Друковані ЗМІ запрошують до участі у програмі сприяння розвитку інформаційного простору
Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2018-2020 роки оголошує збір пропозицій щодо надання фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації для дітей та юнацтва, інвалідів, спеціалізованим науковим виданням, що видаються науковими установами та навчальними закладами не нижче третього рівня акредитації і засобам масової інформації, які цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, а також періодичним виданням літературно-художнього напряму.
Початок конкурсу - 15 січня 2019 року. Конкурс триває 60 календарних днів з моменту його оголошення. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється протягом 30 календарних днів.
Заяви подаються до департаменту внутрішньої та інформаційної політики обласної державної адміністрації:м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 401 (4 поверх), щодня з понеділка до п’ятниці, з 10.00 до 17.00 год.
Перелік документів:
заява на ім’я директора департаменту, у якій зазначаються підстави для отримання такої підтримки, а також мета її використання;
детальний кошторис витрат на видання тиражу засобу масової інформації;
копію свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації;
три останні примірники видання, яке претендує на підтримку.
До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області та не отримують фінансування/співфінансування з районних, обласного, державного бюджетів.
Рішення про надання чи відмову у наданні заявникові (засобу масової інформації) фінансової підтримки ухвалюється на засіданні комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради.
Фінансова підтримка засобу масової інформації припиняється у разі встановлення судом порушень засобом масової інформації вимог Конституції України, фактів зловживання свободою діяльності засобів масової інформації, що завдає матеріальної і моральної шкоди юридичним і фізичним особам.
Відновлення підтримки можливе лише після виконання судового рішення у повному обсязі та не раніше, ніж через рік після її припинення.
Новини за темою
Щоб підтримати фермерів в час посівної Уряд вніс зміни до Програми «Доступні кредити 5-7-9%»
1 квітня 2022
За ініціативою Президента України внесли низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у напрямку підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Мета - забезпечення посівної кампанії, а також підтримка та активізація підприємницької діяльності у період дії воєнного стану. Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників: - Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих. - Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній. - Процента ставка – 0% річних. - Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки; кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів. - Термін кредиту – 6 місяців. - Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року. - Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва). Уряд, Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
До уваги ЗМІ, аграріїв, районних військових адміністрацій: спростування щодо законопроєкту № 7178
28 березня 2022
В останні дні засобами масової інформації (ЗМІ) шириться інформація про те, що Верховна Рада України спростила доступ аграріям до оренди та користування землею. Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації підтверджує, це дійсно так. Проте, в новинах ЗМІ міститься інформація, що повноваження передачі в оренду сільськогосподарської землі покладено на районні військові адміністрації (РВА). Але це не так, інформуємо чому: - по-перше, в початковій редакції законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану від 19.03.2022 № 7178 дійсно запропоновано такі функції надати РВА; - по-друге, висновком Комітету з питань аграрної та земельної політики від 23.03.2022 рекомендовано ВРУ прийняти цей закон за основу і в цілому з урахуванням певних змін, а саме розпорядження землями здійснюється суб’єктами визначеними у статті 122 Земельного кодексу України (ЗКУ); - по-третє, у ст. 122 ЗКУ визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб; - по-четверте, 24.03.2022 народні депутати прийняли цей Закон з урахуванням пропозицій, зазначених у висновках аграрного комітету. Станом на зараз, вищезгаданий Закон не набрав чинності та направлений на підпис Президентові України. Після цього як він буде підписаний та опублікований, наступного дня він вступить дію. З цього моменту, за спрощеною процедурою, передавати в оренду комунальні сільськогосподарські землі зможуть виключно територіальні громади, а РВА здійснювати державну реєстрацію договорів та ведення книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану. Детальніше з новелами цього закону можна ознайомитися тут (https://cutt.ly/ZDyfANA). Беручи до уваги важливість забезпечення продовольством Збройні сили України та населення в умовах воєнного стану, закликаємо ЗМІ перед публікацією різного роду новин перевіряти достовірність інформації, адже ви дезінформуєте перш за все аграріїв.
Порядок роботи ЗМІ під час воєнного стану: роз’яснення щодо наказу Головнокомандувача ЗСУ
6 березня 2022
Згідно з наказом Головнокомандувача ЗСУ від 03.03.2022 року, для ЗМІ сформували перелік об’єктів, які заборонені для зйомок у воєнний час, а також інформацію, яку заборонено висвітлювати. У наказі також роз’яснили порядок допуску представників засобів масової інформації на військові об’єкти у зоні ведення бойових дій на період дії воєнного стану. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов. Згідно з наказом заборонено висвітлювати ЗМІ у воєнний час: найменування частин та підрозділів, а також їх розташування кількість військових у частинах та підрозділах кількість озброєння та техніки, їх стан і місце зберігання умовні позначки обʼєктів Будь-яку інформацію про: операції які проводять або планують систему охорони та оборони військових частин наявний захист військового такий як: озброєння та техніка (крім видимих або очевидно виражених) порядок залучення сил (військових) та засобів (озброєння) збір розвідувальних даних переміщення та розгортання військ (найменування, кількість, маршрути) військові частини та їх тактику, методи дій унікальні операції та спосіб їх виконання ефективність радіоелектронної боротьби противника відкладені або скасовані операції зниклий або збитий літак, корабель та операції з пошуку і порятунку плани щодо безпеки наших військ (дезінформація, маскування, протидія) інформаційно-психологічні операції, які проводять або планують пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії росії проти України. Ознайомитися з наказом можна за посиланням. Нагадуємо, про правила акредитації журналістів - https://loda.gov.ua/news?id=66165
За численними запитами ЗМІ інформуємо про правила роботи в умовах воєнного часу
5 березня 2022
До Львівської обласної військової адміністрації щоденно надходять десятки запитів від журналістів. Тож ми зібрали усю необхідну для вашої професійної діяльності інформацію. 1. Загальне Усі військовослужбовці Сил територіальної оборони Збройних Сил України мають на собі однострій Збройних Сил України, зброю та відповідні документи, які їм дозволяють нести службу. В кожного журналіста можуть просити їхні міжнародні прес-карти, які їм дозволяють здійснювати журналістську діяльність до комендантської години (06:00-22:00) на території Львівської області. 2. Акредитація журналістів на території Львівської області Для професійної діяльності журналістів до комендантської години достатньо документів, що підтверджують їхню особу, і прес-карти, виданої редакцією медіа, яке вони представляють. Для роботи в комендантський час на території області, журналісти повинні отримати перепустки, які видаються за підписом коменданта Львівської обласної військової адміністрації. Однак просимо подавати перелік осіб, котрим дійсно потрібне переміщення по території Львівської області у комендантські години. Просимо представників ЗМІ ставитись до цього питання дуже відповідально і не подавати у списки усю редакцію вашого медіа, а тільки тих, кому вона дійсно необхідна. Для отримання акредитації та перепустки на роботу в комендантські години необхідно: подати письмове подання керівника підприємства, установи, редакції, (зразок тут: https://cutt.ly/kAsZwTP) до комендатури Львівської області з обґрунтуванням необхідності перебування зазначених осіб на території Львівської області під час комендантської години; до подання потрібно прикріпити заповнену таблицю за посиланням: https://cutt.ly/FApnbYX усі документи просимо надсилати на вказану нижче електронну адресу. Контакти: Мобільний телефон: +380955921652. Електронна адреса: depinfoloda@gmail.com 3. Обмеження для журналістів в умовах воєнного часу НЕ фотографувати чи фільмувати: блок-пости; аеропорти; залізничні вокзали; нафтобази; об’єкти нафто-газопроводів; електростанції; українських військових; українську бойову техніку; перебувати в місті під час комендантської години (з 22:00 по 06:00). У разі недотримання даних порад особа буде затримана. 4. Рекомендації Завжди носіть із собою теку з документами, що засвідчують вашу особу, включаючи міжнародну прес-карту. Одягайтеся відповідно та у зручний одяг. Часто вам необхідно буде злитися з натовпом, адже іноді безпечніше бути непоміченим. Ніколи не носіть із собою пістолет або іншу зброю. Не вдягайте одяг темно-зеленого кольору чи тактичний одяг або щось, що нагадує одяг солдата. Не беріть із собою таких речей, як бінокль або устаткування з антеною. Вас можуть звинуватити в шпигунстві. Будьте обережні з будь-якими предметами, що нагадують зброю. Не зберігайте військові документи, одяг або устаткування як сувеніри. Поводьтеся скромно. Носіть із собою короткохвильове радіо для того, щоб бути в курсі подій. Також Ви можете опинитися в такій ситуації, коли жодний засіб зв'язку не буде доступний, тому треба мати при собі супутниковий телефон з послугами факсу, електронної пошти й Інтернету. Беріть із собою мінімум обладнання – маючи при собі важкі речі, ви можете потрапити в скрутне становище. Будьте уважні з обладнанням. Неуважність може призвести до того, що втратите або зіпсуєте вашу техніку чи записи. Завжди носіть із собою аптечку. 5. Поведінка на блокпостах Для уникнення затримки авто та громадського транспорту, варто дотримуватися кількох важливих правил: зменшити швидкість авто; завчасно приготувати документи для перевірки; вимкнути фари; увімкнути аварійне світло та світло у салоні авто в темну пору доби; не вести відеозйомку, вимкнути відеореєстратор; без дозволу військових не виходити з авто; чітко відповідати на питання військових; бути готовими на вимогу військових, поліції чи добровольчої варти, яка чергує на блокпості; відкрити багажник та дозволити оглянути салон авто. після того, як пройшли блокпост, після огляду та дозволу продовжувати рух, просимо громадян плавно набирати швидкість в авто. Важливо! тримайте документи завжди при собі, підготуйте та показуйте їх на блокпостах; якщо ви офіційно акредитовані, а хтось перешкоджає журналістській діяльності - шукайте та повідомте працівника поліції або зателефонуйте в поліцію (102); пам’ятайте: відеозйомки блокпостів, об'єктів інфраструктури, військових об'єктів заборонені - все це може допомогти ворогові. усі інтерв’ю з військовими особами можна проводити чи публікувати виключно після дозволу командування та за наявності прескарти, виданої Міністерством оборони України. не пересувайтеся містом чи областю під час комендантського часу. У випадку такої потреби, телефонуйте в поліцію та просіть супровід вашого авто. 6. Офіційні джерела інформації у Львівській області Телеграм-канал начальника Львівської ОВА Максима Козицького. Телеграм-канал Львівської ОВА. Вебсайт Львівської ОВА. Фейсбук начальника Львівської ОВА. Фейсбук Львівської ОВА. Твіттер начальника Львівської ОВА. Твіттер Львівської ОВА. Також нагадуємо, що на території області працює Гаряча лінія 112, зателефонувавши на яку, модна отримати консультацію з усіх питань.
Оновлено: Італія, Румунія та Австралія нададуть Україні боєприпаси, військову техніку та фінансову підтримку
27 лютого 2022
Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо повідомив про підписання резолюції про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду України. Про це Ді Майо повідомив у Twitter у неділю – пише «Європейська правда». "Я сказав своєму колезі Дмитру Кулебі, що щойно підписав резолюцію про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду Києва як конкретне вираження солідарності Італії та підтримки народу, з яким у нас братські стосунки", - зазначив Ді Майо у Twitter. Окрім того, як інформує Генштаб ЗСУ, уряд Румунії вирішив відправити в Україну боєприпаси та військову техніку, а також висловив готовність прийняти поранених з сусідньої країни. Речник Уряду Румунії Дан Кербунару повідомив, що окрім боєприпасів та військової техніки (бронежилети, каски), Румунія також допоможе Україні паливом та другим траншем медичного обладнання та медикаментів на понад 3 млн євро. Уряд Румунії також висловив готовність прийняти поранених українців у військових госпіталях. Оновлено: у свою чергу Австралія надала Україні летальну військову допомогу у боротьбі з вторгненням російських військ. Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, що на підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію.
На підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію
27 лютого 2022
«Ми отримуємо зброю, ліки, продукти, дизель, гроші. Сформована потужна міжнародна коаліція на підтримку України. Антивоєнна коаліція», - повідомив у своєму зверненні до українців Президент Володимир Зеленський. Зокрема, він зазначив, що були дуже предметні розмови з Прем'єр-міністром Нідерландів, Президентом Грузії, прем'єр-міністрами Чехії та Словаччини, Прем'єр-міністром Великої Британії Джонсоном. Кожна розмова додала конкретики до обороноздатності нашої держави й міцності наших військових. Німеччина оголосила про постачання 1000 протитанкових гранатометів та 500 «Стінгерів» з додатковими боєкомплектами. Бельгія дає 5000 кулеметів та 5 мільйонів набоїв, а ще майже 4000 тонн палива. Завдяки активній дипломатії домоглися від усіх європейських країн рішення про відключення Росії від SWIFTу. «Дякуємо Президентові Польщі Анджею Дуді за особисте лідерство у питанні надання членства Україні в Євросоюзі. Дуже потрібною є й щоденна допомога Польщі нашій країні», - зазначив Президент. «Маємо називати речі своїми іменами. Злочинні дії Росії проти України мають ознаки геноциду. Про це я говорив із Генсеком ООН. Росія – на шляху зла. Світ має прийти до позбавлення Росії права голосу в Радбезі ООН. Українці! Ми чітко знаємо, що захищаємо. Ми точно переможемо. Слава кожному нашому солдату! Слава Україні!», - наголосив Володимир Зеленський. Зазначимо, що мирні мітинги на підтримку України пройшли в Кракові, Тбілісі, Барселоні, Лондоні, Празі, Тель-Авіві, Парижі, Нью-Йорку, та в інших містах, в тому числі у росії. Фото: Радіо Свобода
Українське радіо Львів відсьогодні не транслюватиме оповіщення про тривогу: перелік нових ЗМІ
27 лютого 2022
Відсьогодні оповіщення про тривогу не відбувається через Українське радіо Львів. Оскільки, передали свої частоти під мовлення загальноукраїнського Суспільного радіо. Почути інформацію про тривогу мешкані можуть, увімкнувши телеканал Перший Західний, телеканал Правда тут. Львів, телеканал UA. Львів, радіо “Перше”, радіо “Львівська хвиля”, радіо “Люкс”, радіо “Вголос” або радіо “Незалежність”. У будь-якому випадку сигнал "Повітряна тривога" означає, що маємо виконати такі дії: Якщо ви вдома, вимкніть світло та газ, візьміть документи, необхідні ліки, трохи харчів та води і перейдіть у найближче укриття. Повідомте також сусідів та осіб з інвалідністю. Допоможіть їм перейти в укриття. Увага! Залишайтеся в укритті до наступного сигналу сирени, яка означає відбій повітряної тривоги! Не виходьте, доки не буде дана команда "Відбій повітряної тривоги!" Про це також повідомлять офіційні джерела інформації та телеграм-канал Оповіщення цивільного захисту.
Увага! Звернення Збройних Сил України до представників засобів масової інформації
24 лютого 2022
Засоби масової інформації мають звернути увагу на повідомлення від Збройних Сил України. Важливо! Не повідомляйте інформацію про пошкодження об’єктів воєнної та цивільної інфраструктури сектору оборони. Це потрібно для того, щоб агресори не розуміли рівня пошкодження об’єктів з українських ЗМІ. Об'єднані сили дають гідну відсіч збройним силам російської федерації. Всі військові підрозділи перебувають на своїх позиціях. Громадян просять не вірити, а головне, не поширювати неправдиву інформацію про ситуацію в Україні. Пам’ятайте, що усю важливу інформаційну можна дізнатись лише з офіційних джерел. Львівська облдержадміністрація підготувала список необхідних посилань на офіційні ресурси. Читати тут. Разом до перемоги! Слава Україні!
"Рівень координації усіх органів влади зараз на високому рівні", - Віталій Загайний у розмові з латвійським журналістом
18 лютого 2022
Сьогодні на Львівщину завітав латвійський журналіст Яніс Вінгріс. Під час свого візиту він зустрівся з заступником голови облдержадміністрації Віталієм Загайним. Останнім часом увага іноземних ЗМІ деталі більше прикута до України. Тому під час розмови із заступником, основну увагу журналіст приділив питанню готовності країни та Львівщини, зокрема, до виникнення ймовірної надзвичайної ситуації. «Станом на зараз ситуація дійсно є непередбачуваною. Львівщина вже реагує на різнопланові виклики. Ми постійно перевіряємо обласні системи оповіщення, інформуємо про дії населення у випадку тих чи інших надзвичайних ситуацій. Разом з тим, ми інспектуємо наявні в області укриття. Усвідомлюємо, що є можливість агресії від нашого північного сусіда, тому планомірно готуємося відповідати на будь-які виклики. Можемо стверджувати, що рівень підготовки та координації усіх органів влади зараз на високому рівні», - сказав Віталій Загайний. Він також додав, що зараз в посиленому режимі працюють правоохоронні органи, рятувальні служби тощо. Про це, зокрема, йшлося під час позачергової сесії Львівської облради. Тоді ж на обговорення винесли питання готовності області до організації невідкладних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Детальніше читайте за посиланням. Своєю чергою, Яніс Вінгріс поцікавився, як працює система оповіщення в області. Як ми повідомляли раніше, вона відбувається завдяки сигналам цивільного захисту з використанням технічних засобів. Читайте також: Як працюють сирени та скільки в області захисних споруд. Інформуємо про способи оповіщення населення. Наприкінці зустрічі журналіст мав змогу самостійно ознайомитись з одним з методів оповіщення населення, зателефонувавши на багатоканальний безкоштовний номер 080 060 04 91. За ним можна дізнатися усю актуальну інформацію по області за добу, що минула.
Для представників виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості провели навчання по комунікації зі ЗМІ
25 листопада 2021
Для представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості провели другий етап навчання на теми: «Як готуватись до зустрічі зі ЗМІ» та «Медіакомунікації: як говорити зі ЗМІ, у соцмережах і не лише». «Дуже важливо аби представники виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості могли досягати взаємодії завдяки правильно побудованій комунікації», - зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА Дмитро Посипанко. Спікерами навчання стали Станіслав Безушко та Ірина Процик. Станіслав Безушко - публіцист, ведучий на ТБ, радіо і YouTube розповів учасникам про головні принципи комунікації, інструменти, які використовують журналісти під час програми та як правильно підготуватись до ефіру. Зокрема, учасники навчання ознайомились зі структурою прес пакету та форматами проведення телеефірів. Ірина Процик - головна редакторка онлайн-журналу Lviv.Media, експертка з медіакомунікацій, викладачка Школи журналістики та медіакомунікацій УКУ розповіла учасникам про інструменти спілкування із медіа. Зокрема, спікер наголосила на важливості побудови правильної стратегії розповіді, розумінні аудиторії та побудови контенту у соціальних мережах. Нагадаємо, що навчання відбулось в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки.
Збільшили обсяг фінансування на підтримку фермерів
16 листопада 2021
Сьогодні на черговій сесії Львівської обласної ради депутати підтримали запропоновані департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік. Зокрема, зміни в програмі передбачають збільшення обсягів фінансування на фінансову підтримку для: - виробників нішевих культур (жито, гречки, вівса та зернобобових культур) на здешевлення 50% вартості придбання високо репродукційного насіння; - фермерських господарств, засновниками яких є учасник АТО (ООС), на отримання бюджетної субсидії на 1 гектар сільськогосподарських угідь; - виробників органічної продукції на здешевлення вартості сертифікації; - надання пільгових кредитів під 5% річних на реалізацію бізнес-планів. «Перерозподіл коштів між заходами Комплексної програми дозволить надати підтримку фермерським господарствам засновниками яких є учасники АТО (ООС), малим виробникам органічної продукції та сільськогосподарським виробникам, які вирощують жито та гречку в повному обсязі до заявленої потреби. В цілому внесені зміни сприятимуть ефективному використанню коштів обласного бюджету, спрямованих на виконання програми» - зазначила заступник директора департаменту Людмила Гончаренко.
На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики, – Роман Лещенко
10 листопада 2021
На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив під час круглого столу з аграріями на тему «Підсумки садівничого сезону 2021 року. Державна підтримка галузей садівництва й переробки. Проблеми галузі та шляхи їх вирішення». «Цьогоріч, окрім відновлення Мінагрополітики та впровадженням ринку землі, одним із найбільш важливих було питання перерозподілу державної підтримки. Ми сконцентрували підтримку для малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників. І державна допомога в обсязі 4,5 млрд була розподілена на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, компенсацію кредитної ставки аграріям, підтримки фермерства, садівництва, зрошення», – розповів Роман Лещенко. Він зазначив, що минулого року Уряд виділив на підтримку садівництва 290 млн грн. Цьогоріч було збільшено обсяги фінансування до 450 млн грн і розширено й диверсифіковано власне програму підтримки: на закупівлю саджанців, шпалери, на холодильне обладнання. «Проте ми вже бачимо, що запит на компенсацію і обсяг реалізованих проектів більший, ніж обсяг державної підтримки. За результатами цього року ми окреслимо позицію щодо подальшої підтримки галузі. І, безумовно, на 2022 рік тема підтримки садівництва – в пріоритеті», – підкреслив він. За словами Романа Лещенка, Мінагрополітики керується декількома важливими факторами. Це створення робочих місць; створення якісно нової інфраструктури; забезпечення якісної продукції, зокрема з доданою вартістю та експортно орієнтованої. Міністр також згадав стосовно проблематики з ціноутворенням. «Тому наприкінці листопада відбудеться Аграрно-експортний штаб, аби виробити експортну позицію, насамперед щодо продуктів садівництва та ягідництва», – анонсував Роман Лещенко. Міністр запросив усіх аграріїв до діалогу та внесення своїх пропозицій для спільного розв'язання окреслених питань.