Осінній мандрівний сезон у парк «Північне Поділля» розпочали студенти-педагоги
Осінній мандрівний сезон у заповідних територіях Національного природного парку «Північне Поділля» першими розпочали студенти Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича і їх наставники.
Під проводом інтерпретаторів природи відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля», за сприяння фахівців з туризму відділу культури Бродівської РДА, студенти-педагоги здійснили мандрівку по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті, що пролягає по мальовничій заповідній території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг».
Під час мандрівки юні туристи побували біля лісового водного джерела, що є одним із витоків річки Стир, та почули багато цікавого про вододіли, які пролягають через Бродівщину, зокрема й про Головний європейський вододіл.
На інших зупинках працівники відділу рекреації та туризму розповіли мандрівним студентам та їх наставникам про воєнній події Другої світової війни, наочно продемонструвавши залишки фортифікаційних споруд 1944 року військ Вармахту.
Біля старої годівниці для звірів юні мандрівники слухали про видове багатство флори та фауни цієї заповідної території, зокрема, мали нагоду побачити як зростає береза темна, що занесена до Червоної книги України, доторкнутися до багатолітніх буків-патріархів тощо.
Юні мандрівники мали нагоду побачити такі мегаліти як «Груда рихлого каміння», «Камінь-кат», «Мертва голова», «Лежачий пес» і, звичайно родзинку цього туристичного маршруту – камінь «Триніг», що величаво стоїть на трьох ногах у формі лагідного звіря на однойменній вершині, що поруч із горою Збараж.
Проте, неабиякий інтерес у студентів-мандрівників викликала печера-грот язичницького періоду, що є своєрідною усипальницею дохристиянського періоду.
Новини за темою
Мешканців Львівщини закликають бути обережними: навесні в лісах і парках активізуються кліщі
10 травня 2022
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА попереджає: навесні в лісах і парках активізуються кліщі, які можуть бути переносниками борелій (Borrelia burgdorferi) та ще кількох десятків потенційних патогенів. Коли людину кусає заражений кліщ, то борелії згодом потрапляють у кров, оселяються в організмі, викликають імунну реакцію та хворобу Лайма чи бореліоз. Не всі кліщі інфіковані бореліями, і не кожен укус інфікованого кліща призведе до хвороби Лайма. Крім цього, не кожен випадок хвороби починається з очевидного симптому — почервоніння місця укусу (еритеми). Хвороба Лайма - це небезпечне захворювання, при якому в першу чергу уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до інвалідизації і навіть смерті хворого. Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються по цих стежках. Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту.
Мандрівка у минуле: «Древній Звенигород» змінив графік прийому відвідувачів
9 травня 2022
Історико-культурний заповідник у Звенигороді збільшив години роботи і чекає на самостійних відвідувачів та групи туристів. Тут радіють новим знайомствам, спілкуванню та можливості розказати про давнє княже місто. «Особливість нашої експозиції та її мультимедійна складова дозволяють працювати, і, у той самий час, зберігати експонати у безпеці на час війни. Як і колеги з інших музеїв ми максимально убезпечили наші фонди. Тож наразі в експозиції немає артефактів. Натомість історію княжого Звенигорода можна дізнатись з великої кількості графічних матеріалів та банерів. «Заглянути» в інтер’єри будівель столичного міста допоможуть наші «портали часу». Окрім цього, як і раніше, доступними для огляду є тури середньовічним містом у віртуальній реальності», – зазначають працівники заповідника. У «Древньому Звенигороді» просять з розуміння поставитись до того, що наразі екскурсійний супровід груп можливий лише за попереднім записом. Зголошуватись потрібно щонайменше за два дні до планованого візиту за телефоном: +380 93 258 0817. Водночас для самостійного відвідування музею попередній запис не потрібний. Чекають відвідувачів щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 18:00 год. У випадку повітряної тривоги відвідувачі та працівники музею повинні пройти в найближче укриття. Гостей також просять бути готовими до перевірки документів відповідно до правового режиму воєнного стану.
Асоціація викладачів історії та обласна бібліотека для юнацтва запрошують переселенців на екскурсії Львовом
3 травня 2022
Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» та Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука запрошують дітей та родини, які переїхали на Львівщину через війну, на безкоштовні екскурсії історичним центром Львова. У програмі знайомство з діяльністю волонтерського центру у центрі Львова, пішохідна екскурсія історичним центром міста, візит у підземелля Львівської копальні кави, частування. Екскурсії проводитимуть щонеділі об 11:00 год на пл. Ринок, 9. Для участі у заході необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням. Контактна особа - Яна Тимчук: +380958209634 Реєстрація триває з понеділка до п'ятниці на екскурсію, яка відбудеться у найближчу неділю.
На території Львівщини планують збудувати агро-фуд промисловий парк
13 квітня 2022
Проєкт Agro.Food.Tech Park – це індустріальний парк, який спеціалізується на переробці агропродуктів, на розробці та виробництві продуктів харчування та пов'язаних напрямках. Він передбачає створення єдиного в Україні центру синергії проривних технологій в сфері агро- і харчової промисловості. Центр генерації ідей з розробки нових типів продуктів харчування та організації серійного виробництва, продукція якого буде гідно конкурувати на українському, європейському та світовому ринках. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький наголосив на важливості реалізації подібних проєктів. ''Ми дуже зацікавлені в реалізації цього проєкту на території Львівщини, адже це не лише стане новим джерелом податкових доходів, але і новим роботодавцем та прикладом для нових інвесторів. Важливо щоб область розвивалася, тому наша адміністрація всіляко сприятиме у втіленні в життя такого роду проєктів. Впевнений, що ми зможемо стати прикладом для інших областей також'', – сказав Максим Козицький. Як зазначили розробники, проєкт вирішує одну з основних проблем сьогодення – релокація прифронтових підприємств. ''Українські території, які опинилися в зоні бойових дій зазнають руйнувань інженерної, житлової, соціальної, виробничої та логістичної інфраструктури. Це призведе до значної або повної зупинки економіки таких територій. Саме тому необхідно оперативно переносити їхні виробничі потужності, щоб економіка працювала, а бюджет – наповнювався'', – повідомили розробники. Реалізація проекту Agro.Food.Tech Park дозволить: • убезпечити виробничі потужності підприємств, які перебувають близько до зони бойових дій від можливого руйнування; • зберегти зайнятість для працівників підприємств та створити нові робочі місця; • зберегти працездатність підприємств на новій території. На території парку за проєктом повинні бути розміщені не лише промислові цехи та складські комплекси, але й виставковий центр, бізнес-парк, дитячий садок, школа, та житлові будинки з торгово-розважальним центром.
Національному природному парку «Бойківщина» - три роки
11 квітня 2022
Національний природний парк «Бойківщина» – природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, який створили відповідно до Указу Президента України від 11.04.2019 № 130/2019 на площі понад 12 тис га. «Парк створено з метою збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Хоча парк і почав працювати нещодавно в його межах вже пролягають такі туристичні маршрути як: «Прикордонна веломандрівка Беньова-Боберка», «Як вирощують ліси: від насіння до великих дерев», «Історичні та природні таємниці урочища Бабінець» та «Краєвиди Бескидів»», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Руслан Гречаник. Детальніше про послуги, які надає парк можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/IFc3igZ або безпосередньо на сторінці парку у Facebook (https://cutt.ly/iFc3ka7). «Щиро вітаємо колектив НПП «Бойківщина» та всіх, хто долучився до його створення зі святом, хай парк розвивається, розширюється та досягає нових вершин, мирного неба та перемоги у цей військовий час!», - додав Руслан Гречаник.
Природоохоронні установи Львівщини долучились до допомоги внутрішньо переміщеним особам та війську
5 квітня 2022
Природоохоронні установи Львівщини - Яворівський НПП, НПП «Сколівські Бескиди», НПП «Північне Поділля», РЛП «Верхньодністровські Бескиди», РЛП «Надсянський» та РЛП «Стільське Горбогір’я» активно долучаються до боротьби проти загарбників. Працівники цих установ плетуть маскувальні сітки, координують отримання гуманітарної допомоги на місцях, блокують розповсюдження дезінформації окупантом у інформаційному просторі, допомагають облаштуватися на новому місці тимчасово переміщеним особам в Україні та дістатися жінкам та дітям до Польщі тощо. Зокрема, у департаменті екології та природних ресурсів наголосили, що національні природні парки Львівщини проводять реабілітаційні заходи для внутрішньо переміщених осіб, зокрема: НПП «Сколівські Бескиди» організовує екскурсії туристичними маршрутами парку (детальніша інформація про екскурсії за номерами телефону: 098 558 65 50 (Іванка) або (251) 2-14-11 (адміністрація парку); НПП «Північне Поділля» проводить мандрівки та екскурсії територією Поділля (детальніше про час і місце за телефоном: 0969197073). «Львівщина стала гуманітарним хабом для усієї України. Працівники природоохоронних установ теж не змогли стояти осторонь і активно допомагають і війську, і внутрішньо переміщеним особам. Запрошуємо переселенців відвідати національні парки. Тут ви зможете душевно відпочити та пізнати красу природи Львівської області» , - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.
В області організовують екскурсії та запрошують відвідувачів: частину виручених коштів передають на ЗСУ
1 квітня 2022
Управління туризму та курортів Львівської ОВА підготувало підбірку екскурсій, що організовують найближчим часом в області. Важливо, що організатори дозвілля таким чином збирають кошти для потреб Збройних Сил України. «Війна триває, ми допомагаємо в тилу – займаємось організацією харчування для вимушених переселенців. Окрім їжі, пропонуємо людям відновити психоемоційний стан, тож запрошуємо на пізнавальні екскурсії, які допоможуть краще ознайомитись з історію та культурою нашого краю, регіональними звичаями і традиціями», – зазначає Наталя Табака, керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА. Туроператор «Відвідай» на вихідні пропонує дві екскурсії. Завтра, 2 квітня, відбудеться прогулянка «Дивовижний Львів за 1 гривню», під час якої запланована дефіляда історичною частиною міста Лева, оглядова екскурсія древніми середньовічними вуличками та австрійськими проспектами, старими кварталами. А також знайомство з архітектурними та скульптурними об’єктами, історії та легенди про життя містян. Вартість – ваші добровільні пожертви, які будуть використані на потреби захисників. Наступна недільна екскурсія «10 Чудотворних ікон Львова з Любомиром Воробієм» вартуватиме 99 гривень. Початок о 13:00 год. Для запису телефонуйте +38 (067) 50 88 667. З оновленим туром Середньовічним Львовом повертається Free Walkative Tours Lviv. Запрошують як львів’ян-експертів, так і тих, хто нічого не знає про Львів і дуже хоче пізнати місто. Маршрут: площа Ринок – «Копальня кави» – «Майстерня шоколаду» – єврейський квартал – синагога «Золота Роза» – Арсенал – русинський квартал - пам’ятник Федорову – Аптека-музей – вірменський квартал – костел єзуїтів – польський квартал – площа Ринок. Екскурсії відбуватимуться кожної середи, суботи та неділі, починаючи з квітня. Початок об 11:00 год біля Нептуна на площі Ринок. Тривалість – 1,5 години. «Скільки коштує така екскурсія? – вирішуєте лише ви! Ми будемо раді будь-якій підтримці і частину коштів спрямуємо на волонтерство та підтримку наших Героїв. Наші тури створені для невеликих груп туристів із дотриманням правил поведінки під час воєнного стану. У разі повітряної тривоги, у нас є план – найкрасивіші підземелля Львова, які слугуватимуть нам укриттям. Просимо вас обов’язково зареєструватись на екскурсію, мати із собою документ, що посвідчує особу і насолоджуватись прогулянками Львовом із нами», – повідомляють організатори. Реєстрація на сайті https://freewalkingtour.com/uk/tours/old-town-lviv/ Львівський муніципальний мистецький центр на Стефаника, 11 теж відновив виставкову діяльність. Чекає відвідувачів щодня з 10:00 до 22:00 год. Разом з простором для спільної роботи переселенців та львів’ян творчих та соціальних сфер «Співпраця» тут є експозиційний проєкт для художників і художниць з України «Укриття», який покликаний показати реакційне мистецтво, що виникло у час нападу росії на Україну. Контактний номер: 063 110 4899. Асоціація галеристів Львова ініціювала серію безплатних подій для гостей міста «Львів зустрічає». Програма включає легкі ознайомчі прогулянки вулицями, парками та мистецькими просторами Львова, які проводитимуть засновники та працівники місцевих культурних інституцій. У суботу, 2 квітня, о 13:00 год запланована екскурсія виставкою 35-ти вимушено переселених художників «Коли говорять гармати, музи НЕ мовчать", куратор Галина Отчич.Зустріч – Арт галерея мадам Пальмгрен, вул. Федорова І. 8. Тривалість – до години. О 15:00 передбачена прогулянка парком культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького з Павлом Гудімовим та Олександрою Сладковою. Зустріч – центральний вхід з вулиці Вітовського (біля аркади). Тривалість – 2 години. У неділю, 3 квітня о 14:00 буде прогулянка парком Погулянка з Павлом Гудімовим та Олександрою Сладковою. Зустріч – зупинка Погулянка (кінцева 1 трамваю). Тривалість – 2 години. О 16:00 запрошує на мультимедійну екскурсію команда Центру архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа». Зустріч – вул. Насипна,11. Тривалість – 1 година. Контактний номер телефону +380 (96) 396 52 11. За 30 хвилин їзди від Львова у с. Стрілки розташований Перший публічний парк сучасної скульптури PARK3020. У теперішній час тут приймають відвідувачів на вихідні. Час екскурсій (субота та неділя): 11:00 – 12:30, 13:00 – 14:30, 15:00 – 16:30. 50% від вартості квитка передають на підтримку ЗСУ. Деталі: +380 (67) 354 07 71. За деталями проведення безкоштовних екскурсій по місту Золочеву та мандрівок по території національного природного парку «Північне Поділля» звертайтесь за телефоном 0969197073. Більше про туристичні локації, які пропонують переселенцям на Львівщині читайте за посиланням https://cutt.ly/mDGqCzG
Львівський музей історії релігії запрошує на екскурсії
30 березня 2022
У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, експозиція Львівського музею історії релігії зачинена. Але музейники підготували інші науково-пізнавальні заходи, які допоможуть ознайомити гостей і жителів міста з його культурою та історією. У четвер, 31 березня, о 15 годині відбудеться екскурсія «Релігійне життя Львова XVI–XX століть». Науковці розкажуть історію церкви Успіння Пресвятої Богородиці, про католицькі костели і монастирі бернардинів й домініканців, церкву Преображення Господа Нашого Ісуса Христа УГКЦ, Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці. Наступної середи, 6 квітня, о 15 годині на екскурсії «Львів на зламі XIX–XX століть» розкажуть як формувався діловий Львів XIX століття. Учасники екскурсії побачать один із найкрасивіших театрів України, будівлю колишнього Галицького сейму (сьогодні – один із найбільших університетів України), пройдуться найстарішим парком, побувають на Святоюрській горі. Прогулянка відбудеться між двома університетами: ЛНУ імені Івана Франка і НУ «Львівська політехніка». Поринути у минуле, відчути дух Середньовіччя, ще й спробувати розгадати історичні загадки, науковці музею запропонують дітям переселенців на розважально-пошуковому квесті «Середньовічним підземеллям Домініканського костелу». Відповідаючи на запитання екскурсовода, учасники здійснять подорож до князівської в’язниці, побувають у чернечих келіях, побачать знаряддя тортур, які використовували для допитів відьом і чаклунів. Захід відбудеться 5 квітня о 15 годині й 8 квітня о 14 годині і є безкоштовним. Окрім того, щодня (окрім понеділка) о 15 і 17 годинах музейники проводять екскурсії в підземеллях колишнього Домініканського монастиря. Місце збору – Львівський музей історії релігії, що на площі Музейній, 1. Ціна екскурсій – вартість музейного квитка. Важливо! Оскільки екскурсії відбуватимуться у часі воєнного стану в країні, просимо враховувати заходи безпеки: мати із собою документи, що посвідчують особу; екскурсантів просимо не фотографувати навігацію до об’єктів (інформаційні таблички, тощо) не використовувати позначку геолокації; якщо під час заходів буде оголошена повітряна тривога, перейдемо до укриття.
На Львівщині організували роботу з пошиття спеціальних жилетів для наших захисників: як долучитися
30 березня 2022
На Львівщині, поблизу Червонограда люди активно займаються волонтерством – шиють «розвантажувальні жилети» для військовослужбовців. Завдяки локальній волонтерській ініціативі вдалося пошити вже понад 200 спеціальних жилетів. Їхнє головне завдання забезпечити зручне використання всього необхідного спорядження, а насамперед – швидкого та зручного доступу до будь-якого елемента екіпірування. Кураторка процесу пошиття розвантажувальних жилетів пані Марія запрошує охочих долучатися до волонтерської ініціативи. Всі деталі телефоном 0979534502. «Ми потребуємо майстерних рук швачок. По можливості – залучаємо кошти благодійників, щоб оплатити цю нелегку роботу, а ще – обіцяємо здорову та позитивну атмосферу в колективі. Шити можна як у нас, так і брати викройки додому, якщо ваша швейна машинка дозволяє шити цупкіші тканини. Ваші руки дуже потрібні нам та хлопцям, котрі боронять Україну!», – говорить жінка. Двадцять рулонів спеціальної тканини для пошиття розвантажувальних жилетів передали як гуманітарну допомогу з Литви. А ще – медикаменти, турнікети, пальне, продукти та іншу допомогу. Нагадуємо, що на Львівщині, крім допомоги нашим військовим організовують допомогу та дозвілля для внутрішньо переміщених осіб. Наприклад, село Яструбичі, запрошує відвідати туристичну локацію «Гніздо Яструба». Це унікальний авторський командний квест, в основі якого лежать реальні події 1949 року. Відвідувачів знайомлять з повстанським рухом в інтерактивній формі, залишають поле для роздумів та аналогій з теперішнім часом. Таким чином можна вивчати історію рідного краю у формі веселої гри, відшукати сховані артефакти, посприяти патріотичному вихованню дітей та прищепити їм українські цінності. Більше про туристичні локації, які пропонують переселенцям читайте за посиланням.
Аби трохи відволіктись від стресу, для переселенців на Львівщині пропонують чимало екскурсій
26 березня 2022
На Львівщині перебуває майже 250 тисяч тимчасово переміщених осіб. Аби хоч трохи відволіктись від стресу, який довелося пережити покидаючи рідні домівки, запрошуємо відвідати туристичні локації області. 1. Національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Благодійна ініціатива охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти, жінки. Перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори треба мати зручне взуття, теплий одяг. За довідками просимо звертатися за телефоном: 098 909 28 05 (Роман). 2. Бориславська територіальна громада приймає до себе тимчасово переміщених осіб. Більшість музеїв та туристичних локацій працюють в звичайному режимі. До прикладу, аптека-музей Йогана Зега. Працівники стараються теперішні екскурсії адаптувати під гостей, що не знайомі з історію міста та легендами краю. Адреса музею: м. Борислав, вул. Карпатська брама, 17. 3. До музею «Дрогобиччина» щодня приходять внутрішньо переміщені родини з дітьми. Тут уже побували відвідувачі з Києва, Харкова, Миколаєва, Запоріжжя, Дніпра, Донецька тощо. Наукові працівники відділу європейського мистецтва проводять екскурсії для всіх охочих та знайомлять відвідувачів з творчістю відомого польського художника та письменника єврейського походження Бруно Шульца (1892-1942), який все життя прожив у Дрогобичі та загинув у рідному місті від рук фашистських загарбників. У постійній мультимедійній експозиції яскраво висвітлюється життя митця, зокрема і під час більшовицько-фашистської окупації. Запрошуємо охочих відвідати експозицію «Бруно Шульц та його місто» та оглянути настінні казкові розписи, виконані художником в останній рік життя. Адреса: Палац мистецтв, вул. Шевченка, 38. Водночас 26 та 27 березня о 15.00 год. відділи історії та природи музею «Дрогобиччина» (вул. І.Франка, 32) запрошують тимчасово переміщені родини з дітьми на краєзнавчі екскурсії. 4. Меморіальний музей-садиба родини Бандерів у Стрию. Сам музей створений на родинному обійсті дідуся та бабусі Степана Бандери. Відвідуючи музей, можна пройтися стежками дитинства політичного діяча, а також познайомитися з усіма членами його родини. У музеї зібрана чимала кількість особистих речей, документів і фотографій. Охочі відвідати музей Родини Бандерів зможуть це зробити щовівторка та щочетверга з 10:00 до 16:00. Кажуть, це унікальна можливість побачити своїми очима історичну правду та розвіяти міфи, які утворились навколо постаті Бандери. Адреса: вул. Львівська, 20. Додамо, що з 26 березня відновлюють роботу: музей - заповідник «Підгорецький замок», музей - заповідник «Жовківський замок». Графік: Вт/Ср - 10:00 - 16:00. Чт/Нд - 10:00 - 17:00. Каси зачиняються за пів години до кінця екскурсії.
НПП «Сколівські Бескиди» проводять реабілітаційні екскурсії
24 березня 2022
Львівщина – область, де українці знаходять прихисток у часі війни, а установи природно-заповідного фонду працюють для досягнення спільної мети, перемоги України над загарбницькою росією. Відтак, національний природний парк «Сколівські Бескиди» пропонує безкоштовні ознайомчі пішохідні екскурсії для вимушено переміщених осіб. Ініціатива природохоронної установи охоплює легкодоступні екостежки та туристичні шляхи, якими можуть скористатися люди літнього віку, діти та жінки. У парку впевнені, що перебування і відпочинок на природі, чисте свіже повітря, наповнене ялицевими фітоцитами, дзюрчання гірських потоків допомагають людям відновити фізичне та психологічне здоров'я. Для походу в гори лиш потрібно мати зручне взуття та теплий одяг. За довідками просимо звертатися по телефону: (251) 2-14-11 (адміністрація парку); 098 909 28 05 (Роман).
Комісія екології Львівської облради підтримала створення дендрологічного парку «Львівська Софіївка»
4 листопада 2021
Вчора, під час засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради розглянули питання щодо проєкту створення дендрологічного парку місцевого значення «Львівська Софіївка», який подано Львівською обласною державною адміністрацією. Дендрологічний парк «Львівська Софіївка» - це: 1,426 га в межах міста Львів; територія КЗ ЛОР Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЛОЦЕНТУМ); комплекс, який має історичну, культурну та природоохоронну цінність. Земельна ділянка, яка входить до проєктованого заповідного об’єкту, перебуває у постійному користуванні Львівської обласної ради з цільовим призначенням – обслуговування будівель і споруд Львівського обласного дитячого еколого-натуралістичного центру. «Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради підтримала питання створення природоохоронного об’єкта у місті Львів. Тепер проєкт розглядатимуть юристи, а опісля – депутати сесії Львівської обласної ради», - зазначила заступниця директора департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик.