В межах робочого візиту Остап Семерак зустрівся із студентами-екологами Львівщини
Сьогодні, 22 лютого, із робочим візитом на Львівщині перебуває Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. У межах поїздки Міністр зустрівся із студентами-екологами з Львівської області, для яких прочитав відкриту лекцію в Українському католицькому університеті.
Присутніх привітав ректор Українського католицького університету Богдан Прах.
«Наша Україна має прекрасну природу, про яку ми повинні дбати», - наголосив Богдан Прах.
Розпочав зустріч зі студентами Міністр зі знайомства. Відтак, розповів про навчання та кар’єрний ріст. Остап Семерак порадив молоді ніколи не зупинятися та завжди йти до своєї мети, рухатися уперед.
«Коли ми говоримо про сферу екології, то це насправді стосується голови. Тому що це те, як ми думаємо, живемо та впливаємо на світ, у якому ми знаходимося. Бо потім цей світ впливає на нас. Усе взаємопов’язане»,- наголосив Остап Семерак.
Окрім того, Міністр наголосив, що сьогодні треба змінити стиль життя та господарства людини, аби запобігти незворотнім процесам, які відбуваються у природі, зокрема зміна клімату.
«Бог створив світ, в якому ми живемо, тому нам потрібно його берегти», - додав Остап Семерак. - Коли ми говоримо про нашу країну, то перед нами стоїть завдання зробити усе задля того, щоб вона була успішною».
Також Міністр екології відповів на запитання студентів. Серед тем обговорення - Національна стратегія управління відходами.
Зазначимо, Остап Семерак також візьме учать в Семінарі з питань реалізації ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) та ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО) у Західному регіоні України, під час якого проаналізують виконання західними регіонами України перших результатів роботи нової європейської моделі процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки, яка стала обов`язковою для державних програм, генпланів, містобудівних планів, стратегій розвитку областей, державних, місцевих галузевих програм.
Нагадаємо, що відповідно до неї всі довгострокові програми розвитку оцінюються із врахуванням наслідків для довкілля.
Новини за темою
Освітяни відзначають пам’ятні дати, пов’язані з Іваном Огієнком
24 січня 2022
У 2022 році українці відзначатимуть три пам’ятні дати, що пов’язані із український науковцем, мовознавцем, громадським діячем, політиком Митрополитом Іларіоном, який до чернечого постригу був знаний як Іван Огієнко. У січні виповнюється 140 років із дня народження видатного українця, в березні – півстоліття його відходу у вічність, а на початку літа його фундаментальний переклад «Біблії» перетне 60-річну межу з часу виходу у світ. З нагоди цих подій у департаменті освіти та науки Львівської ОДА організували онлайн лекцію «12 маловідомих фактів із життя та діяльності Івана Огієнка», від доктора філологічних наук, професора Миколи Тимошика. «Попри всі заслуги та діяння Огієнка, ми досі його недооцінюємо. Дуже рекомендую всім прочитати його Історію української культури, вона справляє враження. Надзвичайно приємно, що професор Микола Тимошик згодився провести таку онлайн лекцію. Сподіваюсь у нас попереду ще не один спільний проект. Якщо є українці, які так щиро захоплюються Іваном Огієнком, все у нас буде добре», - наголосив директор департаменту освіти Олег Паска. У межах своєї лекції професор Микола Тимошик презентував слухачам малознані факти з життя Івана Огієнка, які охопили як його викладацьку, наукову, політичну та мовознавчу діяльність, так і цікаві історії з його особистого життя. «Ми уже впродовж 20 років вшановуємо Огієнка, але про нього досі мало відомо. 1992 році вперше відбулась конференція про нього, проте все ще важливо поширювати пам’ять та знання про нього. Він був державником та вченим світового рівня. Справа, за яку він боровся впродовж всього свого життя, актуальна для українців і зараз», - розповів Микола Тимошик. У своїй лекції професор провів аналогії сучасних подій із тодішніми, змоделював поведінку сучасної та тогочасної інтелігенції, а також звернув увагу слухачів на масштаби рішень Огієнка на різних посадах. Іван Огієнко прожив довге життя, сповнене наполегливої праці, протистоянь із українофобами, еміграції, смерті дружини та відречення від світського життя. Переклад «Біблії або книг св. Письма старого і Нового Заповіту» Івана Огієнка вважається дослідниками кращим з-поміж усіх українських варіантів через близькість до оригіналу, поетичність, простоту та зрозумілість викладу.
Делегація з Львівщини презентує економічний потенціал області у Республіці Узбекистан
23 вересня 2021
Сьогодні, 23 вересня, розпочався візит делегації із Львівщини на чолі із головою Львівської облдержадміністрації Максимом Козицьким в Самаркандську область Республіки Узбекистан. Перша зустріч учасників делегації відбулась у приміщенні Посольства України. Тут Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Узбекистан Миколою Дорошенком. В межах зустрічі очільник області ознайомив присутніх з економічним потенціалом Львівщини. Також, відбулась зустріч з першим заступником хокіма Самаркандської області Жамшедом Ураковим в межах якої Львівська та Самаркандська області підписали «ДОРОЖНЮ КАРТУ». Це документ, який передбачає реалізацію заходів спрямованих на подальше розширення торгово-економічного і культурно-гуманітарного співробітництва. Окрім цього, під час зустрічі обговорили відкриття прямого авіасполучення між Львовом та Самаркандом через авіакомпанію-лоукостер «Air Marakanda». Також для налагодження підприємницької та культурної співпраці сторони вирішили організувати спільний бізнес-форум Львівської і Самаркандської областей у Львові у грудні цього року, а також провести дні культури Самаркандської області на Львівщині. Окрім цього, офіційна делегація з представниками бізнес-середовища Львівщини побувала на двох провідних підприємствах, де ознайомились із виробничими потужностями та процесами. - СП ТОВ «UZ TRUCK AND BUS MOTORS», що є виробником великовантажної та пасажирської техніки MAN і Sinotruk в Центрально азіатському регіоні. - Компанія «SAG Gilamlar» - підприємство з виробництва килимових покриттів і килимів, відкрите у 2000 році. Пройшло довгий шлях від невеликої ткацької фабрики до передового підприємства, яке займає лідируючі позиції в Середній Азії. Зазначимо, що візит делегації Львівщини в Узбекистан триватиме до 25 вересня.
Перші результати візиту Володимира Зеленського до США: Україна може отримати нові системи протиповітряної оборони
15 вересня 2021
Завдяки домовленостям, які були досягнуті під час візиту Президента Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки, Україна може отримати нові системи протиповітряної та протиракетної оборони, зокрема систему Iron Dome («Залізний купол»). Відповідну поправку до проекту оборонного бюджету на 2022 рік вніс конгресмен Скотт Франклін, і вона здобула двопартійну підтримку в Конгресі США, повідомляє видання Politico. Згідно з поправкою, Міністерство оборони США має подати до Конгресу звіт, який включатиме варіанти потенційного продажу або передачі таких систем Україні. У законопроекті Палати представників США вже міститься пропозиція щодо надання військової допомоги Україні в розмірі 275 млн дол., яка не включає передачу систем ППО. Система Iron Dome, створена ізраїльською оборонною компанією Rafael у партнерстві з Raytheon, зарекомендувала себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності. За даними військових, система Iron Dome збила близько 90% ракет, випущених по Ізраїлю за останні кілька років. Поправка, яка передбачає підтримку української системи протиракетної оборони, добре вписалася у законодавчу ініціативу щодо збільшення допомоги Україні в галузі безпеки на 2022 рік. Фото: Офіс Президента
Постать видатного ученого Івана Верхратського вшанували науковим семінаром
29 квітня 2021
Наукове товариство імені Тараса Шевченка спільно з департаментом освіти і науки Львівської ОДА організували науковий семінар «Дійсний член НТШ Іван Верхратський». В межах семінару свої доповіді представили мовознавці, журналісти, біологи. «Приємно, що відбуваються такі семінари. Департамент розуміє важливість таких заходів, адже в сучасних реаліях випадкові люди потрапляють в науку і знецінюють її. Тому важливо долучатись до заходів, що на високому інтелектуальному і науковому рівні представляють наших світочів, педагогів і науковців, які стали дороговказами для наступних поколінь. Ми із задоволенням долучаємось до таких заходів, аби мати можливість популяризувати видатних українців», - наголосила під час семінару керівник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. Журналіст-міжнародник та громадський діяч Марко Сімкін під час своєї доповіді «Шкіци до біографії українського педагога Івана Верхратського» запропонував вшанувати пам'ять вченого не лише семінарами, а й присвоєнням його імені науковим установам. «Неабияке значення для розвитку української ідентичності має вшанування постатей, які присвятили своє життя та здобутки українському народу. Свої перші наукові доробки він почав писати ще в гімназії. Іван Франко писав, що найбільше на його навчання вплинув саме Верхратський, який був його наставником. Він усе життя працював над покращенням української мови в світі та створив підручники за результатами своїх досліджень. Громадськість шанувала його працю, а його наукові статті отримали міжнародне визнання. Варто ініціювати звернення, аби на будинку, де він прожив значну частину свого життя, встановити меморіальну дошку. Львів’яни мають знати, який видатний науковець проживав свого часу у Львові», - зазначив Марко Сімкін. Своєю чергою доктор філологічних наук, голова мовознавчої комісії НТШ Ганна Дидик-Меуш відзначила, що подібні заходи справедливо посилять увагу до таких постатей як Іван Верхратський. «Чільне місце у діяльності науковця посідає мовознавство. Він в одній особі поєднував різні таланти, це особливості людей Відродження. Іван Верхратський як мовознавець розбудовував українську термінологію, був поборником української мови на народній основі. На правописній ниві, що актуальна і донині, він вказує нам шлях. Учень Степан Рудницький зауважив, що завдяки Верхратському та іншим науковцям, маємо термінологію для всіх природничих наук. Його робота заклала підвалини українського правопису та словників. Дослідження лемківської говірки доводить, що праці Верхратського неабиякої величини”, - зауважила Ганна Дидик-Меуш. Зазначимо, цього року виповнюється 175 років із дня народження видатного українця. Івана Верхратського цікавили різноманітні галузі науки: природознавство, мінералогія, біологія, мовознавство, фольклористика. Займався екологічними проблемами. Перші спроби в творенні української природничо-наукової термінології Іван Верхратський розпочав ще у 17-річному віці. Іван Верхратський був одним із перших членів Наукового Товариства ім. Т.Шевченка.
Максим Козицький із робочим візитом відвідує Стрийщину
14 квітня 2021
Сьогодні, 14 квітня, голова Львівської ОДА Максим Козицький із робочою поїздкою перебуває на Стрийщині. Тут очільник області відвідав Стрийську територіальну громаду. Вона є однією з найбільших за чисельністю населення на Львівщині. Тут, у 47-ми населених пунктах, проживає 99,5 тисяч людей. «Ця громада – одна з найуспішніших в області. Тут працює понад 30 потужних підприємств. Розвинуте машинобудування, легка та харчова промисловість, зокрема переробка м’яса та м’ясопродуктів, випічка хліба, виробництво меблів тощо. Середня зарплата – понад 10 тис грн. Найбільша кількість виробництв - у Стрию та його околицях», - зазначив голова Львівської ОДА. В межах візиту Максим Козицький побував на заводі «LEONI Wiring Systems Ukraine», де ознайомився із процесами виробництва, поспілкувався з керівником та працівниками підприємства. Німецьке підприємство працює у селі Нежухів з 2003 року. Спеціалізується на випуску кабельних мереж автомобілів світових брендів «Опель», «Порше», «Фольксваген», «Фіат», «Ауді», «Ламборджіні» та інших. Сьогодні середня заробітна плата працівників становить понад 16 тис грн. На заводі працює понад 4 тисячі робітників. Як розповів директор ТзОВ «LEONI Wiring Systems Ukraine» Штефан Шмідт торік підприємство сплатило податків до бюджетів усіх рівнів на суму 117,4 млн грн, за І квартал цього року - 28,6 млн грн. Додамо, що у 2020 році підприємство випустило та реалізувало товарну продукцію на суму 2,7 млрд грн. Свою продукцію «LEONI Wiring Systems Ukraine» постачає у Польщу, Словаччину, Угорщину, Чеську Республіку, Німеччину, Іспанію, Португалію, Бельгію, Великобританію, США, Австрію та інші країни. Підприємство впроваджує нові технології для удосконалення виробництва.
Представники департаменту освіти і науки відвідали Новояворівське вище професійне училище
9 березня 2021
Директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска здійснив робочу поїзду на Яворівщину, в межах якої відвідав Державний навчальний заклад “Новояворівське вище професійне училище”. Зараз у закладі триває ремонт гуртожитку, який училище здійснює власними силами. Для комфортного та безпечного проживання учнів у гуртожитку поміняли вікна та двері, провели внутрішні роботи, триває робота з облаштування кімнат. Гуртожиток училища розрахований на 360 осіб, а контингент закладу становить понад шість сотень учнів. Під час візиту директор департаменту поспілкувався із керівництвом закладу, оглянув навчально-виробничі майстерні, поговорив із учнями. «Приємно бачити, що заклад активно розвивається, скеровує свої кошти на сучасні умови навчання та проживання. Варто такі заклади підтримувати та допомагати покращувати освітній процес. Якби всі наші заклади прагнули до такого рівня, наша професійно-технічна освіта була би на достойному рівні», - наголосив Олег Паска. Під час візиту обговорили також питання вирішення проблеми затікання даху та покращення матеріально-технічної бази. Участь у візиті взяли також начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти та науки, професійної освіти Іван Пикус та начальник управління інновацій департаменту освіти Ольга Котовська. Під час робочої поїздки представники департаменту також відвідали Завадівську школу та церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Завадові, де парохом був отець Михайло Вербицький.
Учнівська та студентська молодь долучилась до онлайн-лекції з нагоди річниці бою під Крутами
29 січня 2021
Сьогодні, 29 січня, департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА провів онлайн-зустріч «Крути: боротьба триває…». Захід присвячений відзначенню 103-ї річниці бою під Крутами. Як розповіли у департаменті, формат зумовлений карантинними обмеженнями, проте саме онлайн-зустріч дозволила залучити ма йже три сотні учасників. Говорили про історію визначного протистояння, його передумови та наслідки для України. Так, про історичний хід бою розповів кандидат історичних наук та доцент кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Національного університету «Львівська політехніка» Іван Хома. «Молоді хлопці, які ще тиждень тому були студентами та сиділи в аудиторіях, як тільки почули, що є загроза української державності та столиці нашої країни, не задумуючись пішли добровольцями. І саме вони, 29 січня 2021 року опинились на станції Крути» - зазначив він. Розмовляли, також про те, як важливо пам’ятати героїчне минуле наших предків та саме їх здобутками гартувати бойовий дух військовослужбовців, які сьогодні на сході нашої країни захищають кордони. «Втілювати пам’ять про Героїв, які боронили й боронять нашу країну необхідно називаючи на їхню честь вулиці, парки, сквери, навчальні заклади, де вони навчались, формуючи так історичну пам’ять нашої нації», - зазначив директор «Будинку воїна», старший лейтенант запасу, учасник російсько-української війни у 2014‑15 роках Олег Височанський. Заступниця голови ГО «Апостольська Чота» та учасник благодійного фонду «Із янголом на плечі» Уляна Греділь поділилась власними думками щодо національно-патріотичного виховання дітей та молоді. «Важливо зрозуміти, що нашу молодь необхідно зацікавити вивчати свою історію, розвивати власні патріотизм та духовність. Бо саме молодь, юні хлопці та дівчата, тоді пожертвували собою, виборюючи нашу незалежність. Чи готовий кожен з нас, зараз зробити те саме: кинути все і піти захищати свою країну? Подумайте…», - зазначила вона. Участь в онлайн-лекції взяли приблизно 300 осіб, зокрема шкільна та студентська молодь. «Не може не тішити, що так багато учасників долучились до нашого заходу. Звісно, карантин вніс свої корективи. Разом з тим, завдяки сучасним засобам комунікації дуже багато людей змогли сьогодні почути важливі факти про бій під Крутами, його важливість в історії боротьби України за власну незалежність, патріотизм і національно-патріотичне виховання. Бій під Крутами - одна з найгероїчніших сторінок перших визвольних змагань, приклад незламності та мужності. І дуже важливо пам’ятати про цей подвиг», - зазначив керівник департаменту Андрій Ковальський. Повну трансляцію лекції, можна переглянути на сторінці департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА у соціальній мережі Facebook за посиланням. Нагадаємо, сьогодні, пам’ять Героїв Крут вшанували і на Личаківському кладовищі. Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Наталя Калакун
Вчителі вдосконалюють свої комп’ютерні навики у ведені дистанційного навчання
23 листопада 2020
Львівський обласний Будинок вчителя організував чергове заняття онлайн семінару для вчителів щодо застосування комп’ютерних технологій в дистанційній освіті. Зокрема, поглиблювали знання у роботі із ZOOM. «Карантин – це надовго. Дистанційне навчання в школі стало викликом не лише для вчителів, а й для учнів. Просту і зрозумілу покрокову інструкцію як влаштувати віртуальні уроки було представлено під час онлайн занять. Залученість на онлайн уроці є головним викликом для вчителя. Онлайн уроки – це чудова нагода для пасивних учнів загубитися: віртуальний клас дає значно більше можливості відсидітися і не брати участі в занятті. Тому залученість дітей – пріоритет для педагогів», - зазначив директор депаратменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Вчителям розповіли як особливо ретельно готувати запитання для дискусії, як заглиблювати учнів у цікаву дискусію або навіть провокувати, контактувати з пасивними учнями, давати невеличкі міркувальні заняття, щоб вони зробили свій внесок в обговоренні теми уроку. «Одним із ефективних методів роботи є командна робота онлайні. Так само, як і у першому класі, у віртуальному навчанні робота в малих групах ефективна і здатна залучити дітей до співпраці. Сервіси Google Documents мають багато варіантів для командних завдань. Тут можна знайти вже готові шаблони документів», - розповіла педагог Ольга Чуквінська.
Іван Собко проінспектував об’єкти соціально-економічного розвитку у трьох районах
31 липня 2020
Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко відвідав із робочим візитом Бродівський, Золочівський та Буський райони Під час перебування у районах, заступник оглянув хід робіт на об'єктах соціально-економічного розвитку, які реалізуються на цих територіях у співфінансуванні з обласним та державним бюджетами. У Буському районі Іван Собко ознайомився із процесом реконструкції місцевого стадіону. Його планують завершити до кінця жовтня. «Загальна вартість угоди понад 11 млн грн, з яких 6 млн грн - обласні кошти, решта район і місто. Дуже важливо, що в умовах пандемії нам вдається не зменшувати темпи і разом впевнено реалізовувати все заплановане», - зазначив Іван Собко. На Бродівщині заступник голови ознайомився із підготовкою шкільної мережі до нового навчального року.
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію
16 липня 2020
Упродовж 14-15 липня на Львівщині з першосвятительським візитом перебував Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. В рамках архіпастирського 15 липня 2020 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію, освячення іконостасу і чин оновлення храму у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району. Його Блаженству співслужили митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Рівненський і Сарненський Гавриїл, настоятель обителі ігумен Онуфрій (Дзюпин) та численне духовенство. Участь у святковій Літургії з нагоди престольного празника взяв заступник голови облдержадміністрації Іван Собко. Після Божественної літургії заступник мав нагоду поспілкуватися з Блаженнійшим Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм, митрополитом Львівським Макарієм та митрополитом Львівським і Сокальським Димитрієм.
Предстоятель Православної Церкви України перебуває із візитом на Львівщині
15 липня 2020
Триває архіпастирський візит очільника ПЦУ Блаженнішого Епіфанія на Львівщину. «До нашої області завітав Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Епіфаній. Мав велику духовну радість зустрітися із митрополитом і отримати дуже цінну для мене нагороду – Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого. Попросив святительських молитов за здоров’я наших мешканців, за наших воїнів, за весь український народ, який і далі мусить боротися за право бути господарем на своїй землі», - розповів очільник Львівської ОДА Максим Козицький. Сьогодні зранку Предстоятель Православної Церкви України разом із головою Львівської облдержадміністрації віддали шану Героям, поклавши квіти до Меморіалу Небесній Сотні, що на пагорбах вулиці Кривоноса у Львові. «Зараз, коли я перебуваю у Львові, вирішив, що це місце потрібно відвідати, щоб віддати шану нашим Героям, завдяки яким без зброї в руках Україна обрала шлях європейського розвитку. Ми повинні далі рухатись тим шляхом і пам’ятати про ці жертви, які були покладені на вівтар нашої незалежності», - наголосив Баженнійший Епіфаній. Сьогодні Його Блаженство очолить Божественну літургію у Святогірському чоловічому монастирі Положення ризи Пресвятої Богородиці, який розташований між селами Білий Камінь та Ушня Золочівського району. Також звершить освячення іконостасу і чин оновлення храму. «Принагідно вітаю мешканців Ушні з храмовим празником! Монастир в Ушні має цікаву історію. 1948 року на місцевій Святій Горі сталося диво. Четверо місцевих дітей стали свідками появи Божої Матері. Після цього місцеві побудували тут каплицю. Та в 70-х комуністи її знищили. На щастя, атеїстична радянщина вже в минулому. Люди таки відновили капличку, а згодом збудували літній храму Положення Ризи Пресвятої Богородиці і монастир», - додав Максим Козицький.
Через спалах COVID-19 на Львівщині будуть кадрові зміни у регіональній системі охорони здоров'я, - Максим Степанов під час візиту в область
22 Червня 2020
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов після робочого візиту до Львівської області заявив, що ситуація в регіоні вимагає від МОЗ прийняття ряду термінових та зважених рішень. Зокрема, будуть здійснені певні кадрові зміни, поставлено завдання збільшити кількість тестувань на коронавірус та буде змінено фінансування COVID-пакету. Про це очільник міністерства заявив журналістам за підсумками візиту у Львівську область у понеділок, 22 червня. “Я бачу проблематику щодо керівництва, і була відповідна моя реакція, бачу проблематику щодо контролю лікарських засобів. Якщо на цьому тижні не відбудуться конкретні зрушення, то я, не виключаю, що буду ставити питання зміни керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської обладміністрації. Тому що ситуація складна, будь ласка, робіть висновки”, - заявив Максим Степанов. Міністр зазначив, що керівництво МОЗ прийняло рішення терміново відвідати Львівську область, оскільки останнім часом там різко збільшилась кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу, а також число госпіталізованих осіб. Як зазначив Максим Степанов, під час візиту виявлено ряд недоліків в роботі місцевого лабораторного центру, а саме - велика черга на проведення тестувань. Тому прийнято рішення щодо зміни керівництва лабораторії. “Мною прийнято рішення щодо обов'язкового підсилення керівництва лабораторного центру, тому що та черга, яка була тут створена, і яку ми потім розвантажили за рахунок лабораторних центрів, що знаходяться в інших місцях, - це все недопустимі речі”, - підкреслив Міністр. Він повідомив, що у Львові додатково введено лабораторний центр Держспоживслужби, який на сьогоднішній день вже почав проводити тестування, але працює ще не на повну потужність. У зв’язку з цим Максим Степанов доручив керівництву лабораторії збільшити кількість тестувань методом ПЛР з 30-40 до 300 тестів на добу. Для цього буде залучена додаткова кількість фахівців. Максим Степанов також додав, що до керівництва департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації є запитання щодо інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях. “Є питання щодо забезпечення інфекційного контролю безпосередньо в лікарнях. Щоб у нас менше хворіли медичні працівники - це дуже важливо. А також до епідрозслідувань, які необхідно проводити, в тому числі під контролем обласної влади по випадках захворюваності особливо серед медичних працівників”, - зазначив він. Керівник МОЗ підкреслив необхідність вирішення питання забезпеченості лікарень всіма необхідними лікарськими засобами відповідно до національного протоколу лікування коронавірусної хвороби. “Цей процес теж повинен бути контрольований, щоб надавалася кваліфікована медична допомога”, - вважає Максим Степанов. Міністр повідомив, що після спілкування з лікарями місцевих медичних закладів було виявлено проблему з фінансуванням COVID-пакету. “Ми побачили таку проблематику щодо пакетів, за якими йде фінансування хворих на COVID-19. Разом зі мною було керівництво Національної служби здоров'я. Ми розуміємо, що необхідно терміново вносити зміни до самої плати, в тому числі, враховувати кількість хворих в тому чи іншому медичному закладі, Так як воно фінансується зараз, то воно не є правильним”, - впевнений Міністр. МОЗ разом з Національною службою України планує найближчим часом розробити відповідні зміни у фінансуванні лікування коронавірусної хвороби і внести на розгляд Кабінету Міністрів.