Реабілітаційний центр “Назарет” надає допомогу учасникам АТО/ООС
За підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Реабілітаційний центр "Назарет" реалізує програму психологічної реабілітації та духовного відновлення від наслідків травмуючих подій, які призвели до алкогольної чи наркотичної залежності учасників бойових дій (ООС/АТО).
Метою програми є:
▪ забезпечення умов для проходження психологічної реабілітації та духовного відновлення ветеранів ООС/АТО від алкогольної та наркотичної залежності в ЗРЦ “Назарет”;
▪ проведення психотерапевтичної і духовної роботи по виходу зі співузалежненості членам їх сімей та близькому оточенню;
▪ підвищення рівня поінформованості з питань соціальної підтримки учасників ООС/АТО та їх сімей;
▪поліпшення ефективності взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з регіональними громадськими організаціями та іншими юридичними особами у сфері підтримки учасників ООС/АТО та членів їх сімей.
Реабілітаційна програма "Назарет" допомагає узалежненій людині сформувати нову, адекватну і тверезу концепцію свого захворювання (залежності), допомагає навчитися жити з хворобою на рівні свідомого контролю. Поступово відбувається переоцінка як самого себе, так і своїх потенційних можливостей, а також міжособових контактів. Сам процес одужання розуміється не як просто стриманість від вживання психоактивних речовин, а особистісне зростання (фізичне, емоційне, духовне і суспільне) до тверезості і зрілості в прийнятті рішень та відповідальності за свої дії. В програмі даються орієнтири та підтримка для досягнення цієї мети. Кожен Крок програми допомагає проаналізувати власні переживання і досвід, досягти змін в усіх життєво важливих сферах і сформувати стійкі установки на життя без вживання алкоголю та наркотиків.
З точки зору психотерапевтичної реальності ця програма є добре організованим психотерапевтичним процесом, в якому залежній людині надається дійсна допомога і підтримка з боку терапевтів, психологів, консультантів і священиків, а також терапевтичної спільноти (інші реабілітанти що проходять лікування у реабілітаційному центрі "Назарет").
Контакти реабілітаційного центру "Назарет": 099 661 66 78; 067 679 05 06; 063 554 87 78.
Новини за темою
Реабілітаційний центр «Назарет» вже майже 20 років допомагає людям у боротьбі з залежностями
21 вересня 2021
17 вересня Загальноцерковний Реабілітаційний Центр «Назарет» відзначив 17 років із дня заснування, а його духовний наставник та засновник -отець Ігор Козанкевич - свої уродини - 50-літній ювілей. Від голови обласної державної адміністрації Максима Козицького подяку за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у вихованні в людей почуття милосердя, соціальної відповідальності отцю Ігорю вручили начальник відділу сімейної політики департаменту соціального захисту населення Микола Немчук та заступник Львівського обласного центру соціальних служб Юрій Микитка. Гості та працівники центру відвідали Святу Літургію, для присутніх виступав Львівський муніципальний хор «Гомін». У реабілітаційному центрі «Назарет», що розташований у Львові, допомагають залежним від алкоголю, наркотиків та азартних ігор повернутись до повноцінного життя у сім’ї та суспільстві. Також тут проходять реабілітацію учасники АТО/ООС. З узалежненими працюють психологи, консультанти та духовні наставники. Консультування, реабілітація, ресоціалізація, життя в терапевтичній спільноті, духовне відродження та трудотерапія - це пріоритети, які допомагають людям в «Назареті» поступово позбуватися своїх залежностей.
Понад 1,9 млн грн на сімейний відпочинок учасників АТО та їхніх родин виділили з обласного бюджету
7 Червня 2021
За кошти обласного бюджету у межах реалізації обласної Комплексної програми соціальної підтримки АТО/ООС передбачається надання компенсації за послуги з організації сімейного відпочинку поранених учасників АТО (у тому числі поранених бійців-добровольців) та членів їхніх сімей, батьків, дружин і дітей загиблих та померлих учасників АТО, Героїв Небесної Сотні. У 2021 році на зазначену мету передбачено понад 1,9 млн грн з розрахунку 1,5 тис. грн на особу. Для того, щоб скористатися послугами сімейного відпочинку, слід звернутися до органу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання одержувача.
Триває конкурс стартап-проєктів для учасників АТО (ООС)
3 Червня 2021
Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС) нагадує про конкурс стартап-проєктів в частині придбання устаткування, обладнання, інших засобів виробництва, які відповідають умовам для визнання їх основними засобами. Підприємці-учасники АТО (ООС) можуть отримати фінансування витрат (частини витрат) на реалізацію стартап-проєкту шляхом укладання договору з департаментом економічної політики ЛОДА. Перелік документів необхідних для участі у конкурсі з підтримки стартап-проєктів: 1. Стартап-проєкт який має містити такі розділи: - Зміст ідеї. Опис проєкту, суспільна значимість, вид економічної діяльності, якому відповідає проєкт. - Конкретний напрямок використання наданих коштів. - Очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації стартап-проєкту (загальний обсяг стартап-проєкту не повинен перевищувати 5 сторінок). 2. Декларація доброчесності учасника згідно з формою (додаток). 3. Виписка із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). 4. Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів. Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до 20 червня 2021 року у департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 419. Розмір видатків на реалізацію стартап проєкту для однієї фізичної особи-підприємця не може перевищувати 50 тис грн і надається не частіше 1 разу на два роки (24 місяці). Детальну інформацію також можна отримати за телефоном: 299-92-79.
Для учасників АТО (ООС) оголосили конкурс стартап-проєктів
20 травня 2021
Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС) інформує про оголошення конкурсу стартап-проєктів в частині придбання устаткування, обладнання, інших засобів виробництва, які відповідають умовам для визнання їх основними засобами. Підприємці-учасники АТО (ООС) зможуть отримати фінансування витрат (частини витрат) на реалізацію стартап-проєкту шляхом укладання договору з департаментом економічної політики ЛОДА. Перелік документів необхідних для участі у конкурсі з підтримки стартап-проєктів: 1. Стартап-проєкт який має містити такі розділи: - Зміст ідеї. Опис проєкту, суспільна значимість, вид економічної діяльності, якому відповідає проєкт. - Конкретний напрямок використання наданих коштів. - Очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації стартап-проєкту (загальний обсяг стартап-проєкту не повинен перевищувати 5 сторінок). 2. Декларація доброчесності учасника згідно з формою (додаток). 3. Виписка із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). 4. Довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів. Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до 20 червня 2021 року у департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 419. Розмір видатків на реалізацію стартап проєкту для однієї фізичної особи-підприємця не може перевищувати 50 тис грн і надається не частіше 1 разу на два роки (24 місяці). Детальну інформацію також можна отримати за телефоном: 299-92-79.
Учасників АТО (ООС) запрошують до участі у конкурсі інвестиційних проєктів
18 травня 2021
Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації інформує, що триває конкурс інвестиційних проєктів задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО (ООС) - у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області. Підприємці-учасники АТО (ООС) зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА. Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам: - мати статус учасника АТО (ООС), підтверджений відповідним офіційним документом; - мати офіційну реєстрацію місця проживання на території Львівської області; - є/були учасниками проєкту Міжнародного фонду “Відродження” “Новий відлік” та/або інших проєктів (програм), що передбачають навчання і супровід фізичних осіб-підприємців на етапах започаткування та ведення підприємництва. Фізичні особи-підприємці, які не є учасниками жодного із наведених вище проєктів (програм), участь можуть брати виключно за умови посвідчення відповідним банківським документом наявності на поточному чи будь-якому іншому банківському рахунку такої фізичної особи-підприємця коштів у сумі не меншій, ніж 20% від розміру заявленого кредиту. Кредити надаються фізичним особам-підприємцям учасникам АТО (ООС) на: - придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення, а також оборотних засобів (сировини, комплектуючих, продукції (товарів) для роздрібної та гуртової торгівлі); - модернізацію технологічного процесу виробництва; - розроблення нових видів продукції (товарів); - промоцію бізнесу і пошук ринків збуту. Перелік документів на участь у конкурсі: 1) Інвестиційний проєкт, що має містити такі розділи: - вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад; - конкретний напрям використання кредитних коштів; - очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проєкту; - очікувані ринки збуту продукції та послуг. 2) Письмова згода фінансово-кредитної установи щодо надання кредиту; 3) Декларація доброчесності учасника (додаток 1) 4) Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР); 5) Довідка про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів. Розмір кредиту, за яким погашатимуться відсотки, не може перевищувати 300 тис гривень, термін - не більше ніж 3 роки. Відшкодуванню підлягає частина відсоткової ставки за кредитом, яка рівна розміру 1,5 облікової ставки НБУ на дату підписання генерального договору з кредитно-фінансовою установою. Зазначимо, департамент економічної політики ЛОДА співпрацює з: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Кредобанк», АТ «ОКСІ БАНК». Документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 419. Детальну інформацію також можна отримати за телефоном: 299-92-79.
Фермерство як бізнес: історії успіху ветеранів АТО/ООС
16 квітня 2021
Ветерани, отримавши бойовий досвід на Донбасі, часто вирішують розпочати нове життя із власної справи. Вони відкривають кав’ярні, майстерні, започатковують креативні й освітні проекти, а також розпочинають свій аграрний бізнес. Завдання департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації – допомогти їм стати професіоналами, показати важливість їхніх господарств не лише для них, а для всього українського суспільства. Упродовж 2016-2020 років в області діяла Комплексна програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва у Львівській області, одним із напрямів якої було пільгове кредитування на започаткування чи розвиток аграрного бізнесу. Цією програмою скористались 7 учасників бойових дій на Сході України та отримали кошти на започаткування власної справи з вирощування полуниці, малини, лохини, ірландських троянд, зелені (базиліку) та овочів, розведення овець, вирощування курей-бройлерів та молодняка великої рогатої худоби. Власною історією успіху поділився Андрій Дробіт, який після повернення додому розпочав свою власну справу з вирощування ірландських троянд та зелені. Кошти, отримані від продажу квітів, вклав у будівництво теплиці, а за отримані кредитні кошти придбав котел для обігріву. «З нуля все починалося, досвіду взагалі не було, але було бажання, тому в принципі складного нічого не має, працювати треба. Наразі маємо посаджену лаванду та 5200 туй смарагдових. А також залежно від сезону, вирощуємо салат, огірки та ірландську троянду еустому розсаду якої замовляли аж у Голландії», — розповідає Андрій. Ще одне успішне фермерське господарство “Еко-Ранчо Сабадаш”, яке створив учасник АТО (ООС) Ігор Сабадаш та розпочав свій бізнес з вирощування гусей, а сьогодні займається вирощуванням молодняка великої рогатої худоби. Торік чоловік отримав півмільйона гривень кредитних коштів для розширення ферми та придбав 15 голів корів абердин-ангуської породи та шароле. «Свій бізнес розпочав з вирощування гусей, однак в процесі зрозумів, що потрібні великі кошти для зміни технічних приміщень з їх утримання. Розведення великої рогатої худоби є для нас додатковим напрямом, з якого можна отримувати прибуток і розвиватись», - розповідає Ігор Сабадаш. Крім цього, великою допомогою для учасників АТО (ООС) було те, що вони мали змогу скористатися й іншими грантами і отримати можливість розвивати улюблену справу на рідній землі. Учасникам АТО (ООС) мають переваги при відборі претендентів на участь в Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. Нагадуємо, що з метою сприяння розвитку суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу в області розпочато реалізацію Комплексної програми, на яку в 2021 році виділено 20,3 млн.грн.
Учасникам АТО/ООС нагадують щодо можливості навчання з розвитку власної справи
7 квітня 2021
Університет банківської справи у співпраці з Мінветеранів проводить навчальний курс «Власна справа» для учасників та учасниць АТО/ООС в межах проєкту «VETERAN START-UP EDUCATION». Мета курсу: - надати практичні знання щодо створення інтегрованої моделі бізнесу; - сприяти соціально-психологічній адаптації учасників та учасниць АТО /ООС; - розкрити потенціал учасників курсу та сформувати впевненість у власних силах; - мотивувати на нові досягнення через заснування власної справи; - допомогти реалізувати start-up; - надати менторський супровід учасникам та допомогти їм підготувати бізнес-проект на обласний конкурс стартапів з ціллю отримати фінансування на його реалізацію. Упродовж 15 навчальних модулів учасники курсу здобудуть прикладні знання з особистого розвитку та самореалізації в соціумі, як особистості, бізнес-процесів, роботи з командою, фінансів, залучення інвестицій в бізнес, управління проєктами та грантової діяльності, опанують практичні інструменти для ведення бізнесу та побудують бізнес-модель свого стартапу. Кожен модуль передбачає тренінговий семінар, виконання практичних вправ та аналізування кейсів відомих компаній за допомогою гостей – успішних підприємців, представників бізнесу та фінансових структур. Між модулями учасники виконують завдання та консультуються для правильної побудови власної бізнес-моделі і кінцевого пітчингу свого проекту перед конкурсною комісією. За результатами успішного закінчення курсу, всі учасники отримають сертифікат Університету банківської справи. Найкращі проекти зможуть взяти участь в обласному конкурсі стартапів та отримати фінансування на його реалізацію. Заяви приймаються районними відділами соціального захисту до 20 квітня 2021 року. Початок навчання 5 травня 2021 року. Партнери проекту: Львівська обласна державна адміністрація, управління соціального захисту ЛМР, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, ГО «Академія соціально-економічних ініціатив», IQholding, АТ «Кредобанк», АТ «ОТР Банк», АБ «Укргазбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», КС «Галичина», ГС «Фонд розвитку банківської освіти та науки», ГО «Центр «Кроки», БФ «Там де живе надія», ГО «Діловий Клуб «Партнер», Бізнес школа УБС. Контактна особа від Університету банківської справи: к.е.н, доцент кафедри фінансового консалтингу і банківництва, начальник відділу фандрайзингу УБС Ярина Танчак, 0974434264, Email: jarunatanchak@ukr.net.
Реабілітаційний центр «Назарет» допомогає учасникам АТО/ООС побороти залежності
2 квітня 2021
Поблизу Дрогобича працює реабілітаційний центр «Назарет», який допомагає залежним від алкоголю, наркотиків та азартних ігор повернутись до повноцінного життя у сім’ї та суспільстві. Центр реабілітації відвідав заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний, відтак, мав нагоду оглянути всі приміщення й територію, ознайомитися з побутом і життям мешканців. Зараз у центрі перебуває 91 особа, загалом одночасно тут можуть проживати 110 людей. За 2020 рік на реабілітацію прийняли 321 особу, у тому числі 35 учасників АТО. «Це місце допомоги та підтримки. Центр працює над тим, аби допомогти людям, які свого часу зі зброєю в руках захищали країну. Зараз вони потребують допомоги, адже повернувшись, опинились наодинці зі своєю залежністю. Вони, як ніхто, потребують психологічної підтримки та подолання наслідків травмуючих подій на передовій. Наше спільне завдання - донести інформацію до всіх, хто потребує допомоги, вивчити потреби, допомогти соціальним працівникам в роботі», - підкреслив Віталій Загайний. Один із мешканців центру, учасник АТО Андрій, проходить реабілітацію вже 8 місяців. Зараз чоловік на четвертому етапі – самостійно планує свій день та може поїхати додому. «Рідні кажуть, що я до «Назарету» і зараз – це дві кардинально різні людини. Дружина і син дуже радіють успіхам і підтримують мене», - каже Андрій. З узалежненими працює колектив професійних самовідданих людей: психологи, консультанти та духовні наставники. За 15 років роботи тут допомогли понад 5 тисячам залежних. За час існування створили три стаціонарні відділення соціального центру «Назарет. «У центрі учасники реабілітації, звільняючись від узалежнень наново усвідомлюють гідність людського життя, переживають фізичне та духовне зцілення. Жодна людина не повинна через алкоголь чи наркотики, ми усі повинні виходити з хвороби, будувати сім’ї, працювати для інших. Перше, що повинні зробити ті, хто вирішив боротися з хворобою – прийняти та усвідомити залежність. Починаємо з найпростіших речей – дотримання розпорядку дня – з цього починається реабілітація», - розповідає отець Ігор Козанкевич, керівник благодійної організації «Назарет». За його словами, програма реабілітації включає духовні групи, психоедукаційні занняття, арт-терапевтичні групи, трудотерапія, індивідуальні та сімейні консультації тощо. Основами реабілітації є молитва, духовна програма «12 кроків», дружба, підтримка, а також почуття обов’язку та відповідальності.
Учасників АТО/ООС запрошують на навчальний курс з розвитку власної справи
12 березня 2021
Університет банківської справи у співпраці з Мінветеранів проводить навчальний курс «Власна справа» для учасників та учасниць АТО/ООС в межах проєкту «VETERAN START-UP EDUCATION». Мета курсу: - надати практичні знання щодо створення інтегрованої моделі бізнесу; - сприяти соціально-психологічній адаптації учасників та учасниць АТО /ООС; - розкрити потенціал учасників курсу та сформувати впевненість у власних силах; - мотивувати на нові досягнення через заснування власної справи; - допомогти реалізувати start-up; - надати менторський супровід учасникам та допомогти їм підготувати бізнес-проект на обласний конкурс стартапів з ціллю отримати фінансування на його реалізацію. Упродовж 15 навчальних модулів учасники курсу здобудуть прикладні знання з особистого розвитку та самореалізації в соціумі, як особистості, бізнес-процесів, роботи з командою, фінансів, залучення інвестицій в бізнес, управління проєктами та грантової діяльності, опанують практичні інструменти для ведення бізнесу та побудують бізнес-модель свого стартапу. Кожен модуль передбачає тренінговий семінар, виконання практичних вправ та аналізування кейсів відомих компаній за допомогою гостей – успішних підприємців, представників бізнесу та фінансових структур. Між модулями учасники виконують завдання та консультуються для правильної побудови власної бізнес-моделі і кінцевого пітчингу свого проекту перед конкурсною комісією. За результатами успішного закінчення курсу, всі учасники отримають сертифікат Університету банківської справи. Найкращі проекти зможуть взяти участь в обласному конкурсі стартапів та отримати фінансування на його реалізацію. Заяви приймаються районними відділами соціального захисту до 20 квітня 2021 року. Початок навчання 5 травня 2021 року. Партнери проекту: Львівська обласна державна адміністрація, управління соціального захисту ЛМР, Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, ГО «Академія соціально-економічних ініціатив», IQholding, АТ «Кредобанк», АТ «ОТР Банк», АБ «Укргазбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», КС «Галичина», ГС «Фонд розвитку банківської освіти та науки», ГО «Центр «Кроки», БФ «Там де живе надія», ГО «Діловий Клуб «Партнер», Бізнес школа УБС. Контактна особа від Університету банківської справи: к.е.н, доцент кафедри фінансового консалтингу і банківництва, начальник відділу фандрайзингу УБС Ярина Танчак, 0974434264, Email: jarunatanchak@ukr.net.
На Львівщині учасники бойових дій отримали понад 5 тисяч гектарів земель у власність
2 березня 2021
З початку запровадження ініціативи щодо забезпечення учасників АТО земельними ділянками учасники бойових дій (АТО/ООС) та їхні сім’ї отримали у власність 7647 земельних ділянок розташованих на території Львівської області, загальною площею 5219,6 га. Ділянки призначені для садівництва, ведення особистого селянського господарства, індивідуального дачного будівництва. «Робота з виділення земельних ділянок захисникам України залишається для нас одним з пріоритетних питань. Працівники Держгеокадастру завжди готові надати військовим, учасникам бойових дій, та їхнім сім`ям вичерпну інформацію та допомогу в оформленні земельних ділянок»,- зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький. Учасники бойових дій (АТО/ООС) приватизували ділянки переважно для ведення садівництва (4637 земельних ділянок), особистого селянського господарства (2860 земельних ділянок) та індивідуального дачного будівництва (150 земельних ділянок). Найбільше земельних ділянок було надано у Пустомитівському (1118 земельних ділянок) та Жовківському (1029 земельних ділянок) районах Львівської області. Загалом, Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, надало учасникам АТО/ООС та членам їхніх сімей 13404 дозволи на розробку документації із землеустрою, на землі загальною площею 9020 га. Зараз триває процес оформлення ділянок у власність. Ознайомитись з переліком пропонованих земельних масивів для надання у власність учасникам АТО, іншою важливою інформацією можна на сайті Держгеокадастру Львівщини, у рубриці “Інформація для учасників бойових дій (АТО/ООС) та членів їх сімей” (http://lvivska.land.gov.ua/ato/). Нагадуємо, що безоплатна приватизація здійснюється громадянами України, які раніше не скористалися правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення. «Вартує зауважити, що 18 лютого затвердили Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки, головним завданням якої є реалізація системи економічних і організаційних заходів щодо підтримки мікро - та малих сільськогосподарських виробників та розвитку сільських територій вцілому. Невід’ємною складовою розвитку сільських територій є розвиток підприємництва учасників бойових дій та ООС (АТО). Відтак, Комплексною програмою передбачено фінансову підтримку фермерських господарств, засновниками яких є учасники ООС (АТО), у вигляді бюджетної субсидії на одиницю сільськогосподарських угідь. Кошти надаються у розрахунку 5000 грн на 1 гектар сільськогосподарських угідь, що є у власності засновника - учасника ООС (АТО) та використовуються для ведення господарської діяльності. Підтримка сприятиме зайнятості учасників бойових дій та їх адаптації до суспільного життя», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
Обласна рада затвердила Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО/ООС
18 лютого 2021
Сьогодні під час сесії депутати обласної ради підтримали Комплексну програму соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні. На її реалізацію скерують більше 41 млн грн. За словами т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктора Степанюка, зараз на Львівщині є близько 20 тисяч демобілізованих учасників ООС, 320 загиблих Героїв та 1244 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Серед основних напрямів програми є забезпечення на умовах співфінансування житлом учасників АТО (ООС), зокрема, цього року на таких умовах планується закупити 40 квартир. Також програма передбачає надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат родинам Героїв Небесної Сотні на житлово-комунальні послуги, робитиметься акцент на надання такої соціальної послуги, як психологічна підтримка та подолання наслідків травмуючих подій учасників АТО (ООС). Серед заходів Комплексної програми також – підтримка бійців АТО з числа внутрішьо переміщених осіб. «Програма є дуже важливою, вона охоплює соціальну підтримку як учасників АТО, так і родин загиблих. До попереднього варіанту програми ми додали ще один захід – це інформування учасників АТО про заходи, події чи зміни в законодавстві шляхом смс-розсилки. На це передбачено фінансовий ресурс розміром 72 тис грн», - зазначив Віктор Степанюк. Загалом Програма є послідовним продовженням Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні у 2018-2020 роках.
На соціальну підтримку учасників АТО і родин Героїв Небесної Сотні передбачили більше 41 млн гривень
4 лютого 2021
Більше 41 млн грн планують закласти на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні, яку сьогодні, 4 лютого, розглянула та погодила комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. За словами т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Віктора Степанюка, зараз на Львівщині є близько 20 тисяч демобілізованих учасників ООС. Серед основних напрямів програми є забезпечення на умовах співфінансування житлом учасників АТО (ООС), надання адресних грошових допомог, відшкодування витрат родинам Героїв Небесної Сотні на житлово-комунальні послуги, а також психологічна підтримка учасників АТО (ООС). Серед заходів Комплексної програми також – підтримка бійців АТО з числа внутрішьо переміщених осіб. «Програма є дуже важливою, вона охоплює соціальну підтримку як учасників АТО, так і родин загиблих. До попереднього варіанту програми ми додали ще один захід – це інформування учасників АТО про заходи, події чи зміни в законодавстві шляхом смс-розсилки. На це передбачено фінансовий ресурс розміром 72 тис грн», - зазначив Віктор Степанюк. Окрім того, бюджетна комісія передбачила фінансовий ресурс у сумі 62 млн грн на реалізацію Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області. Основна увага у програмі зосереджена на соціальній підтримці осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах. Йдеться про ветеранів війни, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, малозабезпечені верстви населення, багатодітні сім’ї тощо. Програма також сприятиме розвитку ринку соціальних послуг на Львівщині, а також співпраці громадських організацій із соціальною спрямованістю. Фінансування обох програм винесуть на розгляд чергової сесії Львіської обласної ради.