Цьогоріч у Зимній Воді відкриють новий дитячий садок на 160 місць

13 квітня 2020р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

У рамках національного проєкту «Велике будівництво» у 2020 році на Львівщині планують завершити будівництво закладу дошкільної освіти у с. Зимна Вода Пустомитівського району.

Зимна Вода – один із найбільших сільських населених пунктів України. Станом на 1 січня 2020 року тут зареєстровано 11 270 мешканців. Одне з найболючіших питань соціальної сфери в с. Зимна Вода – відсутність достатньої кількості закладів дошкільної освіти. Оскільки в сучасному освітньому просторі посилюється увага до життєдіяльності дитини дошкільного віку, її повноцінного психічного розвитку, становлення особистості, формування світосприймання – вирішення цієї проблеми надзвичайно важливе для мешканців.

У селі працює два дитячі садочки – один на 18 місць, збудований ще в радянські часи, та садочок «Казковий світ» на 150 місць, споруджений за часів незалежності України. Однак ці дошкільні навчальні заклади не задовольняють повною мірою освітніх потреб населення. Лише 39 % дітей дошкільного віку охоплено дошкільним вихованням в закладах освіти громади.

Існує також серйозна проблема з перевантаженням діючих дошкільних установ. Списковий склад вікових груп значно перевищує встановлені нормативи: замість 15-20 дітей у групи зараховано 30-35. Саме тому було розпочато будівництво нового дитячого садка на 160 місць на вул. Сагайдачного в с. Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області для виховання дітей з ясельного віку до шести років. Проєкт будівництва дитячого садка розроблено і затверджено у 2017 році.

Новий заклад дошкільної освіти має 2 поверхи. На першому поверсі будуть розміщені 4 групи дошкільного віку, приміщення медичного призначення, харчовий блок, пральня, прасувальна. На другому поверсі – приміщення 4-х груп дітей дошкільного віку, зал музичних і гімнастичних занять, кабінет завідувача, кімната персоналу, методичний кабінет, господарські комори.

Загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на березень 2019 р. становить 54 983,470 тис. грн, зокрема: будівельні роботи – 39 477,009 тис. грн, устаткування – 4 989,496 тис. грн, інші витрати – 10 516,965 тис. грн.

Станом на початок квітня 2020 року зведено і перекрито будівлю, встановлено вікна, прокладено внутрішню електричну мережу, поштукатурено внутрішні приміщення, збудовано котельню, утеплено фасад дитячого садка та котельні, збудовано тіньові навіси, усередині садка влаштовано вентиляційну систему, внутрішньобудинкову каналізацію, водопровід та опалення.

До кінця року заплановано змонтувати електроосвітлення та силове електрообладнання, пожежну сигналізацію, протипожежне водопостачання, монтаж устаткування, зовнішнє електропостачання та блискавкозахист будівлі, встановлення меблів та інвентарю, благоустрій та озеленення території.

Реалізація проєкту матиме значний соціальний ефект, який виявлятиметься у створенні належних умов для духовного, інтелектуального, спортивного і творчого розвитку дітей дошкільного віку с. Зимна Вода і навколишніх сіл Зимноводівської ОТГ, розкритті їхніх талантів і здібностей, покращення стану фізичного здоров’я, забезпечить соціальну адаптацію та готовність дитини продовжувати здобувати освіту.

Зазначимо, що дитячий садок по вул. Сагайдачного у с. Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області – об’єкт, що увійшов до ініційованого Президентом проєкту «Велике будівництво». Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 р. № 211-р, на Зимноводівську сільську раду скеровано 20 млн грн з державного бюджету на завершення будівництва, також понад 8 млн грн виділено з сільського бюджету.

Ключові слова:

зимна водасадок

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook