Шевченківський гай підготував виставку про Великдень

15 квітня 2019р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Уже четвертий рік поспіль фондосховище Музею відкриває запасники, щоб виставити найкращі експонати під гаслом «Великдень нас єднає». Фондова збірка Музею налічує 480 експонатів, які походять із сіл Жидачівщини, що на Львівщині, і частково зі сіл Івано-Франківського району.

Основну частину експонатів було зібрано у 1970-80-х рр. завдяки працівниці Музею Ользі Ільків – багатолітньому політв’язневі радянських таборів.

Загальну композицію доповнюють гончарні вироби – горщики, глечики, миски, цідильник, пасківник, бабник. Найчастіше побутовий посуд надходив до Жидачівщини з містечка Войнилова (Сільце). Він був полив’яний, скупо декорований темно-зеленими хвильками. Привозили високохудожні вироби і з містечок Миколаєва, Яворова. Миколаївський посуд вирізнявся поліхромним декором – прямими, хвилястими і комбінованими смугами на шийці і тулубі, а яворівські горщики були декоровані білими «галузками» на рудому тлі. 

Особливим акцентом виставки є одяг.  Справжнім раритетом виставки є весільне покривало «простирало». Ним обгортали наречених до шлюбу, а пізніше його накидала на себе молода мати підчас годування дитини. Весільний цикл, зазвичай, починався після Великодня, тому на виставці є й інші весільні атрибути – весільний вінок, виплетена з барвінку «доля» – гірлянда, яку вішали між або під хатніми образами. 

Виставка «Великдень на Жидачівщині» – це можливість ознайомитися зі своєрідною етнографічною «метрикою» краю з надзвичайно багатою традицією, в основі якої яскрава барва, несподіваний взір. 

Виставка триватиме до 6 травня 2019 року (Велика виставкова зала Музею, 10.00 – 17.00, у всі дні, крім понеділка і вівторка). 

Ключові слова:

виставкафонд

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook