Завтра на Львівщині відбудеться спортивне тестування до команди «Ігор Нескорених 2020» (+відео)
Триває відбір до української збірної, яка представить Україну на «Іграх Нескорених 2020» в Гаазі. Цьогоріч до збірної потрапить на 5 осіб більше, ніж минулого року, адже квота збільшилась з 15 до 20 учасників. Про це інформують в управлінні фізичної культури та спорту Львівської ОДА.
Спортивне тестування у Львові відбудеться вже завтра, 13 липня, на території Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України (вул. Клепарівська, 39-А).
Учасники відбору спробують свої сили у 6 адаптивних видах спорту: легка атлетика (біг, стрибки в довжину, штовхання ядра, легка атлетика на візках), плавання, стрільба з лука, веслування на тренажері, пауерліфинг та велосипедний спорт (в тому числі велосипедний спорт на візках).
Нагадаємо, що «Ігри Нескорених 2020» відбудуться 9-16 травня 2020 року в Гаазі (Нідерланди).
Взяти участь у тестуванні можуть усі ветерани та чинні військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час, або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій АТОООС або в ході миротворчих операцій за участі України з 1991 року.
Новини за темою
Максим Козицький відзначив грошовими винагородами учасників «Ігор Нескорених» зі Львівщини
28 квітня 2022
Сьогодні, 28 квітня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з ветеранами Львівщини, які взяли участь в Invictus Games The Hague 2020 у Нідерландах, їхніми тренерами та членами сімей. Це міжнародні змагання серед ветеранів, які отримали поранення внаслідок бойових дій. Українські спортсмени вибороли на змаганнях 16 медалей: по 5 золотих та срібних і 6 бронзових. Троє спортсменів виграли по дві медалі, двоє з них є представниками Львівщини. Майор Збройних сил України, викладач Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Віктор Легкодух здобув «золото» у штовханні ядра та «срібло» у веслуванні, а ветеран Національної гвардії Ігор Галушка перше й друге місце виборов у двох видах веслування. На церемонію нагородження Ігор Галушка вийшов з українським прапором з написом «Save Mariupol». Місто захищають побратими Ігоря з полку «Азов». Ігор розповів, що попри відсутність сил після змагань, для нього було надзвичайно важливо підняти прапор із закликом нескорених воїнів, які в оточенні захищають українську землю і завдяки мужності та силі яких він може боротися на змаганнях. «Срібло» для України у стрільбі з лука у команді вибороли полковник Національної Гвардії України, офіцер оперативного штабу Західного територіального управління НГУ Дмитро Афанасьєв та Сергій Калитюк, ветеран ЗСУ. Тренувала спортсменів львів’янка Леся Шах. Відтак, усі представники Львівщини повернулися додому з медалями. Сьогодні на зустрічі з начальником Львівської ОВА розповіли, що всюди, де вони були, відчували підтримку України. За медалі на змаганнях спортсмени отримали грошові винагороди у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА, номіналом 30 та 40 тисяч гривень. «Величезне дякую вам за те, що робите для держави. За те, що демонструєте силу духу українського воїна, силу духу України. Дякую вам за перемоги на фронті, а також за перемоги на міжнародній спортивній арені. Ви вкотре демонструєте світу, що Україна – незламна, сильна та вільна держава», – зазначив Максим Козицький. На жаль, радість від перемоги з командою сьогодні не може розділити тренер зі стрільби з лука зі Львова Дмитро Сидорук, який загинув на початку квітня, виконуючи бойове завдання на Луганщині, та учасниця збірної України Юлія Паєвська, більш відома як Тайра – парамедик, засновниця і лідер медично-евакуаційного добровольчого підрозділу «Ангели Тайри», яка зараз перебуває у полоні. Відтак, присутні проговорили ідею проведення, при можливості, цьогоріч меморіальних змагань пам’яті Дмитра Сидорука.
Львів’янин Ігор Галушка здобув золото на «Іграх Нескорених» та закликав зберегти місто Маріуполь
20 квітня 2022
Львів’янин Ігор Галушка виборов золоту медаль у веслуванні на тренажері під час Міжнародних спортивних змагань «Ігри Нескорених». Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Коли хлопець стояв на п’єдесталі, він підняв прапор України із надписом «Save Mariupol» та прапор «Азову». «Мої побратими зараз воюють в Маріуполі в оточенні, без достатньої кількості провізії та боєприпасів. Вони захищають українську землю там і саме завдяки їхній мужності та силі я можу боротися тут! Вони дають мені силу!», – сказав Ігор Галушка. Ігор Галушка встиг пройти Майдан та 3 роки війни. З вересня 2014-го до квітня 2017 року в складі полку «Азов» він брав участь в боях за Мар’їнку, Широкине, Водяне, Талаківку, Лебединське та Павлопіль. Отримав наскрізне кульове поранення в голову, надаючи першу домедичну допомогу на позиції підрозділу в селі Мар’їнка. Коли після операції видужував у лікарні Мечникова у Дніпрі, вперше дізнався про «Ігри Нескорених». Нагадаємо, що «Ігри Нескорених» - це міжнародні змагання, у яких борються за перемогу у кількох дисциплінах військовослужбовці, що отримали поранення у зоні бойових дій. У випадку України - це ветерани російсько-української війни.
Представник Львівщини Віктор Легкодух виборов другу медаль на «Іграх Нескорених»
20 квітня 2022
Представник Львівщини Віктор Легкодух виборов другу медаль на «Іграх Нескорених» - здобув «срібло» у греблі на тренажері. З результатом у 807 метрів Віктор перевершив свій найкращий результат на 3 метри. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У скарбничці львів’янина на «Іграх Нескорених» уже є «золото» у штовханні ядра. Віктор пішов захищати Україну у перші дні російської агресії навесні 2014-го. Пів року воював у найгарячіших точках на сході України. У серпні 2014 року отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет. Після тривалої реабілітації почав посилено займатися спортом. Йому вдалося здолати на візку Лондонський марафон. "Пишаємось! Вболіваємо за усіх ветеранів та ветеранок АТО/ООС, які зараз у Нідерландах представлять Україну на міжнародних змаганнях серед військових. Участь у змаганнях беруть військові, які отримали травми під час виконання службових обов'язків. Нація сильних та сміливих! Далі буде!", - зазначив Максим Козицький. Нагадаємо, ветерани Львівщини Сергій Калитюк та Дмитро Афанасьєв у команді з представником Кривого Рогу Василем Стуженком вибороли срібло у стрільбі з луку на «Іграх Нескорених» у Гаазі.
Львів’янин Віктор Легкодух на «Іграх Нескорених» виборов «золото» у штовханні ядра
18 квітня 2022
Львів’янин Віктор Легкодух на «Іграх Нескорених» виборов «золото» для України у штовханні ядра. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Нагадаю, Віктор пішов захищати Україну у перші дні російської агресії навесні 2014-го. Пів року воював у найгарячіших точках на сході України. У серпні 2014 року отримав важке вогнепальне мінно-вибухове поранення у хребет, після нього був довгий період лікування і реабілітації. Не дав занепасти духом спорт. Щодня Віктор попри біль і перешкоди займався силовими вправами. Тепер спортсмен здобуває перемоги на візку – раніше він став фінішером Лондонського марафону. Дистанцію у 42 кілометри Віктор здолав за 5 годин 51 хвилину. Так тримати! Переможемо на всіх фронтах!», - зазначив Максим Козицький. Окрім того, сьогодні в управлінні молод і спорту Львівської ОВА повідомили, що ветерани Львівщини Сергій Калитюк та Дмитро Афанасьєв у команді з представником Кривого Рогу Василем Стуженком вибороли срібло у стрільбі з луку. Ігри Нескорених (Invictus Games) - міжнародні спортивні змагання у паралімпійському стилі, які заснував принц Гаррі, герцог Сассекський. В Іграх беруть участь поранені військовослужбовці та пов'язані з ними ветерани. Перші змагання відбулися у 2014 році.
Ветерани Нацгвардії та Збройних Сил: міжнародні спортивні змагання Ігри Нескорених представлятимуть учасники з Львівщини
16 квітня 2022
Від сьогодні стартували міжнародні спортивні змагання Invictus Games або ж Ігри Нескорених. Цьогоріч учасниками стануть військовослужбовці, які отримали поранення в зоні АТО/ООС. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Змагання триватимуть до 22 квітня. Українську команду представлять також учасники з Львівщини. «Весь світ вкотре побачить силу й міць наших воїнів! Ми боремось на усіх фронтах. Від сьогодні і до 22 квітня наші військовослужбовці та ветерани з різних країн, які отримали поранення чи травми під час виконання службових обов'язків братимуть участь у міжнародних спортивних змаганнях. Силу й міць українського народу цього разу покажуть і четверо представників Львівщини», - зазначив Максим Козицький. Отож, учасниками змагань стануть ветерани Національної Гвардії України Дмитро Афанасьєв та Ігор Галушка, ветерани Збройних сил України Сергій Калитюк та Віктор Легкодух. До слова, Ігри Нескорених не проводили уже два роки через пандемію. А делегація була сформована ще до поширення COVID-19. Львівщину мав представляти ще один учасник – Дмитро Сидорук, срібний призер Ігор Нескорених 2017 року, які відбувалися у Торонто. У 2014 році він одним із перших пішов захищати Україну. Після важкого поранення під луганським аеропортом провів 10 діб у реанімації. Пережив 12 складних операцій. «Дмитро загинув у повномасштабній війні рф проти України 10 днів тому. Вічна пам'ять! Бажаю хлопцям та дівчатам з України перемог, якими б Дмитро та інші наші Герої пишалися! Вболіваємо!», - додав очільник ОВА.
Четверо ветеранів Львівщини змагатимуться на «Іграх Нескорених»
14 квітня 2022
Українська національна збірна поїде на «Ігри Нескорених» у Гаагу. Змагання розпочнуться у суботу, 16 квітня. Це міжнародні спортивні змагання для військовослужбовців і ветеранів, що отримали травми під час виконання службових обов'язків. Участь у змаганнях беруть команди від країн-членів НАТО, а також стратегічні партнери Альянсу. Україну на змаганнях представлятиме команда, сформована для участі у 2020 році. Тоді змагання відклали через пандемію коронавірусу. До складу національної збірної, що представлятиме Україну на міжнародних змаганнях у Гаазі, входять четверо спортсменів Львівщини: Віктор Легкодух, Сергій Калитюк, Ігор Галушка та Дмитро Афанасьєв. На жаль, до Гааги вже не поїде львів’янин, тренер команди зі стрільби з лука Дмитро Сидорук, який дев‘ять днів тому віддав життя за Україну. «Участь у цих змаганнях сьогодні не менш важлива, ніж раніше. Адже це стане своєрідним нагадування світу, що війна в Україні почалась не 24 лютого – наша країна розпочала боротьбу ще понад вісім років тому. Ми тримались тоді і тримаємось сьогодні. Ми заслуговуємо на найпотужнішу підтримку від світової спільноти», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як. Загалом участь у змаганнях візьмуть 20 українських військових і ветеранів, які продемонструють свою силу волі та боротимуться за перемогу у 8 видах спорту, зокрема, у плаванні, бігу, штовханні ядра, стрільби з лука, баскетболі на візках. Крім України, участь в Іграх братимуть ще 19 країн.
«Місяць цифрової трансформації»: запрошуємо активних громадян перевірити рівень знань цифрових навичок
5 листопада 2021
Міністерство цифрової трансформації здійснює широкомасштабну інформаційну кампанію «Місяць цифрової грамотності», що триватиме з 1 по 30 листопада 2021 року. Ця ініціатива реалізується в межах проєкту «Дія. Цифрова освіта». Запрошуємо активних громадян перевірити власний рівень володіння цифровими навичками упродовж цього місяця за посиланням. Тестування передбачає перевірку базових знань і навичок із цифрової грамотності в шести сферах: Основи комп’ютерної грамотності. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними. Створення цифрового контенту. Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві. Безпека в цифровому середовищі. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя в цифровому суспільстві. Кожна із цих сфер знань охоплює 5 цифрових компетентностей. Загалом оцінюються 30 цифрових компетентностей. Інформацію про активності в межах Місяця цифрової грамотності можна буде відстежувати в соцмережах за хештегом #DigitalMonth.
Ветерани Львівщини можуть пройти відбір до національної збірної на Ігри Воїнів у США
15 березня 2021
Цьогоріч з 12 по 22 вересня в Орландо, штат Флорида, у США відбудуться міжнародні мультиспортивні змагання Warrior Games (Ігри Воїнів). Це адаптивні змагання для військовослужбовців та ветеранів, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки. У 2021 році участь у змаганнях візьме й команда ветеранів України. У Мінветеранів зазначають, що до програми Ігор Воїнів входять 12 видів спорту: стрільба з лука, гольф, кульова стрільба, легка атлетика (біг та метання), велоспорт, плавання, веслування на тренажерах, баскетбол на візках, регбі на візках, пауерліфтинг і волейбол сидячи. До складу української команди увійдуть представники Національної збірної України Ігор Нескорених, а також ветерани та ветеранки, які пройдуть національний відбір. Потрапити до збірної України та виступити на Warrior Games 2021 матимуть можливість ветерани та діючі військовослужбовці, які отримали поранення, були травмовані чи захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій ООС або в ході миротворчих операцій за участю України з 1991 року. Усього до США поїдуть 40 українських військовослужбовців. «Включення України до Warrior Games сприятиме розширенню можливостей спортивної реабілітації українських ветеранів та військовослужбовців вже у 2021 році, що особливо актуально в умовах пандемії та масового переносу заходів, в тому числі Ігор Нескорених у Гаазі, на 2022 рік. На відміну від Invictus Games, які відбуваються що два роки, Warrior Games відбуваються щороку, що даватиме ще більше можливостей нашій організаційній команді мобілізувати ветеранську спільноту навколо спорту та тієї реабілітаційної сили, яку має спортивна активність», – зазначає Оксана Горбач, координатор Invictus Games та Warrior Games в Україні. Відбір кандидатів на участь у Warrior Games пройде в межах національних змагань, що відбудуться в середині травня 2021 року в Києві. Відбір здійснюватиметься за комплексною системою оцінки, яка була розроблена БФ «Повернись живим», та включатиме різні фактори, в тому числі спортивний результат, реабілітаційний ефект від участі у змаганнях, мотивація та інші. Реєстрація на відбіркові змагання триватиме з 22 березня по 30 квітня 2021 – більше інформації буде публікуватись на офіційній сторінці Warrior Games in Ukraine.
Як підготуватися до ПРЛ-тестування: поради від Центру громадського здоров'я
21 січня 2021
ПЛР-дослідження показує наявність або відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу, що підтверджує чи спростовує наявність у людини коронавірусної інфекції. Матеріал для дослідження відбирають медичні працівники або представники мобільних медичних бригад. Вони обов’язково повинні бути у засобах індивідуального захисту. Хто повинен пройти тест на полімеразну ланцюгову реакцію? Люди з ознаками тяжкого гострого респіраторного синдрому та інших гострих респіраторних вірусних захворювань; пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого імовірного випадку захворювання на СOVID-19 та пневмонії; ті, в кого ІФА-тест показав позитивний результат імуноглабулінів типу A,M,G; контактні особи, симптоми яких не виключають проявів СOVID-19; контактні особи з групи ризику. Саме цим мають керуватися лікарі, приймаючи рішення про ПЛР-тестування пацієнта Центр громадського здоров'я України інформує, як підготуватися до ПЛР-тестування. Як зазначають у Центрі, здавати ПЛР-тест найкраще вранці, одразу після нічного сну. З 6 годин до процедури НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ: вживати лікарські засоби для зрошення ротоглотки; використовувати препарати для розсмоктування. За 3-4 години також НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬ: жувати гумку, цукерки; чистити зуби, полоскати горло або рот; їсти чи пити; курити. Львівська обласна державна адміністрація закликає мешканців області дотримуватися карантинних обмежень та дбати про власне здоров'я. Нагадаємо, за попередню добу в області провели 1132 дослідження на коронавірус, з них - 337 позитивних. За увесь час COVID-19 підтверджено у 68224 осіб. Померло 1996 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 56692 осіб. Христина Дмитрик
До уваги випускників: у ЗНО 2021 року внесли кілька змін
25 листопада 2020
У цьогорічному ЗНО, відповідно до наказу Міністерства освіти та науки України, є певні відмінності із попередніми роками. Для участі у ЗНО можна буде обирати п’ять предметів. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. Для отримання документа про повну загальну середню освіту треба обрати 4 предмети. І ці предмети є чітко визначені. Українська мова, математика – обов’язкові, третій предмет на вибір – історія України чи іноземна мова, і четвертий – на вибір учасника із того переліку з 11 предметів, які пропонує український центр оцінювання якості освіти. «Що обирати – вирішує кожен індивідуально, адже кожен знає, що саме потрібно для вступу. В умовах прийому прописано обов’язковими три предмети, які визначили у Міністерстві освіти і науки. Відповідно до умов прийому, кожен заклад вищої освіти повинен прийняти свої правила прийому і в цих правилах визначити, які предмети потрібні на ту чи іншу спеціальність», - розповіла Лариса Середяк. Ще одна особливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року: вперше окремим предметом винесли українську мову. Учасники можуть обрати «українську мову» або «українську мову і літературу». Це різні предмети цього року. Окрім того, математика у 2021 році вперше є обов’язковою для випускників шкіл для отримання атестату. «Випускники шкіл, студенти училищ та коледжів повинні знати про новий формат ЗНО, який на них очікує. У січні почнеться реєстрація на пробне тестування, а з лютого – на основне. Формат реєстрації - такий, як минулого року: через заклади освіти формують списки і надсилають у центр оцінювання якості освіти. Формат проведення тестувань ми прораховуємо зараз у різних варіантах. Все залежить від епідситуації та кількості хворих. Але точно можна сказати одне – ЗНО буде обов’язковим для вступу», - зазначила керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. У 2021 році дійсними для вступу у вищі навчальні заклади будуть сертифікати за 2018, 2019, 2020 та 2021 роки. Як і торік, всі завдання, за замовленням учасників, буде перекладено на шість мов: польську, російську, угорську, молдавську, кримськотатарську та румунську. Прес-служба ОДА
Мешканців області закликають зробити тест на гепатит та ВІЛ
20 листопада 2020
В Україні стартував Європейський тиждень тестування. З 20 по 27 листопада Львівський обласний центр громадського здоров’я закликає мешканців області протестуватися на вірусний гепатит С та ВІЛ. Близько 1 мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тисяч — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Так, за 9 місяців 2020 року у Львівській області зафіксовано 54 випадки захворювання на гострий гепатит В і 21 — на гострий гепатит С. Відповідно за цей же період 2020 року хронічний гепатит В виявлено у 29 осіб, хронічний гепатит С — у 172. «Не менш важливою проблемою є його профілактика. Найбільше гепатит загрожує дітям до 1 року. Саме в цьому віці 90% вірогідності, що гепатит В стане хронічною хворобою. Ризик знижується, коли дитина стає старшою. В 30-50% дітей, інфіковані віком від 1-6 років, розвивається хронічний гепатит. У 20-30% людей, інфікованих в дитинстві, в подальшому розвивається цироз та рак печінки, тому ВООЗ рекомендує якнайшвидше вакцинувати новонароджених дітей, впродовж 24 годин після народження», — пояснила директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар'яна Служинська. Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування. Наразі ВІЛ вилікувати повністю неможливо. Натомість сучасна АРВ-терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. Призначення сучасного лікування дозволяє повністю позбутися гепатиту С за 3-6 місяців. В рамках Європейського тижня тестування, 24-25 листопада 2020 року Львівський обласний центр громадського здоров’я у співпраці з Благодійним Фондом "Салюс" організовує безкоштовне тестування мешканців Львівщини на вірусний гепатит С та ВІЛ, що відбуватиметься у мобільній амбулаторії БФ «Салюс»: - 24 листопада — на території Новороздільської міської лікарні (м. Новий Розділ, вул. Володимира Винниченка, 37) з 13.00 до 15.00; - 25 листопада — на території Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червоноград (м. Червоноград, вулиця Івасюка, 8) з 13.00 до 15.00. Аби пройти тест на ВІЛ та гепатит С зверніться до свого сімейного лікаря. Подбайте про своє здоров’я — пройдіть тест!
Триває реєстрація на національні “Ігри Нескорених”
28 жовтня 2020
Організаційний комітет Ігор Нескорених в Україні оголосив про початок перших онлайн змагань для поранених військовослужбовців та ветеранів – «Ігри Нескорених 2.0». У зв’язку із карантинними обмеженнями, викликаними пандемією COVID-19 проведення змагань в звичному форматі в 2020 році неможливо. Ігри Нескорених 2.0 ONLINE – це новітній формат мультиспортивних змагань для поранених військовослужбовців та ветеранів. Формат онлайн-змагань передбачає, що змагальна боротьба відбувається віртуально, кожен учасник самостійно обирає місце, де саме буде проходити його виступ чи підхід до снаряду. Все, що потрібно для участі – бажання змагатися та засоби цифрової фіксації результату. Змагання Ігор Нескорених 2:0 ONLINE будуть відбуватись у шести видах спорту: легка атлетика, пауерліфтинг, стрільба з лука, плавання, веслування на тренажері, велоспорт. Реєстрація учасників Ігор Нескорених 2.0. ONLINE триває до 31 жовтня 2020 року за посиланням. Безпосередньо віртуальні змагання пройдуть з 31 жовтня до 22 листопада 2020 року. 6 грудня 2020 року у прямому ефірі на соціальних платформах Invictus Games Team Ukraine у Фейсбуці та YouTube будуть офіційно оголошені результати та нагороджені переможці у кожній дисципліні перших в Україні Ігор Нескорених 2.0. ONLINE. Медалі будуть розіслані усім учасниками змагань. «Це дійство не матиме аналогів в Україні та світі, і об’єднає в собі торжество незламного духу українських воїнів, представлення найкращих спортивних досягнень та унікальне єднання людей, чиї персональні історії реабілітації та соціальної адаптації стають моделями для наслідування та мотивуючими прикладами для інших», - зауважують організатори. Нагадаємо, до складу національної збірної, що представлятиме Україну на міжнародних змаганнях у Гаазі, входять 4 спортсменів Львівщини: Віктор Легкодух, Сергій Калитюк, Ігор Галушка та Дмитро Афанасьєв. Тренером, відповідальним за підготовку лучників у складі національної збірної команди України, призначений львів’янин Дмитро Сидорук.