Президент підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі» № 1604-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня 2021 року.
Документ дає змогу постраждалій особі отримати відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок домашнього насильства. Згідно із законом, військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового й начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення поліції про місце свого тимчасового перебування у разі винесення такого припису.
Вказані правопорушення караються накладенням штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин, або адміністративним арештом на строк до 10 діб.
За повторні правопорушення, вчинені протягом року, передбачений штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адмінарешт на строк до 15 діб.
Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Новини за темою
У 12 областях України запрацювали мобільні бригади допомоги усім, хто пережив насильство
20 квітня 2022
Сьогодні в Україні запрацювали 24 мобільні бригади, які надаватимуть соціально-психологічну допомогу постраждалим, які пережили насильство, та внутрішньо переміщеним особам, які були вимушені залишити зони бойових дій. Ці мобільні бригади працюватимуть за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України. У межах гуманітарного реагування на військове вторгнення і спричинену ним безпрецедентну гуманітарну кризу, UNFPA у партнерстві з департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та виконавчими партнерами «Благодійний фонд «Butterfly», запускає у Львові 2 мобільних бригади соціально-психологічної допомоги. Унікальність послуг полягає в мобільності їх надання – спеціалістки/-ти бригад мають можливість виїжджати на виклики до найбільш важкодоступних місць, надавати послуги особам, які не мають доступу до закладів чи обмежені у пересуванні з різних причин. Соціально-психологічна допомога буде надаватися як мешканкам/-цям місцевих громад, так і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на їх території. «Для нас, в UNFPA, надзвичайно важливо продовжувати надавати допомогу постраждалим від насильства та бути там, де ми потрібні, особливо в такі важки часи для людей та всієї країни. Випадки домашнього насильства нікуди не зникають під час війни. Тому потрібно надавати ще більше сервісів, особливо тим постраждалим, що були вимушено переміщені і потребують ще більшої підтримки», - розповів старший координатор з надзвичайних ситуацій, UNFPA в Україні Мустафа Ельканзі. Мобільні бригади запрацювали у 12 містах України – Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Одеса, Вінниця, Ужгород, Тернопіль, Чернівці, Хмельницький, Львів, Луцьк та Івано-Франківськ. У кожному місті функціонує по 2 бригади. До складу кожної з мобільних бригад входять два фахівці/-чині (психолог/-иня, соціальний/-а працівник/-ця), а також водій з автомобілем. Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів Великої Британії, Канади та CERF (Central Emergency Response Fund). Телефонні консультації: щодня з 9:00 по 21:00 год. Безпосередні консультації з клієнтами: за індивідуальним графіком (уточнюйте час телефоном з працівниками мобільних бригад)- 0962324901; 0958785021. Контакти інших мобільних бригад можна знайти тут: https://rozirvykolo.org/map-of-support/ Довідково: UNFPA — агентство ООН із сексуального та репродуктивного здоров’я. Місія UNFPA – створити світ, де кожна вагітність бажана, пологи безпечні, а потенціал кожної молодої людини реалізований. UNFPA закликає до реалізації репродуктивних прав для всіх і підтримує доступ до широкого спектра послуг з сексуального та репродуктивного здоров'я, включаючи добровільне планування сім'ї, якісна охорона материнського здоров'я та всебічне сексуальне виховання.
Патрульна поліція закликає не мовчати у випадках домашнього насильства
18 квітня 2022
Патрульна поліція наголошує, що війна не привід терпіти домашнє насильство. Думка, що звертатися до поліції з приводу домашнього насильства під час війни в країні — не на часі, абсолютно помилкова. Терплячи найжорстокіші знущання, постраждалі вважають, що краще зараз мовчати, адже в поліції і так багато завдань, ніхто не прийде на допомогу. Це не так! Ваша безпека основна мета для поліції. Проблема жорстокості у сучасному суспільстві, на жаль, стає дедалі актуальнішою, особливо — інциденти безжалісного ставлення одне до одного в сім’ях. Проте, це не лише завдання будь-якої іншої фізичної шкоди. Воно може проявлятися у вигляді: психологічного насильства — це словесні образи, крики, приниження, залякування, переслідування, погрози, заборона бачитися з рідними; економічного — позбавлення людини житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів, використання фінансової переваги; сексуального — діяння сексуального характеру, вчинені проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі дітей. Друзі, закликаємо вас не мовчати. Ми допоможемо кожному Збережіть контакти на випадок, якщо станете очевидцем насильства чи постраждалим: Національна поліція України 102. Урядова гаряча лінія: 15-47 Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103 Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram.
Мінагрополітики розробило роз’яснення до Закону про продовольчу безпеку в умовах воєнного стану
8 квітня 2022
Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило пам’ятку-роз’яснення до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24.03.2022№ 2145-ІХ. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації. Закон вводить у законодавство спрощені правові механізми, а саме: - Автоматичне поновлення на 1 рік дії договорів на використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення усіх форм власності; - Спрощений порядок передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності органами влади; - Спрощений порядок передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності їх постійними землекористувачами та емфітевтами; - Передачу орендарями та суборендарями прав оренди та суборенди земельних ділянок сільськогосподарського призначення усіх форм власності для ведення сільського господарства; - Порядок державної реєстрації договорів щодо землі. Вартує наголосити, що нові правові норми розраховані на застосування лише у період воєнного часу. Із відновленням мирного життя держава повернеться до звичних процедур регулювання земельних відносин. Також в Мінагрополітики розробили зразки договорів оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, завантажити які можна за посиланням. «Щоб швидко залучити вільні площі сільськогосподарських земель, рекомендуємо всім без винятку: аграріям, особистим селянським господарствам, представникам РВА та територіальних громад детально ознайомитись із роз'ясненнями до Закону України про продовольчу безпеку в умовах воєнного стану», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.
Від 10 до 12 років тюрми: Верховна Рада посилила покарання за пособництво країні-агресору
24 березня 2022
Верховна Рада посилила відповідальність за колабораціонізм, ухваливши законопроєкт №7186. За співпрацю з державою-агресором відтепер передбачено від 10 до 12 років позбавлення волі та забороняється займати низку посад у майбутньому. Цей законопроєкт вставлює справедливого покарання для осіб, які здійснюють пособництво державі-агресору, співпрацюють із її окупаційною адміністрацією, збройними чи воєнізованими формуваннями на шкоду Україні. Також обмежується доступ таких осіб до посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, на строк від 10 до 15 років з можливою повною конфіскацією майна. Крім того, законопроєкт відносить підслідність справ щодо співпраці із державою-агресором до слідчих органів безпеки, а також поширює на таке кримінальне правопорушення можливість спеціального досудового розслідування (inabsentia). До осіб, підозрюваних у державній зраді та співпраці з агресором, застосовуватимуть запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Причому для певної частини таких підозрюваних суддя має право не визначити розмір застави.
У Новороздільському центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства, зможуть перебувати 10 осіб
28 січня 2022
Сьогодні при Новороздільському територіальному центрі соціального обслуговування відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, з кризовою кімнатою. Участь у відкритті взяли заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук та профільний заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний. Приміщення Центру має загальну площу 340 м2 та включає чотири спальні для одночасного перебування десяти осіб, кухню, спортивний зал, відпочинкову кімнату, дитячу ігрову кімнату з інтерактивною підлогою. У Центрі працюватимуть один фахівець із соціальної роботи та один психолог. Термін перебування у Центрі - до 10 діб. У разі кризової ситуації – до 20. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 696-р , місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, для Львівській області передбачено субвенцію в розмірі 18 444,30 тис. грн., з них 4 442,339 тис. грн – на відкриття відповідного Центру у Новому Роздолі. Окрім того: для створення притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, у Моршинській ТГ - 9 492,312 тис. грн; для створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Дрогобицькій ТГ - 2 000,337 тис. грн; для створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Новороздільській ТГ - 4 442,339 тис. грн; для закупівлі автомобіля та доукомплектування Притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області - 2 509,312 тис. грн. Щоб потрапити у центр, необхідно звернутися до поліції або до місцевого центру надання соціальних послуг, керівника громади, які допоможуть заявнику/заявниці підготувати документи, необхідні для поселення у центр, та сконтактуються з керівником відповідного центру. Нагадаємо, також сьогодні денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, з кризовою кімнатою відкрили у Дрогобичі.
Набув чинності закон, що сприятиме розвитку виноградарства та садівництва в Україні
5 січня 2022
Учора, 4 січня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 17 грудня 2021 року. Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, ухвалення відповідного законодавчого акта - це важливий крок на шляху до відновлення й розвитку галузі, оскільки створюються належні економічні і правові умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні. Зокрема, закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства. Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше. Також з 2024-го року громадяни матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград). Крім того, законом вносяться зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», щодо встановлення мінімального строку у 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання. Також врегульовуються питання відшкодування користувачу його витрат, здійсненних на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, а також завданих збитків у разі дострокового припинення права користування земельною ділянкою. "Зміни в законодавстві створюють ще більше умов для ефективного ведення бізнесу з садівництва та виноградарства. Інвестиції в цей бізнес доволі великі та довгоокупні. Наприклад, інтенсивний яблуневий сад вступає в повне плодоношення лише на 5 рік після закладання і може плодити понад 15 років. Тому вкрай важливо для інвесторів мати можливість впроваджувати цей бізнес на власних земельних ділянках або, принаймні, мати гарантію у вигляді довготривалої оренди цих ділянок", - наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення. Це також підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.
Президент підписав закон, що сприятиме розвитку виноградарства та садівництва в Україні
4 січня 2022
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2021 року. Документ має на меті створення належних економічних і правових умов, сприятливих для розвитку виноградарства та садівництва в Україні. Закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства. Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше. Згідно з документом, з 2024-го громадяни також матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград). Крім того, встановлюється строк для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), який не може бути меншим за 25 років. Також законом передбачено, що у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця (крім випадків розірвання договору у зв'язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов'язків) орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, здійснених за згодою орендодавця, та збитків, завданих через розірвання договору. Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення. Це також підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.
Уряд схвалив проект Закону України „Про соціальну роботу” у новій редакції
10 грудня 2021
Сьогодні на засіданні Уряд схвалив проект Закону України „Про соціальну роботу” у новій редакції. Метою прийняття законопроекта є забезпечення проведення у територіальних громадах системної та ефективної соціальної роботи з особами / сім’ями, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, спрямованої на попередження потрапляння у складні життєві обставини, подолання або мінімізацію їх наслідків. В умовах децентралізації особливої актуальності набуло питання здійснення соціальної роботи в територіальних громадах, адже кількість осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги щорічно збільшується. Особливо гостро постають питання, хто має безпосередньо здійснювати соціальну роботу, як мають взаємодіяти учасники системи соціальної роботи в нових умовах, як має бути розмежовано повноваження у сфері соціальної роботи, яким чином стимулювати громади до забезпечення соціальної роботи та надання соціальних послуг. Також потребують унормування питання методів і технологій практичної соціальної роботи, які можуть застосовуватись у громаді, уточнення змісту і напрямів соціальної роботи. Новою редакцією закону передбачається: уточнити перелік суб’єктів соціальної роботи; розмежувати повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у сфері соціальної роботи; визначити основні рівні, напрямки, методи і технології практичної соціальної роботи; посилити відповідальність за проведення соціальної роботи.
''Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю'', - Уляна Дорош
29 листопада 2021
Домашнє насильство та насильство щодо жінок є найпоширенішим порушення прав людини у світі. Від рук кривдників помирає більше жінок ніж тих, хто гинуть внаслідок автокатастроф. Про це заявили на сьогоднішньому брифінгу на тему Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Спікери обговорили проблему насильства у Львівській області та заходи боротьби з його виникненням. Як повідомила начальниця управління з питань сімейної політики та співпраці з громадським середовищем Уляна Дорош, Львівська ОДА уже декілька років поспіль у такий період посилено працює над інформуванням населенням щодо наявності подібної проблеми. ''Звично вважати домашнім насильством лише фізичне насильство. Також потрібно розрізняти таке насильство як психологічне'', - зазначила Уляна Дорош. Вона нагадала про плани відкриття у кінці грудня двох денних центрів з кризовими кімнатами у Новому Роздолі та Дрогобичі. Зокрема цьогоріч на базі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" відкрили першу в області кризову кімнату у якій проводять опитування дітей, які зазнали насильства. ''Що більший відсоток звернень постраждалих від насильства осіб, то більший показник того, що жінки стали свідоміші та готові говорити про подібні випадки насильства, а не замовчувати їх. Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю'', - наголосила вона. Начальник служби у справах дітей Володимир Лис зазначив, що станом на сьогодні в області перебувають на обліку 1234 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах, а 155 з них потерпіли насилля. Цього року осиротіло близько двох сотень дітей, що також є частиною тенденції. Зараз формують службу у справах дітей у кожній територіальній громаді для більш ефективної боротьби з насильством. ''Саме тому цією акцією ми закликаємо нікому не стояти осторонь насильства над дітьми'', - сказав Володимир Лис. Також він повідомив, що з року в рік продовжують формувати мережу та набирати кваліфіковані кадри для зменшення кількості дітей, які знаходяться на обліку як такі, що потерпіли насилля. ''Наші зусилля спрямовані на зменшення кількості таких дітей шляхом активної роботи служби у справах дітей. Не треба стояти осторонь випадків насильства, адже наша служба реагує на анонімні дзвінки зокрема. Замовчування подібних випадків породжує більше насильства, тому не потрібно мовчати, а вчасно передавати інформацію про такі протиправні дії компетентним органам'', - наголосив Володимир Лис.
ВРУ внесла зміни до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану
21 жовтня 2021
Сьогодні Верховна Рада України у другому читанні та в цілому прийняла Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про альтернативні види палива» щодо розвитку виробництва біометану» та «Про енергетичну ефективність». Інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА. Перший Закон спрямований на забезпечення можливості верифікації очищеного біогазу (біометану), фізико-технічні характеристики якого мають відповідати вимогам нормативно-правових актів на природний газ, видачі гарантії походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану. Закон передбачає запровадження механізму розвитку ринку біометану, який спрямований на використання можливостей української газотранспортної системи (ГТС), яка пов’язана з ГТС європейських країн, і, в довгостроковій перспективі, фізичний або віртуальний експорт біометану на ринки країни Європейського Союзу, може покращити економічну привабливість виробництва біометану в Україні. Розробка українського реєстру виробництва і використання біометану та співпраця з подібними реєстрами країн Європейського Союзу є потенційною можливістю продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій (сертифікатів) його походження. Закон України «Про енергетичну ефективність» передбачає встановлення правових, економічних та організаційних засад діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності, забезпечення здійснення енергоефективних заходів, які проводитимуться під час виробництва, транспортування, передачі, розподілу, постачання та споживання енергії. Він визначає основні засади державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності, особливості формування та виконання національних планів дій з енергоефективності, підходи до формування стратегії забезпечення енергетичної ефективності будівель, засади забезпечення економії енергії в будівлях центральних органів виконавчої влади. Законом також визначає: • особливості врахування критеріїв енергоефективності під час здійснення публічних закупівель чи придбання та найму (оренди) будівель органами державної влади, органами місцевого самоврядування та юридичними особами, які забезпечують потреби держави або територіальної громади; • вимоги до екодизайну продуктів, пов’язаних із споживанням енергії; • засади енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту; • особливості запровадження інтелектуальних систем обліку; • стимулювання енергоефективності в сфері передачі та розподілу електричної енергії, транспортування та розподілу природного газу; • стимулювання енергоефективності в сфері теплопостачання; • основні засади здійснення енергосервісу; • популяризація та стимулювання підвищення рівня енергоефективності серед споживачів; • відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергетичної ефективності.
Мешканців Львівщини запрошують долучитися до цікавого проєкту
5 жовтня 2021
Центр демократії та верховенства права в межах всеукраїнського проєкту «100 вчинків відповідальних громадян» відкриває реєстрацію на серію онлайн-заходів для представників Львівської області. Найближчий захід відбудеться онлайн 11 жовтня з 15:00 до 17:00. Для участі потрібно заповнити форму за посиланням. Проєкт «100 вчинків відповідальних громадян» - це довгостроковий проєкт, що має на меті сформувати всеукраїнську спільноту відповідальних громадян, підвищити рівень відповідальності суспільства в Україні, створивши список зі 100 вчинків відповідальних громадян. Учасники та учасниці у своєму місті створюватимуть список відповідальних вчинків, котрі позитивно впливають як на власне життя, так і на життя родини, громади, держави. Ці списки з 20 міст в подальшому стануть основою для об’єднаного загальноукраїнського списку, з якого шляхом голосування буде обрано топ-100 вчинків. Разом з медійним партнером The Ukrainians буде створено 10 яскравих відеоісторій та інтерв’ю про приклади відповідальних вчинків громадян нашої країни, щоб надихнути інших поширювати культуру відповідальності. Для кожного з 20 міст передбачено дві фасилітовані сесії онлайн (групові заняття, під час якого учасники та учасниці разом генерують ідеї): перша для формування переліку вчинків, а друга - щоб узгодити спільне розуміння їх змісту. Також на заходах учасники зможуть познайомитись з однодумцями та стати частиною спільноти відповідальних громадян. Мета проєкту - залучити якомога більше відповідальних громадян будь-якої професії, віку чи статі - студентів, підприємців, ІТ-спеціалістів та митців, вчителів, лікарів, держслужбовців чи депутатів місцевих рад. Для продуктивної роботи на кожну подію буде відібрано до 25 учасників. Якщо виникнуть питання, пишіть на пошту ua100actions@gmail.com Довідково: Проєкт «100 вчинків відповідальних громадян» виконує Центр демократії та верховенства права у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ), в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку (USAID).
Львівщина отримає понад 18 млн грн на створення мережі служб підтримки осіб постраждалих від насильства
9 серпня 2021
Львівська область отримає майже 18,5 млн грн на створення мережі служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Це субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, завдяки якій громади зможуть створити та покращити діяльність спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбати автомобілі для мобільних бригад при притулках. Про це йшлося сьогодні в межах наради з першою леді Оленою Зеленською, Прем’єр-Міністром України, міністром соцполітики та очільниками областей. Як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький в області кошти субвенції отримають три громади, окрім цього фінансовий ресурс скерують для придбання автомобіля та доукомплектування двох соціальних закладів в області. Зокрема: - Створення притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, у Моршинській громаді (9,492 млн грн); - Створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Дрогобицькій громаді (2 млн грн); - Створення денного центру для осіб, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою у Новороздільській громаді (4,442 млн грн); - Закупівля автомобіля та доукомплектування Притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, Центру соціально-психологічної допомоги у Львівській області (2,509 грн). «Важливо, щоб кожна людина знала, куди звернутися, і могла отримати допомогу, тобто необхідну соціальну послугу, якнайближче до місця проживання», - наголосив очільник області. Загалом же по Україні за три роки на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, передбачено 685 мільйонів гривень, 274 мільйони з яких закладено у бюджет цього року. Відтак участь цьогоріч у програмі візьмуть 125 громад в Україні. Вже найближчим часом для громад, які отримали субвенцію проведуть спеціальні навчання. Нагадаємо, що на Львівщині, з ініціативи ЛОДА, стартував проєкт «Твоє право на…». У його межах представники обласної юстиції, поліції, представниця уповноваженої ВРУ з прав людини та фахівці соціального захисту області безпосередньо в громадах безкоштовно проведуть зустрічі та розкажуть всім охочим про основні права та можливості, допоможуть вирішити конкретні проблеми. Перша зустріч - у Червонограді вже цієї п’ятниці, 13 серпня. Довідково В межах міжнародних ініціатив «Партнерство Біарріц» та «Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівності», які об’єднують зусилля різних країн на шляху до рівності різних груп жінок і чоловіків, Україна взяла на себе зобов’язання щодо протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Для виконання взятих зобов’язань та розширення доступу постраждалих до якісної і своєчасної допомоги Мінсоцполітики розбудовує систему надання допомоги постраждалим. Так, для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб запроваджено нову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 274,2 млн гривень, завдяки якій 125 громад отримають кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбання автомобілів для мобільних бригад при притулках. Загалом на території України, завдяки реалізації державної субвенції буде створено 28 нових притулків, 39 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб та буде придбано 40 автомобілів для мобільних бригад, які діють при притулках. Водночас буде покращено рівень надання соціальних послуг у 16 чинних притулках.