«Цікаво, пізнавально, модно»: про унікальні музеї Львівщини розкажуть у новому проекті

1 жовтня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Львівщина посідає одне із провідних місць за кількістю громадських музеїв у Західному регіоні. На території області діє 153 рідкісні музеї та музейні кімнати. Тож департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА започатковує проект «Музей – цікаво, пізнавально, модно».

Мета проекту – розповісти про унікальні, маловідомі музеї на території області, зацікавити відвідувачів побувати у  громадських музеях.

Громадські музеї Героїв Небесної Сотні на Львівщині

Перший у Львівській області Музей Новітніх Героїв відкрито 19 лютого 2016 року у другу річницю Революції Гідності у Рудківській СЗШ І—ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного Самбірського району.

Експозиція Музею міститься в колишній Шевченківській світлиці. Саме у цьому кабінеті у 1995—2001 роках вчився Володимир Жеребний (06.10.1985—20.02.2014).

Профіль музею — історичний, фонди налічують 500 одиниць музейних предметів.

В експозиції дуже цікаве художньо-мистецьке оформлення: на вікнах — сюжетні жалюзі, на стінах вгорі по периметру виставлено фотокадри щоденних подій, які відбувалися на Майдані Незалежності в лютому 2014 року. 

Привертають увагу відвідувачів тематичні розділи Музею:

• „Барикада на Майдані“: фрагмент барикади;

• „Хронологія трьох днів“ (18—20 лютого 2014 року; відео-фототека хронології подій на Майдані; дослідницько-пошукова робота „Майдан очима очевидців: спогади очевидців, учасників Революції Гідності;

• „Герої не вмирають. Володимир Жеребний і Володимир Топій“;

•„Під щитом Небесної Сотні Львівщини“ (світлини та короткий життєпис двадцять двох Героїв Небесної сотні Львівщини);

• „Володимир Жеребний, Герой України, Герой Небесної Сотні“ (спогади про Володимира Жеребного його побратимів, киян-волонтерів);

•„Небесній Сотні — вічна хвала! І наш уклін доземний кожному Герою!“ (фотопанорама: вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні: від Майдану до рідного міста, села);

• „Майдан очима очевидців“ (фотопанорама яскравих та символічних буднів Майдану).

• „Російсько-українська війна на Сході України“ (хронологія найтрагічніших  подій війни);

• „Небесна гвардія Самбірщини та Городоччини“ (короткий життєпис Героїв, які загинули в АТО, відео- і фототека);

• „Загиблим рудківчанам Іванові Альберту та Богданові Яценку вічна слава!“: біографії, світлини, спогади, вшанування на рідній землі);

• Фотопанорама „За нами Україна!“;

•„Блок-пост в зоні АТО“ (муляжі);

• „Гордість Рудківщини“ (фотографії земляків – учасників Майдану та АТО)

• „Волонтерський рух Рудківщини“ (волонтерство від Майдану до АТО).

Унікальними пам’ятками Музею є особисті речі Володимира Жеребного: документи про освіту, його каска з Майдану, окуляри, пов’язка, молитовник революціонера та пам’ятка „як уникнути арешту…“; запонки та зажими для галстука, шкільні підручники, книжки з домашньої бібліотеки; особисті речі Івана Альберта: комплект камуфляжної форми та берці: спортивна футболка і лікарський халат медика Майдану Володимира Юричка, передані до Музею батьком Героя. Керівник Музею — Надія Кондрашова, директор школи.

Адреса Музею: 81440, м. Рудки, вул. Лісна, 2, Опорний заклад „Рудківська СЗШ І—ІІІ ступенів ім. Володимира Жеребного“, веб-сайт: http://rudkyschool.ucoz.ua/. Електронна адреса: rudkyschool@gmail.com

Музей Героя України Івана Бльока відкрито 24 серпня 2017 року у  Городоцькій ЗОШ I—III ст. № 3 імені Героя України Івана Бльока. Музей створено з ініціативи родини та педагогічного колективу.

Профіль Музею — історичний. Фонди Музею налічують 62 музейних предметів, з них 22 — особисті речі Івана Бльока.

Експозиція Музею розміщена в одній кімнаті і представляє розділи:

Дитинство.
Родина.
Праця.
Хто, як не я?
Повернувся Героєм.
Нагороди та відзнаки.

Унікальними є меморіальні речі, у яких загинув Герой Небесної Сотні Іван Бльок (сорочка, окуляри, светер, шалик), особисті речі (гаманець, сумка, вервичка, куртка, браслет), підручники, за якими він навчався в школі, його документи (військовий та мисливський кивитки), каска, саморобний бронежилет, що не вберіг від снайперської кулі, найвищі державні нагороди, якими Героя відзначили посмертно.

Увагу відвідувачів привертає фотолітопис „Майдан. Революція Гідності. 2013 — 2014“.

Іван Бльок — позивний „Тур“ (21. 07. 1973 — 20. 02. 2014) був учасником Помаранчевої Революції 2004 року. Уперше прибув на Майдан після 30 листопада 2013 р. При розгоні Майдану 11 грудня 2013 р. обороняв вулицю Інститутську. Брав участь у штурмі КМДА. Був зареєстрований у Сотні Лева. Загинув від кулі снайпера на вул. Інститутській. 23 лютого 2014 року похований на цвинтарі у Городку.

Керівник Музею — Орина Швець, заступник директора з виховної роботи.

Адреса Музею: 81500, м. Городок, вул. Перемишльська, 28, ЗОШ І—ІІІ ступенів № 3 імені Героя України  Івана Бльока. Телефон: 0-231-33-151; 0-231-30-267.

Ключові слова:

музеїпроект

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook