У Львівській ОДА відбулось засідання робочої групи щодо впровадження електронної черги на пункті пропуску “Краковець-Корчова”
6 вересня 2019р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
5 вересня у Львівській ОДА відбулось засідання робочої групи з питань впровадження електронної черги на міжнародному автомобільному пункті пропуску “Краковець-Корчова”.
У межах засідання старший віцепрезидент по технологіях компанії “SoftServe” Дмитро Іванов презентував попередній алгоритм роботи системи “Е-черга” та її технічні особливості.
Зокрема, він наголосив, що від компанії буде прикріплений менеджер, який комунікуватиме з Львівською облдержадміністрацією та усіма дотичними до впровадження електронної черги службами.
Також Дмитро Іванов зазначив, що для початку варто впровадити електронну чергу для представників бізнесу та туристів, які подорожують невеликими групами.
За його словами, компанія “SoftServe” зараз працює на безкоштовній основі і готова надати технічне обладнання.
Під час засідання учасники робочої групи наголосили також на важливості ведення перемовин із польською стороною.
Окрім того, розглянули правовий аспект введення системи “Е-черга” на платній основі.
Відтак, за підсумками засідання наголосили, що кожна із долучених служб повинна визначити свого представника для подальшої співпраці із компанією “SoftServe”.
Новини за темою
В Уряді створили робочу групу для захисту українських громадян, які виїхали за кордон через війну
11 квітня 2022
У суботу на засіданні Уряду схвалили постанову про утворення робочої групи щодо захисту прав і свобод громадян України, які перебувають на території держав-членів ЄС та інших держав як тимчасово переміщені особи. Співголовами робочої групи визначили Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину та Міністра соціальної політики Марину Лазебну. «Разом з Європейською Комісією працюємо над тим, щоб у нас була спільна політика щодо підтримки та захисту українських переселенців. Чимало з них були змушені рятуватись від війни, не маючи речей першої необхідності і джерел до існування. Вони потребують консульської та гуманітарної підтримки, забезпечення житлом, вирішення всього комплексу питань, пов'язаних із соціальним захистом, доступом до медицини, освіти, а також можливості працевлаштування. Важливо, щоб наші громадяни відчували, що Україна з ними і дбає про них», – зазначила Ольга Стефанішина. Серед завдань робочої групи: використання застосунку «Дія» у процесі здійснення соціальних, компенсаційних та інших виплат; скасування плати за роумінг при використанні мобільного зв'язку за кордоном; забезпечення цифрового консульського обліку громадян під час перебування за кордоном; надання освітніх послуг українською мовою; посилення механізмів захисту від торгівлі людьми; створення можливостей, щоб громадяни за межами України могли отримати або підтвердити всю необхідну документацію; налагодження співпраці між правоохоронцями, органами соціального захисту та міграції України з відповідними органами у державах-членах ЄС; сприяння швидкому визнанню професійних кваліфікацій та вирішення інших питань. «З перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну ми вирішували невідкладні питання: спростили виїзд українців за кордон у безпечні місця, забезпечили, щоб в країнах, куди вони перемістились, їхні права були захищені та надавалась максимальна допомога. Особливу увагу приділили захисту прав дітей з вразливих категорій, людей з інвалідністю. Тепер настав час для довгострокової транскордонної політики з ЄС щодо захисту прав українців у державах-членах та програми репатріації до України після стабілізації ситуації», – сказала Марина Лазебна.
В області провели перше засідання міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів
8 квітня 2022
Сьогодні відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи завдання якої здійснення на території Львівської області заходів спрямованих на виявлення об'єктів права власності країни агресора – російської федерації та її резидентів. Робочу групу створили наказом начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького 5 квітня. Дещо пізніше її склад доповнили. Так, сьогодні сюди входять представники від Бюро економічної безпеки, Львівської регіональної митниці, регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська Залізниця», Головного управління Нацполіції у Львівській області, Львівського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки, Західного міжрегіонального територіального управління АРМА з місцезнаходженням у Львові, Територіального управління Державного Бюро розслідувань, розташованого у Львові, Управління Служби безпеки України у Львівській області, Львівської обласної прокуратури, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), Управління патрульної поліції у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області. Усі дотичні служби працюватимуть над виявленням і пошуком майна росії та її резидентів. Як зазначили під час засідання, частина учасників групи вже має певні напрацювання та прийняті рішення в цьому напрямку. «Будемо діяти виключно в межах чинного законодавства. Оскільки рішення про примусове вилучення приймає саме Рада національної безпеки і оборони України, яке вводиться в дію указом Президента України, наше спільне завдання виявити, забезпечити унеможливлення відчуження, вилучення, або вивезення майна за межі території України і скерувати відповідне подання в РНБО»,- зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Наступне засідання обласної міжвідомчої робочої групи з виявлення майна росії та її резидентів запланували провести наступного тижня. Нагадаємо, що 3 березня Верховна Рада України дозволила націоналізувати російське майно в Україні. Так, на терміновому засіданні парламент ухвалив закон про примусове вилучення в Україні об'єктів, що належать Росії, російським компаніям і громадянам Росії. Рішення про конфіскацію ухвалюватиме РНБО.
Максим Козицький звернувся до мешканців Львівщини з проханням не скуповувати масово продукти і ліки
2 березня 2022
На рівні Офісу Президента та Уряду сьогодні створили робочу групу, до якої увійшли представники кожного регіону, а також власники чи керівники торгових та аптечних мереж. Їхнє завдання – забезпечити продуктами і ліками кожну область України. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у Facebook. «Зважаючи на це, звертаюся до усіх жителів Львівщини, не скуповуйте масово ці товари, так ви створюєте штучний ажіотаж», - наголосив начальник військової адміністрації. Також він додав, що амбулаторна, стаціонарна допомога жителям Львівщини у закладах комунальної форми власності надається у повному обсязі, а наказу про обмеження роботи медичних працівників не було. «Наші лікарні готові реагувати на всі надзвичайні ситуації», - додав Максим Козицький. Він повідомив зокрема, що стан усіх бійців, які перебувають зараз на лікуванні у Військовому госпіталі на Личаківській, – середньої важкості і всі вони отримують відповідне лікування, медики мають все необхідне для надання допомоги. «Потреби у ліках, як і в крові для поранених, – в області зараз нема. Та маємо бути максимально мобілізованими, бо ситуація може змінюватися, тому слідкуйте за офіційними повідомленнями про ці потреби», - зазначив Максим Козицький.
У ЛОДА формують робочу групу щодо роз’яснення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту
25 жовтня 2021
При Львівській облдержадміністрації формується міжвідомча робоча група щодо проведення роз’яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області. До участі запрошують представників організацій громадянського суспільства. Як зазначають у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської облдержадміністрації, до складу робочої групи входитимуть представники: - органів місцевого самоврядування; - виконавчої влади; - правоохоронних органів; - громадськості. Для того аби взяти участь у роботі міжвідомчої робочої групи необхідно до 1 листопада 2021 року заповнити електронну форму за посиланням. Додамо, що міжвідомча робоча група формується відповідно до рішень Львівської обласної ради від 18 вересня 2018 року № 745 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області» та від 7 жовтня 2021 року № 228 «Про інформацію Львівської обласної державної адміністрації щодо виконання рішення обласної ради від 18 вересня 2018 року «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області»».
Легалізація праці в області: в ЛОДА заслухали керівників підприємств Золочівського району
4 вересня 2021
За результатами засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення керівникам підприємств Золочівського району рекомендували вжити дієві заходи щодо недопущення порушення трудового законодавства. Чергове засідання робочої групи у Львівській ОДА провели за участі керівників підприємств, установ, організацій Золочівського району, які допустили порушення трудового законодавства щодо нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче або на рівні законодавчо встановленого мінімального розміру. «Легалізація заробітної плати та зайнятості населення є загальною проблемою, яку слід вирішувати спільно. Адже нелегальна зарплата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджету, державних соціальних фондів тощо. Її виплата без сплати встановлених податків i зборів є грубим порушенням законів України, що підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність», - наголосив заступник директора департаменту економічної політики ЛОДА Орест Гринів. Нагадаємо, що обласну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створили з метою виявлення прихованої зайнятості, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників в області розпорядженням голови облдержадміністрації.
Відбулось засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення
15 липня 2021
Сьогодні, 15 липня під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулось засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА. У засіданні взяли участь члени робочої групи - представники територіальних органів виконавчої влади та голови районних державних адміністрацій. Про проведену роботу щодо дотримання суб’єктами господарювання соціальних стандартів в частині виплати заробітної плати та зайнятості населення доповіли представники Головного управління ДПС у Львівській області, Головного управління Держпраці у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та Львівського обласного центру зайнятості. На засіданні обласної робочої групи директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда презентував Алгоритм проведення районних робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Керівник департаменту наголосив на порядку проведення зустрічей з бюджетоутворюючими суб’єктами підприємницької діяльності: - проведення аналізу діяльності суб’єкта господарювання за підсумком попереднього періоду; - проведення аналізу діяльності суб’єкта господарювання за підсумком звітного періоду; - формування аналітичної довідки за підсумком проведеного аналізу. Пошук «зон ризику» діяльності суб’єкта підприємництва; - наведення аргументів за підсумками проведеного аналізу; - проведення чергового аналізу за підсумками наступного звітного періоду. Підсумовуючи засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, голова робочої групи Андрій Годик дав доручення всім членам обласної робочої групи представникам територіальних органів виконавчої влади та головам районних державних адміністрацій провести широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо негативних наслідків отримання зарплати в «конвертах». Додамо, що обласну робочу групу з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створили з метою виявлення прихованої зайнятості, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників в області розпорядженням голови облдержадміністрації.
В області розпочали роботу над створенням Програми національно-патріотичного виховання
27 квітня 2021
При департаменті освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації створили робочу групу для розробки пропозицій до проекту Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Обласну цільову програму будуватимуть на основі Державної стратегії 2020 - 2025 років. До робочої групи увійшли представники різних галузей, які зможуть охопити якнайбільше аспектів громадсько-патріотичного, військово-патріотичного та духовно-морального виховання. «До складу робочої групи увійшли досвідчені люди. За кожним з них стоїть певний досвід. Коли ці люди об’єднаються та разом почнуть міркувати над пропозиціями до Програми, вони зможуть сформувати гідні та змістовні ідеї, на основі якої вдасться створити Програму національно-патріотичного виховання», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. У проєкті Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді планують передбачити учнівські стипендії у школах, де навчалися Герої Небесної Сотні. «Певні напрацювання у цьому питанні вже є. У школах Стрия, Яворівського району та кількох територіальних громад такі премії для учнів уже започатковано. Львівщина має понад двадцять Героїв, які віддали свої життя під час Революції Гідності, тому такі премії мають бути в усіх тих школах, де вчились наші Герої», - зазначила головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи Лідія Ільків. Робоча група збереться уже найближчим часом.
«Електронний сервіс е-Садок відповідає запиту батьків та освітніх закладів», - Олег Паска
1 березня 2021
Алгоритм зарахування дітей до садочків обговорили учора із керівниками органів управління освітою територіальних громад. До постанови Кабінету Міністрів у частині «Прийом заяв про зарахування дітей до закладів дошкільної освіти» 27 січня цього року внесли зміни. Відтак, прийом дітей можуть здійснювати з використанням системи електронної реєстрації, запровадженної згідно з рішенням відповідного засновника закладів дошкільної освіти. «Територіальні громади можуть, за необхідності, створювати свою електронну чергу для зарахування дітей в ЗДО. Ми пропонуємо громадам спільно використовувати сервіс, який вже створений і успішно працює. У коректне функціонування сервісу е-Садок вкладено багато коштів та зусиль. Наш електронний сервіс вийшов на рівень, який відповідає запиту батьків і закладів», - наголосив під час наради директор департаменту Олег Паска. Створення у кожній громаді власної електронної черги спричинить нерозуміння батьків та плутанину у реєстрації. «Громадськість поінформована про е-Садок, ми розуміємо що сервіс працює добре. Вагомих зауважень щодо його роботи нема. Зараз необхідно попрацювати над внесенням змін щодо нового адміністративного поділу. Однак, щоб розпочати роботу по внесенню змін, має бути перспективне бачення в необхідності сервісу е-Садок для громад», - зазначила головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої освіти Леся Ковалишин. Якщо територіальна громада не має бажання чи ресурсів долучатись до такого сервісу, вона може сама розробити подібні сервіси. Визначитись із цим питанням громади мають до початку квітня. «е-Садок знаходиться на тому етапі, що всі дані будуть переміщені на сервер департаменту. Це дозволить зменшити витрати на його утримання для громад. Однак юридичні і фінансові питання треба врегулювати з кожною громадою зокрема. Аби ми могли далі розвивати цей напрацьований механізм, потрібна згода засновників», - розповів заступник директора відділу технагляду та комп’ютерного забезпечення Мирон Пацай. За його словами, ті громади, які будуть запускати власні сервіси, мусять пам’ятати про існування норми про захист інформації: сервери мають бути сертифіковані і мати висновки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Для закладів загальної середньої освіти розробили зразок статуту
25 січня 2021
Робоча група, створена наказом департаменту освіти і науки, завершила роботу над зразком статуту для ЗЗСО. До складу групи поруч з державними службовцями входили директори шкіл та представник обласного комітету профспілки працівників освіти. Необхідність створення такого документу була зумовлена тим, що внаслідок адміністративної реформи у багатьох шкіл області змінився засновник. Тепер, згідно із Законом України «Про освіту», органи влади територіальних громад мають привести установчі документи своїх закладів у відповідність до вимог чинного законодавства. «Нам важливо було написати зразок Статуту так, щоб його норми були дієвими, тобто, щоб у випадку, коли конкретна школа візьме цей документ за основу для власного статуту, учасники освітнього процесу могли організувати життя своєї спільноти за його положеннями. Адже Статут ЗЗСО це, так би мовити, основний закон для закладу», - акцентував заступник директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Роман Пастушенко. Під час напрацювання зразка статуту окрім іншого обговорили новий порядок медичного обслуговування у школі, можливість створювати педагогічною радою стратегію розвитку закладу, алгоритми морального та матеріального заохочення учнів за успіхи у навчанні, а також специфіку роботи педагогів під час дистанційного навчання та шляхи протидії булінгу. У супровідному листі департаменту зазначено, що Зразок Статуту «можна брати за основу при укладенні нової редакції статутів закладів загальної середньої освіти. Розробники статуту для конкретного закладу загальної середньої освіти можуть не брати до уваги чи змінювати окремі пункти Зразка, якщо такі зміни не суперечать чинному законодавству». Коментуючи завершення роботи над зразком Статуту ЗЗСО, член робочої групи, заступник голови обласної організації профспілки працівників освіти Мар’ян Калин, відзначив: «Ми розробили взірець, за яким школи мають створити свої статути, цей взірець не є ідентичним для усіх закладів. Керівникам також варто звернути увагу на те, що ми рекомендуємо школам, які надають учням повну середню освіту, тимчасово зберегти у ній вказівку на ступінь, зафіксувати, за наявності, філії та інші структурні підрозділи». ЗЗСО, у яких не змінюється засновник, не зобов’язані на даний час вносити зміни у свій статут.
У Львівській ОДА створять робочу групу з вирішення конфліктних питань щодо водопостачання у Новому Роздолі
20 травня 2020
Сьогодні, 20 травня, під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Юрія Бучка відбулася екстрена нарада з метою врегулювання проблемних питань водопостачання у м. Новий Розділ. Участь у нараді взяли керівник департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації Назарій Романчук та представники Новороздільської міської ради, ТзОВ «Енергія- Новий Розділ» та ТОВ «Нафтогаз Тепло». У межах наради Юрій Бучко дав доручення ТОВ «Нафтогаз Тепло» забезпечити доступ працівникам ТзОВ «Енергія- Новий Розділ» до об’єктів, які залучені в процесі надання послуг з водопостачання. Відповідно ТзОВ «Енергія- Новий Розділ» повинна здійснювати безперебійне водопостачання мешканцям Нового Роздолу. За підсумками наради, вирішили створити робочу групу при Львівській ОДА, яка буде здійснювати координацію з проведення інвентаризації наявного майна та за підсумками подаватиме пропозиції, щодо врегулювання спірних питань.
На Львівщині працює робоча група задля забезпечення безперебійного електропостачання медзакладів
19 березня 2020
З метою забезпечення виконання статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 № 211 та листа Мінекоенерго України від 16.03.2020 № 26/1.1-4.4-6857, створена робоча група для проведення моніторингу та оцінки електрозабезпечення, наявності та стану резервних автономних джерел живлення медичних закладів області та забезпечення надійного електропостачання цих закладів. До робочої групи увійшли представники департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації, Управління Держенергонагляду у Львівській області, ПрАТ «Львівобленерго» та уповноважені особи від медичних закладів. 18 та 19 березня 2020 заходи проведено у медичних закладах: КНП "Львівська обласна інфекцiйна клінічна лiкарня"; КНП «Львівський обласний госпіталь інвалідів війн та репресованих ім. Ю. Липи»; КНП "8-ма міська клінічна лікарня м. Львова"; КНП «Львівський регіональний фтизіо-пульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр», КЗ ЛОР «Львівський обласний протитуберкульозний санаторій» смт.Немирів, КНП «Яворівська центральна дікарня». Усі медзаклади госпітальної бази І та ІІ лінії оснащені резервними автономними джерелами живлення (бензиновими та дизельними генераторами) та необхідним запасом палива для роботи в умовах позаштатних аварійних ситуацій. Всі зазначені установи мають також фінансову та технічну можливість довезення додаткового палива у разі потреби. Проведено пробні пуски всіх наявних дизельних та бензинових генераторів, все обладнання працездатне та готове до роботи. Вживаються також всі необхідні організаційні та технічні заходи щодо забезпечення безперебійного та надійного електропостачання медичних закладів.
Розпочалось засідання Міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою
31 січня 2020
Сьогодні, 31 січня, відбувається засідання Міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області. Засідання проходить у великій сесійній залі Львівської обласної ради. «Децентралізація завершується і вже 40 активних громад створили на Львівщині. Із жовтня ми відвідали всі райони області, користувалися методологією, яка була надана Міністерством регіонального розвитку. Відтак, сформували пропозиції до Перспективного плану із 67 ОТГ, з яких лише 3 були з низькою спроможністю. До прикладу, рішенням сесії Львівської обласної ради було сформовано перспективний план із 85 громад з білими плямами в Дрогобицькому і Стрийському районах, з яких 33 з низькою спроможністю. Наш формат формування перспективного плану отримав схвалення в Мінрегіоні, як такий, що відповідає методиці формування саме спроможних громад», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський. Міжвідомча робоча група також підіб’є підсумки публічних консультацій, які тривали майже 2 тижні та мали на меті обговорити перспективний план ОТГ Львівщини в частині низки районів області. «У другій половині грудня ми отримали зауваження по 11 районах, де є дискусійні моменти, по яких і провели публічні слухання. Нашим завданням було ще раз поспілкуватись із громадами, почути їхню думку, обгрунтування економічного, фінансового та іншого характеру. І сьогодні також ми представимо підсумки обговорень. Завдання комісії – це розглянути кожен район, послухати громади і ті пропозиції, які були напрацьовані. Опісля, шляхом голосування прийняти рішення про погодження чи непогодження такого формату. Після цього даний документ буде підписаний адміністрацією і надано на Кабмін», - зазначив Василь Лозинський. Також він підкреслив, що завдання Перспективного плану сформувати громади, які через 2-3 роки зможуть самостійно функціонувати і розвиватись. Відтак, в перспективному плані поданому на Кабмін має бути не більше 10 % громад з низькою спроможністю.