Англомовний табір Міні-CASTLE Camp запрошує молодь до участі
Розпочато набір на англомовний табір Міні-CASTLE Camp — це чотириденний інтенсивний табір, який дозволить зануритись в англомовну атмосферу та максимально говорити лише цією мовою. Захід відбудеться 11-14 квітня 2019 року у приміщенні Львівського університету ветеринарної медицини та Львівському обласному молодіжному центрі.
Вік учасників — від 16 до 24 років, які живуть або мають можливість проживати у Львові на час проведення табору. Кожного дня учасники зможуть відвідувати два типи занять:
заняття "Level Booster", на яких учасники будуть працювати в групах різних рівнів (початковий, середній, високий), вони націлені на покращення володіння англійською шляхом вивчення граматики, навичок спілкування та нових слів;
майстер класи (наприклад, театр, мистецтво, виступи перед публікою тощо), які допоможуть практикувати англійську;
веселі інтерактивні заходи та ігри.
А також поринути у атмосферу американської культури разом з волонтером Корпусу Миру Кетрін Фітч. Учасникам необхідно зареєструватися за посиланням.
Кінцевий термін подання заявки на табір Міні-CASTLE Camp - 2 квітня 2019 року 21:00 год.
Вартість участі становить 175 грн., що покриває роздаткові матеріали, канцтовари та кава-перерви.
Виникли питання? Телефонуйте 0980582167 (Тетяна) чи пишіть на електронну пошту whatsuplyrc@gmail.com
Посилання на подію у соцмережі Facebook.
Новини за темою
Місяць, який ніколи не забудемо: обласний молодіжний центр підсумував роботу за 30 днів війни
31 березня 2022
З початком повномасштабного вторгнення Львівський обласний молодіжний центр перетворився на волонтерський хаб, який працює практично щоденно. Тут збирають допомогу для військових, тероборонців, медичних закладів, що працюють у зоні бойових дій. За цей місяць центр залучив до плетіння сіток, перевезень вантажу, сортувань медикаментів, перекладу текстів, завантажень та розвантажень вантажів гуманітарної допомоги 500 волонтерів на різних локаціях. За перший місяць мобільний молодіжний центр «ІмпактБус» проїхав 3 660 км, перевозячи близько 25 тонн гуманітарної допомоги по області та в Україні. Працівники центру та волонтери організували для збору гуманітарної допомоги два склади, налагодили співпрацю з іншими гуманітарними штабами у Львові та Львівській області. «Завдяки фінансовій підтримці благодійників нам вдалося зібрати 346 393 гривень та закупити медикаменти, амуніцію, спорядження, техніку та інше», – розповідає тимчасово виконуючий обов'язки директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Інший великий блок роботи – плетіння маскувальних сіток. Зокрема, на локації Порохова Вежа сплели понад 300 маскувальних сіток для військових у приблизному метражі 3 600. Також волонтери центру переклали 250 новин з української мови на іноземні мови для інформування іноземців щодо ситуації в Україні. Основними напрямками роботи Львівського обласного молодіжного центру під час воєнного стану залишаються надання гуманітарної допомоги у зонах бойових дій, плетіння маскувальних сіток для військових та переклад новин для інших країн.
Львівський обласний молодіжний центр вже відправив близько 60 тонн гуманітарної допомоги
15 березня 2022
Львівський обласний молодіжний центр приєднався до офіційної платформи «СпівДія», що об'єднує волонтерські та державні ініціативи з гуманітарної допомоги в час війни. Допомогу для українських військових, бійців територіальної оборони та мешканців громад, що перебувають під обстрілами, молодь Львівщини збирає з першого дня повномасштабного російського вторгнення. Амуніція, спорядження, медикаменти, їжа та одяг – щодня волонтери приймають це у приміщенні центру та відправляють тим, хто чекає. Про потреби дізнаються через мережу молодіжних центрів, від друзів, знайомих, інших волонтерів. За 19 днів війни відправили близько 60 тонн гуманітарної допомоги. «Зараз ми працюємо практично без вихідних. Є понад два десятки волонтерів, кожен бере на себе якусь частину роботу. Єднання і включеність нашої молоді – це щось фантастичне, бо як тільки є якась потреба чи завдання, завжди знаходиться, кому взятись за це», – розповідає тимчасово виконуючий обов'язки директора Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Харків, Житомир, Дніпро, Ковель, Київ, Ірпінь, Буча, Кам’янка-Бузька – це далеко не вичерпний перелік міст, у які молодь вже відправила допомогу. Коли є потреба допомогти військовим чи бійцям тероборони Львівщини, використовують для перевезень мобільний молодіжний центр. Допомагає в координуванні процесів відділ молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА. Аби допомога волонтерів охоплювала максимальну кількість людей у потребі, в Україні запустили офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни – «СпівДія». До неї доєднався і Львівський обласний молодіжний центр. Координатори центру вже внесли в базу інформацію про зібрані речі, які є в надлишку і які найближчим часом можуть відправити. Для координації дій представники найбільших волонтерськими осередків України, серед яких і обласний молодіжний центр, тепер щотижнево зустрічатимуться онлайн разом з представниками державного сектору. У першій зустрічі взяли участь управлінці Міністерства розвитку громад та територій та Міністерства соціальної політики. Дізнатись про актуальний перелік потреб можна на сторінці Львівського обласного молодіжного центру.
Молодь Львівщини збирає медикаменти для лікарень та тероборони
2 березня 2022
З першого дня російської війни проти України у Львівському обласному молодіжному центрі розгорнули волонтерський хаб. Спочатку тут збирали тканину для маскувальних сіток, однак цими днями більше зосередились на зборі необхідного для українських воїнів. «До нас звертаються багато організацій з різних частин України, які займаються забезпеченням наших військових, сил територіальної оборони та військових госпіталів. Зараз найгострішою потребою є закупівля ліків та іншого медичного забезпечення», – зазначають у молодіжному центрі. Найнеобхіднішими зараз є кровоспинні засоби, бинти, шприци (5 мл), знеболювальні, жарознижувальні, мазі від опіків та для загоєння ран. Зібрані ліки щовечора відправляють у найнеобхідніші місця або передають іншим організаціям, що працюють у регіонах, де складна ситуація. Зараз волонтери працюють над запитами з Бучанської громади, Чугуївської лікарні, київських лікарень, для Голосіївської та Подільської територіальних оборон та для патрульних з Кам’янки-Бузької. Список потрібних речей та медикаментів можна знайти за посиланням. Пункт збору – Львівський обласний молодіжний центр, що на вулиці Винниченка 12. Дізнаватись про нові потреби та волонтерські ініціативи можна на сторінці центру у Фейсбуці. Нагадаємо, у Львові на Пороховій вежі, що на вулиці Підвальна, 4 розміщується волонтерський штаб, де з десяток волонтерів щодня плетуть маскувальні сітки для українських воїнів.
Обласний молодіжний центр запускає реєстрацію на участь в проєкті #ІмпактБус
4 лютого 2022
Команда Львівського обласного молодіжного центру запрошує громади області подавати заявки на проєкт “Мобільний молодіжний центр Львівщини “ІмпактБус”. Щотижня команда центру разом з тренерами та відомими людьми буде вирушати в будь-який населений пункт області до місцевої молоді. Основні завдання поїздок #ІмпактБусом: розповісти місцевій молоді про те, як вони можуть впливати на розвиток своєї громади; провести тренінги з неформальної освіти (міжнародні обміни, права людини, волонтерство, soft skills, участь молоді, як залучати ресурси для своїх проєктів, як писати гранти та організовувати події, можливості для молоді від українських та міжнародних організацій); дізнатися більше про потреби молоді у різних громадах Львівщини; донести цінність створення молодіжних центрів, просторів, рад, громадських організацій; разом з молоддю насолодитися спільним проведенням часу під час активного відпочинку (в укомплектуванні бусу наявні настільні ігри, каремати, спортивний інвентар). Важливо, що практика #ІмпактБус повністю побудована під задоволення потреб та вирішення проблем молоді та базується на цінностях, нормах та рекомендаціях Ради Європи. «Наш “ІмпакБус” - це щось унікальне не тільки для молоді області, а й цілої України. Подібних аналогів немає ніде. Молоді люди мають фантастичну нагоду – запросити нас до себе в громаду, навчитись чогось, отримати нові навички профорієнтації, лідерства, емоційного інтелекту, проєктного менеджменту, міжнародних обмінів, тошо. Ми разом попрацюємо над проблемами молоді, шукатимемо шляхи їхнього вирішення та долучимо до великої машини можливостей на обласному рівні», – зазначає Іван Сапса, проєктний менеджер Львівського обласного молодіжного центру. Ви можете подаватися на практику, якщо: молода активна людина віком 14-35 років; працюєте з молоддю - молодіжний працівник/-ця ; представник/-ця ГО; соціальний працівник/-ця; відповідаєте за молодіжну роботу у громаді; вчитель/-ка; педагог/-иня організатор/-ка; представник/-ця влади або бізнесу; особа, яка зацікавлена у розвитку молодіжного середовища у громаді. Для того, аби #ІмпактБус приїхав до вашої громади, необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/ne88WLdM96StSNLd7 Зверніть увагу, що в реєстраційній формі розміщений календар з вільними датами візиту, ви можете обрати зручний для вас час, а також зазначити проблеми, з якими стикається молодь вашої громади. Врахуйте, що виїзди відбуваються щосереди (1 раз на тиждень) за таким графіком: лютий-квітень (включно), червень-серпень, вересень-листопад. Довідково. “ІмпактБус” - краща практика молодіжної роботи в Україні 2021. За минулий рік команда проєкту відвідала 22 куточки Львівської області, 20 громад (а це - близько третини від усіх громад області). Участь у візитах взяли приблизно 700 молодих людей.
Молодь, яку цікавлять медіакомунікації, запрошують на стажування в обласний молодіжний центр
27 січня 2022
Львівський обласний молодіжний центр запускає набір на стажування в комунікаційному відділі. Програма стажування в комунікаційному відділі центру - це унікальна можливість для активних молодих людей, які хочуть розвинути свій творчий потенціал в сфері онлайн-комунікацій та цікавляться розвитком молодіжної політики у Львівській області. Команда молодіжного центру шукає стажерів на позиції контент-менеджерів, дизайнерів, відеомейкерів TikTok, youtube та інстаграм. Після успішного проходження стажування молоді люди отримають сертифікат та рекомендацію від Львівського обласного молодіжного центру, доступ до участі у різноманітних тренінгах, а також міжнародних проєктах, доступ до спільноти людей, які творять молодіжну політику у Львівській області та вагоме доповнення до свого портфоліо. Колектив Львівського обласного молодіжного центру забезпечить менторську підтримку під час стажування, а також комфортні умови роботи для стажерів, які будуть сприяти максимальному розвитку творчого потенціалу молоді Львівської області. “Ми шукаємо ініціативних та творчих людей, які хочуть писати пости для соціальних мереж, знімати креативні відео, створювати графічні дизайни або ж розробляти піар-стратегії. Стажери матимуть унікальну можливість мандрувати Львівщиною, зокрема, у межах проєкту “ІмпактБус”, знайомитися з місцевою молоддю та вивчати життя різних громад”, - зазначила комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Стажування триватиме з 22 лютого по 30 квітня 2022 року. Формат роботи поєднуватиме в собі офлайн і онлайн зустрічі. Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням: ttps://forms.gle/dvp8SgHSymtVYTXV9 Реєстрація триває до 09 лютого 2022 року (включно). Більше інформації про діяльність Львівського обласного молодіжного центру можна переглянути за посиланням: https://linktr.ee/lomc
Обласний молодіжний центр шукає ведучих подкастів
3 грудня 2021
Команда NEZABAROM шукає ведучих, які хочуть запустити свій подкаст та долучитися до створення мотиваційного контенту для молоді. Спробувати себе в цій ролі можуть молоді люди, які мають креативні ідеї подкасту, актуального для сучасної молоді. Запис буде відбуватися у студії з професійним обладнанням. Платформа молодіжних подкастів NEZABAROM – це проєкт Львівського обласного молодіжного центру, мета якого – розвиток україномовного подкастингу та створення мотивуючого, корисного контенту для молоді. Історія створення платформи розпочалася з освітнього проєкту #Хочу_на_радіо, який обласний молодіжний центр реалізовував в партнерстві з молодіжним радіо «GRAPE». Під час курсу учасники ознайомилися з роботою радіо та спробували себе в ролі ведучих. Після завершення проєкту виникла ідея об’єднатися та створити щось своє. На платформі публікуються подкасти про професії, саморозвиток, пізнання себе і світу, стосунки, баланс в житті. «Ми з нетерпінням чекаємо на нових людей в команду зі свіжими ідеями. Якщо ви горите бажанням творити аудіоконтент, готові до системної роботи в команді, і любите подкасти, тоді без вагань подавайтеся. Навіть якщо не маєте попереднього досвіду, головне – велика мотивація, ініціативність і відповідальність», – зазначає координаторка платформи “NЕZABAROM", комунікаційна менеджерка Львівського обласного молодіжного центру Катерина Воронова. Умови для участі у відборі: - Презентувати власну ідею подкасту на тему, яка буде актуальна для молодіжної аудиторії. - Записати пілотний епізод свого подкасту. Технічна якість запису не важлива, головне – це відтворити основну ідею та формат. - Бути готовим/ою створювати епізоди регулярно. Також важливо, аби ідея подкасту збігалася з місією платформи NEZABAROM та Львівський обласний молодіжний центр. Місія NEZABAROM – створювати мотиваційний, корисний і легкий для сприйняття контент для молоді. Місія Львівський обласний молодіжний центр – творити прогресивне середовище та сприяти реалізації потенціалу молоді. Для участі в відборі необхідно заповнити анкету за посиланням. Дедлайн подачі заявки – 12 грудня. За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном – 0997219250 (Катерина Воронова). Платформа молодіжних подкастів “NЕZABAROM" доступна в соціальних мережах. Підписатися на проєкт можна за посиланнями: Facebook Instagram Telegram
Львівський обласний молодіжний центр стане партнером міжнародної програми
15 вересня 2021
Представники Львівського обласного молодіжного центру взяли участь у навчальному візиті до Польщі на тему «Кроки на зустріч змістовній участі молоді». Проєкт спрямований на підтримку мобільності молодіжних працівників та підвищення їхніх професійних навичок заради покращення ефективності роботи з молоддю в Європі. У навчальному візиті у місто Закопане з 6 по 14 вересня брали участь також представники Вірменії, Естонії, Італії, Грузії, Молдови, Північної Македонії, Іспанії та Польщі. «Основна мета нашого навчального візиту – підвищення залученості молоді на регіональному рівні за допомогою інструментів неформальної освіти. Заняття відбувалися у форматі інтерактивних лекцій, дискусій, роботи в групах, симуляційних іграх, рефлексій та презентацій», – розповідає керівник Львівського обласного молодіжного центру Василь Шатрук. Під час презентацій успішних кейсів роботи з молоддю молодіжний центр презентував Молодіжний ImpactBus, який справив неабияке враження на учасників тренінгу. Працівники молодіжного центру напрацювали реалістичний план дій для Львівщини, перші кроки якого будуть втілені до 10-го листопада 2021 року. Молодіжний центр також стане партнером інших програм «Еразмусу» в країнах Європи у 2022 році, до участі в яких буде залучено молодь з різних громад Львівщини, адже центр отримав необхідну акредитацію для проведення проєктів з країнами Європейського Союзу та країнами-партнерами програми Еразмус+.
Англійською 24/7: для молоді Львівщини провели мовний табір з розвагами та майстер-класами
4 серпня 2021
Впродовж тижня молодь Львівщини мала можливість удосконалити розмовну англійську на таборі Summer C.a.s.t.l.e Camp 2021 за спеціальною методикою. Основне правило табору – розмовляти англійською 24/7, навіть під час обіду та у вільний час. Кожного дня кемпери мали можливість відвідувати два типи занять: "Level Booster" та майстер-класи. Заняття з "Level Booster" охоплювали роботу в групах різних мовних рівнів (початковий, середній, високий), і покращували володіння англійською через спілкування на різноманітні теми. Майстер-класи (театр, мистецтво, виступи перед публікою тощо) допомагали учасникам вивчити англійську в інтерактивній формі та розвивати нові уміння. А ввечері на таборувальників чекала розважальна програма - командні челенджі, дискотеки, ігри, пісні біля багаття з маршмелоу. Цього року в таборі взяли участь 27 молодих людей з Львівщини та інших областей України. Навчали англійської 10 викладачів, які мають звання «канслерів». Локацією табору став колишній замок в селі Отроків Хмельницької області. Саме від місця проведення походить і назва табору (castle – замок). Такий табір Львівський обласний молодіжний центр організував вже вчетверте. Загалом було проведено 3 Summer C.a.s.t.l.e Camps та 8 міні кестлкемпів, які відбувалися навесні та взимку. Засновником C.a.s.t.l.e Camp є волонтерка Корпусу Миру Кетрін Фітч, яка працювала у Львівському обласному молодіжному центрі з 2016 по 2019 року. За набором на нові табори слідкуйте за посиланням.
«Лідер» – це найкраще слово на Землі»: у Свіржі розпочався профільний табір для представників учнівського самоврядування
3 серпня 2021
Навчальні фільми, тренінги, дискусії, уроки англійської мови, ватра, змагання – ці та інші заходи передбачили у програмі проведення літньої профільної школи лідерів учнівського самоврядування Львівщини. Табір, у якому беруть участь майже сотня старшокласників, стартував у неділю. «Ми живемо у новому світі, де ключову роль відіграють ідеї. Якщо у вас будуть хороші ідеї, ресурси для їх реалізації завжди знайдуться. Ми, звісно, будемо допомагати вам реалізовувати ваші ідеї. Творіть нові проекти, аби у наступному бюджетному році, який формується у листопаді-грудні, були враховані ваші пропозиції. Ті, що, на вашу думку, є потрібним вам і вашим ровесникам під час навчального процесу. Звісно, це велика відповідальність, але це також і можливість створити щось ефективне. Ви повинні мати свій добрий парламент, який зможе впливати на рішення, що стосуються середньої освіти. Ваш голос має бути почутим», - закликав підлітків на урочистому відкритті табору директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. В рамках табору для представників учнівського самоврядування учасників поділять на групи, кожна з яких працюватиме над певним проектом. «Подібні табори роблять з окремо взятих індивідуумів монолітну команду. Впродовж цих днів на нас чекає багато навчання, відкриття нових площин для пізнання, але найважливіше, що на цій школі можна знайти, людей які йтимуть з вами впродовж років. Знайте, ці дні цінні не лише навчанням, а й можливістю зародження нової дружби, пошуком однодумців, новими ідеями, які допоможуть втілювати нові проекти», - зазначила координатор обласного учнівського парламенту Катерина-Анастасія Шевчук. До участі у таборі запросили по одному представнику учнівського самоврядування від територіальної громади, районного центру та парламенту Львова. «Для дітей підготували насичену навчальну програму, яка допоможе їм покращити свої знання і навички у різних галузях. Лектори та наставники розповідатимуть про маніпуляцію масами, політичну активність, формування громадської думки, практичну демократію. Також передбачені уроки ІТ для початківців, тренінги з teambuilding, медіаграмотності, написання проектів. Всі ці знання потрібні для оформлення та презентації своїх ідей, аби вони мали шанс на фінансування та втілення», - наголосив керівник "Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді" Святослав Опенько. Учасників табору поділять на групи, кожна з яких працюватиме над певним проектом. «Дуже цікаво взяти участь у цьому таборі, адже старші колеги багато розповідали про нього. Я вперше на таборі, надзвичайно подобається, що тут всі дуже ініціативні. Тут багато роботи в різних командах. Лідерство насправді є дуже різним. Можна взяти на себе всю ініціативу і все робити самому, а можна розподілити ролі і командно йти до мети. Це різне лідерство. Розкрити потенціал інших людей це теж відповідальність лідера. Розвивати отаке розумне лідерство вкрай важливо, адже командна робота в сучасному світі дає вищі результати», - поділилась учениця львівської гімназії «Престиж» Софія Жестокова. Табір триватиме впродовж п’яти днів, а наприкінці табору кожна команда презентуватиме свій проект і захищатиме його.
Для дітей Давидівської громади з багатодітних сімей влаштували активне дозвілля у таборі
2 серпня 2021
В передостанній день липня, 30 липня, у Давидівській громаді для дітей та підлітків, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей з багатодітних сімей та дітей воїнів АТО (ООС) влаштували одноденний табір «Сім джерел». Табір згуртував дітей та підлітків вразливих категорії з с. Давидів, с. Черепин, Винничківського, Старосільського, Миколаївського, Пасіки-Зубрицького старостинських округів та залучив їх до соціального життя громади. Учасники поринули у таємниче минуле лісу в с. Виннички, яке оповите безліччю старовинних містичних оповідей та легенд. Молодь ознайомилась із правилами поводження у лісі, навичками, які необхідні для походів. Учасники табору також отримали подарунки від відділу Національного олімпійського комітету України у Львівській області. Організатор заходу - КЗ «Центр надання соціальних послуг Давидівської сільської ради». Серед партнерів - департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, Головне управління національної соціальної сервісної служби у Львівській області, старости старостинських округів, відділ культури та інформаційної політики Давидівської сільської ради, КЗ «Інформаційно-ресурсний центр Давидівської сільської ради», відділення НОК України у Львівській області, розважальний проєкт «Солома шоу», Жіночий рух «За майбутнє».
Мобільний молодіжний центр відвідав Старосамбірську громаду
22 липня 2021
Учора, 21 липня, команда Львівського обласного молодіжного центру завітала до Старого Самбора. Тут ініціативна молодь, об’єднана у команду DreamTeam, власними зусиллями облаштувала вільний простір в одній з місцевих шкіл. У ньому проводять тренінги, планують та реалізовують різноманітні молодіжні проєкти. «Нам дали простір, а його облаштування вже було нашою справою. Самотужки привели його до ладу, побілили та розмалювали стіни. Взимку молодь ходила колядувати, а за заколядоване вирішили закупити сюди крісла. Ще маємо багато планів, сподіваємось, скоро вдасться їх реалізувати», – розповідає Наталія Васурчак, спеціалістка гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради, що працює з молоддю. Впродовж візиту до Старого Самбора команда Львівського обласного центру поділилась можливостями навчання за кордоном у межах програми «Erasmus», провела тренінг з генерації ідей. Разом з молодю пограли в активні та настільні ігри. Молодь поділилась найгострішими локальними проблемами, що її турбують, а над шляхами їх розв‘язання розмірковували разом. «Це наш другий виїзд у громади разом з мобільним молодіжним центром Львівщини. Перший був у Добросин. Тішить, що громади хочуть розвивати молодіжні ініціативи – наступного тижня плануємо виїзд ще у два населені пункти», – розповідає проєктний менеджер Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса. Нагадаємо, мобільний молодіжний центр Львівщини запустили 12 липня. Мобільний центр має на меті краще познайомитися з молоддю області, вивчити її потреби, а також зміцнити потенціал громад, які мають молодіжні простори та ради.
У Брюховичах стартував профільний табір для обдарованої молоді
5 липня 2021
До 8 липня триватиме школа-табір, яку організувала для школярів області Львівська обласна мала академія наук. У реколекційно-відпочинковому Центрі "Світлиця" відпочивають, а водночас і навчаються учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт, переможці ІІ етапу конкурсу та переможці обласних турнірів. «Подібні табори - це те, що точно треба розвивати. Це шанс для творчих і працьовитих дітей знайти себе в житті. З таких дітей починається держава. Наша відповідальність дати їм можливість свої таланти розвинути і реалізувати», - наголосив під час візиту у табір директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. Майже п’ять десятків дітей сформували у три групи, що працюють за напрямами: природничим, гуманітарним та технічним. Впродовж дня тривають лекції та практичні заняття, а ввечері передбачена відпочинкова програма. «На цьому таборі є багато подій, надзвичайно цікаві лекції, експерименти на сучасному обладнанні, обмін думками із ровесниками. По вечорах граємо під гітару, співаємо, розвантажуємось. Відверто кажучи, я думав що на мене тут чекає тільки навчання, передозування науки. Але насправді це чудове місце, де можна відпочивати з однолітками-однодумцями, що тебе розуміють з півслова. Впевнений, що я знайду тут додаткові можливості для реалізації своїх планів, якісь цікаві теми для майбутніх робіт. Викладачі тут неймовірні. Вони настільки відкриті до нас, готові «бавитись» з нами, пояснювати, тлумачити, я бачу їхнє бажання передати все те, що вони вміють та знають. Вони дивовижно справжні і відкриті», - розповів про свої враження від табору десятикласник Новояворівської ЗОШ I-III ступенів №2 Назарій Паньків. Заняття з учнями проводять викладачі ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка» та НЦ «Мала академія наук України». «Діти прагнуть отримати досвід. Нема таких, що хочуть «схалявити» чи десь відсидітись. Це діти, які реально прагнуть знань і жадно їх хапають з усіх можливих джерел. Ті, хто не має досвіду в тій чи іншій сфері, відкривають для себе нові галузі. На наших заняттях ми програмуємо, складаємо схеми. Починаємо з того, що вчимо збирати прості схеми, потім декілька модулів об’єднуємо у складну систему. Нам треба зрозуміти як побудувати алгоритм програми для того, щоб не було помилок. В результаті - отримати якийсь прилад, що вирішуватиме якусь наукову чи побутову проблематику», - розповів старший викладач кафедри електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій Львівської політехніки Олексій Ліске. На профільний табір запросили приїхати Лабораторію національного центру Малої академії наук. Вона є однією із найбільших лабораторій східної Європи, де для дітей створено умови для проведення експериментів. В рамках функціонування лабораторії є проекти, один з яких зараз реалізується на профільній школі. «Це проект «Відкрита освітня лабораторія». Ми беремо певного роду устаткування, яке відповідає практикумам із фізики, хімії, біології, мінералогії, і приїжджаємо на територіальні відділення. Ми привезли вимірювальні комплекси, цифрові мікроскопи. Діти захоплені, вони такого обладнання ще не бачили, в них горять очі. Учасники табору мають можливість виконувати свої практикуми в межах проекту під нашим керівництвом. Завдання лабораторії у тому, щоб молодь могла провести експериментальне дослідження, яке вони використовують у якихось конкурсних роботах, олімпіадах. Впродовж виконання цих завдань у дітей з’являються певні експериментальні навики, які їм потрібні для реалізації своїх задумів. Це і критичне мислення, і можливість опрацьовувати дані тощо. На жаль, у багатьох регіонах нема можливості зробити такі дослідження, бо нема устаткування», - розповів завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ» Ігор Чернецький. Цього літа лабораторія також помандрує в інші міста України. Запрошувати пересувну лабораторію можуть також навчальні заклади. Крім роботи в групах над створенням схем, експериментами та дослідженням в лабораторіях у програмі табору ігри, змагання, розваги, піші екскурсії, відвідини музеїв, астрономічної обсерваторії, метеостанції, археологічні розкопки. «Я була у багатьох відпочинкових таборах, але тут я зустріла однодумців. Вони мають різні профілі, різні зацікавлення, і для мене це великий плюс. Спілкуватись з однолітками, які горять бажаннями не погуляти, а написати наукову працю і дізнатись щось нове - це дійсно круто. Я вже отримала велике натхнення, повернувшись додому візьмусь до написання нової наукової робити із правознавства. Такі табори дають можливість отримати нові контакти. Зв’язки у сучасному суспільстві дуже важливі. Маю намір підтримувати контакт з усіма, кого я зустріла на цьому табору. Впевнена, що це майбутні генії, у яких велике наукове майбутнє», - акцентувала одинадцятикласниця Дрогобицького ліцею Анастасія Костюніна. Подібні табори Львівська академія наук проводить уже не вперше. Однак торік зібрати дітей на одній локації зашкодила епідситуація. «Організація профільних таборів - це хороша практика. На жаль, минулого літа наші обдаровані школярі були позбавлені такої можливості. Але їм потрібне спілкування, обмін думками, спільні розваги та командна робота. Впродовж цих 10 днів діти окрім всього іншого збирають матеріал для своїх майбутніх робіт. Такі школи проводимо давно. Це справді хороші табори, сподіваюсь, вони залишать у юних серцях теплі спогади на все життя», - наголосила директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук. Зазначимо, у червні Львівська обласна Мала академія наук провела профільні школи «Літо інтелекту». Серед напрямів цьогорічного «Літа інтелекту» передбачили профільні школи із філології, веб програмування, іноземних мов, природничу, історико-археологічну та географічну школу, а також "IT Camp" та "ПОЛІТЕХНІК Camp".