На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики, – Роман Лещенко
На 2022 рік питання підтримки садівництва є в пріоритеті для Мінагрополітики. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив під час круглого столу з аграріями на тему «Підсумки садівничого сезону 2021 року. Державна підтримка галузей садівництва й переробки. Проблеми галузі та шляхи їх вирішення».
«Цьогоріч, окрім відновлення Мінагрополітики та впровадженням ринку землі, одним із найбільш важливих було питання перерозподілу державної підтримки. Ми сконцентрували підтримку для малих та середніх сільськогосподарських товаровиробників. І державна допомога в обсязі 4,5 млрд була розподілена на підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування, компенсацію кредитної ставки аграріям, підтримки фермерства, садівництва, зрошення», – розповів Роман Лещенко.
Він зазначив, що минулого року Уряд виділив на підтримку садівництва 290 млн грн. Цьогоріч було збільшено обсяги фінансування до 450 млн грн і розширено й диверсифіковано власне програму підтримки: на закупівлю саджанців, шпалери, на холодильне обладнання.
«Проте ми вже бачимо, що запит на компенсацію і обсяг реалізованих проектів більший, ніж обсяг державної підтримки. За результатами цього року ми окреслимо позицію щодо подальшої підтримки галузі. І, безумовно, на 2022 рік тема підтримки садівництва – в пріоритеті», – підкреслив він.
За словами Романа Лещенка, Мінагрополітики керується декількома важливими факторами. Це створення робочих місць; створення якісно нової інфраструктури; забезпечення якісної продукції, зокрема з доданою вартістю та експортно орієнтованої.
Міністр також згадав стосовно проблематики з ціноутворенням. «Тому наприкінці листопада відбудеться Аграрно-експортний штаб, аби виробити експортну позицію, насамперед щодо продуктів садівництва та ягідництва», – анонсував Роман Лещенко.
Міністр запросив усіх аграріїв до діалогу та внесення своїх пропозицій для спільного розв'язання окреслених питань.
Новини за темою
Щоб підтримати фермерів в час посівної Уряд вніс зміни до Програми «Доступні кредити 5-7-9%»
1 квітня 2022
За ініціативою Президента України внесли низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» у напрямку підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА. Мета - забезпечення посівної кампанії, а також підтримка та активізація підприємницької діяльності у період дії воєнного стану. Основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9%» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників: - Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих. - Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній. - Процента ставка – 0% річних. - Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки; кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів. - Термін кредиту – 6 місяців. - Термін подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року. - Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва). Уряд, Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.
Оновлено: Італія, Румунія та Австралія нададуть Україні боєприпаси, військову техніку та фінансову підтримку
27 лютого 2022
Міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо повідомив про підписання резолюції про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду України. Про це Ді Майо повідомив у Twitter у неділю – пише «Європейська правда». "Я сказав своєму колезі Дмитру Кулебі, що щойно підписав резолюцію про негайну виплату 110 мільйонів євро уряду Києва як конкретне вираження солідарності Італії та підтримки народу, з яким у нас братські стосунки", - зазначив Ді Майо у Twitter. Окрім того, як інформує Генштаб ЗСУ, уряд Румунії вирішив відправити в Україну боєприпаси та військову техніку, а також висловив готовність прийняти поранених з сусідньої країни. Речник Уряду Румунії Дан Кербунару повідомив, що окрім боєприпасів та військової техніки (бронежилети, каски), Румунія також допоможе Україні паливом та другим траншем медичного обладнання та медикаментів на понад 3 млн євро. Уряд Румунії також висловив готовність прийняти поранених українців у військових госпіталях. Оновлено: у свою чергу Австралія надала Україні летальну військову допомогу у боротьбі з вторгненням російських військ. Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів, що на підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію.
На підтримку України сформували потужну міжнародну антивоєнну коаліцію
27 лютого 2022
«Ми отримуємо зброю, ліки, продукти, дизель, гроші. Сформована потужна міжнародна коаліція на підтримку України. Антивоєнна коаліція», - повідомив у своєму зверненні до українців Президент Володимир Зеленський. Зокрема, він зазначив, що були дуже предметні розмови з Прем'єр-міністром Нідерландів, Президентом Грузії, прем'єр-міністрами Чехії та Словаччини, Прем'єр-міністром Великої Британії Джонсоном. Кожна розмова додала конкретики до обороноздатності нашої держави й міцності наших військових. Німеччина оголосила про постачання 1000 протитанкових гранатометів та 500 «Стінгерів» з додатковими боєкомплектами. Бельгія дає 5000 кулеметів та 5 мільйонів набоїв, а ще майже 4000 тонн палива. Завдяки активній дипломатії домоглися від усіх європейських країн рішення про відключення Росії від SWIFTу. «Дякуємо Президентові Польщі Анджею Дуді за особисте лідерство у питанні надання членства Україні в Євросоюзі. Дуже потрібною є й щоденна допомога Польщі нашій країні», - зазначив Президент. «Маємо називати речі своїми іменами. Злочинні дії Росії проти України мають ознаки геноциду. Про це я говорив із Генсеком ООН. Росія – на шляху зла. Світ має прийти до позбавлення Росії права голосу в Радбезі ООН. Українці! Ми чітко знаємо, що захищаємо. Ми точно переможемо. Слава кожному нашому солдату! Слава Україні!», - наголосив Володимир Зеленський. Зазначимо, що мирні мітинги на підтримку України пройшли в Кракові, Тбілісі, Барселоні, Лондоні, Празі, Тель-Авіві, Парижі, Нью-Йорку, та в інших містах, в тому числі у росії. Фото: Радіо Свобода
Набув чинності закон, що сприятиме розвитку виноградарства та садівництва в Україні
5 січня 2022
Учора, 4 січня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 17 грудня 2021 року. Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, ухвалення відповідного законодавчого акта - це важливий крок на шляху до відновлення й розвитку галузі, оскільки створюються належні економічні і правові умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні. Зокрема, закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства. Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше. Також з 2024-го року громадяни матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград). Крім того, законом вносяться зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про оренду землі», щодо встановлення мінімального строку у 25 років для користування земельними ділянками під виноградниками або для їх закладання. Також врегульовуються питання відшкодування користувачу його витрат, здійсненних на закладення (посадку) та/або догляд за виноградниками, а також завданих збитків у разі дострокового припинення права користування земельною ділянкою. "Зміни в законодавстві створюють ще більше умов для ефективного ведення бізнесу з садівництва та виноградарства. Інвестиції в цей бізнес доволі великі та довгоокупні. Наприклад, інтенсивний яблуневий сад вступає в повне плодоношення лише на 5 рік після закладання і може плодити понад 15 років. Тому вкрай важливо для інвесторів мати можливість впроваджувати цей бізнес на власних земельних ділянках або, принаймні, мати гарантію у вигляді довготривалої оренди цих ділянок", - наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення. Це також підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.
Президент підписав закон, що сприятиме розвитку виноградарства та садівництва в Україні
4 січня 2022
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства та садівництва» № 1989-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2021 року. Документ має на меті створення належних економічних і правових умов, сприятливих для розвитку виноградарства та садівництва в Україні. Закон розширює перелік громадян України, які мають право на викуп земельних ділянок державної та комунальної власності для ведення селянського (фермерського) господарства. Так, передбачається викуп земель державної й комунальної власності громадянами, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2016-го, а не до 2010 року, як було раніше. Згідно з документом, з 2024-го громадяни також матимуть право на викуп земель з угіддями, які належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи не менше трьох років вирощують на вказаних земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні рослини, виноград). Крім того, встановлюється строк для земельних ділянок сільськогосподарського призначення, переданих в оренду для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), який не може бути меншим за 25 років. Також законом передбачено, що у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця (крім випадків розірвання договору у зв'язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов'язків) орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, здійснених за згодою орендодавця, та збитків, завданих через розірвання договору. Цей закон створить сприятливі умови для розвитку виноградарства та садівництва в Україні, що стимулюватиме розширення діяльності наявних та появу нових господарств, а також збільшення зайнятості сільського населення. Це також підвищить забезпечення вітчизняною сировиною українських підприємств галузі виноробства та виробників соків, що стане ще одним кроком як у розвитку сільського господарства, так і в забезпеченні продовольчої незалежності держави.
Садівники області отримали понад 6 мільйонів гривень державної підтримки
21 грудня 2021
Суб’єктам господарювання області у галузі садівництва виплатили компенсації за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю. А також за проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, придбання техніки, механізмів та обладнання. Кошти спрямували згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України за програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. «Садівництво - це та галузь, яка потребує немалих капіталовкладень, а фази вступу багаторічних насаджень у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка наших садівників у вигляді компенсації витрат сприятиме розвитку галузі, та одночасно стимулює їх до закладання нових площ багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур та збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції. Поряд з тим, садівники Львівщини мають можливість підвищити якість своєї продукції шляхом вкладання коштів у придбання мікробіологічних засобів для захисту та живлення багаторічних насаджень та вирощувати конкурентоздатну і безпечну для споживання продукцію», - прокоментувала директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман. Отож, фінансову підтримку в сумі 6,3 млн грн за витрати в поточному році отримали 27 суб’єктів господарювання Львівщини. Зокрема: за придбаний садивний матеріал в кількості понад 1,8 млн плодово-ягідних насаджень на площу 103,5 га, за проведені роботи зі спорудження шпалери для багаторічних плодових насаджень на площі 22,2 га, за встановлення систем краплинного зрошення на площі 54,8 га та придбані 9 одиниць техніки, механізмів та обладнання для проведення робіт у садівництві. До слова, це вже другий транш фінансової підтримки у 2021 році за вищезазначені витрати садівниками у поточному році. Перший транш підтримки був спрямований у вигляді дофінансування компенсації витрат, за 2019-2020 роки. Довідково: У поточному році 38 садівників Львівщини отримали фінансову підтримку в сумі 51,4 млн грн. (31 суб’єкт - у вигляді відшкодування придбання садивного матеріалу, проведених робіт зі спорудження шпалери та встановлення систем крапельного поливу, придбання техніки, механізмів та обладнання в сумі 9,5 млн грн та 7 суб’єктів - відшкодування вартості будівництва фруктосховищ та сортувальних ліній в сумі 41,9 млн грн).
Збільшили обсяг фінансування на підтримку фермерів
16 листопада 2021
Сьогодні на черговій сесії Львівської обласної ради депутати підтримали запропоновані департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки на 2021 рік. Зокрема, зміни в програмі передбачають збільшення обсягів фінансування на фінансову підтримку для: - виробників нішевих культур (жито, гречки, вівса та зернобобових культур) на здешевлення 50% вартості придбання високо репродукційного насіння; - фермерських господарств, засновниками яких є учасник АТО (ООС), на отримання бюджетної субсидії на 1 гектар сільськогосподарських угідь; - виробників органічної продукції на здешевлення вартості сертифікації; - надання пільгових кредитів під 5% річних на реалізацію бізнес-планів. «Перерозподіл коштів між заходами Комплексної програми дозволить надати підтримку фермерським господарствам засновниками яких є учасники АТО (ООС), малим виробникам органічної продукції та сільськогосподарським виробникам, які вирощують жито та гречку в повному обсязі до заявленої потреби. В цілому внесені зміни сприятимуть ефективному використанню коштів обласного бюджету, спрямованих на виконання програми» - зазначила заступник директора департаменту Людмила Гончаренко.
Понад 100 млн за 5 років: виробники Львівщини отримують фінансову підтримку на розвиток плодово-ягідного бізнесу
27 вересня 2021
За останні 5 років на Львівщині заклали понад 600 га нових інтенсивних фруктових садів та 230 га сучасних ягідних насаджень. Крім того, ввели в експлуатацію 5 об’єктів зберігання фруктів з регульованим газовим середовищем та 1 цех заморозки ягід та фруктів. Така розбудова інфраструктури – це наслідок удосконалення програм підтримки виробників плодово-ягідної продукції на обласному та державному рівнях. «Клімат України, та Львівщини зокрема, чудово підходить для промислового виробництва всіх популярних видів ягід та фруктів, за винятком, хіба що, екзотичних. Тому дуже важливо допомогти нашим виробникам зростати на внутрішньому ринку, а також створити умови для їх виходу та зростання на найбільших зовнішніх ринках. Без впровадження сучасних технологій виробництва та розбудови інфраструктури переробки й зберігання це неможливо. Тому позитивний вплив обласних та державних програм на розвиток плодово-ягідного сектору Львівщини важко переоцінити», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА. За даними Тетяни Гетьман, кожного року програми стають ширшими, а обсяг фінансування більшим. У 2021 році по державній програмі відшкодовується до 80% вартості посадкового матеріалу, 50% витрат робіт для спорудження шпалери систем краплинного зрошення та 30% вартості придбання спеціальної техніки для садівництва. Крім того, державна програма сприяє розбудові інфраструктури зі зберігання та переробки плодів та ягід, вартість будівництва таких об’єктів відшкодовується до 50%. До того ж аграрії Львівщини мають ексклюзивну можливість відшкодовувати відсотки за залученими кредитами до 0%. За останні 5 років державною програмою підтримки садівництва скористались 77 суб'єктів господарювання Львівщини на суму 92,2 млн грн. Обласна програма має менший обсяг фінансування, у 2021 році її бюджет становить 20,3 млн грн на всі напрями підтримки. «Треба розуміти, що державна й обласна програми працюють на умовах співфінансування, це накладає на підприємця певну відповідальність щодо подальшого розвитку напрямку, який підтримує обласний чи державний бюджет. Взяти участь у програмі підтримки за кошти державного бюджету можуть суб’єкти господарювання — юридичні особи і фізичні особи — підприємці, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства і виконали передбачені програмою заходи. Не всі охочі можуть взяти участь у програмі підтримки. На отримання бюджетних коштів мають право суб’єкти господарювання стосовно яких не порушено справу про банкрутство, яких не визнано банкрутами та які не перебувають на стадії ліквідації, а також які не мають прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Для того, щоб збільшити коло претендентів, ми розробляємо обласну програму підтримки, яка дозволяє дрібному виробнику «наростити м’язи» для участі в державній програмі», - коментує директорка департаменту. Як повідомили у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, обласна комплексна програма підтримки аграрного сектору Львівщини в цьому році має 9 напрямків підтримки, 7 з них доступні для виробників плодів та ягід. Мова йде про відшкодування відсотків за залученими кредитами та обслуговування договорів фінансового лізингу, надання пільгових кредитів під бізнес-плани, відшкодування вартості техніки та виробничих ресурсів, дотація на одиницю оброблювальних угідь і навіть відшкодування вартості сертифікатів для виробників органічної плодово-ягідної продукції. Департамент протягом робочого часу надає фахову консультацію щодо участі у державній та обласних програмах за тел.: +38 066 718 09 18. З умовами участі у програмах фінансової підтримки плодово-ягідного бізнесу можна ознайомитись https://loda.gov.ua/agr_prohramy
Нуль відсотків річних на здійснення інвестиційної діяльності: у Львові презентують новий проєкт для підприємців
16 серпня 2021
Фонд розвитку підприємництва, завдяки якому в Україні реалізується ціла низка програм з підтримки фінансування мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП), 2 вересня у Львові візьме участь у презентації пілотного проєкту “0% річних на реалізацію інвестиційних проєктів для мікро-, малого та середнього підприємництва Львівської області в рамках Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%”. До участі у презентації для ознайомлення з новим проєктом запрошують підприємців Львівщини. Додаткове відшкодування (компенсації) частини відсотків здійснюється шляхом зниження розміру компенсаційної процентної ставки до рівня 0 (нуль)% річних за наданими уповноваженими банками кредитами в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» на реалізацію інвестиційних цілей суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які перебувають на різних системах оподаткування та є зареєстрованими на території Львівської області в установленому законом порядку. Додаткове відшкодування здійснюють через Фонд розвитку підприємництва відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва в межах отриманих ним коштів, передбачених в обласному бюджеті на реалізацію завдання Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 роки. Цільова аудиторія: підприємці мікро-, малого та середнього сектору, представники банків. Заявку на участь у заході можна залишити за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1RCv3vE_js-exfgXC7nUm1IiXr14671W7zzHpGi9CoHU/edit?usp=sharing Місце проведення: м. Львів, вул. Матейка, 6, зал «Львівський», 2-ий поверх, Premier Hotel Dnister Дата: 2 вересня 2021 рік. Реєстрація: 10:30 – 10:55 год. Початок заходу: 11:00 год. Організатори та партнери: Департамент економічної політики, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Фонд розвитку підприємництва Довідково: Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» широко представлена по всій країні, має високу популярність як серед банків, так і серед малого бізнесу. Зокрема, Львівщина станом на серпень 2021 року у трійці лідерів серед областей України з реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». За увесь час дії Програми у Львівській області банки-учасники видали понад 1800 кредитів на суму понад 4 млрд грн. І з цим показником Львівщина упродовж тривалого часу займає лідерські позиції серед регіонів України. Це свідчить про те, що бізнес області є активним і розуміє, як використовувати можливості державної підтримки. Успішна реалізація Доступних кредитів є надзвичайно важливою, оскільки це залучення значних коштів для розвитку підприємництва, створення нових робочих місць, що своєю чергою збільшить надходження податків у бюджети всіх рівнів.
В області стартував конкурс підтримки регіонального кінематографа
5 квітня 2021
Департамент комунікацій та внутрішньої політики обласної державної адміністрації оголошує конкурс на підтримку регіонального кінематографа. Конкурс відбувається у межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки. Він має на меті популяризацію та розвиток регіонального кінематографа як пріоритетного напряму державної політики в гуманітарній сфері. Переможцям надається дотація з обласного бюджету на створення кінопродукту. Початок конкурсу - 5 квітня 2021 року. Конкурс триває 60 календарних днів з моменту його оголошення. Прийом заявок на участь у конкурсі здійснюється упродовж 30 календарних днів. Для участі заявники мають подати такі документи: - заяву на ім’я директора департаменту про участь у конкурсі у 2021 році у довільній формі; - кошторис на створення кіно у довільній формі; - сценарний план фільму у довільній формі; - аплікаційну форму; - установчі документи учасника конкурсу. До участі у конкурсі допускаються лише юридичні особи зареєстровані на теренах Львівської області у встановленому чинним законодавством України порядку, які здійснюють неприбуткову діяльність (громадські об‘єднання, спілки, благодійні організації тощо). Для участі заявники подають документи за адресою: 79008, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 402, департамент комунікацій та внутрішньої політики Львівської обласної державної адміністрації. Більш детальну інформацію про умови проведення конкурсу можна дізнатися за телефоном: (032) 261 27 75.
450 млн гривень передбачили з держбюджету для підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства
22 березня 2021
Постановою КМУ від 10 березня №185 затвердили “Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” у новій редакції. У державному бюджеті 2021 року на цю програму передбачили 450,0 млн грн. У департаменті агропромислового розвитку наголошують, садівництво є одним із актуальних напрямів сільського господарства нашої області. Ліси, пересічена місцевість дає Львівщині великі переваги, де можна і потрібно розвивати високорентабельну галузь. Площі плодово-ягідних насаджень в господарствах усіх категорій в області становлять 6,7 % до площ по Україні (15,1 тис. га ). Як зазначає директор департаменту Тетяна Гетьман, для Львівщини цей сегмент аграрного ринку характеризується великою кількістю малих та середніх виробників. “Виробництвом плодів та ягід в області займаються 182 суб’єкти господарювання, які пропонують високу якість, застосовують новітні технології та мають високу врожайність продукції. В області функціонує 14 плодосховищ потужністю 12,5 тис.тонн. Проте, цих потужностей ще недостатньо для зберігання вирощеної продукції садівництва, а післяурожайна доробка продукції (пакування, сортування, охолодження, транспортування) і є інструментом підвищення ефективності виробництва плодів та ягід”, - наголосила Тетяна Гетьман. Впродовж трьох останніх років підприємствами області закладено 630 га нових насаджень плодово-ягідних культур. Із розширенням площ та збільшенням обсягів виробництва будуються нові об’єкти для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, у 2019-2020 роках ввели в експлуатацію 6 нових об’єктів: 5 фруктосховищ з газовим регульованим середовищем на 6,5 тис.тонн і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. Упродовж 2017-2020 років фінансову підтримку з державного бюджету в сумі 92,1 млн грн. отримали 78 суб’єктів господарювання Львівщини. У 2021 році держава продовжує підтримку садівників, вдосконалює та спрощує механізм отримання. Зокрема, передбачається підтримка галузі у таких розмірах і за такими напрямами: - до 80% вартості - компенсація за придбання садивного матеріалу; - до 50 % понесених витрат - компенсація спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення, нового будівництва та реконструкції холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції придбання технологічних ліній для товарної обробки і переробки продукції; - до 30% вартості - компенсація за придбання техніки, механізмів та обладнання для садівництва (зокрема, іноземного). У поточному році один сільгоспвиробник за цією програмою може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб). Крім того, рішення Уряду надає можливість сільськогосподарським виробникам у 2021 році отримати державну підтримку для часткової компенсації витрат понесених у 2019-2020 роках за виконані роботи в галузі садівництва, виноградарства і хмелярства. Більш детально з “Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” можна ознайомитись за посиланням:
450 млн гривень передбачили з держбюджету для підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства
22 березня 2021
Постановою КМУ від 10 березня №185 затвердили “Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” у новій редакції. У державному бюджеті 2021 року на цю програму передбачили 450,0 млн грн. У департаменті агропромислового розвитку наголошують, садівництво є одним із актуальних напрямів сільського господарства нашої області. Ліси, пересічена місцевість дає Львівщині великі переваги, де можна і потрібно розвивати високорентабельну галузь. Площі плодово-ягідних насаджень в господарствах усіх категорій в області становлять 6,7 % до площ по Україні (15,1 тис. га ). Як зазначає директор департаменту Тетяна Гетьман, для Львівщини цей сегмент аграрного ринку характеризується великою кількістю малих та середніх виробників. “Виробництвом плодів та ягід в області займаються 182 суб’єкти господарювання, які пропонують високу якість, застосовують новітні технології та мають високу врожайність продукції. В області функціонує 14 плодосховищ потужністю 12,5 тис.тонн. Проте, цих потужностей ще недостатньо для зберігання вирощеної продукції садівництва, а післяурожайна доробка продукції (пакування, сортування, охолодження, транспортування) і є інструментом підвищення ефективності виробництва плодів та ягід”, - наголосила Тетяна Гетьман. Впродовж трьох останніх років підприємствами області закладено 630 га нових насаджень плодово-ягідних культур. Із розширенням площ та збільшенням обсягів виробництва будуються нові об’єкти для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції. Так, у 2019-2020 роках ввели в експлуатацію 6 нових об’єктів: 5 фруктосховищ з газовим регульованим середовищем на 6,5 тис.тонн і цех шокової заморозки плодів та ягід потужністю 500 тонн. Упродовж 2017-2020 років фінансову підтримку з державного бюджету в сумі 92,1 млн грн. отримали 78 суб’єктів господарювання Львівщини. У 2021 році держава продовжує підтримку садівників, вдосконалює та спрощує механізм отримання. Зокрема, передбачається підтримка галузі у таких розмірах і за такими напрямами: - до 80% вартості - компенсація за придбання садивного матеріалу; - до 50 % понесених витрат - компенсація спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення, нового будівництва та реконструкції холодильників, цехів переробки та об’єктів із заморожування продукції придбання технологічних ліній для товарної обробки і переробки продукції; - до 30% вартості - компенсація за придбання техніки, механізмів та обладнання для садівництва (зокрема, іноземного). У поточному році один сільгоспвиробник за цією програмою може розраховувати на фінансову підтримку до 60 млн. грн. (з урахуванням пов’язаних з ним осіб). Крім того, рішення Уряду надає можливість сільськогосподарським виробникам у 2021 році отримати державну підтримку для часткової компенсації витрат понесених у 2019-2020 роках за виконані роботи в галузі садівництва, виноградарства і хмелярства. Більш детально з “Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства” можна ознайомитись за посиланням: