Розпочалось засідання Міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою

31 січня 2020р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 31 січня, відбувається засідання Міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області. Засідання проходить у великій сесійній залі Львівської обласної ради.

«Децентралізація завершується і вже 40 активних громад створили на Львівщині. Із жовтня ми відвідали всі райони області, користувалися методологією, яка була надана Міністерством регіонального розвитку. Відтак, сформували пропозиції до Перспективного плану із 67 ОТГ, з яких лише 3 були з низькою спроможністю. До прикладу, рішенням сесії Львівської обласної ради було сформовано перспективний план із 85 громад з білими плямами  в Дрогобицькому і Стрийському районах, з яких 33 з низькою спроможністю. Наш формат формування перспективного плану отримав схвалення в Мінрегіоні, як такий, що відповідає методиці формування саме спроможних громад», -  зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Міжвідомча робоча група також підіб’є підсумки публічних консультацій, які тривали майже 2 тижні та мали на меті обговорити перспективний план ОТГ Львівщини в частині низки районів області.

«У другій половині грудня ми отримали зауваження по 11 районах, де є дискусійні моменти, по яких і провели публічні слухання. Нашим завданням було ще раз поспілкуватись із громадами, почути їхню думку, обгрунтування економічного, фінансового та іншого характеру. І сьогодні також ми представимо підсумки обговорень. Завдання комісії – це розглянути кожен район, послухати громади і ті пропозиції, які були напрацьовані. Опісля, шляхом голосування прийняти рішення про погодження чи непогодження такого формату. Після цього даний документ буде підписаний адміністрацією і надано на Кабмін», - зазначив Василь Лозинський.

Також він підкреслив, що завдання Перспективного плану сформувати громади, які через 2-3 роки зможуть самостійно функціонувати і розвиватись. Відтак, в перспективному плані поданому на Кабмін має бути не більше 10 % громад з низькою спроможністю.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook