Представники Львівщини взяли участь у семінарі, присвяченому контролю над тютюном

6 серпня 2018р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Протягом 3-4 серпня 2018 року представники Львівського обласного центру громадського здоров’я, зокрема, директор Центру Мар’яна Служинська, взяли участь у практичному семінарі «Мистецтво мультимедійних історій на прикладі контролю над тютюном», що відбувся у Тернополі. Захід організувати ГО «Життя», «Vital Strategies» та Незалежна асоціація телерадіомовників. 

У перший день семінару експерти Костянтин Красовський та Андрій Скіпальський яскраво та всебічно висвітлили різноманітні аспекти проблеми тютюнопаління в Україні та світі.

«Куріння є настільки нефізіологічним та від природи неприємним для людини, що ця звичка ніколи б не розповсюдилась, якби не певні соціальні фактори, псевдонаукові теорії, військові події та штучно запроваджена мода. Так само можливо знову перетворити куріння в свідомості людей на немодне та безглузде заняття, незважаючи на шалені зусилля тютюнових компаній. Кінець ери тютюну досяжний в недалекому майбутньому, - оптимістично переконує Костянтин Красовський. – Деякі країни світу, наприклад, Австралія, Нова Зеландія, Велика Британія, задекларували свої наміри стати вільними від тютюну (менше 5% курців) вже впродовж 30-х років нашого століття».

Згідно Глобального опитування дорослих щодо вживання тютюну (GATS), станом на 2017 рік 23,0% українців (8,2 млн. осіб), з них 40,1% чоловіків та 8,9% жінок, є теперішніми споживачами тютюнових виробів; 7,3% некурців (2 млн. осіб) зазнавали впливу тютюнового диму вдома, а 10,5% некурців – на робочому місці.

- Безпечних тютюнових виробів не існує

- Половина споживачів тютюнових виробів помре від викликаних курінням хвороб

- Чверть курців помре у віці до 80 років, при цьому якість життя буде нижчою

- Припинення куріння працює, тоді як зменшення споживання тютюнових виробів не знижує ризику захворювань

Андрій Скіпальський зупинився на питаннях контролю над тютюном в Україні та світі, маркетингових технологіях тютюнових корпорацій, зокрема, щодо новітніх продуктів (електронні сигарети, IQOS) та сучасній політиці в сфері охорони здоров’я.

«Протягом чотирьох років ведеться активна робота з метою затвердження законопроекту Про внесення змін до деяких Законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Він передбачає оновлення медичних попереджень на пачках сигарет, заборону тютюнових виробів з характерним смаком та ароматизаторами, регулювання вмісту, маркування та продажу електронних сигарет, повну заборону реклами тютюну в інтернеті тощо», - наголосив Андрій Скіпальський.

Небезпечної популярності набувають е-сигарети, які через цілковиту доступність та неврегульований продаж становлять особливу загрозу для дітей і підлітків – майже кожен п’ятий український школяр у віці 13-15 років (18,4%) є теперішнім курцем е-сигарет. Результати досліджень свідчать, що використання електронних сигарет затягує процес відмови від куріння та знижує шанси на успіх, підвищує ризик почати курити звичайні сигарети, збільшує ризик серцево-судинних, онкологічних, легеневих захворювань, створює загрозу травматизму (е-сигарети вибухають!) та отруєнь рідиною для заправки.

Протягом другого дня семінару директор Ukrainian Media E-school Оксана Панасівська та відео-продюсер Радіо Свобода та онлайн-журналу Platfor.ma Олег Гнатюк навчали учасників, як підготувати влучний матеріал та змонтувати відео для соціальних платформ на прикладі тематики контролю над тютюном.

Оксана Панасівська розповідала про методи ефективної комунікації у сфері соціальної журналістики, пошук небанальних ідей та формування меседжу: «Визначте цільову аудиторію, шукайте цікаві ходи, подавайте тему через людину, не бійтеся емоцій, робіть парадоксальні висновки», - слухачі отримали багато важливих порад.

Олег Гнатюк з надзвичайним ентузіазмом та професійністю допоміг кожній команді учасників протягом лише кількох годин створити власне якісне SM-відео на обрану тему та презентувати його аудиторії.

Окрім ґрунтовної інформації та практичного досвіду, всі учасники оцінили задоволення від позитивного спілкування та налагодження професійних контактів для реалізації майбутніх проектів.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook