“Книга – це зброя. І Закон, який прийняли, поставив шлагбаум російській пропаганді, це державницька позиція”, - книговидавець

15 Червня 2018р, Новини. Департамент комунікацій та внутрішньої політики, Прес-служба ОДА

В Україні на 47 % знизився попит на російськомовну літературу після закону щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції акнтиукраїнського змісту. Кількість україномовних перекладних видань зросла до 3 тисяч примірників.

Про це йшлося сьогодні рід час дискусії «Перспективи та розвиток українського книговидання. Вплив Закону на книговидавничу галузь, що передбачає заборону ввезення книг з антиукраїнським змістом з території держави-агресора і тимчасово окупованої території України» із книговидавцями.

“Книжка є зброєю, інструментом інформаційної війни стратегічного призначення.  Закон прийняли, щоб поставити шлагбаум російській пропаганді, яка сюди в’їжджала великою кількістю. Це сприяло розвитку якісного інформаційного простору і це державницька позиція”, -  зазначив директор видавництва Галицька видавнича спілка” Ярослав Сватко.

Директор видавництва “Урбіно”  Анатолій  Івченко наголосив, що прийняття закону звільнило місце на ринку для українських видавців.

“Після закону з українського ринку пішли російські власники торгових мереж і відповідно звільнилося місце на полицях для українських книжок. Багато видавців активно почали займати ринок перекладною літературою. Українці збільшили кількість перекладних видань впродовж останніх трьох років майже до 3 тисяч і це величезний ривок. Відбулась розбудова дитячого сегменту до 1700 назв у рік, завдяки якісній поліграфії”, – зазначив Анатолій Івченко.

У межах дискусії присутні напрацювали пропозиції щодо розвитку книговидавничого ринку та промоції української книги, зокрема підвищення культу читання в школах та сім’ї, організація літературних ярмарків, дискусій, продаж російськомовної літератури проводити лише у спеціалізованих бібліотеках.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook