Місцевим бюджетам перерахували майже 70 млн грн субвенції
З державного бюджету надійшло та перераховано місцевим бюджетам 69,2 млн гривень другого траншу субвенції на виплату всіх видів державних допомог.
Відтак, 3,7 млн гривень перерахували департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на реалізацію комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівщини, з них 1,5 млн гривень – хворим нефрологічного профілю, 1,6 млн гривень – хворим на важкі форми артриту.
Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій населення області виділили з обласного бюджету 0,4 млн гривень.
Іще 0,1 млн гривень субвенції перераховано службі у справах дітей облдержадміністрації. Кошти виділили з державного бюджету на виплату державної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною”.
Новини за темою
Трансферти з державного бюджету надходять на Львівщину відповідно до плану: Іван Собко
3 березня 2022
Впродовж перших днів березня ритмічно, відповідно до плану, надходять трансферти з державного бюджету. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко. "У повному обсязі надійшли дотації на здійснення переданих видатків з утримання установ освіти і охорони здоров’я (14,6 млн грн), проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії (17,2 млн грн); освітня субвенція (23 млн грн) та субвенції для надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (1,7 млн грн), підтримку окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я (6 млн грн). Під час воєнного стану з держбюджету продовжується фінансування видатків відповідно до узгоджених напрямів для забезпечення повного функціонування області", - зазначив Іван Собко.
Велика реставрація: як отримати субвенцію на відновлення пам’ятки архітектури комунальної форми власності у 2022 році
11 лютого 2022
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенцій місцевим бюджетам на реалізацію проєктів робіт із реставрації, консервації та ремонту пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Документ визначає, як відбиратимуть проєкти з регіонів у рамках програми «Велика реставрація». “Якщо та чи інша громада зацікавлена відновити пам’ятку архітектури, яка знаходяться в комунальній формі власності, то орган місцевого самоврядування має подати відповідну затверджену в установленому порядку науково-проєктну документацію та позитивний експертний звіт щодо її розгляду в департамент архітектури. І вже тоді ми разом можемо доопрацювати і подати всі необхідні документи в Міністерство культури”, – розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько. Серед умов співфінансування: вартість ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’ятки – від 1 мільйона гривень; календарний план реалізації проєкту – не більше трьох років. Розглядати заявки та розподіляти кошти буде комісія, створена з представників Міністерства культури та інформаційної політики України. Розподіл субвенцій затверджуватиметься Урядом за поданням Мінкульту та погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету. Перевагу надаватимуть проєктам: які реалізовувалися у 2021 році за рахунок субвенції та потребують виділення коштів з Державного бюджету України на 2022 рік для продовження чи завершення їх реалізації; об’єктам культурної спадщини, які перебувають в аварійному стані; об’єктам, включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; об’єктам культурної спадщини національного значення; проєктам, на реалізацію яких запропоноване співфінансування з місцевого бюджету. Загалом на 2022 рік у державному бюджеті передбачено субвенцію у розмірі 1,8 мільярдів гривень на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам'яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності. Нагадаємо, зараз у рамках програми “Великої реставрації” – п’ять об’єктів Львівщини. Серед них один об’єкт комунальної власності – музей історії релігії у м. Львові. Для його відновлення минулого року використали 2 мільйони гривень. Детальніше з постановою можна ознайомитись за посиланням.
13,5 млрд грн перерахували до держбюджету великі платники податків Західного регіону у 2021 році
27 січня 2022
У січні-грудні 2021 року великі платники податків, які обслуговуються в Західному міжрегіональному управлінні Державної податкової служби по роботі з великими платниками податків, перерахували до загального фонду Державного бюджету 13,5 млрд гривень. У розрізі основних податків до Держбюджету надійшло: податку на додану вартість – 7,5 млрд гривень. Так, платники податків забезпечили приріст надходжень в порівнянні з відповідним періодом 2020 року на суму 910 млн гривень. Великий бізнес перерахував до Державного бюджету 3,7 млрд гривень податку на прибуток, акцизного податку – 1,2 млрд гривень, військового збору – 518 млн гривень. Щодо відрахувань на соціальні потреби населення, то з початку року великими підприємствами Західного регіону сплачено 6 мільярдів гривень. «Сплата податків - це інвестиція в добробут кожного з нас, запорука сильної держави», - зазначила начальниця Управління Ірина Короткова. Нагадаємо, у Західному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків перебувають на обліку 150 платників з одинадцяти областей України та м. Києва (Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська). Великий платник податку - юридична особа, дохід якої з усіх видів її діяльності перевищує 500 мільйонів гривень за чотири останні звітні періоди.
За поступленнями до загального фонду держбюджету Львівщина забезпечила приріст на 35,8 %
6 січня 2022
У 2021 році Львівщила сплатила до державного бюджету податків на суму 53,4 млрд грн. Це на 12,6 млрд грн більше порівняно з надходженнями 2020 року. Таким чином відсоток зростання найвищий за останні шість років – 30,8. При цьому, за поступленнями до загального фонду держбюджету область забезпечила приріст на 35,8 %. Помітної позитивної динаміки Львівщина досягнула і за всіма основними податками і платежами: податок на прибуток підприємств – на 61 % рентні платежі за природні ресурси – на 53 % податок на доходи фізичних осіб – на 32 % податок на додану вартість – у 2,8 рази У 2,7 рази зросло й бюджетне відшкодування ПДВ.
Надходження податків з Львівщини до Держбюджету продовжують зростати
7 грудня 2021
Так, у листопаді цього року у порівнянні з листопадом минулого зросли надходження коштів на 43%. По ПДВ на 29%, по податку на прибуток – на 63%, акцизному податку з вироблених товарів – на 36%, ПДФО – на 28%, рентні платежі – на 116%. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Всього за 11 місяців 2021 року у порівнянні з відповідним періодом 2020 року надходження до Державного бюджету зросли на 39% і перевищили 16 млрд грн. Це на 4,5 млрд грн більше, аніж минулого року. За 11 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 15,3 млрд грн, що на 26%, або на 3,2 млрд грн, більше, ані торік.
Львівщина отримала 83,3 млн грн субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій та реалізацію інфраструктурних проектів
17 листопада 2021
На Львівщину надійшли кошти з державного бюджету для 41-го місцевого бюджету області в загальній сумі 83,3 млн гривень. Інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА. Зокрема, з обласного бюджету передбачається використати вказані субвенції в загальній сумі 22 млн грн. З них: на капітальний ремонт їдальні із заміною технічного обладнання КЗ ЛОР «Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» у м. Львові – 9 млн грн, на будівництво злітно-посадкового майданчика гвинтокрилів у КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» – 11 млн грн, на придбання медичного обладнання для Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охорони материнства і дитинства» – 1,87 млн грн, на придбання та встановлення спортивного майданчика в Комунальному Закладі Львівської обласної ради «Підкамінська спеціальна школа І—ІІІ ступенів з поглибленою професійною підготовкою» в смт Підкамінь – 0,15 млн гривень. Вказані кошти спрямують на придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, придбання і встановлення мультифункціональних та ігрових дитячих майданчиків, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт бюджетних установ, а також на проведення благоустрою та встановлення вуличного освітлення в населених пунктах області. Зазначимо, що фінансування здійснили відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2021 року № 1337-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» та № 1311-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери».
Будівельна готовність об’єктів - 83% та на 100% закуплене обладнання: Львівщина освоює субвенцію на розвиток мережі ЦНАП
15 листопада 2021
Департамент економічної політики Львівської ОДА підбив результати реалізації субвенції на розвиток мережі ЦНАПів. Так, у 6-ти громадах вже на 100% закупили обладнання для видачі паспортних документів та обладнання для видачі посвідчень водія та реєстрації транспортних засобів. Це такі громади: - Гніздичівська ТГ - Моршинська ТГ - Самбірська ТГ - Стрийська ТГ - Ходорівська ТГ - Новороздільська ТГ. Ще 4 громади проводять будівництво та/або реконструкцію ЦНАПів. На сьогодні роботи виконали на понад 90 % у Бориславській, Глинянській, Дрогобицькій, Новояворівській територіальних громадах. Окрім цього, у 3 громадах роботи по реконструкції приміщень виконали на понад 60 %. Це Боринська, Городоцька, Оброшинська територіальні громади. Нагадаємо, що згідно з новим перерозподілом коштів субвенції на розвиток мережі ЦНАП Львівщина отримала додаткових 600 тис грн. Відтак загалом сума субвенції для 13-ти громад збільшилась до 23,5 млн грн. З них, станом на зараз профінансовано 19,9 млн грн. Касові видатки становлять 10,7 млн грн.
Надходження до Державного бюджету зросли на 39 %
15 листопада 2021
За 10 місяців 2021 року, у порівнянні з відповідним періодом 2020 року, надходження до Державного бюджету зросли на 39 % (на 3,9 млрд грн) і досягли 14,1 млрд грн. Про це повідомив Ігор Комендат, начальник ГУ ДПС у Львівській області. "Окрім того, збір ПДВ склав 5,8 млрд. грн - це на 32,7 % або на 1.4 млрд грн більше у порівнянні з минулорічним періодом. Надходження податку на прибуток зросли на 42 % (плюс 800 млн.грн), ПДФО – на 28% (плюс 720 млн. грн.). Також за 10 місяців цього року надходження єдиного соціального внеску склали 13,9 млрд. грн., що на 27 % або на 2,9 млрд грн більше, ніж у минулому році", - зазначив Ігор Комендат.
39 громад Львівщини отримають додатково майже 90 мільйонів з держбюджету
30 жовтня 2021
Фінансовий ресурс для 113 об’єктів на суму 89,5 мільйонів гривень скерують відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України на здійснення заходів з соціально-економічного розвитку. Про це поінформував голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зокрема, кошти передбачені таким громадам: - Городоцька територіальна громада – 10 000 тис грн - Гніздичівська селищна громада – 1 913 тис грн - Тростянецька сільська громада – 700 тис грн - Давидівська сільська громада – 118 тис грн - Жовтанецька сільська громада – 490 тис грн - Розвадівська сільська громада – 590 тис грн - Великомостівська міська громада – 697,768 тис грн - Кам’янка-Бузька міська громада – 4400 тис грн - Бібрська міська громада – 1289 тис грн - Лопатинська селищна громада – 1038,067 тис грн - Меденицька селищна громада – 2400 тис грн - Белзька міська громада – 580 тис грн - Бориславська міська громада – 2817 тис грн - Буська міська громада – 600 тис грн - Грабовецько-Дулібівська сільська громада – 2128 тис грн - Добротвірська селищна громада – 650 тис грн - Жидачівська міська громади – 1461 тис грн - Жовківська міська громади – 6650 тис грн - Журавненська селищна громада – 2998 тис грн - Золочівська міська громада – 2680 тис грн - Івано-Франківська селищна громада – 4000 тис грн - Красненська селищноа громада – 500 тис грн - Куликівська селищна громада – 1350 тис грн - Львівська міська громада – 2299 тис грн - Миколаївська міська громада – 2030 тис грн - Новороздільська міська громада – 500 тис грн - Новояворівська міська громада – 2800 тис грн - Новояричівська селищна громада – 1928 тис грн - Перемишлянська міська громада – 4950 тис грн - Поморянська селищна громада – 605 тис грн - Рава-Руська міська громада – 1000 тис грн - Сколівська міська громада – 300 тис грн - Сокальська міська громада – 2200 тис грн - Старосамбірська міська громада – 5753,9 тис грн - Східницька селищна громада – 2470 тис грн - Трускавецька міська громада – 2683 тис грн - Хирівська міська громада – 1100 тис грн - Червоноградська міська громада – 3856,089 тис грн - Яворівська міська громада – 3000 тис грн - Обласному бюджету – 2020 тис грн. Серед об’єктів, які профінансують - два проєкти програми «Велике будівництво». Це Гніздичівська школа та садок у Волі - Висоцькій Жовківської громади. «Освітні проєкти дуже важливі для нашої області. Світлі просторі класи, доступні приміщення, нове сучасне обладнання, спортивна інфраструктура - це те, що ми маємо дати всім дітям області у всіх районах. Саме на це скерована Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору. Адже цей простір не тільки фізичний, це також рівний доступ до якісної освіти та всіх соціальних послуг. Багато з пунктів цієї субвенції направлені саме на це», - наголосив очільник області. Детальніше про те, на які об’єкти скерують кошти за посиланням.
Львівщина отримала фінансування з державного бюджету на реалізацію 11 об’єктів соціальної інфраструктури
30 жовтня 2021
Розпорядженням Кабміну від 28.10.2021 №1311-р, внесли зміни в розподіл у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. Відтак, затвердили фінансування 2 загальнообласних об’єктів в сумі 20 млн гривень, а саме: 11 млн грн - на об’єкт «Будівництво злітно-посадкового майданчика гвинтокрилів у КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова», на вул. І. Миколайчука, 9»; 9 млн грн - на об’єкт «Капітальний ремонт їдальні із заміною технічного обладнання КЗ ЛОР «Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» на вул. Пасічній, 68 у м. Львові». На завершення 3 об’єктів «Великого будівництва» у поточному році додатково спрямують 10 млн грн: «Реконструкція будівлі басейну ДЮСШ «Тризуб плюс» на вул. Галицькій,1 в с. Давидів» – 5 млн грн; «Реконструкція площі Вічевої (М. Шашкевича), вул. М. Шашкевича та прилеглих вулиць м. Золочева» – 3 млн грн; «Будівництво ЗОШ І-ІІ ступенів в с. Братковичі» – 3 млн грн. Ще 55 млн гривень скерують шести територіальним громадам для реалізації наступних об’єктів: Реконструкція стадіону «Галичина» на вул. Спортивній, 2 у м. Дрогобич Львівської області під спортивно-тренувальний молодіжний комплекс (Коригування) – 20 млн грн; Реконструкція площі Ринок в м. Броди Львівської області (коригування) – 2 млн грн; Реставраційно-ремонтні роботи памʼятки архітектури місцевого значення 1904р. (ох. № 2523-м) Народного дому на вул. Коперника, 6 в м. Самбір Львівської області – 5 млн грн; Реконструкція головної каналізаційної насосної станції в с. Добряни Стрийського району Львівської області – 10 млн грн; Капітальний ремонт дороги та вулиці Героїв Євромайдану та вулиці І. Франка в місті Ходорові Львівської області – 10 млн грн; Капітальний ремонт дороги по вул. Промислова в с. Бердихів (від автотраси М10 Львів-Краковець до початку с. Бердихів) Яворівського району Львівської області – 7 млн грн.
Супершвидкісний інтернет продовжує з’являтися у найвіддаленіших селах Львівщини
8 жовтня 2021
Кам’янка-Бузька громада за кошти державної Інтернет-субвенції першою на Львівщині та однією з перших в Україні забезпечила широкосмуговим доступом до інтернету село Верени. Тепер тут через WiFi завантажити фільм можна буде за хвилину, а то й менше. Швидкість швидкісного інтернету, яку тут заміряли при тестуванні, - 700 Мбіт/с через кабель, 200 Мбіт/с через WiFi. Сьогодні активно тривають роботи з проведення широкосмугового інтернету до соціально важливих установ 25 громад Львівщини, які взяли участь у розподілі коштів Інтернет-субвенції від держави. Село Верени, в якому проживає 147 осіб, стало першим учасником програми на Львівщині, де широкосмуговий інтернет з’явився вперше. “Відповідно до умов субвенції, провайдер, якому скерували дофінансування відповідно до проведеного конкурсу, має провести тестування якості проведеного інтернету та виміряти швидкість передачі даних. Для кабельного інтернету вона повинна становити не менше 500 Мбіт/с, для WiFi - не менше 100 Мбіт/с. Провайдер також зобов'язується впродовж 2022 року забезпечити безкоштовний доступ до інтернету для соціального об'єкта”, - пояснює заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. До села, в якому проживає 147 мешканців, проводити інтернет-провайдеру не надто вигідно тому він тут міг ніколи й не з’явитися. У цьому переконаний заступник Голови Кам'янка-Бузької громади Олег Квасніцький, який з боку громади курував процес інтернетизації села Верени. “Від імені всіх жителів села, я вдячний державі, Мінцифри та Львівській ОДА. У нашій громаді доступу до швидкісного інтернету не мали три села. У двох із них живе по 30-50 жителів. Третє було Верени. Щоб провести сюди інтернет, потрібно було прокласти новий кабель, довжиною 10,5 км. І це коштувало загалом понад 100 тисяч гривень, половину з яких надала держава. Наразі та кількість нових абонементів, які є у селі, не дозволяє говорити про прибутковість лінії для провайдера. Це для нього, скоріше, соціально відповідальний проєкт. У цьому селі Народний дім і є єдиним соціальним об’єктом, школи тут нема. Але ми домовилися, що тут також буде безкоштовний WIFI-роутер, з відкритим доступом, впродовж року”, - розповідає Олег Квасніцький. В інформаційну еру, в якій ми живемо, доступ до швидкісного інтернету є запорукою прозорості і підзвітності місцевого самоврядування, підвищення конкурентоспроможності громади, зростання інвестиційної привабливості, доступу до публічних послуг та навіть просто можливістю скористатися послугами інтернет-магазину чи навчатися онлайн. “Доступний, швидкий і якісний інтернет - це тепер елемент твердої інфраструктури країни та регіону. Через інтернет віднедавна можна взяти лікарняний, щоразу розширюється перелік послуг, які надає портал “Дія”. Водночас відсутність доступу до всесвітньої мережі позбавляє людей можливості отримувати інформацію, державні, освітні та медичні послуги, працювати онлайн. Це сьогодні у Веренах нема підприємств, які працюють через інтернет, але це не означає, що вони не можуть там з’явитися через пів року чи рік”, - каже Олександр Кулепін. 2020 року Львівщина займала четверте місце в Україні за забезпеченням мешканців швидкісним інтернетом. Лише 9% сільського населення нашої області не мали доступу до швидкісного інтернету. На початку 2021 року 25 громад з нашої області перемогли у відборі на отримання Інтернет-субвенції, загальною сумою 5,53 млн грн, для проведення швидкісного широкосмугового інтернету. Загалом у населених пунктах цих громадах проживає 14 000 осіб. Розмір субвенції від держави відповідає 90% заявленого фінансування, водночас 21 громада отримала 100% заявлених коштів, а решта - дофінансовують провайдери та громади. Наразі 22 громади завершили аукціон для визначення підрядника, котрий проведе інтернет, 19 з них - підписали договір з виконавцями, а 3 - підпишуть договори найближчими днями. У результаті проєкту, підключити до швидкісного інтернету на Львівщині мають: 9 шкіл; 2 дошкільних заклади; 38 будинки культури; 17 бібліотек; 26 фельдшерсько-акушерських пунктів; 2 лікарні; 3 пожежні частини; 1 заклад Мінсоцполітики. “Варто зазначити, що призначення субвенції від держави спонукало провайдерів в області поборотися за ринок надання послуг. Ще до моменту оголошення закупівель, деякі з них власним коштом провели швидкісний інтернет до 9 населених пунктів, які претендували на субвенцію. Це дало змогу зекономити 357 тисяч гривень з державного бюджету. Ще 300 тис. гривень вдалося зекономити під час інтернет-торгів для визначення виконавців робіт”, - додає заступник голови Львівської ОДА.
Понад 200 млн гривень субвенції скерували на реалізацію інфраструктурних об’єктів Львівської області
6 жовтня 2021
Із загального фонду державного бюджету до бюджетів області та окремих місцевих громад перерахували в повному обсязі субвенцію на суму 222,7 млн гривень. Ці кошти призначені для реалізації інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери Львівщини. Кошти субвенції передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.08.2021 № 975-р. Для обласного бюджету вказану субвенцію передбачається використати в загальній сумі 144,6 млн грн. З них: на капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С141908 Боберка — Бориня, - 130 млн гривень; на капітальний ремонт з переплануванням приміщень Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” на вул. Дністерська, 27 у Львові – 14,6 млн гривень. Крім цього, одинадцять місцевих громад отримають 78,1 млн гривень, які планують спрямувати на будівництво, реконструкцію капітальний ремонт освітянських об’єктів в м. Пустомити, селах Підберізці, Ставчани, В'язова, Лапаївка, Оброшине, Коростів, спортивних об’єктів в містах Львові та Стрию, народного дому в с. Виннички і дорожньої інфраструктури в м. Новий Розділ та селах Муроване і Пасіки-Зубрицькі.