До вирішення екологічних проблем Борислава залучатимуть міжнародний досвід
У вівторок, 11 грудня, департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації взяв участь в Бориславському міському палаці культури у дискусії стосовно стану екологічної ситуації міста Борислава, а також щодо залучення міжнародного досвіду та технологій.
За підсумками обговорення, консультант Lamor АВ Расмус Гулдбранд запевнив міського голову Борислава та учасників обговорень, що аудит буде проводитись фаховими незалежними експертами.
Також вирішено надати компанії ТОВ «Ламор Юкрейн» попередні дані для проведення оцінки забруднення навколишнього природного середовища м. Борислав.
Новини за темою
Анджеліна Джолі відвідала Навчально-реабілітаційний центр у Бориславі: деталі
2 травня 2022
Напередодні, 1 травня, до Навчально-реабілітаційного центру І-ІІ ступенів «ГАРМОНІЯ» у Бориславі завітала пані посол доброї волі ООН, голлівудська акторка Анджеліна Джолі. Її супроводжували уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук та заступниця керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська. У закладі перебувають діти, яких евакуювали з Луганської області (Кремінської обласної спеціальної школи, Гірської обласної спеціальної школи, Кремінського ліцею №4). Як розповіли у НРЦ, акторка поспілкувалася через перекладачів з дітьми та вихователями. Їй було важливо знати, як діти евакуйовувалися з Луганщини з початком воєнних дій, чи бачили вони, як відбувалися воєнні дії, чи постраждав їхній емоційно-вольовий стан від побаченого. З розмови зі школярами пані посол дізналася, що їм рано-вранці 24 лютого повідомили про воєнні дії та терміновий виїзд, вони швидко зібрали свої речі і поїхали на залізничний вокзал, а по дорозі бачили, як їдуть танки РФ. Всі евакуйовані діти, які перебувають у закладі, статусні (мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування). Анджеліна Джолі зазначила, що з великою турботою ставиться до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, наголосила на тому, що такі діти є надзвичайно сильні духом. «Акторка також поцікавилася проблемами дітей і дізналася про те, що серед них є школярі, які цього року закінчать школу. Пані Джолі надзвичайно перейнялася долею внутрішньо переміщених дітей, пообіцяла посприяти подальшому їх навчанню», – зазначили у закладі. Анджеліна Джолі привезла дітям різні подарунки: іграшки, конструктори «Лего», набори для творчості, розвиваючі ігри. Нагадаємо, пані посол доброї волі ООН та американська акторка Анджеліна Джолі приїхала на Львівщину. У суботу вона відвідала у Львові одну з обласних дитячих лікарень, обласний дитячий інтернат та поспілкувалася з внутрішньо переміщеними особами та волонтерами на Головному залізничному вокзалі. Фото: Бориславська міська рада
Гра для кмітливих: у Бориславі туристам пропонують дізнатись більше про нафтову історію міста за допомогою загадок
17 листопада 2021
У місті, де все почалося з нафти, усіх охочих запрошує на квест-екскурсію один з винахідників гасової лампи Ігнацій Лукасевич. Ігнацій Лукасевич був фармацевтом, хіміком-технологом та хорошим бізнесменом. Його нафтопереробні заводи дали поштовх до розвитку нафтової промисловості в українсько-польському прикордонні. Тепер Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» та Підкарпатське воєводство за фінансової підтримки Європейського Союзу через Програму Польща – Білорусь – Україна реалізує проєкт «Нафтова спадщина діяльності Ігнація Лукасевича». У його межах створили гру для кмітливих. «Я просто захоплений тим, скільки у Бориславі можна цікавого побачити. Ти ходиш мультикультурним містом, де переплетена українська, польська та єврейська історії. Тобто Галичина в такій капсулі і туристи з будь-якої країни можуть знайти щось для себе. Як на мене, проєкти, які зараз реалізуються, можуть стати поштовхом до значно більших, бо Борислав, Східниця, Дрогобич – це така нафтова колиска Галичини, Європи та мусить бути показана світові. Шкода, що ми не робили це раніше, але зараз цю ідею потрібно ще розвивати і розвивати», – зазначає старший експерт львівського представництва програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна Василь Хім’як. За словами керівниці управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталі Табаки, Борислав – нафтовий туристичний магніт на Львівщині. Для тих хто оздоровлюється в Трускавці та Східниці, це гарна можливість провести пізнавальний день. Сюди також потрібно організовувати цільові учнівські екскурсії. «Аптека-музей Йогана Зега, діючі нафтові верстати-гойдалки в парку, давні копанки нафти, карпатська хата Сергія Силантьєва, де можна продегустувати страви з печі та каву на Нафтусі – привабливі туристичні об’єкти, які вже доступні для туристів у Бориславі. Це єдине місто у світі, побудоване на промисловому нафтогазовому та озокеритовому родовищі», – зазначає Наталя Табака.
Борислав і Східниця підписали угоду про водопостачання
29 жовтня 2021
Після кількох місяців суперечок Борислав та Східниця уклали угоду на водопостачання терміном до 31 січня 2022 року з можливістю пролонгації. Відповідно, Східницька селищна рада у найкоротший термін має зібратися на позачергову сесію та перебрати водопровідні мережі на баланс свого комунального підприємства «Оазис Карпат». Ціна води не змінюється і залишається на рівні трохи більше 14 грн/м3. Найбільша проблема з підписанням угоди про водопостачання з Борислава до Східниці полягала у тому, що остання відмовилася приймати на баланс свого комунального підприємства водопровідні мережі, які раніше належали комунальному підприємству Борислава, через їхню зношеність, та вимагала компенсувати фінансово їхній ремонт. Через конфлікт, гірське курортне селище залишилося без збалансованого централізованого водопостачання майже на весь липень. Останній тимчасовий договір на постачання води, за посередництва ЛОДА, міста підписали на початку серпня. А його термін збіг наприкінці літа. “Ми виступили посередниками у переговорах на початку серпня. Провели низку нарад з керівниками територій та представниками комунальних установ обох міст. Східниця є курортним містечком, яке розвивається, жителі, підприємці і туристи не мають страждати через незмогу керівництва двох громад домовитися про насущну потребу у воді», - каже перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. На початку жовтня під час ще однієї наради в облдержадміністрації представники Борислава та Східниці домовилися підписати нову тимчасову угоду щодо оплати послуг з водопостачання отриманих з 30 липня цього року між комунальними установами «Вододар» (м. Борислав) та «Оазис Карпат» (смт Східниця) до 11 жовтня. А постійний договір про водопостачання для Східниці комунальні підприємства обох міст планували підписати у третій декаді жовтня.
Борислав відновить подачу води у Східницю
8 жовтня 2021
Між Східницею і Бориславом вже упродовж тривалого часу виникають непорозуміння щодо збалансованого централізованого водопостачання гірського селища. Так, останній тимчасовий договір на подачу води підписали ще на початку серпня. Його термін закінчився вкінці літа і досі сторони не досягнули компромісу щодо підписання нової довготривалої угоди на подачу води. Сьогодні проблемне питання подачі води до Східниці розглянули в межах наради з керівниками територій та представниками комунальних установ міст. «Неможливість керівників територій дійти згоди не має впливати на якість життя мешканців на цих територіях. Насамперед для нас важливі інтереси людей. Відтак, має бути чітко окреслений подальший план дій та підписаний постійний договір між громадами»,- зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. За підсумками зустрічі, сторони погодили, що нову тимчасову угоду щодо оплати послуг з водопостачання отриманих з 30 липня цього року комунальні установи «Вододар» (м. Борислав) та «Оазис Карпат» (смт Східниця) підпишуть до 11 жовтня. Відтак, Східниця має оплатити послуги за водопостачання за серпень та вересень. До 13.10.2021 водопостачання має бути відновлене в повному обсязі. А вже договір про надання послуг з водопостачання для Східниці комунальні підприємства планують підписати до 20 жовтня.
Львівщина ділиться досвідом в розвитку молочної кооперації
7 лютого 2019
З метою вивчення досвіду роботи молочних кооперативів Львівщини з триденною навчальною поїздкою завітали представники Житомирської, Рівненської та Вінницької областей. «На сьогодні сільські ради і місцеве самоврядування в ОТГ вже мають розуміння того, що ефективний розвиток громади можливий за рахунок розвитку підприємництва на селі, в тому числі через призму сільськогосподарської кооперації»,- звернувся до учасників заходу заступник директора департаменту агропромислового розвитку Павло Дигдало. В межах зустрічі порушили питання залучення коштів державного бюджету в рамках секторальної підтримки ЄС.Крім цього діють програми підтримки з обласного і державного бюджетів. «Для ефективної діяльності кооперативів обʼєднані територіальні громади, на території яких ведуть діяльність кооперативи, мають можливість залучати кошти ДФРР. В минулому році у межах реалізації проекту «Розвиток молочних кооперативів та сімейних молочних ферм Бродівського району» Заболотцівська громада та члени молочарського кооперативу «Покрова» отримали молоковоз», - розповів Павло Дигдало. Директор БО «Львівської аграрної дорадчої служби» Іван Паньків подав інформацію гостям про діяльність ЛАДСу, їхні здобутки та плани, а також розповів про роботу щодо підтримки діючих і створення нових сімейних ферм та молочних кооперативів. Слід зазначити, що захід відбувається за підтримки Львівського центру розвитку місцевого самоврядування. У ході робочої поїздки заплановано відвідати сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «ГорбоГори» Пустомитівського, «Покрова» Бродівського та «Молочар» Стрийського районів.
Школяр із Борислава став переможцем Всеукраїнського конкурсу музикантів
17 грудня 2018
Всеукраїнський відкритий конкурс баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття» завершився в Дрогобичі. Упродовж трьох днів за право називатися найкращим змагалися учасники із України і з-за кордону. Диплом І ступеня виборов вихованець Бориславської дитячої школи мистецтв Максим Костик. Усіх учасників було розділено за віковими категоріями. Серед 24 конкурсантів Максим став найкращим. Для юного музиканта ця перемога є першою. Крім музикантів з України, в Дрогобичі, на «Візерунках Прикарпаття» виступали цього року акардеоністи із Білорусі, Литви, Чехословаччини та Італії.
Бориславська школа перемогла у конкурсі та отримала грант
26 вересня 2018
На початку 2018 року Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА запрошував до участі у конкурсі: «Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії у Львівській і Закарпатській областях». Ціль конкурсу - підтримка та розповсюдження практик, ідей та інновацій у використанні деревини для енергії. Серед 14 учасників перше місце у конкурсі «Деревина для енергії: Конкурс кращих практик використання деревної біомаси для виробництва енергії» здобула Бориславська ЗОШ № 9 і отримала інноваційний гранд у розмірі 1300 швейцарських франків, які будуть використані для побудови приміщення для зберігання палива для реконструйованої котельні. Тоді ж за допомогою робочої групи було створено відео «Борислав. На шляху до енергонезалежної громади», в якому відображено місцеві потреби щодо використання енергії та пропоновані інноваційні рішення. У цьому 10-ти хвилинному ролику громада Борислава представляє свої «енергетичні реалії», пропонуючи креативні рішення щодо заготівлі та подальшого використання енергетичної деревини. Це промо-відео про енергетичне минуле, сучасне та майбутнє Борислава з субтитрами на англійській мові можна переглянути тут. За допомогою цього відео учасники програми мають на меті надихнути сусідні громади та стимулювати обговорення сталого використання біоенергії в Україні та за її межами. Конкурс реалізувався в межах проекту «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах». Проект був націлений на підтримку переходу українського гірського регіону до надійного незалежного енергопостачання в майбутньому шляхом оцінки сталого енергетичного потенціалу деревини і пошуку можливостей ефективного використання місцевих відновлювальних джерел енергії. Проект «Визначення можливостей зеленої енергії в Українських Карпатах» є частиною проекту Kooperation in der Waldforschung Ukraine-Schweiz 2017-2020, підтриманого Швейцарським Секретаріатом Досліджень, Освіти та Інновацій. Проект реалізується у партнерстві між Швейцарським Федеральним Інститутом Дослідження Лісу, Снігу та Ландшафту WSL, Національним Лісотехнічним Університетом України, ГО Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА», Центром розвитку та навколишнього середовища Бернського Університету.
Делегація зі Львівщини переймає досвід французького державного управління та прозорого адміністрування
9 липня 2018
Делегація зі Львівської області бере участь у програмі «Зміцнення державного управління через підвищення прозорості, зниження бюрократії та боротьбу з корупцією шляхом запровадження сучасних інструментів інформаційно-комунікаційних технологій». Проект орієнтований на навчальння державних службовців у ключових органах та інституціях Франції задля перейняття досвіду державного управління та прозорого адміністрування. Учасники, відібрані на конкурсних засадах, ознайомлюються із досвідом американських та європейських організацій, налагоджують професійні та культурні зв’язки із громадами, отримують нові знання для покращення політичного, суспільного та економічного стану України. «Інформаційно-комунікаційні технології є ключовим сучасним інструментом для просування принципів прозорості. Україна продовжує процес загальних реформ, посилення державного управління шляхом підвищення прозорості, підзвітності та чесності є добре перевіреною засадою для скорочення бюрократії та боротьби з корупцією», - наголосила керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. Основна професійна мета цієї навчальної програми полягає в ознайомленні службовців обласних державних адмімністарцій, зокрема Львівської та Івано-Франківської, з європейським досвідом та кращими практиками діяльності державної служби, впливом ІКТ-рішень, механізмів та інструментів на підвищення прозорості та підзвітності, і як наслідок, на зменшення корупції та підвищення якості державного управління. Представники обласних адміністрацій мають змогу бути впровадженими у пілотних областях – Львівській та Івано-Францівській, та будуть репліковані та адаптовані до інших областей України.
У Бориславі відкрили мультифункціональний спортивний комплекс зі штучним покриттям
28 Червня 2018
Сьогодні, 28 червня, на стадіон «Нафтовик», що у Бориславі на вулиці Євгена Коновальця, 6, відбулось урочисте відкриття мультифункціонального спортивного майданчика зі штучним трав’яним покриттям. Мультифункціональний спортивний майданчик містить поле для гри в баскетбол і волейбол, а також тенісний корт. Зазначимо, загальна вартість мультифункціонального спортивного майданчика зі штучним трав’яним покриттям становить 1 987 000 грн. З них 500 тис. грн. обласного бюджету, 1 млн. 330 тис грн. з ДФРР та 157 тис. грн. – місцевий бюджет.
Інвестиційний досвід Львівщини презентували на Всеукраїнському форумі інституцій місцевого розвитку
15 березня 2018
14 березня у Києві відбувся V Всеукраїнський форум інституцій місцевого розвитку. Практичним досвідом залучення інвестицій ділилися представники центральних і регіональних органів влади, українських організацій місцевого та регіонального розвитку, проектів міжнародної технічної допомоги, провідні українські та іноземні експерти. Львівщину на заході представив начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис. Зокрема, він поділився досвідом того, як відкривати щотижня нове виробництво в регіоні, сформувати команду нового формату та переконати інвестора у безпечності розміщення великого бізнесу в умовах війни. «Кожне робоче місце у виробництві створює додатково 1 - 1,5 робоче місце у суміжній галузі»,- зазначив Роман Матис. Зазначимо, що V Всеукраїнський Форум Інституцій місцевого розвитку є прикладом платформи, де налагоджуються нові зв’язки, відбувається обмін досвідом та відкриваються нові можливості для залучення інвестицій. Уже вп'яте Проект ПРОМІС, проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст», підтримує проведення Всеукраїнського Форуму інституцій місцевого розвитку (CDI Forum 2018) з метою поглиблення процесу взаємодії, обміну досвідом і конструктивного діалогу між українськими та зарубіжними інституціями місцевого розвитку. Форум проводиться спільно з Офісом із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.