закладів у сфері надання психіатричної допомоги

30 Червня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

На черговому засіданні постійної комісії Львівської обласної ради з питань охорони здоров’я та материнства розглянули звіти фінансово-господарської діяльності трьох медзакладів Львівщини, які надають психіатричну допомогу.

Зокрема, директор Львівської обласної психіатричної лікарні Богдан Чечотка розповів, що фінансування надання медичної допомоги залежить від того, з якої саме територіальної громади пацієнт поступив на лікування. Так, більше третини пацієнтів – з Львівської ТГ, 35-40% - з інших спроможних територіальних громад, тому проблем з фінансуванням не прогнозують. Також в лікарні розширюють спектр надання платних неспеціалізованих послуг –  таких як рентген та ультразвукова діагностика, - що також дозволить забезпечити надходження коштів. Окрім того, Богдан Чечотка зазначив, що в результаті об’єднання психіатричної лікарні міста Заклад з обласною психіатричною лікарнею, 174 працівники із лікарні Закладу, які обслуговували близько 600 пацієнтів на рік, будуть переведені на роботу в обласну психіатричну лікарню.

Мирослава Кабанчик, директор Львівського  обласного центру превенції та терапії узалежнень, розповіла, що у центрі на обліку перебуває 300 пацієнтів. Центр спеціалізується на лікуванні алко- та наркозалежностей. За минулий рік у стаціонарі пролікували близько 8 тис. пацієнтів. Окрім наркологів, пацієнти можуть отримати консультацію і в інших спеціалістів – психіатра, інфекціоніста та ін.

Щодо Львівського психоневрологічного диспансеру, то керівниця Тереза Торопова доповіла, що два стаціонари диспансеру розраховані на 123 пацієнти. Тут приймають переважно з легшими формами психіатричних захворювань. Пацієнтів з особливо гострими випадками направляють до обласної психіатричної лікарні.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, з обласного бюджету виділяються кошти на оплату комунальних послуг закладів охорони здоров’я та частково на медичне обладнання. Проте, враховуючи політику Національної служби здоров’я України,  важливим є виважено та скрупульозно приймати рішення саме щодо реорганізації окремих закладів охорони здоров’я.

«З наступного тижня «USAID» представить свою аналітику щодо основних напрямків розвитку охорони здоров’я Львівщини. Окрім того, надважливим є врахування позиції власника, Львівської обласної ради (зокрема, управління майном). Тому дякую за підтримку моєї ініціативи про заслуховування звітів фінансово-господарської діяльності медичних закладів за підсумками першого півріччя цього року, оскільки ці дані стануть основою для прийняття в наступні два-три місяці важливих управлінських рішень облдержадміністрацією та облрадою. Наголошую, що кожне таке рішення має бути націлене виключно на отримання пацієнтом якісної медичної послуги. Наша кінцева позиція повинна бути виважена та прорахована, а також вивчена госпітальною радою. Після цього вона може бути представлена на розгляд комісії облради з питань охорони здоров’я», - наголосив Іван Собко.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook