Студенти Української академії лідерства зійшли на Маківку
У межах експедиції Львівщиною студенти Української академії лідерства здійснили сходження на гору Маківка у Високому Бескиді.
Студенти академії лідерства з різних міст України пройшли туристично-патріотичний маршрут і зможуть донести до своїх однолітків важливу інформацію, яку здобули з власного досвіду. Програма патріотичного екскурсійного триденного туру включала відвідування Державного історико-культурного заповідника “Тустань” в с. Урич, ферми “Двох Катерин” в с. Тухля, сходження на гору Високий Верх. І на завершення експедиції учасники здійснили похід на гору Маківка в день відзначення 100-ої річниці Листопадового чину та проголошення ЗУНР.
Зазначимо, тур для студентів відбувся за підтримки управління туризму та курортів Львівської ОДА задля популяризації туристично-екскурсійних маршрутів військово-історичного характеру серед учнівської та студентської молоді.
Новини за темою
''Наші студенти є нашим майбутнім'', - Максим Козицький на зустрічі зі студентами УАЛ
3 грудня 2021
Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся зі студентами Української академії лідерства (УАЛ). Академія – це громадська організація, яка працює з молоддю по усій Україні. У ній допомагають молоді знайти себе, визначитися, ким вони хочуть стати у майбутньому, шляхом реалізації проєктів, волонтерської діяльності. Щорічно академія охоплює понад сто тисяч осіб. Максим Козицький поспілкувався зі студентами академії та похвалив їхню ініціативність та активність. ''Перебуваючи на посаді голови ОДА я постійно стикаюся з дефіцитом кадрів та браком людей. Ці два поняття не завжди є тотожними, адже існує брак людей, які хочуть працювати для держави та дефіцит кваліфікованих кадрів з відповідною освітою. Українська академія лідерства чудово справляється з вихованням молоді та наданням правильного вектора розвитку. Я був би дуже щасливий, якби хтось з вас після закінчення навчання приєднався до нашої команди для створення якісних змін в Україні, адже наші студенти є нашим майбутнім'', - зазначив очільник області. У межах зустрічі студенти розпитали Максима Козицького щодо роботи облдержадміністрації зсередини, досвіду на посаді голови ОДА. Очільник області відповів на усі запитання, які цікавили молодь. Довідково: Українська академія лідерства (УАЛ) – наймасштабніший станом на сьогодні молодіжний лідерський рух України. УАЛ - можливість вплинути на глибинні соціальні процеси в Україні шляхом формування генерації молодих людей, які вже сьогодні беруть на себе відповідальність за свою країну та мають необхідні для цього здібності.
Для молоді Львівщини організували мандрівку-семінар «Шляхами героїв»
30 листопада 2021
Львівська обласна організація Спілки Української Молоді в Україні у селі Тухля 26-28 листопада зібрала молодь Львівщини на мандрівку-семінар «Шляхами героїв». Під час семінару 40 учасників прочитали гутірки, присвячені історичним подіям, які відбулися на горі Маківка. Тут з 29 квітня по 4 травня 1915 року велися запеклі бої Українських січових стрільців проти російської царської армії. Маківка була панівною висотою, і її взяття для імперської армії мало дуже важливе стратегічне значення, щоб контролювати околиці сіл Козьова і Тухлі та створення плацдарму для подальшого наступу і переходу через Карпати. Завдяки успішній обороні гори Українськими січовими стрільцями, наступ російських військ захлинувся. І, хоча Маківку росіяни здобули, але цілей досягти їм не вдалось і вже через 9 днів царські війська відступили, залишивши ці терени без єдиного пострілу. Вже за доброю СУМівською традицією, всі учасники піднялися на гору Маківку, де провели урочисту збірку та молитву. Молодь також прослухала гутірки про створення Спілки незалежної української молоді, а також про Україну у визвольній боротьбі. «Гора Маківка для кожного українця є знаковою, а для СУМівців вона має ще й дуже символічне значення. Адже саме тут 19 серпня 1989 року було проголошено про створення “Спілки Незалежної Української Молоді”. І цього року минає 32 роки від тієї історичної події. Символічно, що у ці дні, коли весь світ вшановує пам’ять тих, які померли внаслідок Голодомору – геноциду проти української нації, ми також вшановуємо і молимося за наших героїв, які поклали життя на незалежність України у нерівній боротьбі. І наша боротьба триває. Тому маємо вчитися, передавати досвід, гартувати тіло і дух та виховувати молоде покоління на християнсько-патріотичних засадах», – наголошує голова Львівської обласної організації СУМ в Україні Роман Хмизюк. 27 листопада молитвою та хвилиною мовчання учасники заходу вшанували жертв Голодоморів і запалили свічку Пам’яті. У ХХ столітті Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Нагадаємо, мандрівку-семінар «Шляхами героїв» реалізовує Львівська обласна організація Спілки Української Молоді в Україні за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА в межах конкурсу молодіжних проєктів обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки.
Тривають навчання для громад, які працюють над розвитком молодіжних центрів
20 жовтня 2021
У готелі «Львів» триває перший етап навчальної сесії в межах проєкту «Навчання для молодіжних просторів в громадах», який проводить Українська Академія Лідерства за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА. Захід складається із трьох частин, у якому беруть участь громади-фіналісти проєкту «Розвиток мережі молодіжних центрів». Зараз триває перша частина проєкту, навчальні сесії, участь у якому бере молодь та молодіжні працівники із 10-ох громад: Пустомитівської, Бродівської, Сокальської, Добросинсько-Магерівської, Стрийської, Золочівської, Жовківської, Старосамбірської, Червоноградської та Підкамінської. Упродовж жовтня-листопада Українська Академія Лідерства проводитиме виїзди у громади для стратегування молодіжної політики на місцях», а у грудні проєкт закінчиться Підсумковим форумом «Активна дія». Серед основних блоків, які розглядаються: «Громада, як цілісний організм суспільства», «Як організувати проєкт з нуля», «Як залучати ресурси та налагоджувати зв‘язки в громаді», «Рекоутинг волонтерів», «Як перетворити ініціативну групу у команду». «Однією з необхідних умов сталого розвитку наших громад є ефективне залучення молоді до формування і реалізації молодіжної політики. Але ефективність тут прямо залежить від рівня компетенцій та вмотивованості молодих людей. Кажучи простіше, ми маємо навчити їх формувати цілі, будувати команди, знаходити підтримку своїх ідей та аналізувати результати. Саме це Українська академія лідерства і закладає у свою навчальну програму для молодіжних центрів Львівщини. Але найважливіше, ми хочемо підтримати молоді команди в набутті позитивного досвіду реалізації власних ідей!» - зазначив заступник керівника з суспільного розвитку львівського осередку Української академії лідерства Андрій Павленко. «Молоді у громадах області важливо допомогти сформувати проєктну діяльність, виявити ініціативну молодь на місцях, налагодити комунікацію з молодіжним працівником громади, навчити ініціативну молодь на місцях організовувати заходи, надати практичний досвід організації та реалізації, створити стратегії розвитку молодіжної політики на базі молодіжних просторів, створити стійкі команди, які систематично працюватимуть з молоддю на місцях - і саме ці кейси ми розкриваємо учасникам у співпраці з Українською академією лідерства», - зазначила начальниця відділу молодіжної політики ЛОДА Софія Курман. Довідково: Українська Академія Лідерства (УАЛ) — це програма особистісного та суспільного розвитку, головним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл. Програма будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей Академії. Більше про саму академію, та як стати студентом зможете дізнатись за посиланням https://join.ual.ua Проєкт реалізовується за підтримки Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки.
На Маківці реконструювали події героїчного бою Українських січових стрільців
16 травня 2021
Сьогодні, 16 травня, Львівщина відзначає 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. До цієї події на горі, де відбувся героїчний бій, реконструювали події понад столітньої давнини. Організувала реконструкцію Громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять». Як розповів засновник та керівник Товариства Любомир Горбач реконструкція бою є продовженням фільму «Бій за гору Маківка», де детально відтворені події того часу. Відтак, реконструкція не є винятком і максимально наближує глядача до героїчної історії. «Складно пригадати, але, мабуть, 10 років назад, виникла ідея створити документально-ігровий фільм «Бій за гору Маківка», адже тоді багато про Маківку говорили, але фільму, який би детально відтворював події, не було. Товариство «Пам'ять» почало ретельну підготовку до фільму. Перечитали чимало літератури, спогадів вояків з обох сторін і упродовж року ми пошили собі стрілецькі однострої, однострої російської імператорської армії, відтворили події тих років. Так ми створили фільм. І відповідно вже маючи все необхідне ми вирішили до річниці подій на Маківці проводити військово-історичні реконструкції»,- зазначив Любомир Горбач. Так реконструкції стали традиційними. «За місяць-два до відзначення подій нам телефонують представники громадськості, які щорічно їздять на Маківку і запитують чи буде відтворення бою. Театралізоване військово-історичне дійство не залишає байдужим нікого», - розповів Любомир Горбач. Триває реконструкція приблизно пів години. За цей час з понад десяток учасників театралізованого бою, які зображають воїнів, демонструють глядачам події того часу. Цьогоріч для реалістичного відтворення бою використовували австрійську гірську гармату, кулемети, стрілецьку зброю: гвинтівки та карабіни. Любомир Горбач наголосив: зброя – автентична, часів Першої світової війни, проте не придатна до стрільби бойовими набоями. Відтак, бій відтворювали за допомогою шумового імітаційного заряду. Глядачі ж були на безпечній оглядовій відстані. Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.
На Маківці вшанували воїнів січового стрілецтва полеглих у боротьбі за волю України
16 травня 2021
Сьогодні, 16 травня, Львівщина відзначає 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. Заходи відбулись на горі Маківка біля Меморіалу Українських січових стрільців. Так, присутні поклали квіти та запалили лампадки до Меморіалу, представники духовенства провели чин панахиди за загиблими воїнами українського січового стрілецтва. Також відбулось громадське віче. «Українські Січові Стрільці не маючи власної держави зуміли проявити себе тут на горі Маківка. Невипадково європейські та українські історики з часом оцінили цей вчинок і порівняли його з легендарними фермопільськими подіями, які свого часу увійшли в європейську та світову історію, як приклад протистояння маленької країни проти величезної деспотії, яка рухалась зі Сходу. Тоді довелось силою трьохсот воїнів відстояти демократію і все те, що пізніше стало надбанням європейської цивілізації. Через багато тисяч років те саме повторили УСС на горі Маківка. Вони фактично своїм вчинком стримали наступ переважаючих сил противника і тим самим обірвали всі задуми генштабу тодішньої російської царської армії. І це надзвичайно великий внесок, який зробили українці, вписавши героїчні сторінки в історію Першої світової війни»,- зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний. Та додав: «Воїни УСС проходили вишкіл в спортивно-культурних товариствах, навчались в осередках «Просвіти» - все це було зародками в тому, що пізніше сформувалось і вилилось в серйозні військові формування. Ми пишаємось вчинком наших земляків, наших героїв початку 20 століття. І ми цей досвід, цей героїзм з величезною повагою переносимо на початок 21 століття, адже сьогодні ми так само стоїмо перед тією ж загрозою, яка рухається зі Сходу в нашому напрямку і заставляє нас бути насторожі. Нам потрібно пам’ятати про героїчне минуле наших предків і бути належними послідовниками в сьогоднішньому часі тих героїчних подій, які були тут на горі Маківка понад сотню років назад». В межах заходу лунали стрілецькі пісні, історичний екскурс. Також відбулось театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка». Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.
У неділю на Маківці вшанують полеглих у боротьбі за волю України
12 травня 2021
У неділю, 16 травня, Львівщина відзначатиме 106-ту річницю перемоги Українських січових стрільців у бою на горі Маківка. Заходи відбудуться на горі Маківка біля Меморіалу Українських січових стрільців. Так, присутні покладуть квіти та запалять лампадки до Меморіалу, священники проведуть чин панахиди за загиблими воїнами українського січового стрілецтва. Також заплановане громадське віче, виконання стрілецьких пісень, історичний екскурс, театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка». Початок заходу о 13:00 год. «106 років тому, героїчною перемогою завершились кількаденні протистояння за гору Маківку. Бої за цю карпатську вершину залишаються найбільш відомими й славетними в історії Легіону Українських січових стрільців, який став символом відновлення наших військових традицій. 16 травня о 13:00 год запрошую усіх охочих долучитися до урочистостей на горі Маківці та віддати шану полеглим у боротьбі за волю України», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.
Розкрити лідерський потенціал: молоді із Львівщини пропонують грант на навчання
25 лютого 2021
Українська академія лідерства пропонує молоді здобути грант на навчання. Випускникам шкіл, які успішно пройдуть відбір, покриють понад 90% вартості програми. Навчальна програма Української академії лідерства — це річний курс розвитку для молоді віком від 16 до 20 років. Академія допомагає підліткам розкрити свій лідерський потенціал і покликання, отримати практичний досвід створення проєктів та зважено обрати професію. «Я працюю в освіті понад 20 років, пройшов шлях від бакалавра до доктора філософії на Заході і розумію, що вступати в університет у 17-ть зарано, — розповідає викладач Академії Михайло Винницький. — Вища освіта — це освіта для дорослих, а до повноліття більшість молоді просто до неї не готова. Саме тому у світі звичною практикою є «gap year». Підлітки після школи беруть рік, аби попрацювати, поволонтерити, здобути життєвий досвід і розширити світогляд перед тим, як заглибитися у конкретну спеціальність. Молоді люди, які використовують «gap year», стають значно успішнішими». Такий «gap year» в Україні і реалізовує Українська академія лідерства. Студенти розкривають лідерські якості, вчаться працювати в команді, брати відповідальність за своє життя і втілювати мрії. Українську академію лідерства створили у 2015 році. За 6 років роботи в Академії напрацювали програму з власного досвіду і сучасних освітніх практик США, Європи та Ізраїлю. Річний курс поєднує три напрямки розвитку: фізичний, емоційний та інтелектуальний. Молодь спілкується із лекторами Києво-Могилянської академії, Українського католицького університету та інших провідних університетів країни. Студенти зустрічаються із підприємцями, експертами з різних сфер, громадськими діячами та урядовцями. Підлітки вчаться розуміти свої емоції та керувати ними і щодня займаються спортом. Практичний досвід і робота у команді допомагають студентам стати впевненішими у собі та своїх силах. Під час навчальних експедицій Україною та світом, спілкуванні з успішними людьми підлітки знаходять своє місце в країні. У дослідженні традицій та історії свого народу молодь формує національну ідентичність. «За ці 10 місяців молода людина може набратися самостійності, відповідальності, ініціативності, — додає Михайло Винницький. — Мій син Богдан цьогоріч став студентом Української академії лідерства. Я бачу, як він змінився навіть на побутовому рівні. Він дуже змужнів». «Академія для мене — це бренд волі і відповідального вибору, бо формує вільну особистість, — розповідає найкращий вчитель України, переможець Global Teacher Prize Ukraine Василь Дяків. — На позакласних заходах та батьківських зборах я розповідаю старшокласникам та батькам про цю програму. У моїй школі уже є двоє випускників Української академії лідерства». Українську академію лідерства уже закінчило 886 випускників, які зараз навчаються у найкращих університетах країни та за кордоном, очолюють молодіжні центри, втілюють власні стартапи та здобувають престижні премії. Академія має 5 осередків-філій у Києві, Львові, Харкові, Миколаєві, Маріуполі. У кожному з них живуть та навчаються від 35 до 40 студентів. Для вступу до Академії потрібно заповнити анкету та пройти три етапи відбору: написати есе і скласти фізичний тест, взяти участь у груповій дискусії та пройти співбесіду. Вже наступного місяця після подання заявки кандидат дізнається, чи вступив. Якщо абітурієнт вдало пройде усі етапи відбору, отримає грант. Партнери Академії покриють 90% витрат програми. Загальна вартість навчання – 300 тисяч гривень. Студент ж сплачує лише 25 тисяч гривень за увесь рік. Також молодь має шанс потрапити на програму за скороченим відбором, якщо сплатить повну вартість програми. Для цього потрібно подати анкету та успішно пройти співбесіду. Заявки приймають до 20 квітня. Детальніше про вступ до Української академії лідерства можна дізнатися на сайті http://join.ual.ua/, а також за адресою join@ual.org.ua та телефоном +380 (67) 446 31 01.
«Розумна та освічена молодь – майбутнє нашої держави», - Максим Козицький під час зустрічі з керівником Львівського осередку Української академії лідерства
29 січня 2021
Сьогодні, 29 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький зустрівся з керівником Львівського осередку Української академії лідерства Валентином Григоренком та головою опікунської ради у місті Львові Іваном Бабічуком. Відтак, гість ознайомив очільника Львівщини із роботою лідерського руху. «Наша академія – це громадська організація, яка працює з молоддю по усій Україні. У нас є сім центрів: у Львові, Маріуполі, Чернівцях, Харкові, Миколаєві, Полтаві та Києві. Ми допомагаємо молоді знайти себе, визначитися, ким вони хочуть стати у майбутньому, шляхом реалізації проектів, волонтерської діяльності. Ми хочемо, аби молодь навчилась ставити перед собою цілі та досягати їх. Щорічно академія охоплює понад сто тисяч осіб», - розповів Валентин Григоренко. За словами керівника Львівського осередку УАЛ, пріоритетним завданням є виховання нового покоління підприємців, фахівців у сфері освіти та науки, національної безпеки та оборони. «Розумна та освічена молодь – це майбутнє нашої держави. Дуже важливо, що ви даєте студентам не лише знання, але й формуєте важливі навики та вміння комунікувати і йти до своєї цілі. Я дякую Вам за таку потрібну і важливу, у наш час, працю. Ви можете розраховувати на нашу підтримку», - наголосив Максим Козицький. В основі академії є 10-місячна формаційна програма розвитку для випускників закладів середньої освіти (школи, ліцеї) віком від 16 до 20 років. Вона містить у собі три компоненти: фізичний, емоційний та інтелектуальний, які базуються на системі цінностей. «Фізична складова для нас є важливо. Без винятку, усі наші студенти, до прикладу виконують ранкову пробіжку. І вже за певний період часу практично кожен бере участь у напівмарафонах», - пояснив Валентин Григоренко. Відтак, запропонував організувати спільний пробіг за участю представників влади та студентської молоді. А також долучитися до тижня державотворення, аби ознайомити молодь з роботою органів державної влади. «Для Академії важливо виходити назовні. Тому однією із завдань осередку є працювати для молоді та з молоддю всієї Львівської області. Для цього ми вже спланували роботу в територіальних громадах і організацію спільних заходів», - додав Валентин. Зазначимо, що академія не видає офіційного диплома, проте під час навчання студенти здобувають навички самопізнання, аналізу суспільних викликів, в тому числі усвідомлення свого місця в суспільстві, командної праці, комунікації. Навчання для студентів є практично безкоштовним — кожен, хто успішно пройде відбір, здобуває ґрант, що покриває проживання, харчування, експедиції, страхування здоров’я тощо. Довідково. Українська академія лідерства (УАЛ) – наймасштабніший станом на сьогодні молодіжний лідерський рух України. УАЛ - можливість вплинути на глибинні соціальні процеси в Україні шляхом формування генерації молодих людей, які вже сьогодні беруть на себе відповідальність за свою країну та мають необхідні для цього здібності. Серед проєктів, якими академія пишається варто відзначити ті, що реалізовувалися у Львові: UNCOUNTED since 1932 (Непораховані з 1932): акція, якою Українська академія лідерства привертаємо увагу світу до теми Голодомору: перетворюючи біль у силу. У 2019 р. на один день у м. Львові, а також паралельно у 6 містах України (Чернівці, Київ, Полтава, Харків, Миколаїв, Маріуполь) відкрився незвичний «ресторан», в якому студенти Української академії лідерства пропонували скуштувати їжу, яку споживали українці у часи Голодомору 32-33 років. У меню було усього кілька страв ― суп із шишок і листя, хліб із перетертої трави та млинці з кори дерев. Порція, яку отримували безкоштовно охочі, була розрахована на цілий тиждень для всієї родини. У 2020 році акцію зреалізовано через створення онлайн “ресторану”, в якому відвідувачі могли “замовити” страву, опис якої розкривав історію родини, що пережила Голодомор.
На Львівщині розпочався традиційний табір «Злет на горі Маківка»
18 вересня 2020
Сьогодні, 18 вересня поблизу села Тухля Сколівського району розпочався триденний табір «Злет на горі Маківка» для молоді Львівщини. Львівська обласна молодіжна організація «Спадщина» щороку урочисто вшановує пам’ять героїв, що відчайдушно боронили гору Маківка в 1915 році. Традиційно це відбувається у травні, але через карантинні обмеження подію перенесли на вересень. У програмі передбачено мандрівку на гору Маківка для вшанування пам’яті Січових Стрільців, велику теренову гру, різнотематичні заняття, співи під гітару та інтерактивні ігри. «Вже традиційно програма табору складена так, щоб усі учасники змогли в інтерактивній формі ознайомитись із історією українського стрілецтва, а також щоб молодь Львівщини урочисто вшанувала полеглих воїнів. Табір передбачає як фізичну підготовку, так і історичні квести та тренінги із саморозвитку» - зазначають організатори. Проєкт реалізовується Львівською обласною молодіжною організацією «Спадщина» за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації у межах підтримки конкурсу молодіжних проєктів, для реалізації яких у 2020 році надається фінансова підтримка з обласної програми «Молодь Львівщини» на 2016 – 2020 роки. Контактна особа – Діана Паук, тел. 0637169399 Деталі події за посиланням.
105 років тому розпочалися запеклі бої за гору Маківка
29 квітня 2020
1915 року розпочалися бої за гору Маківка між Українськими січовими стрільцями (УСС) та російськими військами. Упродовж осені 1914 – зими 1915-го усуси воювали як партизани у тилу противника, а також як авангард регулярного війська у бойових діях у Карпатах. Навесні 1915-го року легіон УСС направили в район гори Маківка, де очікувалися найзапекліші бої. Через Маківку відкривався шлях на Угорщину, чим і планувало скористатися російське військове командування. Відтак, битва за гору мала стратегічне значення. Російські війська розпочали наступ на позиції Українських січових стрільців на г. Маківка 29 квітня 1915 р., атакувавши їх з трьох сторін. Вони захопили перші лінії окопів та 114 полонених, але були відкинуті внаслідок артилерійського вогню та контратаки двох куренів Українських січових стрільців. Другий штурм центральної вершини Маківки був проведений 30 квітня – 1 травня 1915 р. силами двох полків російської армії. Їм вдалося зайняти першу лінію окопів та зруйнувати дротові загородження супротивника, проте після цього російські війська потрапили під щільний вогонь Українських січових стрільців, які невдовзі перейшли у контратаку і захопили 3 кулемети та полонили 173 російських солдатів. Це сповільнило початок атаки лівого флангу російського війська. Загальний наступ останніх 1 травня призвів до першого захоплення вершини Маківки та полону 588 солдатів австро-угорської армії. Залучивши резерви та артилерію, австро-угорські війська перейшли у контратаку, однак були відкинуті супротивником. Третя контратака стала для них успішною –вершину гори вдалося повернути, а ввечері 1 травня залишки російських батальйонів відступили, залишивши на полі бою чимало вбитих. Ввечері 3 травня 1915 р. два курені легіону УСС були відведені у резерв 130-ї австро-угорської бригади. 4 травня російським військам вдалося захопити Маківку, використавши усі резервні сили. Та продовжити наступ не змогли через величезні втрати й змушені були поспішно відступити. Після цього вирішального бою почався загальний відступ російських військ із території Галичини у 1915-му році.
На Львівщині реконструювали бій за гору Маківка
6 травня 2019
У неділю, 5 травня, на горі Маківка відбувся поминальний молебень за загиблими вояками Легіону Українських січових стрільців та театралізоване військово-історичне дійство “Бій за гору Маківка”. Театралізоване дійство приурочене до річниці боїв за гору Маківка, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915 р. під час Першої Світової війни. Організувала реконструкцію Громадська організація “Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять”.
Львівщина відзначила 104-ту річницю перемоги Січових стрільців у бою на Маківці
5 травня 2019
Сьогодні, 5 травня, відбулись урочисті заходи з відзначення 104-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини. Віддали шану героїчному подвигу Січових стрільців, які загинули в боях з російськими окупантами, керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, бійці Української армії та добровольчих батальйонів, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України. «За останніх сто років Україна виборює свою незалежність вперше як незалежна держава. Ми маємо твердо знати, що наше майбутнє залежить від нас з вами, від кожного з нас, від нашої роботи. Чи довго стане сили боронити кордони та віри в те, що ця боротьба не марна. Ми, тут, кожен на своєму місці, мусимо переконувати наших захисників, що боротьба недаремна. Ми не дозволимо більше жодному ворогу своїми чобітьми топтати нашу землю. Працюймо і живімо так, аби сучасні герої, які полягли на російсько-українській війні були останніми похованими за незалежність воїнами. Для цього ми мусимо згортуватися і йти до перемоги проти одного ворога», - звернулась до усіх присутніх керівник апарату Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська. Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля, учасники заходу поклали квіти до Меморіалу Українських Січових Стрільців. Після чину панахиди відбулось громадське віче. Окрім того, учасники товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» відтворили один із найзапекліших епізодів весняного бою 1915 року. Довідка: Бої за гору Маківку відбулись під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські Січові Стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-й австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.