У Радехові відбувся військово-патріотичний вишкіл
З нагоди Дня Захисника України у Радехові відбувся військово-патріотичний вишкіл "Патріот України", в якому взяли участь учні старших класів Бишівської, Стоянівської, Корчинської загально освітніх шкіл.
Вишкіл розпочався з підняття Державного Прапора України та червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу. Надалі досвідчені інструктори протягом дня навчали учасників вишколу топографії та орієнтуванню на місцевості, основам вуличного самозахисту, основам домедичної допомоги та ознайомили курсантів із стрілецькою зброєю, набоями та вибуховими військовими боєприпасами.
У перерві між заняттями для учасників вишколу організували мистецьку частину, де звучали під баян авторські патріотичні пісні та вірші.
За результатами занять інструктори відзначили кращих курсантів та вручили сертифікати про успішне проходження вишколу та цінні подарунки.
Новини за темою
«Не панікуй! Готуйся»: на Львівщині охочі змогли пройти вишкіл для підготовки до умов бойових дій
5 лютого 2022
Сьогодні на території Львівського стрілецького стенда, що на вулиці Єрошенка, відбувся вишкіл для цивільного населення від Штабу оборони Львівщини. В межах загальнонаціональної кампанії «Не панікуй! Готуйся» для учасників провели низку необхідних лекцій та практичних занять для підготовки населення до умов бойових дій. Участь у вишколі взяли заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний та командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко. «Наше завдання сьогодні гідно відстояти свою територію від загарбників. Тож при нагоді закликаю зголошуватись та укласти контракт для служби в резерві осіб від 18 до 57 років. При оголошенні воєнного стану, ви підготовленими зможете рішуче захистити себе та терени своєї області», - звернувся до учасників Валерій Курко. Як зазначили організатори, головна мета заходу – підготувати населення до можливого наступу з боку країни агресора. Паніка та розгубленість наступає тоді, коли людина не знає алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях. Зважаючи на те, що в Україні 8 рік поспіль триває війна, населення має бути підготовленим і саме тому, такі вишколи є необхідними. Захід розпочали близько 12:00 год. На території стрілецького стенда вишикувались сотні учасників - львів’яни та жителі області. Серед них люди різного віку, чоловіки та жінки, з попереднім військовим досвідом та без. Усіх поділили на кілька підгруп. «Приємно бачити, що сьогоднішній вишкіл зібрав стількох учасників. Це показує наскільки наша громада є свідомою та готовою в разі виникнення військової загрози стати на захист себе, своїх рідних та свого краю. Отримані під час вишколу знання та навички є безумовно корисними навіть в мирний час. Не дарма кажуть, що поінформований – значить озброєний. Впевнений, що такі заходи організовуватимуться частіше із залученням ще більшої кількості фахівців», - наголосив Віталій Загайний. Упродовж вишколу діяли п’ять локацій, на кожній з яких спеціалісти навчали загальній військовій підготовці, правилам медичної допомоги, вогневій підготовці (стрільбам), саперній справі та основам тактики.
18 команд взяли участь у Вишколі виховників та джур Львівщини
19 жовтня 2021
З нагоди Дня захисників і захисниць України цими днями на Жовківщині на території дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» відбувся «Вишкіл виховників та джур Львівської області». Захід організувала громадська організація «Жовківська асоціація розвитку туризму» за підтримки управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації в межах обласної програми «Молодь Львівщини». Цьогоріч у вишколі взяли участь 18 команд з різних куточків області. Під час нього молодь мала можливість отримати теоретичні та практичні навички проживання в польових умовах та познайомитись з військовою справою. Упродовж трьох днів сотня юнаків та дівчат вправлялися в різноманітних командних змаганнях: лазертагу, смузі перешкод, козацьких перегонах, перетягуванні линви. Визначали найкращих і в знанні історії українського війська, саперній підготовці, стрільбі з пневматичної гвинтівки, метанні макета гранати на точність. Кожна команда представила свою візитівку. Окрім цього, відбулися майстер-класи з туристичної техніки, тактичної медицини, розбирання та збирання ММГ АК. Команди випробували себе у нічній стійці, співали пісень біля ватри, готували їжу на багатті, знайомилися та гуртувалися у своїх чотах.
До Дня захисників та захисниць України на Львівщині відбудеться низка заходів
11 жовтня 2021
Цьогоріч, 14 жовтня, в Україні відзначають День захисників та захисниць України, 79-у річницю створення УПА та День українського козацтва. З цієї нагоди на Львівщині запланували проведення низки заходів. Зокрема, на Личаківському кладовищі вшанують пам'ять борців за незалежність України. Захід розпочнеться о 9:00 год. Опісля, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла о 10:30 год відбудеться молитва за захисниками України. В межах заходів об 11:30 год ліцеїсти Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут складуть Урочисту Клятву (територія Ліцею). Також, о 13:00 год мешканців Львівщини запрошують долучитись до заходів, які відбуватимуться біля Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Окрім вшанування пам’яті, у цей день проведуть щорічну зустріч побратимів (ветеранів АТО/ОСС) у дворику Львівської обласної державної адміністрації. Початок о 14:00 год. Усі заходи відбудуться з дотриманням карантинних вимог. Зазначимо, що цьогоріч Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України» №1643-IX, згідно з яким назва свята «День захисника України», що щорічно відзначається 14 жовтня, змінюється на «День захисників і захисниць України».
На Львівщині проведуть Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник»
20 серпня 2021
Всеукраїнський вишкіл «Джура - Прикордонник» вперше відбувся у 2017 році на Черкащині, відтоді проходить щороку. Мета вишколу – популяризація прикордонної служби, фізичне, моральне загартування та підготовка молоді до захисту Батьківщини. Цього року захід проведуть на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби у Великих Мостах Червоноградського району. Учасниками вишколу «Джура-Прикордонник» 2021 року є команди (рої) від прикордонних міст (районів, ОТГ), або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими (неконтрольованими) територіями України. Рій (команда) складається з учнів (хлопців та дівчат) віком від 14 до 17 років. Як зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко, проведення вишколу сприяє вихованню патріотів України та знайомить дітей із бойовими традиціями охоронців кордону. «Джура» - унікальний захід, який дозволяє молоді більше дізнатися про роботу прикордонників та популяризувати її, збільшити чисельність молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. У ньому беруть участь старшокласники з 16 областей України – виключно з прикордонних територій або учасники клубів «Джура-Прикордонник», що діють при школах. Всього відібрали 30 команд. Особливу увагу організаторам заходу на місцях звертаю на харчування учасників. Враховуючи непоодинокі випадки харчового отруєння, які фіксували в області, просимо прослідкувати за дотриманням санітарних норм при підготовці до вишколу, який триватиме кілька днів, і в якому беруть участь 330 осіб», - наголосив Іван Собко. «Подання заявок на участь у вишколі оголошує Міністерство молоді та спорту, кандидати повинні виконати низку завдань. Цього року з понад 50 команд, які подавали заяви на участь, відібрали 30», - зазначив начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Вишкіл проходитиме на 4-х локаціях: Кінологічний навчальний центр; військове стрільбище Кінологічного навчального центру; відділ прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону; відділення інспекторів прикордонної служби «Рава-Руська» (тип А) Львівського прикордонного загону. Також на учасників вишколу чекатиме розважально-пізнавальна програма з виїздом у м. Жовква, різноманітні конкурси, змагання тощо. Організаторами заходу є Міністерство молоді та спорту України, Державна прикордонна служба України, Кінологічний навчальний центр ДПС, Львівська ОДА, громадські організації національно-патріотичного спрямування. Львівщина приймає вишкіл вдруге – у 2018 році захід проходив також у Великих Мостах. Учасники вишколу ознайомляться з роботою прикордонників (огляд транспортних засобів, перевірка документів, робота прикордонного патруля тощо), дізнаються про правила стрільби зі стрілецької зброї, надання домедичної допомоги та ін.
Півсотні молодих людей з Львівщини проходять вишкіл на території Сколівських Бескид
23 липня 2021
В урочищі «Дубравка» на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» триває християнський військовий вишкільний табір «Захисник». Таборування розпочалось 19 липня та відбуватиметься 10 днів. Гасло табору - «Зі зброєю в руках і з Богом у серці». Організували табір Департамент військового капеланства патріаршої курії УГКЦ та громадська організація «Українська молодь - Христові» за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА. Програма табору складається з двох частин. Перший блок включає вишколи, що стосуються християнства, патріотизму та основ військової підготовки, гірського туризму. У цьому ж блоці - тренінги та гутірки. У другій частині запланований великий рейд. Учасників розділять на три чоти по два рої по 8-9 осіб. Кожна чота, виконуючи своє завдання від проводу, робитиме декілька денних переходів. «Таборувальники самі організовуватимуть свій побут, самі готуватимуть, дбатимуть про облаштування своїх таборів, влаштовуватимуть мотузкові переплави через рівчаки. Остання частина рейду – коли всі чоти вийдуть в район гори Лопата», – розповіли організатори табору. А вже біля цієї гори разом відтворять історичний бій між УПА та німецько-угорськими військами, що колись тут відбувався. Кожна чота матиме своє завдання: хтось працюватиме в обороні, хтось в нападі. «Усього у «Сколівських Бескидах» таборують 68 осіб, з них 50 учасників, 6 ройових та 12 осіб проводу. Це, зокрема, комендант, бунчужний, два заступники, лікар, інтенданта, капелан, писар та три інструктори»,- зазначили організатори.
Молодь Львівщини проходить вишкіл у «Сколівських Бескидах»
21 липня 2021
У понеділок, 19 липня, у Гребенівських горах стартував вишкільний табір для молоді «Стежина Нескорених». Його львівський осередок Молодіжного Націоналістичного Конгресу проводить за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА у межах конкурсу молодіжних проєктів. Табір триватиме упродовж п’яти днів. Його учасниками стали молоді люди віком 16-24 років. Впродовж вишколу на таборовиків чекають активності у межах 7 блоків: фізичного, духовного, ідеологічного, комунікаційного, саморозвитку, виживання, військової підготовки. «Програма табору побудована таким чином, що фізичні заняття постійно чергуються з інтелектуальними. На гуртірках ми тлумачимо різні форми російської агресії, наративи, які породжує агресор, пояснюємо, як функціонують державні апарати, тощо. Вільного часу в учасників практично немає. До того ж до програми цьогорічного табору додався дощ - після вишколу, як і заплановано, учасники точно стануть більш витривалими та загартованими», - розповів голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олександр Міненок. Серед фізичних активностей - ігри у регбі, подолання смуг перешкод, руханки. У перший день на учасників чекала коротка мандрівка Сколівськими Бескидами, зокрема похід на гору Лопату.
Верховна Рада перейменувала державне свято Дня захисника України
14 липня 2021
Верховна Рада перейменувала державне свято День захисника України на День захисників і захисниць України. Відповідний законопроєкт за номером №2325 «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України» підтримали 317 народних депутатів. Закон перейменовує державне свято День захисника України, який відзначається 14 жовтня, на День захисників і захисниць України. Відповідні правки внесли до Кодексу законів про працю. У пояснювальній записці зазначили, що прийняття закону сприятиме гендерно збалансованого висвітлення ролі військовослужбовців обох статей на військову службу і вшанування жінок і чоловіків – захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу на рівні державного свята. В Україні свято відзначається щорічно 14 жовтня. День захисника був заснований Указом Президента України №806/2014 від 14 жовтня 2014 року.
На Львівщині відбудеться Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник»
1 липня 2021
Цьогоріч Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник» відбудеться у Великих Мостах Червоноградського району на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України. Проведення вишколу запланували на 12-17 вересня. Взяти участь у вишколі може молодь від 14 до 17 років. До участі запрошуються по одній команді від прикордонного міста, району чи громади або таких, що знаходяться на лінії розмежування з окупованими і неконтрольованими територіями України. Змаганнями відбуваються між роями – командами, що налічують 8 учнів та 2 вчителів. У складі однієї команди має бути щонайменше троє дівчат. Сьогодні керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім‘як та фахівець відділу молодіжної політики Тарас Назарків провели робочу зустріч з представниками Державної прикордонної служби та навчального центру. «Львівщина прийматиме Всеукраїнський вишкіл вже вдруге, є досвід, є бажання зробити ці 5 днів для молоді насиченими різноманітними практичними навчаннями, тож переконаний, що команди, які завітають на вишкіл, повернуться додому з найкращими враженнями», – зауважив керівник управління молоді та спорту Роман Хім‘як. Кінологічний навчальний центр приймав вишкіл у 2018 році. Тоді на Львівщину завітали 460 осіб з прикордонних районів 18 областей. На вишколі навчали стрільби, військового вишколу, спортивного орієнтування, домедичної та медичної допомоги, стройової підготовки, слідознавства, дресування собак, несення служби з охорони кордону, контроль пасажирів при перетині кордону на пропускному пункті, тощо. Над програмою цьогорічного вишколу вже розпочали роботу.
На Стрийщині стартував вишкіл для молоді «Імені Полковника Євгена Коновальця»
15 Червня 2021
Учора, 14 червня, на горі Маківка поблизу села Тухля Стрийського району для молоді області розпочався вишкільний табір «Імені Полковника Євгена Коновальця». Роботу табору розпочали з інтенсивів із тактичної та цивільної медицини й топографії. Вишкільний табір спрямований на те, щоб пропагувати здоровий спосіб життя та активний відпочинок, поширювати національно-патріотичне та духовне виховання серед молоді. «Метою заходу є інтелектуальне та ідеологічне вишколювання молоді, адже молоді українці мають не тільки вміти захищати себе, а й знати історію, традиції, мати розуміння того, що відбувається в країні, та бути гідними членами суспільства» – зазначив голова Львівської обласної молодіжної організації «Сокіл» Богдан Федун. Учасники поділені на шість робочих груп. Вони будуть змагатись у двох блоках поєдинків – інтелектуальному та фізичному. До першого належать навички з медицини, топографії, дискусії, розробки проєктів, до другого - практичні вміння зі стрільби. Зазначимо, що проєкт став переможцем конкурсу молодіжних проєктів, для реалізації яких надається фінансова підтримка в межах обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки. Організувала вишкіл Львівська обласна молодіжна організація «Сокіл» за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА.
У дворику Львівської ОДА відбулась вже традиційна зустріч побратимів
14 жовтня 2020
Започаткована два роки назад зустріч побратимів знову зібрала у внутрішньому дворику Львівської ОДА фронтових друзів. З нагоди відзначення дня Захисника України на захід з’їхалися побратими з різних районів Львівщини, яких доля познайомила на війні. Зустріч розпочалась із молитви та хвилини мовчання за полеглими Героями України, виконання Державного Гімну України. Опісля, до усіх присутніх звернувся голова Львівської ОДА Максим Козицький. «У цей день ми згадуємо тих, хто зі зброєю в руках утверджував нашу державу. Хто зі зброєю в руках відстоює свою державу, той творить своє майбутнє. А якщо це робити з вірою в Бога, то перемога завжди буде за нами. Якщо це робити заради власної держави, сім’ї, тоді ми будемо непереможні. Величезна подяка вам, воїни, за те, що ви зі зброєю в руках відстоюєте нашу незалежність. Слава Україні!», - зазначив очільник області. Учасники АТО, ООС, їхні родини мали можливість поспілкуватись в неформальних обставинах, скуштувати частунок та поговорити про майбутнє України, перемогу та Героїв, які поклали свої життя в українсько-російській війні. Кожен, хто завітав на зустріч, мав змогу зробити знімки на згадку біля спеціально облаштованої фотозони та послухати патріотичну та народну музику. Серед виконавців – Назар Савко, Плач Єремії, хорова капела «Дударик».
До Дня захисника України презентували мистецький перформанс «Знаймо наших Героїв!»
14 жовтня 2020
Сьогодні Львівщина разом з усією Україною відзначає День захисника. З цієї нагоди презентували унікальне мистецьке дійство – перформанс в стилі мурал-арт народження образу «Знаймо наших Героїв!». Серед учасників перформансу Герої давні й сучасні – Іван Сірко, Олена Степанівна, Юрій Вербицький, Віктор Гурняк, Іван Чмола, Василь Сліпак. Всі вони – активні борці за незалежність української держави. Їх портретні зображення розмістили на фасаді Львівської ОДА та у Сквері на Валах, як заклик знати, пам’ятати та шанувати Героїв різних епох, їх безмежну любов та подвиг Україні. Іван Сірко - легендарний кошовий отаман Запорізької Січі, який здобув перемогу в 65-ти великих битвах. Талановитий полководець, оспіваний в піснях і казках. Ініціатор написання листа запорожців до турецького султана. Олена Степанівна - перша в світі жінка-офіцер. Була однією з організаторів Листопадового повстання, командиром жіночої чоти УГА. Доктор філософії, історик, географ та красуня, фото якої тиражували на листівках. Юрій Вербицький - Герой України. Перший львів’янин, який став Героєм Небесної Сотні. Кандидат фізико-математичних наук, сейсмолог та професійний альпініст. Віктор Гурняк - боєць 24-го батальйону «Айдар». Пластун, журналіст, учасник Революції Гідності, відомий фотокореспондент, загинув в Луганській області при спробі вивезти поранених товаришів з поля бою. Кавалер ордену «За мужність». Іван Чмола (пластове псевдо «Чмоль») — видатний український військовий, один з основоположників Пласту та стрілецького руху, старшина Легіону УСС, організатор і полковник Січових Стрільців у Києві. З 1919 року – командант куреня, а потім коша Січових Стрільців. Магістр природничих наук, педагог, громадський діяч. Василь Сліпак - перший доброволець, який став Героєм України, всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери. На початку російсько-української війни відмовився від концертів на світових оперних сценах, взявши до рук зброю під позивним «Міф». Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордену «За мужність». Поряд із розповідями про Героїв лунали музичні композиції «Бароккова композиція», «Стрілецька пісня», «Пливе кача», «Гуцулка Ксеня» у виконанні брас-квінтету Львівської національної філармонії та вокального ансамблю «Калофонія». Автор перформансу – український митець, магістр сакрального мистецтва, лауреат Державної премії України в галузі архітектури Святослав Владика, автор ідеї – мистецтвознавець, дослідниця українського діаспорного мистецтва Христина Береговська.
Максим Козицький взяв участь у молитві за Україну та її захисників
14 жовтня 2020
Сьогодні, 14 жовтня, у День захисника України, в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла провели молитву за Україну та її захисників. У Богослужінні взяли участь парафіяни та представники влади. До спільної молитви з військовими та громадськістю долучився й голова Львівської ОДА Максим Козицький. Зазначимо, що Богослужіння за Україну та її захисників відбуваються сьогодні в усіх храмах області. Нагадаємо, що в межах відзначення Дня захисника України та 78-ї річниці створення Української повстанської армії, полеглих Героїв-захисників Української держави вже вшанували на Личаківському кладовищі.