Випускники програми SkillLabs презентували соціальні та підприємницькі проекти
Сьогодні, 3 листопада, у Львівському обласному молодіжному центрі відбувся захист проектів учасників програми «SkillLabs: власна справа та успішна кар’єра».
Програма тривала з 25 вересня та зібрала понад 30 активних молодих людей Львівщини віком 16-30 років, які напрацювали власні проекти та соціальні ініціативи і готові втілювати підприємницькі проекти.
На презентацію завітав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Він зазначив, що хоча для цієї зустрічі ніякої презентації не готував, однак, багато з цих проектів, які побачив, нагадують те, яким він був двадцять років назад, і наголосив, що учасникам не потрібно зупинятись, а завжди рухатись вперед, адже історію творять люди, і все в наших руках.
Організатори проекту: Центр «Розвиток КСВ» і Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Львівської обласної державної адміністрації та Львівського обласного молодіжного центру.
Кожна програма влючала по 8 зустрічей, які присвячені особистісному росту, успішній кар’єрі та розвитку власної справи. Частину занять провели компанії, які стали підписантами Пакту заради молоді.
Новини за темою
Місяць, який ніколи не забудемо: обласний молодіжний центр підсумував роботу за 30 днів війни
31 березня 2022
З початком повномасштабного вторгнення Львівський обласний молодіжний центр перетворився на волонтерський хаб, який працює практично щоденно. Тут збирають допомогу для військових, тероборонців, медичних закладів, що працюють у зоні бойових дій. За цей місяць центр залучив до плетіння сіток, перевезень вантажу, сортувань медикаментів, перекладу текстів, завантажень та розвантажень вантажів гуманітарної допомоги 500 волонтерів на різних локаціях. За перший місяць мобільний молодіжний центр «ІмпактБус» проїхав 3 660 км, перевозячи близько 25 тонн гуманітарної допомоги по області та в Україні. Працівники центру та волонтери організували для збору гуманітарної допомоги два склади, налагодили співпрацю з іншими гуманітарними штабами у Львові та Львівській області. «Завдяки фінансовій підтримці благодійників нам вдалося зібрати 346 393 гривень та закупити медикаменти, амуніцію, спорядження, техніку та інше», – розповідає тимчасово виконуючий обов'язки директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Інший великий блок роботи – плетіння маскувальних сіток. Зокрема, на локації Порохова Вежа сплели понад 300 маскувальних сіток для військових у приблизному метражі 3 600. Також волонтери центру переклали 250 новин з української мови на іноземні мови для інформування іноземців щодо ситуації в Україні. Основними напрямками роботи Львівського обласного молодіжного центру під час воєнного стану залишаються надання гуманітарної допомоги у зонах бойових дій, плетіння маскувальних сіток для військових та переклад новин для інших країн.
Львівський обласний молодіжний центр вже відправив близько 60 тонн гуманітарної допомоги
15 березня 2022
Львівський обласний молодіжний центр приєднався до офіційної платформи «СпівДія», що об'єднує волонтерські та державні ініціативи з гуманітарної допомоги в час війни. Допомогу для українських військових, бійців територіальної оборони та мешканців громад, що перебувають під обстрілами, молодь Львівщини збирає з першого дня повномасштабного російського вторгнення. Амуніція, спорядження, медикаменти, їжа та одяг – щодня волонтери приймають це у приміщенні центру та відправляють тим, хто чекає. Про потреби дізнаються через мережу молодіжних центрів, від друзів, знайомих, інших волонтерів. За 19 днів війни відправили близько 60 тонн гуманітарної допомоги. «Зараз ми працюємо практично без вихідних. Є понад два десятки волонтерів, кожен бере на себе якусь частину роботу. Єднання і включеність нашої молоді – це щось фантастичне, бо як тільки є якась потреба чи завдання, завжди знаходиться, кому взятись за це», – розповідає тимчасово виконуючий обов'язки директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Харків, Житомир, Дніпро, Ковель, Київ, Ірпінь, Буча, Кам’янка-Бузька – це далеко не вичерпний перелік міст, у які молодь вже відправила допомогу. Коли є потреба допомогти військовим чи бійцям тероборони Львівщини, використовують для перевезень мобільний молодіжний центр. Допомагає в координуванні процесів відділ молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Аби допомога волонтерів охоплювала максимальну кількість людей у потребі, в Україні запустили офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – «СпівДія». До неї доєднався і Львівський обласний молодіжний центр. Координатори центру вже внесли в базу інформацію про зібрані речі, які є в надлишку і які найближчим часом можуть відправити. Для координації дій представники найбільших волонтерськими осередків України, серед яких і обласний молодіжний центр, тепер щотижнево зустрічатимуться онлайн разом з представниками державного сектору. У першій зустрічі взяли участь управлінці Міністерства розвитку громад та територій та Міністерства соціальної політики. Дізнатись про актуальний перелік потреб можна на сторінці Львівського обласного молодіжного центру.
Молодь Львівщини збирає медикаменти для лікарень та тероборони
2 березня 2022
З першого дня російської війни проти України у Львівському обласному молодіжному центрі розгорнули волонтерський хаб. Спочатку тут збирали тканину для маскувальних сіток, однак цими днями більше зосередились на зборі необхідного для українських воїнів. «До нас звертаються багато організацій з різних частин України, які займаються забезпеченням наших військових, сил територіальної оборони та військових госпіталів. Зараз найгострішою потребою є закупівля ліків та іншого медичного забезпечення», – зазначають у молодіжному центрі. Найнеобхіднішими зараз є кровоспинні засоби, бинти, шприци (5 мл), знеболювальні, жарознижувальні, мазі від опіків та для загоєння ран. Зібрані ліки щовечора відправляють у найнеобхідніші місця або передають іншим організаціям, що працюють у регіонах, де складна ситуація. Зараз волонтери працюють над запитами з Бучанської громади, Чугуївської лікарні, київських лікарень, для Голосіївської та Подільської територіальних оборон та для патрульних з Кам’янки-Бузької. Список потрібних речей та медикаментів можна знайти за посиланням. Пункт збору – Львівський обласний молодіжний центр, що на вулиці Винниченка 12. Дізнаватись про нові потреби та волонтерські ініціативи можна на сторінці центру у Фейсбуці. Нагадаємо, у Львові на Пороховій вежі, що на вулиці Підвальна, 4 розміщується волонтерський штаб, де з десяток волонтерів щодня плетуть маскувальні сітки для українських воїнів.
Обласний молодіжний центр запускає реєстрацію на участь в проєкті #ІмпактБус
4 лютого 2022
Команда Львівського обласного молодіжного центру запрошує громади області подавати заявки на проєкт “Мобільний молодіжний центр Львівщини “ІмпактБус”. Щотижня команда центру разом з тренерами та відомими людьми буде вирушати в будь-який населений пункт області до місцевої молоді. Основні завдання поїздок #ІмпактБусом: розповісти місцевій молоді про те, як вони можуть впливати на розвиток своєї громади; провести тренінги з неформальної освіти (міжнародні обміни, права людини, волонтерство, soft skills, участь молоді, як залучати ресурси для своїх проєктів, як писати гранти та організовувати події, можливості для молоді від українських та міжнародних організацій); дізнатися більше про потреби молоді у різних громадах Львівщини; донести цінність створення молодіжних центрів, просторів, рад, громадських організацій; разом з молоддю насолодитися спільним проведенням часу під час активного відпочинку (в укомплектуванні бусу наявні настільні ігри, каремати, спортивний інвентар). Важливо, що практика #ІмпактБус повністю побудована під задоволення потреб та вирішення проблем молоді та базується на цінностях, нормах та рекомендаціях Ради Європи. «Наш “ІмпакБус” - це щось унікальне не тільки для молоді області, а й цілої України. Подібних аналогів немає ніде. Молоді люди мають фантастичну нагоду – запросити нас до себе в громаду, навчитись чогось, отримати нові навички профорієнтації, лідерства, емоційного інтелекту, проєктного менеджменту, міжнародних обмінів, тошо. Ми разом попрацюємо над проблемами молоді, шукатимемо шляхи їхнього вирішення та долучимо до великої машини можливостей на обласному рівні», – зазначає Іван Сапса, проєктний менеджер Львівського обласного молодіжного центру. Ви можете подаватися на практику, якщо: молода активна людина віком 14-35 років; працюєте з молоддю - молодіжний працівник/-ця ; представник/-ця ГО; соціальний працівник/-ця; відповідаєте за молодіжну роботу у громаді; вчитель/-ка; педагог/-иня організатор/-ка; представник/-ця влади або бізнесу; особа, яка зацікавлена у розвитку молодіжного середовища у громаді. Для того, аби #ІмпактБус приїхав до вашої громади, необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/ne88WLdM96StSNLd7 Зверніть увагу, що в реєстраційній формі розміщений календар з вільними датами візиту, ви можете обрати зручний для вас час, а також зазначити проблеми, з якими стикається молодь вашої громади. Врахуйте, що виїзди відбуваються щосереди (1 раз на тиждень) за таким графіком: лютий-квітень (включно), червень-серпень, вересень-листопад. Довідково. “ІмпактБус” - краща практика молодіжної роботи в Україні 2021. За минулий рік команда проєкту відвідала 22 куточки Львівської області, 20 громад (а це - близько третини від усіх громад області). Участь у візитах взяли приблизно 700 молодих людей.
Молодь, яку цікавлять медіакомунікації, запрошують на стажування в обласний молодіжний центр
27 січня 2022
Львівський обласний молодіжний центр запускає набір на стажування в комунікаційному відділі. Програма стажування в комунікаційному відділі центру - це унікальна можливість для активних молодих людей, які хочуть розвинути свій творчий потенціал в сфері онлайн-комунікацій та цікавляться розвитком молодіжної політики у Львівській області. Команда молодіжного центру шукає стажерів на позиції контент-менеджерів, дизайнерів, відеомейкерів TikTok, youtube та інстаграм. Після успішного проходження стажування молоді люди отримають сертифікат та рекомендацію від Львівського обласного молодіжного центру, доступ до участі у різноманітних тренінгах, а також міжнародних проєктах, доступ до спільноти людей, які творять молодіжну політику у Львівській області та вагоме доповнення до свого портфоліо. Колектив Львівського обласного молодіжного центру забезпечить менторську підтримку під час стажування, а також комфортні умови роботи для стажерів, які будуть сприяти максимальному розвитку творчого потенціалу молоді Львівської області. “Ми шукаємо ініціативних та творчих людей, які хочуть писати пости для соціальних мереж, знімати креативні відео, створювати графічні дизайни або ж розробляти піар-стратегії. Стажери матимуть унікальну можливість мандрувати Львівщиною, зокрема, у межах проєкту “ІмпактБус”, знайомитися з місцевою молоддю та вивчати життя різних громад”, - зазначила комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Стажування триватиме з 22 лютого по 30 квітня 2022 року. Формат роботи поєднуватиме в собі офлайн і онлайн зустрічі. Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: ttps://forms.gle/dvp8SgHSymtVYTXV9 Реєстрація триває до 09 лютого 2022 року (включно). Більше інформації про діяльність Львівського обласного молодіжного центру можна переглянути за посиланням: https://linktr.ee/lomc
Обласний молодіжний центр шукає ведучих подкастів
3 грудня 2021
Команда NEZABAROM шукає ведучих, які хочуть запустити свій подкаст та долучитися до створення мотиваційного контенту для молоді. Спробувати себе в цій ролі можуть молоді люди, які мають креативні ідеї подкасту, актуального для сучасної молоді. Запис буде відбуватися у студії з професійним обладнанням. Платформа молодіжних подкастів NEZABAROM – це проєкт Львівського обласного молодіжного центру, мета якого – розвиток україномовного подкастингу та створення мотивуючого, корисного контенту для молоді. Історія створення платформи розпочалася з освітнього проєкту #Хочу_на_радіо, який обласний молодіжний центр реалізовував в партнерстві з молодіжним радіо «GRAPE». Під час курсу учасники ознайомилися з роботою радіо та спробували себе в ролі ведучих. Після завершення проєкту виникла ідея об’єднатися та створити щось своє. На платформі публікуються подкасти про професії, саморозвиток, пізнання себе і світу, стосунки, баланс в житті. «Ми з нетерпінням чекаємо на нових людей в команду зі свіжими ідеями. Якщо ви горите бажанням творити аудіоконтент, готові до системної роботи в команді, і любите подкасти, тоді без вагань подавайтеся. Навіть якщо не маєте попереднього досвіду, головне – велика мотивація, ініціативність і відповідальність», – зазначає координаторка платформи “NЕZABAROM", комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Умови для участі у відборі: - Презентувати власну ідею подкасту на тему, яка буде актуальна для молодіжної аудиторії. - Записати пілотний епізод свого подкасту. Технічна якість запису не важлива, головне – це відтворити основну ідею та формат. - Бути готовим/ою створювати епізоди регулярно. Також важливо, аби ідея подкасту збігалася з місією платформи NEZABAROM та Львівський обласний молодіжний центр. Місія NEZABAROM – створювати мотиваційний, корисний і легкий для сприйняття контент для молоді. Місія Львівський обласний молодіжний центр – творити прогресивне середовище та сприяти реалізації потенціалу молоді. Для участі в відборі необхідно заповнити анкету за посиланням. Дедлайн подачі заявки – 12 грудня. За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном – 0997219250 (Катерина Воронова). Платформа молодіжних подкастів “NЕZABAROM" доступна в соціальних мережах. Підписатися на проєкт можна за посиланнями: Facebook Instagram Telegram
Олена Зеленська та перша леді Ізраїлю Міхаль Герцог обговорили потенційні спільні проекти
11 листопада 2021
Дружина Президента України Олена Зеленська 9 листопада поспілкувалась через відеозв'язок з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог. Дружини глав держав обговорили потенційні спільні проекти, питання гендерної рівності та безбар’єрного простору. Олена Зеленська поділилася успіхами нашої країни за рік участі в «Партнерстві Біарриц». Це розбудова мережі шелтерів, запровадження декретних відпусток для тат, а також робота над подоланням різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками, чому сприяє приєднання до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC). «Моєю амбіцією є не лише обмін досвідом, а й започаткування спільних проектів з першими леді. Я рада, що наші відносини зберігаються, а платформа для взаємодії «м’якої сили», започаткована на Київському саміті перших леді та джентльменів, лише сприяє цьому. Ізраїль – прогресивна країна, відома своїми концептуальними поглядами у багатьох процесах, нам є про що говорити», – поділилася Олена Зеленська. Цьогоріч Україна та Ізраїль відзначають 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин. У зв’язку з цим перша леді України наголосила, що співпраця в гуманітарних та соціальних проектах матиме практичне й символічне значення для спільності ідей і прагнень держав. Нагадаємо, нещодавно Україну відвідала дружина Президента ФРН Ельке Бюденбендер. Перші леді разом побували в Національному заповіднику «Софія Київська». Серія двосторонніх заходів за участю дружин лідерів інших держав покликана стати своєрідним продовженням роботи Київського саміту перших леді та джентльменів задля подальшої діяльності платформи «м’якої сили».
Стартує оцінювання проектів, які можуть реалізовуватись за кошти ДФРР у наступному році
28 жовтня 2021
Відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) у Львівській області. Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОДА набір заявок для участі у конкурсі інвестиційних програм і проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у Львівській області у 2022 році, стартував 11 травня і тривав до 1 липня. «За підсумками конкурсу територіальні громади подали 112 проєктних заявок на загальну суму понад 3,5 млрд грн. Найбільше проєктів - в галузі освіти і спорту. Зауважу, що окрім соціальної інфраструктури, цьогоріч значно збільшилась кількість розвиткових проєктів, зокрема в частині створення та розбудови індустріальних парків та промислових зон, а також інноваційних парків, технологічних лабораторій тощо», - розповів керівник департаменту Степан Куйбіда. Наступним етапом відбору проєктів є їх оцінювання членами регіональної комісії. Через тривалі технічні зміни в налаштуваннях онлайн-платформи оцінювання проєктів одразу після завершення термінів їх реєстрації на платформі було неможливим. Станом на сьогодні роботу платформи відновили, тому на засіданні регіональної комісії прийняли рішення про початок оцінювання проєктів. Воно триватиме з 29 жовтня до 8 листопада включно. Довідково: оцінювання проєктів ДФРР здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку громад і територій України від 15.06.2021 №150 «Питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами) Трансляція засідання доступна за посиланням.
На Львівщині завершився обласний етап конкурсу «Майбутнє України»
18 жовтня 2021
У Tech StartUp School нещодавно відбувся обласний етап Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України», який організувала Львівська обласна мала академія наук. Члени малої академії презентували свої науково-технічні розробки у сфері машинобудування, екології, винахідництва, приладобудування, електроніки тощо. «У вас є дивовижна можливість взяти участь у конкурсі з такою символічною назвою, адже ви і є тим майбутнім, яке незабаром буде в України. Кожен ваш крок наближає вас до вашої мети, успіхів на старті та сприяння долі впродовж всієї дороги», - звернулась до конкурсантів координатор проектів Tech StartUp School Ірина Андрушків. У змаганні взяли участь понад два десятки учнів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти. Усі проекти учасників оцінювало професійне журі у складі викладачів ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», Українського католицького університету та Tech StartUp School. «У програмі конкурсу були виставка демонстраційних моделей і макетів, а також стендовий захист проєктів. У нас дивовижно талановиті та креативні діти. Такий конкурс це хороша нагода позмагатись за першість у різних номінаціях», - розповіла директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. У конкурсі-виставці взяли участь учні шкіл м. Львова та області, зокрема: Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату, Дрогобицького ліцею, Новояворівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Червоноградської ЗСШ №2, НВК «Школа комп’ютерних технологій – Львівський технологічний ліцей». «Львівський державний будинок техніки спільно з Львівським вищим професійним училищем комп’ютерних технологій та будівництва представили макет будинку виготовлений з екологічно-чистої сировини та відходів промисловості. Такий макет розробили учні на заняттях в гуртках за проєктом "Екологічне домобудування". Наш проект високо оцінений журі конкурсу та нагороджений дипломом департаменту освіти. Ми дуже пишаємось нашими талановитими дітьми», - зазначила керівник училища Марія Поліщук. Переможці представлятимуть Львівщину на Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» у м.Києві. Більше про переможців тут.
Львівський обласний молодіжний центр стане партнером міжнародної програми
15 вересня 2021
Представники Львівського обласного молодіжного центру взяли участь у навчальному візиті до Польщі на тему «Кроки на зустріч змістовній участі молоді». Проєкт спрямований на підтримку мобільності молодіжних працівників та підвищення їхніх професійних навичок заради покращення ефективності роботи з молоддю в Європі. У навчальному візиті у місто Закопане з 6 по 14 вересня брали участь також представники Вірменії, Естонії, Італії, Грузії, Молдови, Північної Македонії, Іспанії та Польщі. «Основна мета нашого навчального візиту – підвищення залученості молоді на регіональному рівні за допомогою інструментів неформальної освіти. Заняття відбувалися у форматі інтерактивних лекцій, дискусій, роботи в групах, симуляційних іграх, рефлексій та презентацій», – розповідає керівник Львівського обласного молодіжного центру Василь Шатрук. Під час презентацій успішних кейсів роботи з молоддю молодіжний центр презентував Молодіжний ImpactBus, який справив неабияке враження на учасників тренінгу. Працівники молодіжного центру напрацювали реалістичний план дій для Львівщини, перші кроки якого будуть втілені до 10-го листопада 2021 року. Молодіжний центр також стане партнером інших програм «Еразмусу» в країнах Європи у 2022 році, до участі в яких буде залучено молодь з різних громад Львівщини, адже центр отримав необхідну акредитацію для проведення проєктів з країнами Європейського Союзу та країнами-партнерами програми Еразмус+.
Розпочалось фінансування проєктів регіонального розвитку, 13 реалізують на Львівщині
19 серпня 2021
На Казначейські рахунки розпорядників почали надходити бюджетні кошти для реалізації проєктів регіонального розвитку. Йдеться про виконання Угоди щодо фінансування Програми підтримки секторальної політики. «Упродовж 2018-2021 років були проведені два конкурсних відбори проєктів регіонального розвитку. Зокрема, за такими напрямами, як інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток туризму, підтримка розвитку депресивних територій тощо. Реалізація стартапів-переможців – це ще один напрям потужної державної підтримки розвитку громад та розбудови їхньої інфраструктури. Загалом, протягом 2021-2023 років планується реалізувати 83 відповідні проєкти», – поінформував заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря. Зокрема на Львівщині, як зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький за кошти секторальної підтримки реалізують понад десяток проєктів. «На Львівщині цьогоріч реалізовуємо 13 проєктів секторалки на суму понад 200 млн грн. Попередньо ЛОДА, спільно із заявниками, підготувала всі необхідні документи для своєчасного запуску реалізації проєктів. Також на сьогодні вже виділено 4,8 млн грн співфінансування з обласного бюджету та місцевих бюджетів. Тому це хороша новина, що кошти державного бюджету нарешті надійдуть у Львівську область для повноцінного старту реалізації проєктів секторалки», - повідомив очільник області. Це такі проєкти: Велокарпатія: Розвиток інфраструктури для велотуризму на Львівщині; Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури Агротуристичного Кластера «Горбогори»; Схід і Захід разом: будуємо довіру зі шкільної парти; Карпатська мережа регіонального розвитку; Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0; Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів; Портал місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини - інструмент прийняття збалансованих рішень; Створення парку агропереробки «Фрутбанк» з формування доданої вартості на продукцію малих та середніх виробників Львівщини; Tourturka 2.0 «Пізнання етно-культури бойківського краю Турківського району Львівської області»; Реставрація пам’ятки архітектури Художнього музею М. Біласа (вілла «Гопляна») на майдані Кобзаря в м. Трускавці Львівської області; Глемпінги – створення ексклюзивного туристичного продукту в природоохоронних територіях; Трансформація вугільних регіонів України (пілотні проєкти Донецької та Львівської областей); Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-франківської областей). Загалом по Україні проєкти-переможці першого та другого конкурсних відборів на загальну суму 852,4 млн грн у 24 регіонах України будуть реалізовані за такими напрямами: інноваційна економіка та інвестиції (21 проєкт на суму 169,8 млн грн), сільський розвиток – 9 проєктів на суму 155,4 млн грн, розвиток туризму – 13 проєктів на суму 141 млн грн, розвиток людського потенціалу – 13 проєктів на суму 92 млн грн, загальноукраїнська солідарність – 12 проєктів на суму 189 млн грн, підтримка розвитку депресивних територій – 7 проєктів на суму 64 млн грн, ефективне управління регіональним розвитком – 8 проєктів на суму 41,3 млн грн. Довідково Між Урядом України та Європейською Комісією у 2014 році було укладено Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Загальною метою Угоди є підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні. Угода підтримує досягнення цілей, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку України.
Мобільний молодіжний центр відвідав Старосамбірську громаду
22 липня 2021
Учора, 21 липня, команда Львівського обласного молодіжного центру завітала до Старого Самбора. Тут ініціативна молодь, об’єднана у команду DreamTeam, власними зусиллями облаштувала вільний простір в одній з місцевих шкіл. У ньому проводять тренінги, планують та реалізовують різноманітні молодіжні проєкти. «Нам дали простір, а його облаштування вже було нашою справою. Самотужки привели його до ладу, побілили та розмалювали стіни. Взимку молодь ходила колядувати, а за заколядоване вирішили закупити сюди крісла. Ще маємо багато планів, сподіваємось, скоро вдасться їх реалізувати», – розповідає Наталія Васурчак, спеціалістка гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради, що працює з молоддю. Впродовж візиту до Старого Самбора команда Львівського обласного центру поділилась можливостями навчання за кордоном у межах програми «Erasmus», провела тренінг з генерації ідей. Разом з молодю пограли в активні та настільні ігри. Молодь поділилась найгострішими локальними проблемами, що її турбують, а над шляхами їх розв‘язання розмірковували разом. «Це наш другий виїзд у громади разом з мобільним молодіжним центром Львівщини. Перший був у Добросин. Тішить, що громади хочуть розвивати молодіжні ініціативи – наступного тижня плануємо виїзд ще у два населені пункти», – розповідає проєктний менеджер Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Нагадаємо, мобільний молодіжний центр Львівщини запустили 12 липня. Мобільний центр має на меті краще познайомитися з молоддю області, вивчити її потреби, а також зміцнити потенціал громад, які мають молодіжні простори та ради.