Реорганізацію ЦГЗ та надання медичної допомоги хворим на ВІЛ обговорили з представниками громадськості

14 липня 2021р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Іван Собко зустрівся з керівництвом  БО «100% життя», БФ «Пацієнти України» та представниками більше тридцяти громадських організацій України, основною діяльністю яких є профілактика ВІЛ та соціальний супровід ВІЛ-позитивних.

Нагадаємо, що в України триває реформування центрів громадського здоров’я, які до цього часу координували надання медичної допомоги хворим на ВІЛ. Зокрема, віднедавна на Львівщині ці повноваження перейшли до Центру легеневого здоров’я.

«Наше завдання – максимально інформувати людей про нашу діяльність, про ті зміни, які відбуваються. Лікарі мають бути проінформовані про порядок переведення, про зміни в їх роботі, пацієнти – про порядок надання медичних послуг. Щодо координації роботи з хворими на ВІЛ на Львівщині – люди проінформовані та отримують допомогу. І в цьому також велика заслуга організації «100 % Життя» і її місцевого керівництва, яке активно використовує всі ресурси, запропоновані обласною владою, для забезпечення надання якісної медичної допомоги», - сказав Іван Собко.

Як розповів директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак, Центр готовий  надавати пацієнтам з ВІЛ  необхідний спектр медичних послуг – від консультацій до оперативного втручання.  Тож лікування таких пацієнтів у Центрі є оптимальним рішенням, як для них, так і для лікарів.

Дмитро Тигач, керівник львівської філії ГО «100 % життя», зазначив, що лікування хворих на ВІЛ - це постійний пошук місця, де такого пацієнта можуть госпіталізувати. Проте завдяки спільним зусиллям влади та небайдужої громадськості цю проблему вдалося вирішити.

«Ми йдемо до того, що система надання медичної допомоги тим людям, які потребують стаціонарного чи амбулаторного лікування, буде максимально якісна і ефективна. Наша організація підтримувала самий такий перерозподіл функцій між закладами охорони здоров’я, щоб лікування пацієнтів з ВІЛ перейшло до фтизіопульмунологічної служби Центру легеневого здоров’я. Тепер пацієнти з ВІЛ точно знають, куди їм звертатися для обстеження та лікування», - сказав Дмитро Тигач.

«Нам важливо, щоб кожна адміністрація мала внутрішню відповідальність за своїх людей. Ми дуже цінуємо увагу Львівської облдержадміністрації до громадського сектору, тут функціонує не одна наша організація, це відзначає  і міжнародна спільнота. Гуманітарна політика повинна бути орієнтована на людину», - зазначив голова Координаційної ради БО «100% життя», заступник голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, співзасновник та член команди БФ «Пацієнти України» Дмитро Шерембей.

Ключові слова:

ВІЛтуберкульоз

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook