Енергетики продовжують роботи з відновлення електропостачання
Унаслідок несприятливих погодних умов в період з 00:00 до 10:00 год 24 вересня поточного року (проходження грозових фронтів та сильного вітру 19-24 м/с з поривами до 25-29 м/с) на території області без електропостачання залишилось 239 населених пунктів (179 - повністю та 60 - частково) у 19 районах області та 5 вулиць у Личаківському, Галицькому та Сихівському районах міста Львова.
Станом на 12:00 год 24 вересня поточного року залишаються знеструмленими 203 населені пункти (162 - повністю та 41 - частково) у 19 районах області та 10 вулиць в Залізичному, Личаківському, Галицькому та Сихівському районах міста Львова.
Всього на даний момент знеструмлено:
- - 1 лінія електропередач напругою 110 кВ;
- - 1 лінія електропередач напругою 35 кВ;
- - 56 ліній електропередач напругою 6-10 кВ (45 - повністю та 11 - частково);
- - 658 трансформаторних підстанцій напругою 6-10 кВ.
Для ліквідації пошкоджень в системах електропостачання населених пунктів області залучено 62 аварійні бригади ПрАТ “Львівобленерго” в складі 76 одиниць спеціальної техніки та 262 особи. Аварійно-відновні роботи тривають.
Новини за темою
Як запобігти виникненню надзвичайних ситуацій: у Жовкві провели навчання з фахівцями з питань цивільного захисту
10 вересня 2021
В області провели чергові заняття з посадовими особами, які відповідають за організацію цивільного захисту виконавчих органів міських, селищних та сільських рад. Учасниками занять також стали керівники (фахівці) структурних підрозділів з питань цивільного захисту Львівської райдержадміністрації та територіальних громад Львівського району. Заняття відбулись на базі Жовківської міської територіальної громади. До них залучили представників 11 територіальних громад Львівщини. Спікери заходу: представники департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації, Головного управління ДСНС у Львівській області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області. “Серед загроз сталого розвитку в регіоні не останнє місце мають надзвичайні ситуації різного характеру. До прикладу, стихійні лиха чи техногенні катастрофи. Їх ігнорування в сучасних умовах ставить під сумнів не лише питання економічного зростання та соціального добробуту, а й забезпечення безпеки регіону в цілому”, - сказав директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз. Отож, учасники наголосили на важливості та необхідності розв'язання проблемних питань, пов’язаних з реалізацією державної політики у сфері цивільного захисту на території Львівського району. “Ми з вами маємо розуміти, що надзвичайні ситуації, це як неочікувані гості – завчасно не будуть попереджувати, що прийдуть до вас у дім. Але добрий господар – завжди готовий до зустрічі непроханих гостей” – підсумував директор. У підсумку посадових осіб району та громад поінформували щодо повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту, особливості діяльності місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, порядок організації робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Навчання провели за ініціативи заступника голови облдержадміністрації Віталія Загайного, під керівництвом директора департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації Ігоря Туза.
На Львівщині енергетики відновлюють електропостачання у 48 знеструмлених населених пунктах
16 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у «Львівобленерго», енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 16 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 38 населених пунктів та ще 10 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина); Західному РЕМ (Жовківська, Яворівська, Городоцька част.); Центральному РЕМ (Перемишлянська част.); Карпатському РЕМ (Самбірська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 12 аварійних бригад та 18 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 39 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
На Львівщині ліквідовують наслідки негоди: понад 70 населених пунктів залишились без світла
9 серпня 2021
За останню добу несприятливі погодні умови вкотре залишили без світла частину населених пунктів на Львівщині. Як повідомили у Львівобленерго, енергетики продовжують ліквідовувати наслідки потужних гроз та поривів вітру, які пошкодили лінії електромереж. Відомо, що станом на ранок, 9 серпня, внаслідок стихії повністю знеструмленими залишились 42 населені пункти та ще 30 частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східному РЕМ (Буська частина), Західному РЕМ (Жовківська част.), Південному РЕМ (Сколівська част.), Північному РЕМ (Кам’янка-Бузька, Червоноградсько-Сокальська част.), Центральному РЕМ (Перемишлянська част.), Карпатському РЕМ (Самбірська, Старосамбірська, Турківська част.), ЛМЕМ (Пустомитівська, Жовківська част.). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 23 аварійні бригади та 34 одиниці спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 75 працівників. У зв’язку із загрозою пошкодження електромереж через негоду нагадуємо правила безпеки: Не наближайтесь до місця обриву проводу лінії електропередачі на відстань менш як вісім метрів — це смертельно небезпечно. Організуйте охорону місця обриву проводу, щоб туди ніхто не потрапив, до приїзду оперативно-виїзної бригади ПрАТ «Львівобленерго». Важливо: якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань «гусячим кроком» — зведіть ступні ніг разом, не відривайте їх одна від одної і від землі та пересувайтеся дрібними ковзними кроками. Терміново зателефонуйте на номер 0-800-30-15-68 і повідомте про ситуацію. Телефон працює цілодобово, дзвінки безплатні. Увага! При падінні дерев або гілок, травмуванні людей слід негайно інформувати екстрені служби за телефонами: 101, 112 або 103.
У Львівській області негода залишила без світла майже півсотні населених пунктів
29 липня 2021
Несприятливі погодні умови у Львівській області спричинили пошкодження на лініях електромереж. Отже, станом на 06:00 год ранку, 29 липня, негода на Львівщині знеструмила 44 населених пунктів. Відомо, що повністю без світла залишився 21 населений пункт та ще 23 – частково. Знеструмлення відбулось на таких розподільних електромережах (РЕМ): Східний РЕМ (повністю – 2 населених пункти, 6 – частково); Західний РЕМ (частково - 1 населений пункт); Південний РЕМ (повністю – 1 населений пункт, 5 – частково); Північний РЕМ (повністю – 8 населених пунктів, 2 – частково); Центральний РЕМ (повністю – 10 населених пунктів, 7 – частково); ЛМЕН (частково – 2 населених пункти). За інформацією «Львівобленерго», на місці працюють 25 аварійних бригад та 37 одиниць спецтехніки. До ліквідації наслідків негоди залучили 82 працівників. До слова, внаслідок негоди без електроенергії залишилися 120 населених пунктів у п'яти областях України. Окрім Львівської до списку увійшли Чернівецька, Житомирська, Івано-Франківська та Тернопільська області.
Під час робочої наради обговорили питання щодо забезпечення підрозділів територіальної оборони приміщеннями
26 липня 2021
Під керівництвом заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного відбулась робоча нарада із керівництвом бригади територіальної оборони з питань забезпечення підрозділів Територіальної оборони приміщеннями. Верховна Рада України 16 липня цьогоріч визначила правові та організаційні основи національного спротиву, ухваливши закон «Про основи національного спротиву» поданий президентом України. Згідно із законом, національний спротив є складовою частиною комплексної оборони держави. Керівництво національним спротивом здійснює верховний головнокомандувач Збройних сил – президент України. Закон передбачає можливість створювати добровольчі формування територіальних громад, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю тощо. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2022 року. Однак, вже сьогодні є необхідність заздалегідь готувати матеріально-технічну базу. На нараді визначені шляхи реалізації закону, зокрема у визначенні територій розташування підрозділів та вимоги до приміщень.
У Бориславі провели командно-штабне навчання з цивільного захисту
23 липня 2021
Упродовж 21-22 липня під керівництвом т.в.о директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Олександра Харчука провели командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Бориславської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДС ЦЗ) Львівської області. Вивчали правильність дій органів управління та сил цивільного захисту при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в умовах мирного часу і особливого періоду та ліквідації їх наслідків. «В межах навчань розглянули питання щодо діяльності виконавчих органів Бориславської міської територіальної громади при приведенні підпорядкованих сил та засобів цивільного захисту в готовність до дій за призначенням та управління ними в різних режимах функціонування міської ланки. За наданими керівництвом навчання ввідними (проектованими ситуаціями) учасники відпрацювали дії у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, зокрема, пов’язаних з різким погіршенням природних умов, що останнім часом стало актуальним»,- розповіли у департаменті з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації. Особливу увагу під час навчань зосередили на підготовці населення до дій в умовах виникнення стихійного лиха (паводків, буревію, грози), пожеж, аварій на підприємствах і транспорті з викидом небезпечних хімічних речовин та їх розповсюдженням у зону проживання громадян.
У Львові провели масштабні навчання з питань цивільного захисту
22 Червня 2021
Сьогодні, 22 червня, на стадіоні «Арена Львів» відбулись показові навчання із демонстрації можливостей сил Територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області. Оперативні служби відпрацювали взаємодію під час надзвичайних ситуацій на об’єктах з великою кількість людей та взаємодію з відповідними службами при проведенні аварійно-рятувальних робіт та гасінні пожеж. «Забезпечення належного рівня безпеки населення, запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям і своєчасне реагування на них – пріоритетні завдання. Це впевненість у завтрашньому дні, спокій та безпечне життя громад», - наголосив під час проведення навчань заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. У межах навчань продемонстрували зразки пожежно-, аварійно-рятувальної, медичної техніки та оснащення, а також техніки спеціалізованих служб цивільного захисту. Навчання відбулися у три етапи. Перший з них передбачав ліквідацію розливу небезпечної хімічної речовини та проведення деконтамінації особового складу та постраждалих. Під час другого етапу рятувальники провели аварійно-рятувальні роботи під час ліквідації наслідків дорожньо-транспортної пригоди. Завершальний етап навчань полягав у гасіння умовної пожежі та рятуванні потерпілих на об’єкті з масовим перебуванням людей. «Ми впевненні, що здатні виконувати будь-які поставлені завдання та готові до ліквідації негараздів різного характеру, які можуть виникнути на теренах Львівщини. Під час таких навчань,налагоджується та практично відпрацьовується взаємодія, щоб ефективніше надавати допомогу під час реальних подій», - наголосив начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін.
8 млн грн – на фінансування військових формувань та правоохоронних структур: в області діє програма «Безпечна Львівщина»
13 квітня 2021
В області затверджена та діє обласна цільова програма «Безпечна Львівщина». Одним з головних питань програми – сприяння матеріально-технічного забезпечення військових формувань, які дислокуються на території Львівської області. За час дії Програми фінансування отримали 56 військових формувань, в тому числі підрозділи Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Цього року загальна сума фінансування складає 37 млн грн. В І-му півріччі цього року планується фінансування 10 військових формувань та 5 правоохоронних структур на загальну суму 8 млн грн. Кошти обласного бюджету будуть скеровані на закупівлю автозапчастин та ремонт бойової техніки, засобів зв’язку, комп’ютерного та іншого обладнання з спеціалізованим програмним забезпеченням. Крім цього, проводяться додаткові заходи для забезпечення належного функціонування системи територіальної оборони області, насамперед, впровадження надійного спеціалізованого зв’язку. Сума фінансового ресурсу, передбаченого на ці заходи, цього року – 1 млн грн.
На обласній комісії ТЕБ і НС визначили заходи запобігання виникненню лісових пожеж
8 квітня 2021
Одним із питань порядку денного засідання обласної комісії ТЕБ і НС (далі – Комісія) було визначення заходів запобігання виникненню лісових пожеж. «Пожежонебезпечний весняно-літній період лише розпочався, проте на території Львівської області вже зафіксовано близько 500 пожеж в екосистемах – це біля 100 га випаленої землі. За минулий рік ми мали 3000 пожеж, і додатково ще 65 - в лісогосподарствах різної форми власності», - повідомив на засіданні Комісії начальник Головного управління ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін. Окрім того, за словами начальника Держекоінспекції у Львівській області Миколи Маланича, станом на 7 квітня на Львівщині проведено 36 рейдів, у складі яких завжди діють три групи, які мають відповідний напрямок – населені пункти, райони. Складено 36 протоколів - за спалювання сухої рослинності та сміття. Загальна сума збитків складає 47 000 грн. Обласна комісія вирішила рекомендувати головам районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських територіальних громад у взаємодії з Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Львівським обласним комунальним спеціалізованим лісогосподарським підприємством “Галсільліс”, іншими лісогосподарськими організаціями уточнити перелік населених пунктів, які знаходяться у лісових масивах чи поблизу них, на територію яких можливе поширення лісових пожеж та надати ці переліки до департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації та Головного управління ДСНС України у Львівській області. Окрім того, рекомендовано забезпечити в межах населених пунктів та територій прилеглих до лісових масивів, своєчасне очищення територій від сухостою, чагарнику тощо, створення комісій з питань евакуації, розроблення (уточнення) планів евакуації населення і матеріальних цінностей, проведення патрулювання територій у пожежонебезпечний період та вжиття інших заходів, покликаних запобігти виникненню лісових пожеж. Головам райдержадміністрацій доручено створити комісії для проведення комісійних обстежень населених пунктів, до яких включити начальників структурних підрозділів райдержадміністрацій з питань цивільного захисту та надзвичайних ситуацій, охорони довкілля, представників ГУ ДСНС у Львівській області, Державної екологічної інспекції у Львівській області, представників лісництва та громадськості. До 30 серпня комісіям встановлено строк для складання та затвердження актів обстежень кожного населеного пункту.
Пожежна безпека та системи оповіщення: комплексна програма покликана покращити стан цивільного захисту в області
16 січня 2021
Забезпечити функціонування пожежно-рятувальних підрозділів, підтримувати у готовності системи територіальної оборони та централізованого оповіщення, протидіяти тероризму та забезпечити кібербезпеку в регіоні покликана Комплексна програма цивільного захисту та підтримки правоохороних органів Львівської області на 2021-2023 роки. "Програма, розроблена департаментом з питань цивільного захисту облдержадміністрації, забезпечить належну організацію рятування на воді, функціонування пожежно-рятувальних підрозділів, сприятиме матеріально-технічному забезпеченню правоохоронних органів, забезпечить функціонування пунктів управління цивільного захисту області, дозволить накопичувати Львівський регіональний резерв матеріально-технічних ресурсів", - зазначає директор департаменту Ігор Туз. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми на 2021 рік, – 29 млн 740 тис грн. Сьогодні Програма проходить погодження у постійних комісіях Львівської обласної ради. Відтак, програма має на меті: - підвищення готовності пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС області до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та некласифікованих подій техногенного й природного характеру; - створення необхідного регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів для здійснення запобіжних заходів у разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків, проведення невідкладних відновних робіт та надання термінової допомоги постраждалому населенню; - підвищення готовності автоматизованої системи централізованого оповіщення, удосконалення та розвиток мереж оповіщення і зв’язку цивільного захисту області; - комплексне розв’язання проблем захисту населення від надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, попередження нещасних випадків, пошук і рятування людей, які терплять лихо на воді, створення умов безпечного користування водними об’єктами; - сприяння матеріально-технічному забезпеченню військових частин Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії України, Національної поліції України, Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, установ Міністерства оборони України, Міністерства юстиції Українита Міністерства внутрішніх справ України, які дислокуються на території Львівської області; - приведення в готовність до використання за призначенням пункту управління зони територіальної оборони; - забезпечення підрозділів територіальної оборони Львівської області засобами зв’язку при їх приведенні в готовність до виконання завдань за призначенням, в межах наявного фінансування досягнена. Загалом, програма на 2021-2023 роки є послідовним продовженням комплексної програми "Безпечна Львівщина" на 2018-2020 роки, затверджений фінансовий ресурс якої становив 50 330,2 тис грн. Профінансовані кошти використовувались за наступними напрямками: 1 800 тис грн – на покращення технічного оснащення державних пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Львівській області; створення Львівського регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів – 2 033 тис грн; забезпечення готовності систем оповіщення і зв’язку цивільного захисту області – 3 932 тис грн; заходи щодо сприяння матеріально-технічному забезпеченню окремих військових формувань, дислокованих на території Львівської області – 16 482 тис грн; організація рятування на водах Львівської області – 6 515,2 тис грн; забезпечення підрозділів територіальної оборони Львівської області засобами зв’язку при їх приведенні в готовність до виконання завдань за призначенням, забезпечення функціонування пунктів управління територіальної оборони Львівської області – 3 520 тис грн; сприяння матеріально-технічному забезпеченню правоохоронних органів у Львівській області – 14 198 тис грн; фінансова підтримка комунального підприємства Львівської обласної ради "Охорона та захист Львівщини» 1 850 тис грн. «Упродовж року профінансовано 40 млн 508 тис грн з 50 млн 330тис грн – це 80% від затвердженого фінансового ресурсу. Касові видатки склали 40 млн 69 тис грн або 99% від профінансованої суми. Відтак, повернено економію при проведенні процедур державних закупівель та невикористані кошти в сумі 438,56 тис грн», - зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Ігор Туз.
Цивільний захист в ОТГ: на що звернути увагу новоствореним громадам
23 грудня 2020
У ході реформи місцевого самоврядування, важливі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до населення рівень влади – в територіальні громади. Саме на рівні міських, селищних та сільських громад організовуються та реалізуються основні заходи захисту населення і територій. Тому кожна громада повинна планувати та організовувати свою безпеку, захист мешканців від ймовірних надзвичайних ситуацій. Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожній громаді шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення. Повноваження органів місцевого самоврядування щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій визначено Кодексом цивільного захисту України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та низкою підзаконних нормативно-правових актів. Зокрема у складі власних повноважень, які виконуються радою громади чи її виконавчим органом у обов’язковому порядку, визначено окремим блоком повноваження у сфері цивільного захисту (частина 13 статті 35 законопроекту). З текстом цього законопроекту, який розміщено для обговорення на порталі «Децентралізація», можна ознайомитись ТУТ. Першочерговим завданням для планування та реалізації завдань цивільного захисту, організації пожежної охорони громади є створення у виконавчих органах відповідних рад підрозділів з питань цивільного захисту або призначення окремих фахівців з цих питань, які забезпечуватимуть виконання цих завдань та організують необхідну взаємодію з ДСНС та місцевими органами виконавчої влади. "Ефективна система цивільного захисту повинна бути побудована на рівні ОТГ. Це і організація реагування на різні небезпечні події та надзвичайні ситуації, створення захисних споруд на територіях громад, забезпечення оповіщення населення. Для того, щоб виконувати цей комплекс завдань, потрібні організаційні структури – тобто працівники, структурні підрозділи або особи, на яких покладуть ці обов’язки", - зазначив Ігор Туз, директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА. Із методичними матеріалами, які містять рекомендації щодо утворення підрозділів з питань цивільного захисту, рішень та алгоритмів дій органів управління територіальних громад щодо реалізації повноважень у сфері цивільного захисту, можна ознайомитись на офіційному сайті ДСНС та на порталі «Децентралізація». Ігор Туз також наголошує на необхідності створення нових пожежних підрозділів у новостворених ОТГ. Крім того, кожна громада повинна здійснити аналіз стану існуючих систем оповіщення, в тому числі централізованих, локальних та об’єктових, їх спроможності щодо своєчасного оповіщення населення; визначити необхідність відновлення або впровадження нових систем оповіщення. Основні завдання перед новоствореними об’єднаними територіальними громадами щодо побудови системи цивільного захисту на місцях: Створення органів управління у сфері цивільного захисту Забезпечення гасіння пожеж та реагування на НС Створення й керівництво місцевим пожежно-рятувальним підрозділом Організація набору добровільних пожежників, забезпечення їхньої діяльності, сприяння розвиткові добровільного пожежного руху Оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення НС Укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту Евакуація і розміщення населення у безпечних районах Забезпечення життєдіяльності постраждалих від НС Радіаційний, хімічний, біологічний та медичний захист населення Інструктаж населення на випадок НС Доцільно також звернути увагу керівників рад територіальних громад на наступне: Передбачити під час формування структури виконавчих органів міських, селищних та сільських рад, створення підрозділу з питань цивільного захисту (або окремої посадової особи з питань цивільного захисту). ДСНС забезпечить на базі Навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності областей необхідну підготовку зазначених фахівців з наданням методичних матеріалів з питань організації та реалізації заходів цивільного захисту. Створити відповідно до вимог законодавства в ОТГ організаційної інфраструктури територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту, необхідної для забезпечення ефективної реалізації комплексу заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
"Ми повинні побудувати ефективну систему цивільного захисту на рівні ОТГ", - Валерій Глобенко
10 грудня 2020
Серед основних заходів реформування адміністративно-територіального устрою – побудова системи захисту населення від надзвичайних ситуацій. Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться у кожному центрі громади шляхом створення відповідних органів управління та сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення. Відтак, захист території та мешканців від надзвичайних ситуацій та пожеж належатиме до повноважень органів місцевого самоврядування. Про організацію цивільного захисту в об’єднаних територіальних громадах розповів під час селекторної наради із головами РДА та ОТГ Валерій Глобенко, перший заступник начальника ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області. «Ми повинні побудувати ефективну систему цивільного захисту на рівні ОТГ. Це і організація реагування на різні небезпечні події та надзвичайні ситуації на територіях громад, і питання забезпечення оповіщення населення, створення захисних споруд. Для того, щоб можна було виконувати цей комплекс завдань, потрібні організаційні структури – тобто працівники, структурні підрозділи або особи, на яких покладуть ці обов’язки, - наголосив Валерій Глобенко. - Окремо зупинюсь на найбільш важливих зараз питаннях: розміщенню пожежних підрозділів в ОТГ та збереженню місцевих команд. Прошу зробити все можливе для того, щоб зберегти ці команди. Для цього необхідно передбачити відповідні витрати для утримання як особового складу, так і техніки. Це функції та повноваження місцевої влади». Він також наголосив на необхідності створення нових пожежних підрозділів у новостворених ОТГ. «Питання пожежної охорони в ОТГ – надважливе. У нас є громади, де відсутні підрозділи місцевої пожежної охорони. Пожежі в екосистемах – це спалення сухої трави, і особливо пожежі в лісах, які прилягають до населених пунктів – це половина усіх пожеж, на які виїжджають бригади. Тому необхідно забезпечити належний захист людей від такого роду небезпек». Основні завдання перед новоствореними об’єднаними територіальними громадами щодо побудови системи цивільного захисту на місцях: Створення органів управління у сфері цивільного захисту Забезпечення гасіння пожеж та реагування на НС Створення й керівництво місцевим пожежно-рятувальним підрозділом Організація набору добровільних пожежників, забезпечення їхньої діяльності, сприяння розвиткові добровільного пожежного руху Оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення НС Укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту Евакуація і розміщення населення у безпечних районах Забезпечення життєдіяльності постраждалих від НС Радіаційний, хімічний, біологічний та медичний захист населення Інструктаж населення на випадок НС Валерій Глобенко також зазначив, що кожна ОТГ повинна здійснити аналіз стану існуючих систем оповіщення, в тому числі централізованих, локальних та об’єктових, їх спроможності щодо своєчасного оповіщення населення; визначити необхідність відновлення або впровадження нових систем оповіщення. Нагадаємо, Державна служба України з надзвичайних ситуацій розробила Методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо організації та забезпечення пожежної безпеки на території об'єднаних територіальних громад, утворення та функціонування місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Марта Кудляк