Відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам

20 грудня 2019р, Новини. Прес-служба ОДА

Сьогодні, 20 грудня, під головуванням заступника голови Львівської ОДА Івана Собка відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.

Про оціночну кількість ключових груп ризику та людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) у Львівській області та план роботи Координаційної ради на 2020 рік розповів секретар ради, лікар-епідеміолог львівського обласного центру громадського здоров'я Андрій Сороколіт.

«У другій половині 2017 - першій половині 2018 року в кожній області України були проведені спеціальні біоповедінкові дослідження, в них взяли участь загальноукраїнські соціологічні інститути. Відтак, за результатами дослідження пропонується затвердити чисельність груп підвищеного ризику інфікування щодо ВІЛ і інших кров’яних інфекцій», - зазначив він.

Серед груп підвищеного ризику, це люди, які проживають з ВІЛ, також ті, які вживають ін’єкційні наркотики та інші.

«Ці показники взято до відома Координаційною радою і з метою підвищення ефективності роботи медичних установ, структурних підрозділів,  керівникам департаментів та управлінь облдержадміністрації доручено здійснювати планування і вести розрахунки відповідних профілактичних втручань»,- зазначив Іван Собко.    

Серед розглянутих питань – Регіональна програма протидії туберкульозу та внесення змін на 2020 рік до Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я у Львівській області на 2017-2020 роки на заходи протидії туберкульозу, Стратегія адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю за туберкульозом у Львівській області на 2019-2021 та робочу групу з впровадження Національної Стратегії АКСМ – ТБ у Л/о моніторингу і оцінки (МіО) за реалізацію протитуберкульозних заходів при обласній координаційній раді з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.

«Пріоритетним є не кількість програм, а конкретні ефективні заходи і їх фінансування», - наголосив Іван Собко.

Також порушили питання роботи спостережних комісій (СК) за реалізацією медичних заходів в установах виконання покарань та планування їх роботи за участю НУО та надання соціальних послуг ув’язненим особам та для реабілітації наркозалежних.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook