На Львівщині триває реалізація пілотного проекту "Рука допомоги"
У вівторок, 13 листопада, департамент соціального захисту населення облдержадміністрації організовав та провів засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.
На засіданні розглядали бізнес-плани 5 учасників пілотного проекту із членів малозабезпечених сімей, які виявили бажання започаткувати підприємницьку діяльність шляхом отримання фінансової допомоги та 2 суб’єкти господарювання, які розширюють свою діяльність шляхом створення нових робочих місць для членів малозабезпечених сімей та учасників АТО.
За підсумками розгляду бізнес-планів члени комісії прийняли рішення надати фінансову допомогу на організацію підприємницької діяльності 7 учасникам пілотного проекту.
Ключові слова:
внутрішньо переміщені особиНовини за темою
На Яворівщині частували піцою внутрішньо переміщених осіб в межах спільного з іноземцями проєкту
11 травня 2022
Минулих вихідних, волонтери з Польщі, Шотландії й Англії відвідали пункти тимчасового розміщення переселенців у Яворівській громаді. Вони частували людей, які через війну покинули свої домівки, власноруч приготованою піцою. «Разом із продуктами, які привезли в Україну, варто взяти з собою трішки усмішки та надії. У такі важкі часи кожна мить відпочинку є на вагу золота», - розповідає волонтер Fundacja Folkowisko. Зазначимо, це не єдиний проєкт, організований Folkowisko Foundation, в підтримку Україні. Завдяки волонтерам в межах іншого проєкту проекту «Сади перемоги», у співпраці з британською організацією «UK to Ukraine», жителі України отримали насіння.
Львівщина стала прихистком для понад 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб
24 березня 2022
Одним із головних завдань Львівської ОВА є створення максимально комфортних умов для перебування внутрішньо переміщених осіб. З початку бойових дій область надала прихисток 231 тисячі вимушених переселенців. “Це офіційні дані, реальна цифра значно більша, оскільки багато людей самостійно поселилися у приватному секторі. Знайшли прихисток більше ніж 600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які приїхали до нас зі зони бойових дій”, - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Він наголосив, що більш як 1,3 млн порцій їжі приготували місцеві ресторатори для переселенців. Львівщина надалі готова допомагати людям, які вимушено покинули свої домівки. Нагадаємо, що на Арені Львів працює контактний центр, який приймає людей, що прибувають з Головного залізничного вокзалу, приїжджають автобусами та приватним транспортом. Там вони отримують направлення на поселення Окрім того, на вокзалі працює пункт медико-психологічної допомоги. Лікарі, психологи та волонтери надають її цілодобово.
Максим Козицький зустрівся з представниками World Central Kitchen
21 березня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся із представниками неприбуткової неурядової організації World Central Kitchen (WCK). На зустрічі обговорили організацію харчування внутрішньо переміщених осіб на території Львівської області, які змушені були покинути свої домівки внаслідок військової агресії російської федерації проти суверенітету України. Максим Козицький висловив вдячність за підтримку українського народу та забезпечення харчуванням внутрішньо переміщених осіб у Львівській області в умовах воєнного стану. ''Дякую за вашу допомогу та те що ви робите, адже підтримка в цей нелегкий для нашої країни час є надзвичайно важливою для нас та наших співгромадян. Ми, як орган виконавчої влади, докладемо усіх зусиль, щоб усі, хто постраждав від військової агресії рф, були у безпеці на території нашого регіону'', - сказав очільник адміністрації. На зустрічі були присутні представники WCK: директор з операцій шеф-кухарів в організації Тім Кілкойн та Морган Реінс, яка є відповідальною за підтримку закладів громадського харчування. Також присутньою була координаторка від WCK Юля Стефанюк - керуючий партнер «Фест кейтиринг» холдингу емоцій «Fest». ''Зараз в Україні ситуація є важкою, адже велика кількість людей залишилося без даху над головою та без засобів для існування. Ми намагаємося допомогти усім, хто цього потребує зараз найбільше'', - сказав Тім Кілкойн. Керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака зазначила, що наразі представники організації співпрацюють з двома компаніями: ресторанним холдингом ''Fest'' та ресторанною компанією ''Рестарон'', які щоденно готують декілька десятків тисяч порцій їжі для внутрішньо переміщених осіб. ''Станом на сьогодні, представники організації «Світова центральна кухня» створили 8 пунктів харчування для внутрішньо переміщених осіб на українсько-польському кордоні, а також на головному залізничному вокзалі у м. Львові та залізничній станції «Підзамче». Найближчим часом розширюватимуть географію покриття гарячими стравами для біженців, які зайшли прихисток на Львівщині. Також в межах України забезпечують харчування для осіб, які постраждали від агресії рф у 18 містах України у співпраці із понад 150 рестораторів'', - повідомила Наталя Табака. Довідково: «World Central Kitchen» (Світова центральна кухня) – це неприбуткова неурядова організація, яка займається забезпеченням їжею цивільного населення по всьому світу, які постраждали внаслідок стихійних лих, епідемій, воєнних конфліктів, тощо. Організація була заснована у 2010 році у Сполучених Штатах Америки шеф-кухарем Хосе Андресом, готувала їжу на Гаїті після руйнівного землетрусу. З моменту свого заснування WCK організувала харчування в Домініканській Республіці, Нікарагуа, Замбії, Перу, Кубі, Уганді, Багамських островах, Камбоджі та Сполучених Штатах Америки.
Львівська ОВА шукає приміщення для розгортання місць внутрішньо переміщеним особам
17 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація шукає приміщення, де можна розгорнути ліжкомісця для переселенців з інших областей. Про це повідомив Максим Козицький. Зараз на Львівщині проживає 158 тисяч вимушених переселенців. Це без врахування людей, які розмістилися у приватних секторах і ще не стали на облік. Резерв ліжкомісць в області дозволяє прийняти ще 17 тисяч людей. До теми: На Львівщині гостра потреба у розгортанні додаткових місць для внутрішньо переміщених осіб. Запрацювали нові гуманітарні коридори, люди вибираються з окупованих міст і це означає, що Львівщина може потребувати значно більше місць прихистку, ніж є зараз. «Звертаюся до всіх керівників підприємств, установ та організацій різних форм власності, допоможіть військовій адміністрації у розгортанні додаткових місць у нашій області. Маємо максимально залучити усі придатні приміщення у Львівській області. Підтримати земляків – наш обов‘язок», - наголосив начальник Львівської ОВА. Охочих допомогти просимо звертатися у контакт-центр за номерами: 0962328193, 0684147963, 0971821860, 0973474459
На склад Львівської ОВА можна приносити продукти для військових та переселенців: що саме потрібно
6 березня 2022
На склад Львівської обласної військової адміністрації, що знаходиться на нижньому Шуварі (вул. Хуторівка, 4-Б, м. Львів), потрібні продукти та інші речі, які потрібні українським військовим, а також тимчасово переселеним особам. Зокрема, мешканців області, які можуть допомогти, просять приносити: Борошно Макарони Крупи Цукор Рибні консерви Тушонка М'ясо (птиця, свинина, яловичина) Мівіна Олія Риба Одноразовий посуд Контактна особа: 0979790438 - Юрій Фото умовне
Мешканців Львівщини закликають стати волонтерами для внутрішньо переміщених осіб
1 березня 2022
Українська армія захищає нас в епіцентрі воєнних дій, а ми зобов’язані бути надійним тилом. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у Facebook. «Люди з інших областей добираються у Львів по кілька діб і ще кілька – змушені чекати на потяг, який перевезе їх через кордон. Матері втрачають молоко через нерви та відсутність сну і не можуть нагодувати немовлят. Наші земляки потребують підтримки! Тому ми почали надавати медико-психологічну допомогу на Головному залізничному вокзалі Львова. За добу волонтерами стали близько сотні фахівців. Приватні клініки скеровують до нас своїх фахівців, ми бачимо і цінуємо цю допомогу! Але потреба у волонтерах залишається доволі великою», - повідомив очільник адміністрації. Якщо ви інтерн, лікар, психолог, зголошуйтесь та переходьте за посиланням. Також Максим Козицький зазначив, що потрібна допомога у прибиранні на вокзалі. Зараз країна перебуває в непростих умовах. Треба на деякий час відкинути усі свої звання та статуси і мобілізувати сили. Перемога вже близько. Кожен і кожна з нас робить у неї свій вклад.
«Майже 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб наразі знайшли притулок на Львівщині», - Максим Козицький
1 березня 2022
За офіційними даними, Львівська область станом на сьогодні надала прихисток майже 40 тисячам внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Маємо розуміти, є ще тисячі осіб, які знайшли помешкання через рідних та знайомих. Сьогодні область готова прийняти ще 20 тисяч осіб. Але щодня ця цифра збільшується. Ми говоримо не про орієнтовні цифри, а про помешкання, здатні забезпечити ліжком, харчуванням, місцем для особистої гігієни», - повідомив Максим Козицький. Через службу у справах дітей на Львівщині знайшли прихисток понад 330 дітей з дитячих будинків. Майже 40 з них прибули вчора з Київщини. Область має місця та очікує на прибуття десятків дітей. Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. «Зараз, на жаль, є проблеми з евакуацією зі східних областей України. Нагадаю, на Арені Львів працює центр допомоги внутрішньо переміщеним особам, який допоможе всім знайти помешкання, транспорт або перечекати та зігрітися тут, якщо ви плануєте їхати далі на Захід», - зазначив начальник Львівської ОВА. Для всіх, хто потребує допомоги з розселенням, в області діє «лінія 112». І чат-боти «гарячої лінії» Львівщини: Viber https://chats.viber.com/lodahotline_bot Telegram https://t.me/lodahotline_bot Також контакти центру на Арені-Львів: Щодо транспортних питань 0962328058 Будь-яка потрібна поміч 0962328193 Щодо поселення людей, які прибули до Львова зі східних областей 0684147963; 0971821860; 0973474459; Для тих, хто потребує гуманітарної допомоги 0684147963; 0971821860
Жителям області: для перевезень військовослужбовців та переселенців управління транспорту потребує паливо
28 лютого 2022
Управління транспорту та зв'язку Львівської ОДА для організації перевезення військовослужбовців, а також для перевезення внутрішньо переміщених осіб до центру для тимчасово переміщених осіб потребує паливо. Що ще необхідно: Паливо (дизель); Каністри для палива (в тарі більше 20 літрів); Заправлені (бажано) транспортні засоби (буси/автобуси) з водієм. Готових долучитися просимо телефонувати за номером 096 232 80 58 (є WhatsApp/Telegram). Читайте також: Майже 300 дітей зі сходу України успішно евакуювали до дитячих закладів у Львівській області. Нагадаємо, що у Львівську область прибувають переселенці та діти з дитячих закладів східних областей. Для їх швидкого, комфортного, а головне безпечного пересування управління організувало автобуси.
Соціальний захист учасників війни розглянули під час скайп-наради
30 вересня 2019
Заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень взяв участь у скайп-нараді під головуванням міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди. В межах зустрічі порушили питання медичного забезпечення ветеранів, врегулювання законодавства щодо надання статусу учасників бойових дій добровольцям на державному рівні, забезпечення житлом учасників війни, питання статусу ветеранів війни та дотримання їх соціальних гарантій. У міністерстві також анонсували створення у кожному обласному центрі так званого ветеранського простору. Подібний простір має слугувати майданчиком для комунікації між учасниками АТО (ООС) та владою. У програмі забезпечення психологічної реабілітації учасників війни Львівщина виконала зобов'язань на 93%, де використання коштів становить 76%. Під час наради обговорили також механізми забезпечення прав і пільг внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, закцентували увагу на доцільності подавати документи на розгляд профільної комісії щодо отримання державної допомоги політв'язнів, якщо такі мешкають на Львівщині.
Молодь запрошують до участі у круглому столі щодо реалізації молодіжної політики
1 Червня 2019
У вівторок, 4 червня, у Львівській облдержадміністрації відбудеться круглий стіл, під час якого будуть презентовані попередні результати дослідження «Молодіжна політика та аналіз стану інтеграційних процесів. Налагодження механізмів активної співпраці студентської молоді з числа внутрішньо переміщених осіб і місцевого населення у Львові та Львівській області». Початок круглого столу 11.00 год. Участь у роботі візьмуть представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів вищої освіти та громадськості. Захід відбуватиметься у рамках проекту «Громадський супровід інтеграції студентської молоді з числа ВПО і студентів з тимчасово окупованих територій в приймаючі громади Київської, Львівської, Харківської та Херсонської областей». Організатори проекту: ВГО «ПОРУЧ» (Київ), БФ «Право і демократія» (Львів), Благодійне товариство «Центр суспільних програм» (Херсон), ГО «Нова Енергія» (Харків) за підтримки Фонду розвитку демократії Посольства США в Україні. На завершення учасники працюватимуть над виробленням рекомендацій і пропозицій з метою соціальної згуртованості місцевого молодіжного середовища і студентства з числа ВПО та тимчасово окупованих територій. Круглий стіл відбувається за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Контактна особа: Дмитро Вітвіцький, 0979813883.
Учасники АТО з числа внутрішньо переміщених осіб на Львівщині отримають житло
24 лютого 2018
Сьогодні, 24 лютого, голова Львівської облдержадміністрації зустрівся з учасниками антитерористичної операції з числа внутрішньо переміщених осіб. Участь у нараді взяли заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович та член Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Микола Греков. У межах наради Микола Греков повідомив усіх присутніх, що уже цього року у Львівській області учасники АТО з числа внутрішньо переміщених осіб зможуть отримати житло. «Зараз ми знаємо, що у Львівській області є понад 60 осіб, які потребують у придбанні житла. Я думаю, що у цьому році більша частина людей у Львівській області зможуть його отримати», - зазначив Микола Греков. Зазначимо, що таких осіб на території Львівщини налічується 64. «Львівська область готова у якомога коротші терміни, після погодження відповідних нормативних документів, забезпечити усе від нас залежне для того, щоб закупити житло для учасників АТО з числа внутрішньо переміщених осіб», - зазначив Олег Синютка. У свою чергу Наталія Федорович повідомила присутніх про те, що у 2018 році утримуються дві нові бюджетні Програми, які стосуються житла, виділення компенсації для придбання житла. На ці Програми передбачили фінансовий ресурс у розмірі 25 мільйонів гривень, які скерують на надання житла для учасників АТО з числа внутрішньо переміщених осіб. Нагадаємо, що у цьому році Львівська обласна державна адміністрація прийняла в обласному бюджеті Програму щодо надання допомоги учасникам АТО з числа внутрішньо переміщених осіб. Відтак, передбачена грошова допомога у розмірі 8 тисяч гривень на кожну таку сім’ю.
Сімнадцятьом учасникам проекту «Рука допомоги» нададуть фінансову допомогу
22 лютого 2018
Департамент соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації організував та провів засідання комісії з реалізації пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. На засіданні розглянули бізнес-плани 17 учасників пілотного проекту із числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб, які виявили бажання організувати підприємницьку діяльність шляхом отримання фінансової допомоги. За підсумками розгляду члени комісії ухвалили рішення щодо надання фінансової допомоги на організацію підприємницької діяльності 17 учасникам проекту із міст Львова (2 внутрішньо переміщені особи), Стрия (1 малозабезпечена особа), Трускавця (1 малозабезпечена особа), Моршина (1 малозабезпечена особа) та Бродівського району (1 малозабезпечена особа), Дрогобицького району (2 малозабезпечені особи), Кам’янка-Бузького району (1 внутрішньо переміщена особа), Самбірського району (2 малозабезпечені особи), Радехівського району (1 малозабезпечена особа), Пустомитівського району (1 малозабезпечена особа і 1 внутрішньо переміщена особа), Золочівського району (1 малозабезпечена особа), Жидачівського району (1 малозабезпечена особа) та Буського району (1 малозабезпечена особа). Загалом, розпочати підприємницьку діяльність бажають 13 членів малозабезпечених сімей та 4 внутрішньо переміщені особи. Цим учасникам закуплять обладнання для організації фермерського господарства, ветеринарної амбулаторії, салону краси, студії мистецтв, вирощування огірків, виготовлення тротуарної плитки, комплексного рекламно-маркетингового супроводу клієнтів, вирощування троянд у теплиці, електромонтажних робіт, надання манікюрних та перукарських послуг, роздрібної торгівлі продовольчими товарами, надання фото та відео послуг, вирощування малини, вирощування салату на гідропоніці, тепличного господарства, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.